Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
6.1.2020 08:09 - LokiB
sirien: tak já si zas celkem pamatuju, jak u epizody V. iritoval její konec (protože když třeba nevíš, že bude epizoda VI. nebo jsi netrpělivý, tak je to něco jiného, než když víš, že bude a můžeš si to za hodinu můžeš pustit :)) a pamatuju si taky, jak mě iritoval Luke v epizodě VI, tím jak vypadal, jak se choval, atd. Dost umělej panák :)

sirien píše:
všimni si, jak tam v návaznosti V a VI pak probíhá celková gradační křivka, jak se tam pracuje s konceptem prohry, objevující se naděje a výhry atd. Zároveň tam dochází postupně k rozšíření toho světa v souladu s rozmachem toho příběhu...


To jistě ano, jen tyhle motivy tam jsou, jen tam už ten celej koncept monomýtu prostě nevidím, nebo ho na to musím šroubovat dost násilně. Ale nikomu neberu, že ho tam on vidí.

Jako závěrečná trilogie je bohužel průser a co hlavně, je to hloupost. Třeba se jednou zkusíme tvářit, že vlastně nebyla :)

Ad Prequely - mám problém najít v těch filmech scény, které by se mi fakt líbily. Epizodu I beru jako takovou samostatnou, kde se nemuseli ještě ničím moc svazovat. Že z toho udělali barevnou pohádku s rodinným humorem mi sice vyhovovat nemusí, ale ok. Od Epizody II je to ale všechno strašně násilné, to směřování k pointě tam bolí. I takové scény, jako rozhovory Anakina s Padmé šustí papírem a jsou duté. Stejně tak rozhovory Jediů mezi sebou ... je v nich strašně vidět zadání "jak to má vyznít", protože potřebují, aby to tak vyznělo, ale jinak je to prázdnota.

No nic, JJ sice říká, že je fanoušek Star Wars, ale není to dobrý filmař, aspoň tedy v případě tohoto filmu. Dobrý filmař (podle mě) by osekal 2/3 "nápadů, postav, scén", které v E7 a E9 byly, a ty zbylé by udělal pořádně. Chápu, že má někdo tunu nápadů, co všechno by se z prostředí SW dalo ukázat, možná má těch nápadů na 9 filmů ... ale snažit se to nacpat do jednoho nebo i dvou je prostě blbost, které to celé pohřbí.

E7 - Příchod Hana Sola na scénu a DVĚ skupiny co jdou po něm + strašlivé šelmy? Někomu to zní cool ... já bych byl radši, kdyby tam nebyla žádná skupina, žádná šelma, místo toho konverzační scéna, kde by o tom třeba jen v náznaku mluvilo (já bych si to rád dopředstavil :)), stejně jako jsem v Epizodě IV. nepotřeboval vidět, jak udělal Kessel Run za 12 parseků, a přitom to BYLO COOL :) Atd.

Omezit v sobě touhu "tohle všechno vám chci ukázat" asi není jednoduchý, když člověk nemá skoro žádný limity a navíc asi nemá dost soudnosti. V tomhle smyslu mi třeba nový Star Treky přišly lepší (i když jsem si vědom všech výtek, které za nimi jdou). Jakože filmařsky a divácky lepší.
6.1.2020 17:30 - Chyba
LokiB píše:
I takové scény, jako rozhovory Anakina s Padmé šustí papírem a jsou duté. Stejně tak rozhovory Jediů mezi sebou ... je v nich strašně vidět zadání "jak to má vyznít", protože potřebují, aby to tak vyznělo, ale jinak je to prázdnota.

Mě vždy připadlo, že je to určitou "podstatou" jediů, svým způsobem potlačují emoce protože:Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist...
6.1.2020 17:51 - sirien
Chyba píše:
protože:Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist...

U-hm. Přesně tak a rozhodně ne nijak jinak..

