Kultura

Magus
19.4.2009 19:27
Comics
Každy si predstavy pod slovem comics jenom "divné" manga... Ale najde se I par peknych fantasy a sci-fi comicsy..( tim nechci rici ze manga nejsou dobre).... Máte nêjaké oblíbené comicsy?
Seznam zde zminovanych comicsu:
Autorská citace #1
19.4.2009 19:30 - Colombo
Sandman, Asterix a obelix, Kačeři, Micky mouse(ale kačeři jsou lepší)...
Autorská citace #2
19.4.2009 20:05 - Giovanni
Order of the Stick, Anti-Heroes :)
Autorská citace #3
19.4.2009 20:07 - sirien
Sandman, rozhodně.
Autorská citace #4
19.4.2009 22:06 - Rianor
Jednoznačne Watchmen. Časopis Time ho dokonca v roku 2005 zaradil na zoznam 100 najlepších anglicky písaných noviel od roku 1923 (ako jedinú grafickú novelu, čo je eufemizmus pre komix :) .
Autorská citace #5
19.4.2009 22:21 - Fibriso
Hmm, já jich mam pár - Order of the stick, Drowntales, Girl genius, Goblins, looking for group a Slightly Damned
Autorská citace #6
19.4.2009 22:45 - pipux
Colombo píše:
Asterix a obelix

Jeden z nejlepších, co se mazaných hříček v podtextu a vychytralých vtípků týče.

Colombo píše:
Kačeři, Micky mouse

Kdysi si tyto komixáky udržovaly slušnou laťku kvality (cca 1990 a starší), vycházely relativně originální díly. Odebíral jsem Kačera Donalda zhruba do r. 1997, kde ale už začínal být profláklý (Egmont ČR se rozhodl recyklovat staré příběhy z předchozích let i starých amerických instancí Donalda; kvalita ilustrací se propadla).

Twilight píše:
Order of the Stick, Anti-Heroes :)

Možná budu jízlivý, ale tohle dle mě není komix, jen neoriginální nastavovaná kaše.

---
A teď, co třeba něco ze staré školy, pro drsňáky? Např. Lobo, Punisher, Soudce Dredd, aj.

Kdysi, za mého mládí, vydávali tenhle úžasný komixový časopis ... no kde jsou ty časy? :)

Resp. tu ještě je série "Oggy a švábi". Sic se jedná o kreslený seriál, ale nebál bych se jej připsat ke komixům. Sledovat Oggyho je uplně nejvíc hardcore - jako hypnóza, která vám během 10 - 30 minut roztaví mozek :)
Autorská citace #7
19.4.2009 23:08 - Colombo
Internetové komixy jsem neměl na mysli. Většinou mají nudný začátek, kdy se autor snaží vybalancovat kresbu a vytvořit postavy, pak mají super střed, kdy se autor vytasí se všemi příběhovými inscenacemi, vytasí se na nás se všemi vtípky. No a pak přichází, častokrát velmi dlouhá doba agónie, kde došel nápad a jedinné co autor krom nudného nastavovaného příběhu, který častokrát už ničím nepřekvapí a originalita je už naprosto včudu je rádoby vtipné glosování současného dění. Ale když je komix dostatečně dlouhý, ani to už není vtipné. Protože historie se opakuje, ale opakovaný vtip už není vtipem.
Podobně, ale s delšími úseky, to je i s klasickými komixy, ale autoři jsou většinou dostatečně soudní(krom těch nejotrlejších) a komix za nějakou dobu ukončí.

Jojo, Crew je šílená. A Lobo je prostě Lobo. Parodie na sebe sama. Ale nemůžu říct, že je to můj dlouhodobě oblíbený komix.
Autorská citace #8
20.4.2009 01:19 - sirien
Autorská citace #9
20.4.2009 02:44 - Blaine
2Sirien: Ano, EGS je jeden z tech ktere dovedou bavit i po docela dlouhe dobe:)

2Pipux: Crew stale vychazi... viz www.crew.cz

Ad moje oblibene veci - muj avatar napovi, ze cokoliv, kde se objevi sympaticky charismaticky vladce Latverie:P a pak temer vse z Ultimate Marvelu a uplne vse co kresli T.Dodson. Ted nedavno jsem sjel napriklad celeho Y: The Last Man a jestli nekdo mate radi post-apo, tak do toho rozhodne jit. A samozrejme vecicky, ktere vychazi v Cechach, protoze se vetsinou vybira z toho nejlepsiho co vubec kdy vyslo.
Autorská citace #10
20.4.2009 07:18 - Jerson
Crew jsem viděl několikrát a neustále pochybuju o duševním zdraví jak autora Loba, tak jeho obdivovatelů.
Komixy mám rád, ale nevzpomínám si ani na jeden fantasy nebo sci-fi, který by mě v dospelosti zaujal tak, jako jsem v mládí zřal Příhody malého boha, případně Vzpouru mozků z ABC.
Autorská citace #11
20.4.2009 07:55 - Magus
Jerson: taky me bavila Vzpoura mozku a Galaxia taky nebila spatna...
Autorská citace #12
20.4.2009 08:31 - Sethi
svého času jsem měla poměrně drsný komixový výcvik, a zřejmě to na mě nechalo následky.

skutečně se mi líbil blacksad, který tu a tam vyšel v Crwi. gaimanovy komixy, jistě. pak jsem měla hrozně ráda wolverina když vycházel v (marwel heroes?) - bylo to takové příjemně ukecané, spousta inteligentního hláškování... člověk by neměl zapomenout z pekla. velmi se mi líbilo pod dekou... na asterixe nedám dopustit. kačera donalda jsem nikdy nekupovala, ale mám ještě skoro kompletní vydání mickeyho mouse, když u nás vycházel.

ještě se nad tím zamyslím, četla jsem toho vážně hromadu (povinná četba), ale nějak si nepamatuju názvy.

co se mi nelíbilo byl lobo. četla jsem dva nebou tři, s marnou nadějí, že jsem třeba jen měla smůlu, a že ten dalšíbude lepší, ale... ne.
Autorská citace #13
20.4.2009 10:40 - Noir
Já čtu jen ty základní věci, to jest pravidelně všechno od Marvelu a DC, občas taky Image, ale to jen dvě-tři věci.

Občas se ztrácím v tom, jak jsou si ty linie podobné, kdo má zrovna čí masku a tak. Ale pro ex-hráče Mutants and Masterminds je to povinnost...
Autorská citace #14
20.4.2009 11:08 - Fritzs
sirien: El Goonish Shive vzbuzujer i ve mně pocit, že jsem talentovaný psavec a kresliř... Taková Inheritance trilogy mezi webcomicsy...

Jinak doporuči obstarat si We3, asi nejlepší americký komix, co jsem zatím četl. Z anglické tvorby se mi docela zamlouval komix Kill your boyfriend (i když literární kvality tohoto díla asi nijak závratné nejsou) a první sešit Nemesis the Warlock (což je hlavní inspirace pro WH40K). Tank Girl taky není úplně špatná, něco jako Lobo v sukních...
Autorská citace #15
20.4.2009 11:12 - Fibriso
jo tyhle komixi, tak to je jíná... vypadá to, že všichni (nebo aspoň většina) stále vzpomíná na Kruana z kmene Gron-chu, příbehy malého boha, galaxii, vzpoura mozků či Ztracený svět (ten původní, ne ty moderní paskvily) a samozřejmě Asterix (stále vzpomínám na své první číslo které se mi dostalo pod ruku - V řeckém vydání z Řecka (konkrétně Chalkidiki :)

Ad: ty internetové komiksy - je občas zajímavé sledovat, jak se autor v kreslení zlepšuje a zdokonaluje...
El gnoolish shive je na začátku tak divně nudnej, že člověka ze zvědavosti nutí číst dál.
Autorská citace #16
20.4.2009 12:06 - Magus
Zkouseli jste si nejaky udelat samy??
Autorská citace #17
20.4.2009 12:29 - Fritzs
Magus: Nepovažuji svoje drawan skillz za dostatzečně dobré... I když něco jako EGS by pro mě asi nebyl problém.

Výhledově, možná, jednou něco nakreslim... (čti: nikdy se k tomu nedokopu.)
Autorská citace #18
20.4.2009 12:35 - Sethi
když jsem hrála aktivně lineage, tak jsem poměrně pravidelně vydávala stripy, nejprve pro klan, pak pro server obecně... ale vždycky to bylo pro uzavřený okruh lidí, lidi mimo něj si z toho komixu nemohli odnést zdaleka tolik. (zde. ale moc vám to asi neřekne =) )

znovu mě to pak chytlo, když jsem hrála KotOR, chtěla jsem to rozvinout a brát inspiraci z dalších her, ale nějak mi utekla inspirace a zatuhlo to na čtyřech stripech. (tady, schované tam dole, zdá se.)

co se celostránkové tvorby týče... existuje. někde. jak k shadowrunu, tak ke hraní hvězdných válek jsem kdysi rozdělala několik stránek, protože mi prostě přišlo, že to, co chci říct, se nedá popsat slovy, a vlastní tým otroků-animátorů prostě jen tak neseženu... ale na takovouhle práci prostě nemám trpělivost... takže leží někde zahrabané a nikdo je nikdy neuvidí =)
Autorská citace #19
20.4.2009 14:39 - sirien
Vidíš, Pod dekou. Výbornej komix.

Fritzs: I když uznávám že když Tě čtu tak se občas sqele bavim, tak je to trochu jiná zábava než u EGS :) Hlavně sem sem nedával EGS jako příklad výbornýho komixu, jen sem jeho prvníma třema dílama glosoval část místní diskuse.
Autorská citace #20
20.4.2009 18:40 - Fritzs
sirien: Ale stejněs to četl... což značí, že je to dost dobré na to, aby tě to zaujalo (nebo, že máš jaksi low standartz). Navíc EGS je zjevně dost profláknutý, vzhledem k tomu, že sem narazil na indicie, keré naznačují, že pro autory té obludnosti je to dobré kšeft.

Ináš mě překvapuje, že eště nikdo nezmínil Gunnerkigg Court
Autorská citace #21
20.4.2009 19:30 - Colombo
Fritzs: takže co ty máš rád je dobré, ale co nemáš rád je špatné?
Autorská citace #22
20.4.2009 20:05 - Alnag
Colombo píše:
Fritzs: takže co ty máš rád je dobré, ale co nemáš rád je špatné?


Bingo. Konečně jsi pronikl do podstaty Fritzsovy hluboké psychiky. :)
Autorská citace #23
21.4.2009 06:56 - Fritzs
Colombo: Mám rád dobré věci. EGS je špatné z celé řady důvodů (chabá kresba s minimálním zlepšením během těch let co to existuje (srovnej s drowtales) absence humoru (srovnej s... včil mě nic nenapadá), stupidní postavy, špatný příběh)
Autorská citace #24
21.4.2009 08:16 - Fibriso
Fritz: EGS a absence humoru? Asi mluvíš o něčem jiném.
Minimální zlepšení? Autor to tak kreslí jednoduše schválně (dokonce to tam i někde vysvětluje), a stejně si srovnej prvních pár dílů a pár posledních.
Tohle co jsi právě řekl je naprosto Zcestné a předpokládám, že jsi viděl prvních 5 stripů a jeden poslední.
Takže Colombo se naprosto Trefil.
Autorská citace #25
21.4.2009 08:51 - Sethi
taky bych neoznačila egs za zábavný, na druhou stranu se přiznám, že jsem ho tedy jako přečetla, i když spíš ze sebemrskačské zvědavosti, jestli se těch pár momentů, které mě pobavily, bude opakovat nějak hojněji.

když chci zábavné veverky, tak sáhnu po jacksonově sequential art.

dívkám, které jsou ochotné šlehnout si tu a tam nějakou tu dávku fangirlismu a zahihňat se nad vtípky, které druhé polovině lidstva nedají žádný smysl, bych doporučila trojici komixů (no, spíš dva a půl) Roommates, Girls Next Doors (který je naprosto kouzelně kreslený) a Down the Street; se Sathel jsme se kdysi shodly, že Jareth, král goblinů z Labyrintu, byl jeden z prvních charakterů, které na nás zapůsobily - no, a očividně jsme nebyly samy. mužský čtenář by si z toho mohl alespoň odnést jakousi informaci o temné straně dívčího zájmu ve knihy a literaturu. už nikdy se nebudete dívat na Bídníky jako dřív.
Autorská citace #26
21.4.2009 15:52 - sirien
Fritzs: Nejen čet, ale stále čtu :)

Fibrizo: Fritzsův humor je natolik specifický že osobně jeho hodnocení jakékoliv humornosti míjim...
Píše:
Autor to tak kreslí jednoduše schválně (dokonce to tam i někde vysvětluje)

...to by si ale Fritzs musel přečíst i komentáře pod komixem...
Autorská citace #27
21.4.2009 20:34 - Fritzs
Fibriso píše:
Autor to tak kreslí jednoduše schválně


A umí autor vůbec kreslit jinak...?

Fibriso píše:
a stejně si srovnej prvních pár dílů a pár posledních.


Když srovnám vývoj kerým prošly například drowtales s vývojem, kerým prošlo EGS, tak mi nezbývá než konstatovat, že vývoj v EGS je minimální.

Fibriso píše:
Tohle co jsi právě řekl je naprosto Zcestné


Rage harder, fanboy!
Autorská citace #28
21.4.2009 20:56 - Colombo
Firtzi? Jak můžeš říct, že došlo k minimálnímu zlepšení?! Tvou soudnost rozhodně nechápu. Můžeš mi dát nějaký důkaz?
Co jsem našel nejstarší z drowtales byl 2003
když srovnám nejstarší a nejnovější EGS, změna je nicotná oproti nejstaršímu a nejnovějšímu drowtales
Nehledě na to, že mi kresba drowtales nesedne.(což, oproti tvým tvrzením, neznamená, že je drowtales špatné)
Mimochodem, zlepšení kresby nemá žádnou souvislost s kvalitou komixu.

Ps. Proč jsou proboha ti drowové hnědí! Dyť to vypadá naprosto příšerně!
Autorská citace #29
22.4.2009 01:03 - sirien
Pravda, změna kresby v EGS mi z těhle příkladů přijde větší... ale zase DT jsou projekt trochu jinýho charakteru než srandička jednoho týpka, takže tam určitou konstantnost kresby vcelku očekávám...
Autorská citace #30
22.4.2009 07:17 - Fritzs
Colombo: Do your research, drowtales sou postupně překreslované.

Colombo píše:
Mimochodem, zlepšení kresby nemá žádnou souvislost s kvalitou komixu.


Bez ohledu na nepatrnou změnu kresby, je EGS pořád stejně špatný.

Sirien: Až na to, že obojí je hlavním zdrojem příjmů svých autorů, takže bych očekával jiný přístup...

BTW: taková vtipná recenze na EGS
Autorská citace #31
22.4.2009 07:51 - Magus
EGS špatny ???Taky bys mel vedet že JEDNODUCHY není ŠPATNY ale naopak často je to i pêknejsi než nepovedeny složity....
Autorská citace #32
22.4.2009 08:42 - Colombo
nejhloupější hláška dne
Píše:
I don't appreciate the gender-swapping, catgirling, magic clone shit. That's why I think it's bad. Because I'm ignoring all that, focusing on the storyline instead.

Tak sorry, ale jakmile přestanu brát nějaký prvek prostředí, naprostá většina příběhů se stane hloupým. Třeba princ Bajaja bez draka. Nemám rád draky, tak je do toho nebudu počítat, he?

Tak Fritzi, když se tu hodláš vyjádřit objektivně, proč je EGS špatné, mohl by si definovat ony hlediska, kdy je(ač se sám snažím vyvarovat těchto slov) "umění" špatné či dobré(možná by bylo vhodnější to pojmenovat kulturní produkt, ale to je celkem neobratné).

Nedokážeš? Tak jen vyjadřuj svůj názor!
Autorská citace #33
22.4.2009 09:11 - Fibriso
Heh, taky jsem ji postřehl. v kontextu EGS To je asi stejné, jaky kdybych u Drowntales řekl, že nemám rád drowy, a místo toho se budu zaobírat příběhem - a ten je (tudíž) špatný.
(to byl příklad!!!)

budiž pokus -
Fritzi, koukni na Sligtly damned
Autorská citace #34
22.4.2009 09:26 - Sethi
boha. chcete to subjektivní, mějte to subjektivní.

EGS považuju za záležitost nudnou, nastavovanou a špatně nakreslenou. je sice pravda, že je vidět znatelné zlepšení od špatné jednoduché kresby v počátcích po snesitelnou jednoduchou kresbu v pozdějším období, nic to ale nemění na faktu, že postavy jsou od sebe prakticky neodlišitelné (a to nemluvím jen o okamžicích, kdy to ještě ke všemu dělají naschvál) a jsou jich tam zcela zbytečně asi dva zilliony.
děj je nudný - pokud měl kdysi nějakou nadějnou linii, jakože měl, tak byla utlučena k smrti rádobydramatickými epizodkami o hlubokých a komplikovaných vztazích mezi postavami a jejich (amygawd) vlasy. ne že bych měla něco proti vykreslování vztahů, ale i to musí být podáváno s nějakou dynamikou, která by neměla spočívat v tom, že se postavy přemění na supersexy jedince opačného pohlaví.
autor se snaží těžit ze vtipnosti určitých klišé, ale přehání to s jejich užitím - viz znovu a znovu opakovaný vtípek se štěněčím pohledem. světlým bodem programu byla jeden čas démonická kachna, ale pak ji postihl přesně tentýž osud. co se toho přeměňování týče, mohlo to být zábavné, ale čeho je moc, toho je příliš - a snaha o vysvětlení šílenými nudnými technobláboly, které vždycky zastaví už tak rozblemcaný děj na několik dalších stránekm tomu v nejmenším nepomáhá.
celou tu věc jsem začala číst, aby mi dal tukan konečně pokoj a přestal mi to vnucovat. v průběhu čtení jsem to několikrát odložila s úmyslem nikdy se k tomu nevrátit, ale vždycky to byla o něco málo snesitelnější možnost než příprava na zkoušku z organy. nebavila jsem se u toho, prostě jsem to... přežila.

výše uvedená stížnost je zcela subjektivní, jestli se ještě někdo ozve s tím, že to, že se mi to nelíbí, neznamená, že je to špatné, přetáhnu ho při nejbližší příležitosti pádlem. v mých očích to špatné je, tak mi proboha nevnucujte svůj názor, který je stejně subjektivní, jako ten můj.

to, že se to někomu líbí, ještě neznamená, že je to dobré.

zároveň bych si dovolila apelovat na ukončení diskuse o tomto sporném bodu, která nemá zjevně šanci dospět k žádnému rozumnému závěru. tam venku je ještě hromada dalších komixů, o které se můžete pohádat.
Autorská citace #35
22.4.2009 09:41 - Fibriso
Prvotní zápletka byla, že fritzs prohodil něco o absenci humoru a o nezlepšování,pak se to trochu roztrhlo a rozvinulo.
Ale de facto má Sethi pravdu, i když někomu se takovéhle divné zápletky můžou líbit.
Ale to, že má tolik fandů a to že vydržel tak dlouho, zřejmě svědčí o tom, že to není tak špatnej komiks... ty opravdu špatné chcípnou po pár měsících
taky bych rád uzavžel kauzu EGS
skusím tohle:
The slightly damned a Sabrina Online
Autorská citace #36
22.4.2009 10:00 - Blaine
k webcomicsum bych prihodil treba http://www.menagea3.net/
na kocogelu je dokonce i prelozeno tak pul roku tohohle stripoidniho comicsu. Podle me je to hodne vtipne a hodne dobre nakreslene.
Autorská citace #37
22.4.2009 10:04 - Colombo
Nějak tak. Sethi, plně s tebou souhlasím. V prvé řadě mi šlo Fritzův přístup, proto ten "spam".
Autorská citace #38
22.4.2009 10:33 - Magus
A co hororovy komixy.!?
Autorská citace #39
22.4.2009 10:53 - Colombo
blaine nic proti, ale to je ještě úchylnější než EGS!
Autorská citace #40
22.4.2009 10:55 - Sethi
musím říct, že blaineův příspěvek je výborný. hodně se bavím.
Autorská citace #41
22.4.2009 11:46 - Magus
Sethi : Colombo nemá moc smysl pro humor.)
Autorská citace #42
22.4.2009 12:39 - Fritzs
Blaine: To má jako být vtipné...? Dyť ser tam jenom onanuje, souloží a řeší sex...

Fibriso: Sorry, ale "součesné" furry záležitosti mě moc neberou.

Neodpustím si, abych na Colomba nereagoval:

Colombo píše:
Tak sorry, ale jakmile přestanu brát nějaký prvek prostředí, naprostá většina příběhů se stane hloupým. Třeba princ Bajaja bez draka. Nemám rád draky, tak je do toho nebudu počítat, he?


Ne, když jej nahradíš vhodným jiným prvkem. Pokud ovšem "zajímavost" příběhu stojí a padá s určitým jeho prvkem (transgenderovací puškou) a nahrazením tohoto prvku se z toho stává "nudná záležitost" tak je ten příběh asi špatný. (nepplatí univerzálně, například hard scifi je do značné míry vyjímkou)
Autorská citace #43
22.4.2009 12:44 - Magus
Fritzs : podle me to je vtipny..:)
Autorská citace #44
22.4.2009 13:17 - Fritzs
Magus: Podle mě ne. Opakovaný vtip již není vtipný.
Autorská citace #45
22.4.2009 13:38 - Blaine
2Fritz: Sorry, ale me to docela casto rozesmeje a jaksi jsem se nemohl nepodelit. Je mi jasne, ze ty rozhodne budes mit jiny vkus jak ja - ja se treba pobavim i u One Piece (anime, mangu radsi ne, toho je fakt hodne:P) a u tech EGS.