Tohle je zrovna taková zábavná část SW co vzešla z... pár kusů dialogů z původní série, které byly z velké části vyrvané z kontextu, následně z odfláklejch dialogů v prequelu, který vzal SW fandom - jak už má ve zvyku - o dost vážnějc a doslovnějc, než kdy byly myšleno. Pak kolem toho v EU vzniknul celej sofistikovanej lore se systémem okecávaček okolo obou kodexů (Jedi i Sith). Osobně bych doporučoval to radši moc nepitvat :D

Jinak to, že je podstatou Jediů askeze (no... budiž, dejme tomu), ještě neznamená, že je u nich (nebo u těch, co to porušej) podstatou i strojeně nemotorný vyjadřování s přehnaně patetickym dramatem.
6.1.2020 19:00 - LokiB
Chyba píše:
Mě vždy připadlo, že je to určitou "podstatou" jediů, svým způsobem potlačují emoce protože:Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist...


No jako jo, klidně ... to ostatně dělá kde kdo, nejen jediové, konec konců Kenobi nebo Windu to dělají také a není to tak křiklavé.
řekni mi jednu scénu, kde Anakin nevyznívá jako fakt nesympatické hovado, kterému člověk ten pád do temnoty snad i přeje.
A chápu, že to asi bylo svým způsobem "zadání" ... jen si myslím, že filmařsky to mohlo být uděláme obratněji, tohle bylo takové divadelní "aby tomu i z dálky fakt každý v sále rozuměl".

Mně je třeba Rey sympatická. A kdyby třeba na konci se přiklonila k temné straně síly, zabila Palpatina a sama se jako Rey Skywalker prohlásila novým císařem, tak by mi to nijak nevadilo a řekl bych si "cool" :) U Anakina každý dopředu věděl, jak skončí, tak se vůbec nesnažili, aby byl charakterově zajímavý, byl determinovaný.
6.1.2020 19:13 - Aegnor
sirien píše:
Pak kolem toho v EU vzniknul celej sofistikovanej lore se systémem okecávaček okolo obou kodexů (Jedi i Sith).

Těch cest je víc, než jenom dvě.
11.1.2020 00:00 - LokiB
Why Disney failed with Star Wars, but succeeded with Marvel and Pixar
Vydané ještě před tím, než E9 šla do kin
12.1.2020 11:52 - Xeth
Váhal jsem, jestli tu zmínit Abigail, ale vzhledem k tomu, že za mne tam došlo k trestuhodnému nevyužití potenciálu (jak super by byl nějaký pořádný steampunk), tak jsem se nakonec rozhodl pro. Je to velká škoda.
13.1.2020 17:20 - LokiB
Zdá se, že se stále ještě
vyplatí točit i shitový filmy ...
Takže to možná, bohužel, nebude bolet odpovědné lidi tak, jak by mělo.
Hlavní otázka je, jak se to projeví na plánovaných filmech z SW universa
14.1.2020 03:10 - Naoki
E7 vydělal 2 miliardy a počítám že to byl ten očekávaný cíl, takže i když my si říkáme že to byl celkem dobrý výsledek, vedoucí pohlaváři možná budou mít jiný názor.
14.1.2020 06:18 - sirien
LokiB píše:
vyplatí

Vyplatí?
a) tam máš úvodní investici asi 4mld
b) výnosy kin nejsou výnosy studia (z domestic to je polovina, z world asi čtvrtina - nebo tak něco nějak)
c) "Production budget" je (mnohdy silně) podhodnocený číslo protože nezahrnuje např náklady na marketing a promo.
d) u takovýhle filmů jsou obvykle hodně vysoké nároky na zhodnocení kapitálu (tj narvat tam 100m a dostat zpátky 105m je považované spíš za dost fail)

Na druhou stranu v těch výnosech zase třeba chybí merch.
14.1.2020 07:42 - Xyel
A tady je k tomu docela dobrá analýza - Star Wars profitabilita

TLDR - dole je tabulka a přes posledním filmem byla balance cca -2.2 mld $
15.1.2020 22:51 - Tronar
Terminator: Dark Fate je imho priklad jak splnit multi-kulti checkboxy a nenatocit film/sequel, ze ktereho odchazim s pachuti v puse kvuli SJW.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19863080978394 secREMOTE_IP: 3.238.235.155