Tak a ted mozna z jineho soudku - pokud neznate Sluggy Freelance a jejich hlavniho "roztomileho maskota" Bun Buna, tak teda nevim... Bun bun by vedel "Ka-Click!"
Autorská citace #46
22.4.2009 13:45 - Fritzs
Blaine: Nemáš vkus... to se stává...
Autorská citace #47
22.4.2009 14:12 - Fibriso
spíše je pravděpodobnější, že ty nemáš humor (a to se taky stává)
mě to totiž pobavilo taky.
Autorská citace #48
22.4.2009 14:31 - Blaine
2Fritz: Nemam, no co uz, s tim ja nic delat nebudu :P
Ale protoze se bavime o komiksech a ja nevim, jestli se mi to tady nejak povedlo zminit, tak rozhodne nesmis zapomenout na Kocogel! Protoze kde jinde si muzete precist vyborny komiksy v cestine?:) a nejsou tam jen elastaci, ale i vyborne evropske serie - mam pocit ze "Evropske trio" dokonce dodelalo Thorgala. - pokud ne celeho, tak ted na nem delaji.

P.S.: nechce se mi sem davat link, protoze to uz by asi byla az moc bezuzda reklama a mozna by to dokonce mohlo byt proti nejakym pravidlum. Pokud jsem se provinil uz timto, lituji, uz se to nestane!
Autorská citace #49
22.4.2009 14:40 - Sethi
to je v pořádku, nemá smysl se rozčilovat, já už jsem na to přišla. obětí je tady v podstatě fritzs, jako jediný obdařen dokonalým vkusem a tím pravým smyslem pro humor, který mu nedovolí ocenit vtip, který už byl jednou použit. žije tak život v neustálých chmurách, protože tu není nic, co by mu jej rozjasnilo - zvedá si tedy náladu alespoň tím, že si vylévá zlost na tvorech s primitivním smyslem pro humor jako jsme my, protože nedokáže skousnout, že jsou naše malé retardované mozky šťastné a dokážou se bavit nad nízkými rádobyhumornými dílky, nebo, nedejbože, připustit, že by se někomu mohlo líbit něco, co se nelíbí někomu jinému. buďme k němu shovívaví, nemůže za to, co umřel aristofanes, humor už prostě není to, co býval.
Autorská citace #50
22.4.2009 15:14 - Magus
Sethi: Nemam slov... :D
Autorská citace #51
22.4.2009 15:26 - sirien
Fibriso píše:
spíše je pravděpodobnější, že ty nemáš humor

Na druhou stranu se u jeho postů často zasměješ :D
Autorská citace #52
22.4.2009 16:01 - Magus
Fritzs: ty seš taky smesnej porad stejne a stejnak se nad tebou pokazde zasmneju...
Autorská citace #53
22.4.2009 17:28 - sirien
V tomhle se musim Fritzse zastat. Žánr humoru sice zůstává stejný, ale dost často se mu podaří přijít se zcela novou perlou :)
Autorská citace #54
22.4.2009 17:49 - Fibriso
Humor v nehumoru?
Autorská citace #55
22.4.2009 19:28 - Fritzs
sethi píše:
jako jediný obdařen dokonalým vkusem


Oproti většině ostatních účastníků této diskuze zjevně ano.

sethi píše:
a tím pravým smyslem pro humor, který mu nedovolí ocenit vtip, který už byl jednou použit.


Nevidím důvod, proč bych měl neustále oceňovat vtip již jednou oceněný. Pokud mi nějaký "humorný webcomics" nabízí neustále to samé, tak nevidím důvod jej číst. Rovněž nevidím důvod jej považovat za cokoliv jiného než laciný brak. Člověk, kterému ke spokojenosti stačí laciný brak prostě a jednoduše nemá vkus.
Autorská citace #56
22.4.2009 19:41 - Fibriso
jo, humor v nehumoru!
Autorská citace #57
22.4.2009 19:41 - Sethi
jistě, to jsem přece řekla. obávám se, že v tomto týmu buranů bez vkusu prostě nenajdeš docenění a tvoje perly nikdy nemají šanci padnout na úrodnou půdu. chápu, že to děláš ve snaze pomoct nám vytápat z mlhy nízkých zábav, ale musím ti s lítostí sdělit, že jen plýtváš potenciálem, který by mohl být využit jinde s větším úspěchem.
Autorská citace #58
22.4.2009 20:01 - pipux
Burani, myslím, že jsem přišel na podstatu humornosti ...


(jestli ne, tak ne. zkusíme případně znova)
Autorská citace #59
22.4.2009 21:24 - bigbythewise
Troll detected.
Autorská citace #60
22.4.2009 22:27 - Colombo
proč by neměl Colombo mít smysl pro humor?

Fritz: mohl by jsi humornost definovat?
Autorská citace #61
23.4.2009 05:32 - Fritzs
Colombo:

wikipedie, lživá pseudoenyklopedie píše:
The Incongruity Theory originated mostly with Kant, who claimed that the comic is an expectation that comes to nothing.


Omlouvám se, za to, že cituji wikipedii, nicméně sám jsem přesvědčen, že humor (respektive komično) vzniká v důsledku toho, že namísto předpokládaného nastane něco zcela jiného.

bigbythewise: Tak napiš Alnagovi, áť mě dá diskuzní ban.
Autorská citace #62
23.4.2009 07:43 - Jerson
EGS mě taky nijak extra nepobavilo, a to jsem přečetl asi stovku dílů, než jsem to vzdal.

Btw. mohl by buď Magus nebo někdo za adminů (Sirien), upravit úvodní otázku tak, aby pod ní dal aktivní odkazy na všechny zde zmiňované komixy, nejlépe v abecedním uspořádání a případně velmi krátkou notickou o co jde? (Ale ta noticka není nezbytná) Jen pro snažší orientaci dalších čtenářů.
Autorská citace #63
23.4.2009 07:57 - Magus
Já bych už Fritzse netrápil...nevim proč by mnêl dostat ban, spíš by sme ho mêly dostat mi "za sraní kamaráda".....tak už bych se na to vysral a vratil bych se k tematu.....!!
Autorská citace #64
23.4.2009 09:09 - Fritzs
Magus: Ha, porušils netiketu!
Autorská citace #65
23.4.2009 09:10 - Fibriso
netiketu?
Autorská citace #66
23.4.2009 10:16 - Fritzs
Fibriso: To znamená, že tady Alnag zakazuje mluvit sprostě. Teda aspoň mě, na Maguse má možná jinej metr...
Autorská citace #67
23.4.2009 10:28 - Fibriso
Aha, myslíš Etiketu.. tak to jo.

Ten horní seznam je Ok, ale kdyby to byly odkazy (na ty co mají odkazy) a jějakých pár slov co to je, tak by to bylo mooc dobééé
Autorská citace #68
23.4.2009 10:50 - Magus
NETiketa jako etiketa na netu..seznam nahore sem psal na mobilu v hodine takze doma to zlepsim..:)
Autorská citace #69
23.4.2009 11:00 - Fritzs
Magus: Taky by ses v té škole mohl učit. BTW: Chybí tam Gunnerkrig Court, ale jelikož sem to zmiňoval já, tzak je to zjevně příliš snobské pro d20.
Autorská citace #70
23.4.2009 11:09 - sirien
Jerson Večer to projdu a naházim tam odkazy (pokud to do té doby neudělá někdo jinej)

Fritzs: Gratuluji... opět se mi nedostává slov... to fakt chceš tak hrozně moc dostat ban abys dokázal, že se na zlém trucprojektu také dávají bany? To je ubožejší než sem myslel... (a co se Maguse týče, použít vulgaritu někdy v kontextu a mluvit vulgárně permanentně a ofensivně vůči jiným lidem je docela rozdíl)
Autorská citace #71
23.4.2009 11:34 - Fritzs
Sirien píše:
to fakt chceš tak hrozně moc dostat ban abys dokázal, že se na zlém trucprojektu také dávají bany?


Myslím, že existence diskuzních banů na d20.cz je prokazatelná.

Sirien píše:
To je ubožejší než sem myslel...


Vyjma: "kozel zahradníkem" a "jsi paranoidní" nemám slov.

Sirien píše:
(a co se Maguse týče, použít vulgaritu někdy v kontextu a mluvit vulgárně permanentně a ofensivně vůči jiným lidem je docela rozdíl)


Ehm, co sem to psal o tom dvojím metru...
Autorská citace #72
23.4.2009 11:45 - Merlin
možná by bylo vhodné prostě příspěvky od Fritzse ignorovat...prostě jak se objeví jeho ikonka přeskočit. On stejně jede na jiné vlnové délce než my všichni ostatní, kteří k jeho dokonalosti můžeme jen vzhlížet. Takže aby jsme nepropadali depresi z naší nedokonalosti, prostě ho ignorujte. Není to tak těžký věřte mi.
Autorská citace #73
23.4.2009 11:49 - Jerson
Siriene, budeš mít co dělat, ale seznam dobrý. Jen ... proč tam není třeba OOTS nebo Nodwick?
Autorská citace #74
23.4.2009 11:49 - Fibriso
Ok, ten mi prozraďte jestli mluvíte v ironii nebo vážně... protože jestli vážně, tak si budu o Fritzovy myslet dost negativní věci...
Autorská citace #75
23.4.2009 11:59 - Magus
Fritzs: presne na tebe nestaci ani 300 metrovy pásmo....a sakra zase Fritzs odbehl od temata jen se držím abych nepotreboval pásmo jako ty......PROSÍM SPÁTKY K TÉMATU....!!!!!!!!!
Autorská citace #76
23.4.2009 12:05 - Magus
Jerson : opravuju to porad sam ne Sirien...
Autorská citace #77
23.4.2009 12:08 - Fibriso
Magus: nebo mě v připadě nouze můžes skusit dat práva a já ti to odpoledne zkoriguju i s odkazama.
Autorská citace #78
23.4.2009 12:10 - Alnag
Vulgarity tady netolerujeme v žádném případě a od nikoho*. Magusi, ty to také neslyšíš prvně, tak nehraj neviňátko. Fritzsi, děkuju ti za zájem, ale myslím, že do způsobu vedení téhle stránky ti vůbec nic není. Konec diskusi na toto téma. Děkuji.

* a ještě než přijde nějaký chytrák, autentický překlad něčeho vulgárního - viz např. článek o nestvůrách, je trochu jiná záležitost. Jde o alespoň základní slušnost mezi sebou. To, že jí někteří nejsou mocni je skutečně nesmírně skličující.
Autorská citace #79
23.4.2009 12:11 - Magus
Fibriso: jj to by bylo dobry, jen nevim jak ti muzu dat prava.?
Autorská citace #80
23.4.2009 12:14 - Magus
Alnag: njn ale já sem v pubertê já tak mluvím furt.... Ale jo no sorry...
Autorská citace #81
23.4.2009 12:59 - Merlin
Jerson: OOTS tam je....: Order of the Stick
Autorská citace #82
23.4.2009 13:19 - Fibriso
Magus: Dobrá otázka. Alnagu?
Autorská citace #83
23.4.2009 14:11 - Magus
fibriso mohl bych ti dat heslo a potom bych si ho zmenil????
Autorská citace #84
23.4.2009 14:40 - Ebon Hand
Miluji Vzpouru mozků je hustá a též Saudkovi klenoty Arnal (nebo se jmenuje jinak a tohle jen jméno hlavní postavy?), Muriel a andělé a Peruánský deník.
EDIT: Už jsem to našel, jmenuje se to Arnal a dva dračí zuby

Též jsem měl moc rád starýho Hellboy.
Autorská citace #85
23.4.2009 15:27 - Merlin
Ebon: jojo..stále mám ty klenoty doma a jsou zlatým hřebem sbírky...
Autorská citace #86
23.4.2009 16:00 - Alnag
Magus a Fibriso: Bude jednodušší změnit majitele otázky a pak ho změnit zpátky. Chvíli vyčkejte na kouzlo...

Hotovo.
Autorská citace #87
23.4.2009 16:04 - Fibriso
Super, dík, ale teď jsem v práci, předpokládaný nejpozdější čas dokončení - 19:00
pokud je zájem, moho přihodit i z vlastní zásoby (dosud neuvedeny)
Autorská citace #88
23.4.2009 17:14 - Colombo
sirien píše:
použít vulgaritu někdy v kontextu a mluvit vulgárně permanentně a ofensivně vůči jiným lidem je docela rozdíl

Zajímavé je, že když jsem to tvrdil já, tak hned byli všichni proti...
Autorská citace #89
23.4.2009 17:17 - Merlin
colombo: tys přešel za hranice docela dost..s tím se nesrovnávej
Autorská citace #90
23.4.2009 17:21 - Colombo
takže když Hitler skoro vyvraždí židy a řekne "tráva je zelená", tak by jste udělali hnutí "Tráva není zelená", ale kdyby to řekl někdo od vás, tak by hned všichni pokývali hlavou "jojo, tráva je zelená"

jsi pokrytec Merline..
Autorská citace #91
23.4.2009 17:42 - sirien
Dal sem dohromady první stránku diskuse a to co bylo v nástěnce, dám si pauzu a dodělám nějak zbytek. Přiřadil sem jí taky zpátky Magusovi...

Fritzs: Bez Tebe by byl den tak nudný...
- nesčetněkrát byl jasně ukázán rozdíl mezi banem a větou "prosím nechoď sem". Je to asi jako rozdíl mezi kulatou červenobílou a hranatou modrou rychlostní značkou.
- kozel zahradníkem Ti klidně nechám, ale ve vyjádření ubohosti hledat paranoiu? Nepleteš si cizí termity tak trochu?
- dvojí metr je dvojí posuzování téhož přečinu učiněné v téže míře, což zrovna není tenhle případ

(a btw - nevim proč by se měl Magus ve škole učit... jakobyto k něčemu bylo :) )

Alnag: On je taky zásadní rozdíl mezi vulgaritou použitou v kontextu jako prvek zdůraznění ("to sem teda fakt kurevsky podělal...") a vulgaritou použitou jako osobní útok ("si debil")

Magus: Že si v pubertě je hezký vysvětlení, nulová omluva... věk je docela irelevantní argument ve valné většině kontextů.
Autorská citace #92
23.4.2009 17:45 - Magus
Mohl bys to pak dat spátky?? Chci to mÍt v statistikach...:)
Autorská citace #93
23.4.2009 17:49 - Fibriso
huh?
nevermind....
Autorská citace #94
23.4.2009 17:49 - Magus
Dobry dik me se vzdycky novy prispevky obeví až nejakej napišu....Sirien njn máš pravdu......zase...:)
Autorská citace #95
23.4.2009 18:12 - sirien
Já vim. Je to hroznej zlozvyk :D
Autorská citace #96
23.4.2009 18:17 - Fibriso
každopádně, Sethi tady zmiňovala sequential art, Blaine Menage a 3, já Sabrina online, což je možna vše, zvbylých 5 stránek je Spam

Ještě tu mám na skladě Culric's Chronicles, nezapomenout na darths and droids(Pozor, comics obsahuje Humor)Peter is the wolf (pozor, Comics obsahuje hentai), Flak pastry (Pozor, comics obsahuje Humor), Buck godot, Sugar bits a grim tales a další věci (některé se dají považovat za strašidelné)(Pozor, některé comicsy obsahují Humor), Candi(Pozor, comics obsahuje Humor)

pro jistotu jsem připojil varování, aby někteří nevlezli někam, kde by jim to škodilo...
Autorská citace #97
23.4.2009 18:46 - Merlin
colombo: nepochopils..ale to neřeš
Autorská citace #98
23.4.2009 18:48 - Dalcor
No tak já překvapivě zvolím Dragonlance komixy :)
Autorská citace #99
23.4.2009 18:49 - Colombo
Merlin: tak mi to milostivě vysvětli
23.4.2009 18:50 - Magus
Dalcor: oni nejaky sou???!UAAAAA ja o nich nevím...
23.4.2009 18:53 - Magus
Jestli sou na netu moch bys mi dat na ne URL...??
23.4.2009 19:57 - Blaine
No kdyz uz se mluvi o nejakych tech webcomicsech, tak nesmi chybet ani Gone with a Blastwave - cernohumorne postapo, ktere ma jednu zasadni nevyhodu - autor se mu moc nevenuje, coz znamena, ze toho moc noveho nevychazi - hlavne komiks byl i prelozen do cestiny nejakymi jeho fanousky:)

P.S.: ted koukam na tu wiki ke "Crew" a zda se mi, ze nekdo nepochopil co to je:) www.crew.cz - stranka Crwe (mimochodem chysta se jiz treti Crwecon:))
23.4.2009 20:00 - Blaine
2Magus: Zaregistruj se a spln pozadavek, abys mohl videt odkazy vedouci mimo forum na tyhle strance a dostanes davku Dragonlace komiksu naservirovanych primo pod nos:P
Tady je link na vlakno s Dragonlance: Chronicles http://www.kocogel.info/index.php?topic=779.0
23.4.2009 20:17 - sirien
Fibriso: Dík, zrovna sem se chystal to prohledávat...

Tim Blainem ste mysleli autora?
23.4.2009 20:30 - Fibriso
Rofl. Tím Blainem byl myslen zdejší Blaine, který ho zmínil... ne Comics
natural 1.
23.4.2009 21:38 - Malfin
Dragonlance mám nějaký stáhnutý, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Nicméně co jsem to tak proletěl, tak ač nejsem příznivce tohoto žánru, tak to vypadalo dobře. Sleduji tuhle diskuzi a něco se mi poměrně zamlouvá.
24.4.2009 09:55 - Magus
Marvel moc nežeru spíš Warcraft komixy.....
24.4.2009 18:55 - Fibriso
Magus: tak v tom případě se koukni na to looking for group.
26.4.2009 15:40 - Nerhinn
Pokud jde o mé oblíbence, jsou jimi jednoznačně Hergého Tintin (např. jeho Poklad Rudého Raubíře/Rackhama), Mooreovo V jako Vendeta, Rychlé Šípy (na záchodě přečtené už tak dvacetkrát :), z novějších de Crécyho Doba ledová. Co se týče zaměření na výtvarnou stránku, asi bych neměla opomenout Ottův Exit, u zábavy mi chybí ještě Hellblazer (poprava mimina-Antikrista sekerou je správně "cool") a co se závažnosti týče, přidala bych ještě Spiegelmanovy Mause (nebo spíš die Mäuser ;). Mno a jako malá jsem hltala příběhy Pifa a Herkula z těch malých sešítků.

A pokud jde o internetové komiksy, určitě bych doporučila Wulffmorgenthaler a Cyanide and Happiness.
26.4.2009 16:18 - Malfin
Rychlé šípy taky vlastním. Ještě vydání po rodičích. To mě hodně ovlivnilo, když jsem byl ještě malý Kubulinek. Ale pak jsem přešel na knihy, kde uuž tolik obrázků nebylo :)
26.4.2009 16:43 - Sethi
pifa a herkula ještě někde mám, strejda to lepil do takového prastarého sešitu...

a nejsem si jistá, jestli už tu padl, ale vzhledem k tomu, že jsem se na čtyřlístku naučila číst (nikdo mi ho nechtěl předčítat, tak jsem holt musela sama), klidně ho zopakuju. dokonce bych i někde vyhrabala první vydání =)
26.4.2009 17:08 - Merlin
sethi: i já :) a první vydání si hlídej..ted se hýbou ceny kolem 500,- (taky je vlastním)
26.4.2009 18:09 - Nerhinn
Jaj, málem bych zapomněla na moji milovanou Mouchu! :))

26.4.2009 18:16 - Magus
Co to je?:)
26.4.2009 18:21 - Colombo
sakra, to jsem neviděl sakra dlouho, už ani nevím, odkud to znám...
26.4.2009 18:24 - Magus
Málem bych zapomêl na Foglara... I když ted to není žánr ktery by me tedka zaujmul ale jeśtê nedávno bych si nic lepšího nedokàzal ani predstavit...:)
26.4.2009 18:28 - Colombo
mě foglarovky nikdy nebrali.
26.4.2009 18:43 - sirien
Mě taky ne. Odporně a naprosto nechutně a doočíbijícně tam protěžoval "ty správné hochy".
Chudák můj favorit Dabinel vostrouhal kvůli partě nanicovatejch správňáků.
A Štětináč... s Dlouhym Bidlem...
26.4.2009 19:10 - Magus
Njn bylo to jako by nám ríkal " budte jako oni" a co jsou oni...
26.4.2009 21:44 - Malfin
To já foglarovky zbožňoval. Dneska se na to už díval trochu jinak, ale stále je to něco co mám rád. Z nostalgie. To protěžování je něco co je foglarovi vždy vytýkáno.
26.4.2009 21:55 - sirien
Ale tak jako ne že bych je nečet rád, ale už tenkrát mi prostě vadilo že záporáci tam sou jen od toho aby ostrouhali, zatímco hlavní hrdinové nemají chybu.
Navíc to hlavním hrdinům dost ubíralo. Aneb zlatá poučka: Hrdinové mohou vystoupat jen tak vysoko, jak hluboko padli jejich nepřátelé.
27.4.2009 00:59 - Nerhinn
sirien: A četl jsi třeba takový Boj o první místo? Nebo Chatu v jezerní kotlině? Tam byli hrdinové, se kterými se dalo docela snadno ztotžnit, zejména s tím prvním...
27.4.2009 02:15 - sirien
em... Chata v jezerní kotlině je to o tom synovi boxera a tom geeky šprtovi? To bylo vcelku ok, trochu gay-like (pasáž s vyměňovánim děníků byla dokonalá, kdyby to byly hlavní hrdinKY tak by to bylo ok...), ale vzásadě čitelný.
Boj o první místo se už moc nevybavuju, myslim že to je ta o týpkovi co... se nějak přistěhoval? A ve třídě se přetahuje o alpha sociální statut s tim floutkem, má toho kámoše ze skautu? To bylo docela vpohodě.
27.4.2009 07:10 - Jerson
Foglarovky jsem žral také, dokud mi později nedošlo, že v nich vystupjí snad jen dvě holky (v pokračování Hochů od bobří řeky, v jedné scéně). Dneska bych to už asi nedal.

Taková Kronika Strážců mi přišla mnohem lepší. Je to sice občas komunistická propaganda, ale když od tohoto detailu odhlédnu, je to fakt komix skoro jako ze života.

Nicméně kdybych se měl držet tématu, tak nejlepší komix mi přišel Golem z ABC. Nevím jestli autoři viděli Terminátora, ale kyborg v roli výzkumníka byl opravdu nepřekonatelný.

"Budeš litovat že ses narodil."
"Nenarodil jsem se."


(: )
27.4.2009 09:31 - Magus
Zdarec kde je to DL na tom webu...?Nemužu to najít...
27.4.2009 09:33 - Blaine
2Magus: presne na tom linku, jenom se musis zaregistrovat a napsat aspon jeden prispevek do predstavovaci se sekce, abys videl download linky. Ochrana naseho kockomlatu!
27.4.2009 09:38 - Magus
Blaine: diky...
27.4.2009 17:51 - Ebon Hand
To tu znám Saudka jen já a Merlin???????
Našeho nejlepšího kreslíře všech dob a jediného na světové úrovni?
27.4.2009 17:53 - Sethi
já ho hrozně nemám ráda, jestli se to počítá.
27.4.2009 17:58 - Fibriso
heh, tak tohle mě fakt pobavilo:
"Whew, that was scary, but well be okay now, right? Once we get to your arsenal..."
"My... what?"
"Your weapons, stuff you've build. What about a good death ray, tha'd be perfect"
"I dont have a Death ray"
You must have something, Sonic canon?"
"No"
"Disintegration beam?"
"No"
"Dommsday device?"
"NO!"
"now, where would you hide it?"
"I dont have anything like that to hide"
"Fine. So what you're telling me is that you, the person next in-line to the despotic, ironfisted rule of the empire have got No weapons to destroy these things? What kind of an evil overlord are you going to be, anyway?"
"apparently a better one than i'd thought...."
27.4.2009 18:31 - Lokken
Kde máte Garfielda? Tedy jestli to někdo počítá do komixu...
27.4.2009 18:49 - Fritzs
Ebon Hand: Já bych světovou úroveň nepřeceňoval. U nás na ni dosáhne víc kreslířů než jenom Saudek.
27.4.2009 19:04 - Magus
Garfield no joo já bych upe zapomêl....
27.4.2009 20:12 - Blaine
Fritz: *ovlada zbesily kasel* tos trochu prestrelil. Pan Saudek je sice sikovny, je mozna vzorem pro dnesni mlade a nadejne, navzdory tomu ze me se jeho kresba moc nelibi, ale nedaval bych ho na roven ke svetovym kreslirum. Hlavne tem nejlepsim - Kaja Saudek se seriozne nevyrovna tomu co dokazal Frank Miller ve svem Sin City. Nema vliv na tolik jinych kresliru jako nedavno zesnuly Michael Turner, nezmenil styl mainstreamovych kresby po celou jednu dekadu jako Jim Lee, jeho veci nejsou tak nesmrtelne jako veci od pana Johna Byrneho nebo snad Franka Frazzety. Proste ne.
27.4.2009 20:40 - Jerson
Saudka znám taky, ale jeho komixy jsem moc rád neměl právě kvůli "houbovitému" stylu kresby.
28.4.2009 07:40 - Fritzs
Blaine: Možná každý myslíme pod pojmem světová úroveň něco jiného... já sem to pochopil jako průměrnou kvalitu kresby na celém světě...
29.4.2009 11:21 - Ebon Hand
Já to tak myslel, nikde jsem nepsal, že to je velikán světové tvorby.

Blaine, hledáš v obsahu zprávy jiné informace, než obsahuje.
29.4.2009 11:29 - Blaine
Fritz a Ebon: Jooooo takhle... ja jsem to pochopil, tak jako ze kdyz je nejlepsi v cechach, tak se logicky musi srovnavat s jinymi, minimalne lepsimi v zahranici.

A mimochodem, ja si i tak nemyslim, ze ma na to, aby se vyrovnal tomu, co ted v komiksovem zapadnim mainstreamu vychazi.
29.4.2009 11:59 - Fritzs
Blaine: Máš na mysli současný CGI shit...? Sorry, ale to budu rači číst mangu (kerá je BTW dost často taky CGI).
29.4.2009 12:50 - Blaine
Jaky CGI shit? Ne, mam namysli soucasnou komiksovou kresbu, ktera prosla nekolika desitkami let vyvoje, ktery vede k vecem jako:


NE NE NE
Nevim, co ctes, kde to beres nebo co, ale nemyslim si, ze v komiksech vyznas vic jak ja, ze vic jak ja vis, co tedka na trhu beha... Nebude to treba tim, ze ja se narozdil od tebe komiksum sakra venuju. A sorry, do tohohle vic jak ja nevidis.
29.4.2009 12:54 - Blaine
Autori v mem postu: Adam Hughes - Catwoman cover
Adam Hughes - Firefly Serenity cover
Ed Benes a Nei Ruffino - Blackest Nights Tales
Terry Dodson - Uncanny X-Men cover
Alex Ross - Final Crisis (batman)
Ultimate Spider-Man cover (asi Stuart Immoen)
29.4.2009 13:04 - sirien
Blaine Fritzs 1:0 :)
29.4.2009 13:12 - Magus
Jj to je nápad budem to zapisovat....sázím 1k na Blaina..:)
29.4.2009 13:17 - sirien
Taková důvěra ve Fritzse, to by mu skoro chtělo vypsat nějakej lákavej kurz, 3:1 třeba nebo tak něco... :)
29.4.2009 13:28 - Fritzs
Blaine: Vyjádřím se k jednotlivým, od vrchu dolů:

1.) Holka působí víc jako kus plastu, než jako živá bytost, což je cool pokud je holka android (nevím, catwoman sem nečet, třeba se tam nějakej android občas objeví), není to úplně špatné, ale taky to není žádný zázrak.

2.) Po 5ce nejlepší věc, cos sem poslal, postavy působé živě a realisticky.

3.) Ugh, blerg, hnus. Ani ne tak kýč, jako spíš prostě hnus. Ani jedna postava nepůsobí jako živá bytost.

4.) Shiny chicks in fetish clothing, kýčovité, řvavé, 2/10

5.) Jednoznačně skvělé.

6.) Stylové, ale beze stop mangy (což se 1,3 a 4 říct nedá). Dobré.

Blaine píše:
Nevim, co ctes, kde to beres nebo co, ale nemyslim si, ze v komiksech vyznas vic jak ja, ze vic jak ja vis, co tedka na trhu beha... Nebude to treba tim, ze ja se narozdil od tebe komiksum sakra venuju. A sorry, do tohohle vic jak ja nevidis.


Pak tedy netuším proč ses nevytáhl s takovým , nebo
29.4.2009 13:32 - sirien
...ohledně catwomen má Fritzs pravdu, je to takové bakelitové... a 3 se mi teda taky až tak nelíbí. Na druhou stranu 4ka... sou X-man. Tak to prostě bejt má...
A Fritzsovi obrázky taky docela ujdou, myslim že si ten bod zpátky zaslouží... tak to máme 1:1. Myslim že Fritzsovi snížim kurz, trochu sem ho asi podcenil :)
29.4.2009 14:38 - Nerhinn
X-Men, šmarjá...
29.4.2009 14:42 - Sethi
a co teprve catwoman...
29.4.2009 14:44 - sirien
čekal sem kdo zareaguje, ale vás dvě sem tipoval až pro druhé a třetí místo :) . Očividně jsem vás poněkud podcenil...
EDIT: To už ste v tomhle tématu dneska druhý, radši snad pudu i dělat něco užitečnějšího...
29.4.2009 15:12 - Blaine
no jo druuna, bilal a jestli se nepletu tak neco z Heavy Metalu? Teda jak tak koukam je to francouzsky, ale to neznamena, ze tuhle kresbu jsem uz nekde v HM nevidel. (upir nebo co to bylo v pekle no proste to bylo neco takovyho, hodne silenyho a tezce SM)

Soucasna tvorba neni neco co bylo vytvoreno v druhe polovine 80. let (Druuhna) a na zacatku 90. (Nikopolova trilogie).

Ja jsem se chtel venovat soucasnym vecem a ne necemu staremu a hlavne jsem chtel nadhodit veci, ktere jsou z druhe strany oceanu, ktere prave tim tebou zavrhovanym CGI oplyvaji. K tomu co jsi nadhodil nema cenu se vyjadrovat, jelikoz se to uz toci v klasice evropskeho komiksu a ne v soucasne tvorbe. Ale mimochodem musis uznat, ze ani jedne veci, kterou jsi nahodil, se Kaja Saudek nevyrovna. Fakt ne. Kaja Saudek je proste jeden z mala skutecnych kresliru co tady delali veci za komunismu, to mu priznam, ale ani jedna z jeho veci se nevyrovna treba Grusove veci Nitro tezkne glycerinem, to je svetovej umelec, to uznam.

Tohle je treba ukazka nekterych obalek komiksu od Marvelu pro tento tyden:

To povazuju za skutecne soucasnou tvorbu.

Ad moje veci: 1) Catwoman, kterou konecne chytli do poldove, tak je dost vybledla coz znamena zamer kontrastru bile a cerne jejiho kostymu.
2) genialni sepiovka, AH! umi obalky delat
3)Benes nikdy nebyl na realismus, je spis na prehaneni - dokonale tvary jeho postav maji byt eye-candy a tahle vecicka ma byt extremne barevne predstaveni vsech ruznych Lanternu
4)Kostymovane superhrdinky, co byste chteli?:)
5)Ross... no proste Ross.
6) Immoen spolu s Bendisem delaji na Ult. Spider-Manovi uz dost dlouho a serie pod nima doslova zkveta, to co od nej Bendis chce Immoen plni dokonale, navzdory z pocatku trochu problemove kresby se na to da skvele zvyknout.
29.4.2009 15:21 - Sethi
tak zrovna requiem chevalier vampire je záležitost poměrně současná, od roku 2000 vychází tak svazek ročně, pokud se nemýlím.
29.4.2009 15:25 - Blaine
Musim se priznat ze to neznam. Bohuzel francouzskou tvorbu moc nesleduju (krome cekani na Coraline a Vrakoviste Ythaq)
29.4.2009 15:41 - Merlin
mě se líbí Barbánek!
29.4.2009 18:03 - Ebon Hand
Přijde mi divné porovnávat dvacet let staré obrázky někoho, kdo je na smrtelném loži s mladýma maníkama se slovy "na tohle nemá", bez zohlednění toho, že tyto současní se vždy snaží odvětví posunout dál a být trendy, minimálně z důvodu, aby nebyli považováni za plagiátory starších mistrů.
Blaine, přijde ti logický tento postup porovnávání?
29.4.2009 18:34 - sirien
Když odpovím za Blaineho: Já mám trochu pochybnost, jestli skutečně v komixové kresbě dochází s desetiletími práce ke "zlepšení". Přiznejme si, komixová kresba není zase až takovej uměleckej záběr. Spíš bych to nazval změnou než zdokonalením, holt někdy je trendy to, někdy ono...
...takže ano, přijde mi že srovnávat staré "mistry" je co do "zhodnoceného potenciálu" naprosto vpohodě adekvátní.
...nicméně mám pochybnost o tom, že lze dost dobře porovnat "kvalitu", protože každý z těch umělců kreslí v kontextu stylu své doby, svých současníků, může svou kresbou tvořit narážky na dílo někoho jiného a tak
29.4.2009 20:31 - Fritzs
Blaine: Osobně mám k masové americké produkci (Marvel, DC) poměrně negativní vztah (dané kýčovitostí jejich kresby a přílišnému zaměření na geeky) a z toho důvodu je nečtu.

Jinak ještě k těm tvým kresbám:

Blaine píše:
1) Catwoman, kterou konecne chytli do poldove, tak je dost vybledla coz znamena zamer kontrastru bile a cerne jejiho kostymu.


Bych spíš řekl, že záměr je eye candy, nebo byl autor oné kresby prostě líný.

Blaine píše:
3)Benes nikdy nebyl na realismus, je spis na prehaneni - dokonale tvary jeho postav maji byt eye-candy a tahle vecicka ma byt extremne barevne predstaveni vsech ruznych Lanternu


Jinak řečeno, kýč až na půdu.

Blaine píše:
4)Kostymovane superhrdinky, co byste chteli?:)


Aby nevypadaly jako naolejované latexové štětky, třeba...

Prostě na nich není nic ospravedlnitelného, jsou sice z řemeslného hlediska třeba lepší než Bilal, nebo Saudek, ale z hlediska "uměleckého" jsou neskutečně špatné.
29.4.2009 21:08 - Fibriso
Osobně si myslím, že každý má jiný vyhraněný žánr... amíci napřídklad ten styl catwoman žerou (mě osobně se americkej styl vůbec nelíbí a v japonsku zase horko těžko přijdou na chuť něčemu jinému než manze.
29.4.2009 21:36 - sirien
Píše:
Aby nevypadaly jako naolejované latexové štětky, třeba...

Důvod proč se prostitutky oblékají tak jak se oblékají je, že to prostě JE sexy (...samozřejmě, chce to určitou postavu a taky nějakou míru vkusu, ale tak bez vkusu de zkazit všechno, žejo)
Za upadlé to bylo "prohlášeno" až protože se "tak oblíkaj ty štětky". Všimni si v dámských časopisech když je nějakej článek typu "jak ho potěšit v posteli" atp. tak tam je zpravidla vyficená ženská oblečená jak prostitutka...

Takže - kde je problém? :) (zrovna u Tebe, který ses svého času rád odvolával k nietzschemu který je ztělesněním samotné idee pohrdání konvenční morálkou a diktátem "správného". Dej průchod svému naturalismu... (: )

Píše:
ale z hlediska "uměleckého" jsou neskutečně špatné.

Objektivní hodnocení míry uměleckosti? wow... rosteš nám do... nevim čeho, ale takovejhle výrok určitě NĚCO předurčuje :)
29.4.2009 21:54 - Colombo
Mi se od Blaina nelíbí jen 3(moc barviček najednou, moc se v tom nevyznám), zatímco od Fritze se mi nelíbí 1 a 3. 1 mi připadá stylově blízké Zelenému Raulovi a 3 je na mne příliš hrubiánské.

Btw. jistá umělost a fetiš do toho patří, ne? Neprohlížím si snad malované zprávy, ale uměleckou tvorbu. Na druhou stranu musí být poznat, co to je. Abstraktní umění moderniho malírství nesnáším.
29.4.2009 22:06 - sirien
Ty snad nechápeš transcendentální význam a nedocenitelnou uměleckou hodnotu tečky v prostoru?
29.4.2009 22:11 - Colombo
Bohužel. Jsem holt umělecky nevzdělán a bez kousku tvůrčího vkusu.
29.4.2009 22:16 - Gurney
Nějak tu ještě nikdo nezmínil Wanted (a teď rozhodně nemluvím o filmu, s kterým toho má originál asi tolik společného jako Guiness s dřezovou vodou ve které se umývaj sklenice) a další Millarova díla. Nebo třeba Sakaiův Usagi s naprosto geniálním "střihem" scén..
29.4.2009 22:26 - Fritzs
sirien: Když bych měl dát průchod svému naturalismu tímto způsobem, tak si rači pustím porno...

Problém není v tom, že superhrdinky jsou hezké baby, problém je v tom, že IMO není žádný důvod,(teda pokud to není lezbická party, což se od puritánských amerických komixů poznamenaných comic codem čekat nedá) aby byly navlečená v tom, co mají na sobě (a aby byly od oleje, což teda podle lesku sou). Takže jediný důvod je eye-candy, čili levný kýč. Což mě jako konzumenta štve, jelikož levný kýč je levný proto, že dá minimum práce jej vymyslet, takže pokud si to koupít, tak koupím masovou, pásovou produky určenou k hromadné konzumaci, takový komixový hamburger...

...a je obecně známo, že hamburgery se dělají z tvrdého, vyschlého masa vydojených desetiletých dojnic a ne z šťavnaných mladých býčků.

Colombo píše:
Abstraktní umění moderniho malírství nesnáším.


To, že nesnášíš abstraktní umění značí, že nemáš fantazii.
29.4.2009 22:37 - sirien
Píše:
...a je obecně známo, že hamburgery se dělají z tvrdého, vyschlého masa vydojených desetiletých dojnic a ne z šťavnaných mladých býčků.

Jo tak... jasně... no.. promiň, sem nemoh vědět tohle... tak když to máš rád s býčkama tak to je jasný potom.
Ale tak žijeme v moderní době, každému co jeho jest... když nejsi na masovou produkci krav, tak si můžeš hledat artististické býčky, žejo.

(Alnag: Asi si nevzpomeneš kde na RPG Site byl ten dokonalej citátco přirovnával indies k francouzské kinematografii, co?)
29.4.2009 22:46 - Fritzs
sirien: Zase jsi to nepochopil. Problém je v tom, že stará dojnice má maso bez chuti, tvrdé jako podrážka (tj. hnusné) a proto, pokud ti chce někdo prodat něco ze staré krávy za tak nehorázné peníze, jako za to chcou v mekovi, tak to musí nacpat kořením a kečupem, aby aspoň trochu přebil tu hnuskou starou krávu.

Býčci nejsou vůbec artističní, dostaneš je v každé masně a i tak jsou lepší než stará kráva.
29.4.2009 22:57 - Merlin
a co Barbánek?
29.4.2009 23:06 - Colombo
Fritzs: s tím, že nemám představivost, to bych se s tebou hádal.
Btw. co se jedná křehkého masa z býčka, tak je to naprosto jedno, když do hamburgrů se dává maso mleté.

Mimo jiné, co se týče chuti, tak zde se jedná z valné části pouze o zvyk.

Shrnuto a podtrženo, Fritz je zvyklý na to, že má pořád pravdu a ti, co mají jiný názor jsou vadní, poškození a nedokážou vidět krásné věci tak, jako on:P
Ovšem, je to jen Fritzův zvyk:P
29.4.2009 23:52 - Rianor
Musím sa zastať Fritzsa, tie obrázky sú veľmi gýčové. To neznamená, že sú zle nakreslené, ani nič podobné. Znamená to, že to má nulovú invenciu a utočí tým najprimitívnejším spôsobom na naše pudy(to konkrétne ten 4tý Blaineov obrázok).

Marvel je továreň na komiksy, a ako vieme, masová produkcia zabíja originalitu a umeleckú tvorivosť.
29.4.2009 23:59 - Colombo
To je jedna stránka věci, druhá je ta, že se nám mezi tou hromadou balastu NECHCE hledat ty skvosty, tak to raději odsoudíme všecko.
(nehledě na to, že originální neznamená dobré, potřebujem někoho, kdo dokáže vyplodit originální nápad, ale stejně tak potřebujem ty, kteří jsou schopni z toho originálního nápadu vytáhnout maximum a dotáhout ho do konce)
30.4.2009 00:13 - Rianor
Jasné, ale ja som tiež nič hromadne neodsudzoval. Iba som napísal všeobecne známe cliché, pretože tu blaine písal niečo v zmysle porovnávania so západným mainstreamom. Chcel som povedať, že nemožno brať mainstream ako meradlo kvality( hoci aj tam sa môžu nájsť kvalitné kúsky).

Hlavne som sa ale vyjadroval ku konkrétnym Blaineovým obrázkom(k tým istým čo Fritzs), ktoré ozaj žiadnymi skvostami neboli :)
30.4.2009 07:13 - Blaine
Jasne, samozrejme ze nebyly - dyt to byly random obalky k random vecem od autoru, kteri se realtivne libi me (Adam Hughes a Terry Dodson jsou moji nejoblibenejsi obalkari). Ja jsem hlavne chtel nadhodit to co se za oceanem dela ted, to co je ted popularni, jako reakci na "CGI shit", ktery nadhodil Fritz, protoze me s tim nasral. Proste jsem mu chtel naznacit, ze dnes se delaji veci, ktere jsou krasne. Bohuzel jsem nepochodil - ale proc taky, ja vlastne nemuzu mit pravdu, protoze nejsme Fritz, takze to vlastne nema smysl. Kdyz bych chtel vyborat specificky, tak asi vyberu neco co vyhralo Eisnera, ne? Ale ne, ja proste jen vybral popularni veci.
Sorac, ja jsem proste hnusnej konzument, kterymu se libi jednoduche veci, kteremu vyhovuje vami tak zatracovany Benes a Dodson. A dal si budu stat za tim, ze veci do Kaji Saudka proste do spolecnosti tehle lidi nepatri.
30.4.2009 07:13 - Fritzs
Colombo píše:
Btw. co se jedná křehkého masa z býčka, tak je to naprosto jedno, když do hamburgrů se dává maso mleté.


Představsi, že ne... pokud to není překořeněné do té míry, že není poznat, že je to z masa, tak poznáš dobré mleté maso od špatného.

Colombo píše:
Shrnuto a podtrženo, Fritz je zvyklý na to, že má pořád pravdu...


Colombo je zvyklý na něco jiného...? Nemám z něho ten pocit...

Colombo píše:
To je jedna stránka věci, druhá je ta, že se nám mezi tou hromadou balastu NECHCE hledat ty skvosty, tak to raději odsoudíme všecko.


Myslím, že záležitosti typu Watchmen od DC jsou všeobecně známy. Kdyžtak existují weby s recenzemi, kde takový skvost najdou za tebe odborníci.

Colombo píše:
(nehledě na to, že originální neznamená dobré, potřebujem někoho, kdo dokáže vyplodit originální nápad, ale stejně tak potřebujem ty, kteří jsou schopni z toho originálního nápadu vytáhnout maximum a dotáhout ho do konce)


Přičemž jak Marvel, tak DC už dlouho nezaměstnávají nikoho kdo by dokázal byť jen jedno z toho. Víte proč v americe manga celkem válcuje tamější komixy...? Podstatně větší žánrový záběr. Většinu produkce velkých amerických nakladatelství tvoří nekonečné mýdlové opery latexových fetišistů s absolutně nulovým vývojem postav, nebo chraň bůh příběhu... Což může dlouhodobě vyhovovat tak možná komixovým nerdům.
30.4.2009 07:14 - Blaine
Gurney: Wanted je vcelku v pohode, ale podle me Millar i lepsi veci. Napriklad takovy Ultimates, kteri uz vysli (myslim, ze aspon jeden dil uz je na pultech od Vanoc), jsou uplne genialni.
30.4.2009 07:21 - Fritzs
Blaine píše:
Ale ne, ja proste jen vybral popularni veci.


Populární u koho...? U 16tiletých děvčat? U stárnoucích středních manažerů? U matek na mateřské dovolené? Rapperů? Rabínů?

Ne, populární tak jenom u komixových nerdů a možná některých pubertálních naddrženců a fetišistů, keří se ukájí nad olatexovanými superhrdiny a nikoho jiného...
30.4.2009 07:39 - Magus
Barbánka sem včera vyhrabal a prečet jednu tu knížečku je to celkem good ale tak pro dêcka o 5 let mladší než já..... tj.7 let...:)
30.4.2009 07:54 - Blaine
Fritz: Popularni jako vysoko na zebricku popularity, ktery se meri tim, kolik toho jakeho komiksu prodas. A ne, skutecne je ten vzorek populace trochu jiny, Fritzsy. Mozna to bude tim, ze za tou komiksovou kresbou bude jeste neco jineho, treba i preibeh k tomu komiksu, ale jelikoz je to americky superhrdinsky mainstream, tak jsou to vlastne ty hamburgery z tech starejch krav, takze vlastne ani nemuzou byt dobre, jasne, jasne.
30.4.2009 08:19 - Fritzs
Blaine: Takže když máš třeba 50000 hardcore fandů Catwoman (o tom, že absolutní většina z nich patří mezi "komixáky" tedy bílé svobodné muže s minimálně středoškolským vzděláním ve věku mezi 18-50 lety, jejichž největším koníčkem jsou pochopitelně komixy)kteří koupí cokoliv s Catwoman na obálce a v důsledku toho prodáš čehokoliv s Catwoman 60000 kusů, tak je to populárnější, než "Barbánek" (příklad), kterého se prodá 50000 kusů, ale zato si ho koupí mnohem širší okruh "typů" lidí, mezi nimi 30000 takových, kteří komixy nepovažují za svého koníčka...?

Bych řekl, že "Barbánek" je více mainstreamový, než catwoman a vzhledem k běžnému průměrnému člověku i populárnější.

Blaine píše:
Mozna to bude tim, ze za tou komiksovou kresbou bude jeste neco jineho, treba i preibeh k tomu komiksu


Ukaž mi číslo Catwoman, keré má dobrý příběh...
30.4.2009 08:47 - Colombo
Fritzs: obávám se, že tvé počty nemůžou fungovat ve velkých měřítcích.

Poznat nepoznat, jde o to, že si na něco zvykneš a to považuješ za normu. Tedy chuťově. Jiná je věc, že si přečteš v nějaké knížce z čeho se dělají hamburgery a sám se rozhodneš, že hamburgery z býčků musí být lepší, bez toho, aby jsi jedinný hamburger ochutnal. A tohle je myslím jádro problému.
30.4.2009 08:53 - Fritzs
Colombo: obávám se, že moje počty jsou velmi reálné... opravdu si nemyslím, že by prodejnost marvelovských komixů nějak výrazně přesáhla číslo 300000... velké počty začínajé u milionu prodaných čísel.
30.4.2009 09:02 - Colombo
jedna nula sem, jedna nula tam, že? Oproti minulému příkladu si změnil řád, a to je sakra rozdíl.
Ty si to možná nemyslíš, ale Blaine to má nejspíš zjištěné...
30.4.2009 09:14 - Merlin
Barbánek je kchůůůůl.....a prodalo se ho taky hafo výtisků...a vůbec není pro děcka v sedmi letech...proč tu sakra nikdo nerozebírá přínos Barbánka pro světovou komiksovou scénu?????
30.4.2009 09:17 - Sethi
jo tohle je barbánek oO' toho jsem měla hrozně ráda, hlavně ten díl s olympiádou... někde tady musí být...
30.4.2009 09:20 - Merlin
sethi: přesně tak, tohle je barbánek oO´...co říkáš na vykreslení detailů, skladbu a dynamičnost děje? A líbí se mi i vykreslení postavy...myšleno povahových rysů hlavního hrdiny. Věděla jsi, že je to vlastně pes?
30.4.2009 09:22 - Fritzs
Colombo: Tak ať dohodí data, sociologický studie skaldby čtenářstva atd.

A 5 krát tolik není až tak výrazná změna... pak máš 250000 hardcore Catwomanistů a 50000 průměrných čtenářů oproti u Catwoman oproti 250000 průměrných čtenářů Barbánka z nichž 150000 nepovažuje komixy za svého koníčka.
30.4.2009 09:23 - Sethi
věděla jsem, že je to pes... a moje nejoblíbenější postava bylo buď kuřátko, nebo čuník... detaily jsou barvité, komix je zábavný a milý...
30.4.2009 09:24 - Merlin
to pozor..Barbánka nečtou průměrní čtenáři a vůbec jich není jen 250000!!! ale mnohem..mnoooooooooohem víc!
30.4.2009 09:25 - Merlin
sethi: jojo...čuník...má takové to weichovské kouzlo..a vtip...a kučátko? no to je skoro úplně nejvíc kchůůůl
30.4.2009 09:26 - Colombo
Fritzs: jen v New Yorku je 8 miliónů obyvatel, proto si myslím, že tvé počty by byly vhodnější pro čtvrt NY a ne pro CELOU ameriku.
Taky je věc v tom, že komixů od Marvela vychází více, že. Jednoho asterixe si koupíme skoro všichni, ale já si koupím spidermana, ty svojí oblíbenou Catwomen a Blaine třeba nějaký ten kožený fetiš.
30.4.2009 09:42 - Merlin
ale Barbánka si koupí všichni...i Amíci
30.4.2009 10:19 - Blaine
Tady jsou podily na trhu pro rok 2008 Nepochopitelne vede serie Secret Invasion, ktera prakticky ovladla zebricek. Pozor to je klasicky superhrdinsky epos, ktery loni byl hlavni udalosti v Marvelu - Final Crisis je jeji obdoba u DC comics.

Catwoman jsem bohuzel necetl, nejak jsem se k ni jeste nedostal, ale treba od Terry Dodsona (vami zavhrovany "fetisisticky obrazek") jsem cetl Harley Quinn, kterou jsem i prekladal a to je sakra dobrej komiks. Na to ze je to o jeden velmi vedlejsi postave v DC verzu, prakticky sidekickovi Jokera, tak je to hodne dobre napsane, ma to napad, ma to vtipy a je to krasne nakreslene.
1.5.2009 08:48 - Fritzs
Blaine: Nějak tam chybí množství kusů... procenta sama o sobě nic neříkají a taky v oné tiskovce není napsáno, jesi se jedná o celkový objem veškerých komixů na území USA, nebo jesi de jenom o superhrdiny, jesi zahrnují magu atd.

Colombo: Tak třistatisíc prodaných kusů na území USA značí, že si to koupilo jedno promile tamnější populace, což je sakra hodně, uvážíme li, že tady nemluvíme o Marvel weekly (za předpokladu, že něco takového existuje), ale o krátkou, poměrně drahou publikaci s focus ne jednu postavu z jejich universa.

Jenom tak pro představu, shonen jump (nejprodávanější "komixový" časopis vůbec), má v současnosti náklad okolo 2,5 milionů výtisků, přičemž vychází týdně, běží v něm víc mang najednou (včetně ultrapopulárních záležitostí typu Naruto) a je tisknutý na podstatně levnější (tzvn. záchodový) papír... takže jesi přesáhne množství prodaných kusů desetinu prodejnosti tohodle, tak je to IMO obrovský úspěch pro vydavatele
5.6.2009 17:07 - Magus
Tak uz sem precet par DL komixu a je to fakt pekny...
5.6.2009 17:13 - Magus
Pro Merlinovo poteseni i Barbanka Toho zelenyho o cviceni...=)
8.6.2009 21:19 - Yoltan
Ja toho o komiksech moc nevim a už v nich vůbec nemám přehled.
Občas se na scéně objeví nějakej nafoukanej frajer v sexy oblečku a většinou podle nějakého komiksu.

Jestli mi ve tvem seznamu někdo chybí, tak ten nejlepší z nich, který si na nic nehraje .....

....prooostěěěěěěě ............ SPAWNy, SPAWNy .....
9.6.2009 14:30 - Magus
Spawn uz tam maas ale jaksi to blblo...=p
15.2.2010 10:26 - Sethi
Tak troška nekromancie takhle v pondělí po ránu.

Poslední dobou jsem si hodně oblíbila Guilded Age.

Na kresbu jsem si chvíli zvykala, ale pak jsem si uvědomila, že se mi vlastně dost líbí, hlavně práce s barvami. Je to vtipné, nebojí se odrážet aktuální memy v poměrně inteligentních vsuvkách... a tak.

Navíc je tam bard, který mi připomíná Svena.

15.2.2010 13:43 - Magus
No díky Sethiininimu( to je divný slovo) sem si to celý prolít...Ale chtěl bych tuhle diskuzi (která byla kupodivu celkem produktivní) obnovit...:) Takže Víte někdo o nějakém novém komixu?
15.2.2010 13:49 - Blaine
Magus: A co tim myslis? Co vyslo v cechach? Co vyslo v evrope? Co vyslo v USA? Co je znovuobjevene, protoze Crew se rozhodla risknout a zkusit ozivit Thorgala? A tak?
15.2.2010 14:22 - Magus
No nějakeh kterej vyšel v Česku.
15.2.2010 15:13 - Blaine
Tak vysla kultovka - Transmetropolitan, vyborna vecicka. Suprove stripy Calvin a Hobbes. Prvni dil ze zombie apocalypsovych Walking Dead (Živí mrtví), skvely komiks, ktery se drzi klise a pritom je boura. Genialni DMZ... o tom snad ani neni treba neco psat.
No a pokud pujdes nekam jinam, tak v BBartu vychazeji super tluste spalky - Omnibusy, treba Terminator, Predator, Alieni, nevim co vlastne vsechno uz v Omnibusech vyslo. A pak samozrejme jeste dalsi tuna komiksu, co nestiham sledovat. Financni krize se komiksu nedotkla, spis naopak, zda se, ze vydavatelstvi jdou do cim dal tim vic titulu, protoze komiksy jsou pristupne vetsi a vetsi verejnosti.
15.2.2010 16:19 - Gurney
Magus píše:
No nějakeh kterej vyšel v Česku.

Transmetropolitan (jak píše Blaine opravdová kultovka), 100 kulek, Punisher, další díly Usagiho, ... Možná kdyby sis zašel do nějakého lepšího knihkupectví, tak by ses dozvěděl podstaně víc.
15.2.2010 19:01 - Magus
Díky...
Gurney: no na to sem moc línej:D
15.2.2010 19:12 - Alnag
Ušák píše:
Navíc je tam bard, který mi připomíná Svena.


Vypadá svenovitě... jdu se inspirovat.
15.2.2010 21:17 - Gurney
Magus: Nj, hlavně když se bavíš...
16.2.2010 15:35 - Felouen
Hah, můj oblíbený je...Anime News Elf Nina hehehehe....spoustu anime a conařských referencí. :D
26.4.2010 13:20 - SEB
Už někdo vysvětlil jak strašnej drát do voka je psát "komix"?!?!

komiks je taky jak někomu nadrat, ale ještě to jde (a z médií to ještě dvacet let nezmizí, takže co naděláme).

všem komu na tom trochu záleží a nechtějí vypadat jako kreténi doopručuji psát comics.
26.4.2010 14:29 - Blaine
SEB: bohudik je komiks vseobecne prijatelnou a pouzivanou formou. Komix je zbastardela verze, ktera je take pouzivana, sice ne v "oficialnich" mediich, ale na fan strankach se obcas objevi. Je to "cool" forma. Zajimava hlavne pro "cool" mladez, ktera se snazi zapadnout mezi nas stare komiksove nerdy.
28.4.2010 12:21 - SEB
je to k zblití (ačkoliv Magusovi to za zlé nemám, stane se)...

ve výčtu doporučených věcí chybí třeba už i u nás dostupná série THE WALKING DEAD a když už jsme v tom tak od stejného autora stojí za to i INVINCIBLE.

a dál bych doporučil:

I KILL GIANTS
FABLES
LUCIFER
100 BULLETS
INVISIBLES
PLANETARY
FILTH
...

sakra vždyť v tom výčtu je hrozně povrchní výškrab. No tak lidi, dejme tam pořádný comics!

TANK GIRL
KICK ASS
WANTED
A CONTRACT WITH GOD
ANIMAL MAN
HELLBOY
FROM HELL
DOKTOR SLEEPLESS
THE ADVENTURES OF LUTHER ARKWRIGHT
NEOZOIC
FELL
NEXTWAVE
CASANOVA
PIRATE NINJA VIKING
CRIMINAL MACABRE
DARK BLUE
STRANGE KILLINGS
GLOBAL FREQUENCY
CROSSED
DMZ
EXTERMINATORS
NORTHLANDERS
...
28.4.2010 12:23 - SEB
na prvním místě bych rád zopakoval Blainem doporučenou kultovku: TRANSMETROPOLITAN

naprosto jasná volba bez které nevíte co je comics...

lidé, čtěte!.-)
28.4.2010 16:13 - Nerhinn
SEB: Po pravdě, uniká mi smysl takového výčtu. Bez jakéhokoliv komentáře silně pochybuju, že si někdo nažhaví Google a začne jednu věc po druhé sám od sebe vyhledávat.
28.4.2010 17:01 - Blaine
SEBovu vyctu snad ani nemam co vytknout. Mozna jenom by to chtelo dodat u nekterych komiksu "obsahuje ZBYTECNE mnozstvi nasili". To se tyka napriklad Crossed, u kterych si jsem jisty, ze bych nedokazal precist ani prvni dil. Teda alespon podle lonske prednasky Markyza de Sade na CRWEconu. Prece jen jsem moc velky mekkous na takove brutalnosti.

A mozna bys mohl k tomu svemu vyctu vyhodit zanr, mas to hodne rozbehle po cele care, od syrovych historickych Northlanders, pres noirovou horror/fantasy detektivku Hellboy az k sympatickym humornym a barevnym "superhrdinum" v NextWave.
28.4.2010 18:04 - Magus
Tak jsem to opravil ať se na to dá koukat.:)
28.4.2010 18:17 - pety
Par ceskych oblibencu(i s ukazkama pro milou nehrinn):
toy_box
518
Taky
grus
Lela
29.4.2010 00:01 - SEB
Nerhinn: každý komu není pod deset nebo přes šedesát snad dokáže v rychlosti přehlídnout nějakou tu desítku komiksů - zvládání wiki-fu (a případně comicvine-fu) je důležitá schopnost. Že si nedávám tu práci s jednou nebo dvěma větami o daném díle mi přeci nemůžete mít za zlé. Pokud vám za to comics stojí, už teď jste projeli web a našli si stovku vlastních tipů co si někdy chcete přečíst... Já jen poslal vlastní tipy. Součástí jejich objevování je i hledání informací a střípků, aniž by se vám do toho dobrodružství rvaly dojmy někoho jako jsem já.

Magus: skvěle, dík!

Blaine: CROSSED Doporučuji všem alespoň nulté číslo. Není tak brutální jako číslo první, ale je to takový odrazový můstek. Buď jste dostatečně otrlí a oceníte psychologii postav a geniální vyprávění, nebo se necháte odradit násilím - v tom případě se ale ke Crossed vraťte až otrlost naberete.
29.4.2010 00:04 - Jerson
SEB píše:
každý komu není pod deset nebo přes šedesát snad dokáže v rychlosti přehlídnout nějakou tu desítku komiksů

Je mi třicet, ale prolétnout desítku komiksů (opraveno) v rychlosti opravdu nedokážu.

Nicméně...

Není nějaký komix z 2. světové války s paranormálními jevy a relativně realistickou kresbou? Žádný MAUS ani nic podobného.
29.4.2010 00:51 - Nerhinn
pety: Och, díky :)
SEB: Nenech se mýlit, mně to žlučí nehýbá. Spíš mi přišlo líto té snahy. Možná se mýlím a na Kostku chodí velmi výjimečný vzorek internetového čtenáře... ale jestli ne, pak je tvé "mezi deseti a šedesáti" značně optimistické. Například já. Líná jsem, i když asi ne úplně extrémně. Přesto mě k tomu, abych si začala o komiksu hledat informace, podnítí spíš to, když mi někdo nastíní, o čem je, a proč se mu líbí, než když dostanu seznam o dvaceti položkách.
Zkrátka... když mám období, kdy mám chuť najít nějaký nový komiks, budu ho cíleně hledat asi někde jinde. Když po tom úplně netoužím, ale novým poznatkům se nebráním, ráda se nechám zaujmout něčím komentářem.
Ale samozřejmě to ber jen jako příklad, do ostatních nevidím, tím jsem docela známá :)
29.4.2010 01:00 - SEB
Nerhinn: tak to se k zásadním starým titulům nebo k hodně čerstvým geniálním věcem dostaneš pomalu, po malých krůčkách a nejspíš velkou oklikou a budeš se pravděpodobně dost dlouho bahnit v tom co vyšlo u nás. Ale to je holt cena za lenost - neaktivní přístup k tématu vede k pasivnímu přijímání. Asi comics není mezi tvými čtenářskými prioritami, což je pochopitelné, a je ti můj výčet u zadku. Ale všichni kdo mají proaktivní způsob bádání ve svém zájmu rádi vezmou zavděk každým tipem (z vlastní zkušenosti).

Jerson:

ATOMIC ROBO (vtipné, pulpové)

DUST (realistické, uchronické, dieselpunk - ale nečetl jsem. Pravděpodobně nejlepší volba)

ADVENTURES OF THE RIFLE BRIGADE (brutálně vtipné, místy jsem nemohl věřit jak moc)

doporučuji i Battlefields, ale žádné nadpřirozeno tam pokud vím není... http://en.wikipedia.org/wiki/Battlefields_%28comics%29

kdybych na něco narazil tak dám vědět, mám v hlavě nějaké matné vzpomínky (jedno z toho bylo o uřízlých Hitlerových genitáliích a vystupovali v tom nacističtí upíři... to asi nechceš:-)

a mezi slušnými lidmy ve slušné společnosti se píše komiks nebo comics Jersone... ty ty ty!
29.4.2010 01:58 - Nerhinn
Najednou mi můj život připadá tak prázdný... asi se půjdu utěšit k Mouše :D
29.4.2010 07:47 - Jerson
Sorry SEBe, i takový slušňák jako já se někdy splete, když za chybu nedostane rovnou po čenichu.
Díky za názvy, podívám se, co to nabízí.

Btw. Před měsícem jsem si koupil komiks Alanova válka - vychází ze vzpomínek jednoho veterána (tedy žádné nadpřirozeno). Ani to není nijak vtipné - jen dobré. A zajímavé. A člověk se tam jen tak mimoděk dozví spoustu věcí, o kterých neměl ani tušení.
29.4.2010 09:44 - pety
Jerson:Urcite Ennisovy Battlefields a Battler Britton akorat ze v tech neni nadprirozeno.
Nebo nejaky crossover X-menu a WildCats? ktery nevim jak se jmenuje tak se odehrava za 2.sv.
29.4.2010 10:17 - SEB
pety: Battler Briton jsem taky četl, ale neuvědomil jsem si teď zpětně že je to druhá světová... ale líbil by se ti Jersone, je to pokud vím v Africe

Jerson: dík za Alanovu válku, seženu!

Nerhynn: hah, nemyslim si - a jestli to měl bejt sarkastickej dohajzluposílák tak nevim jestli vyšel. Nechtěl jsem nic naznačovat, jen obhajuju svůj způsob "dlouhej list tipů na comics"
5.12.2010 15:09 - Sethi
Unsounded.Někteří mrtví vyprávějí příběhy, některé holčičky mají ocásky...

Zlodějka Sette má úkol a bude lhát, podvádět a krást, aby ho úspěšně splnila (lhát, podvádět a krást bude tak jako tak). V jejím pochybném úsilí jí musí pomáhat neméně pochybná mrtvola, která se zdá překvapivě schopná v magii, na někoho, kdo by měl nehybně ležet v hrobě.

Ale cesta je dlouhá a nikdo není takový, jaký se na první pohled zdá. Nikdy nevěř zloději a nikdy nevěř někomu, kdo tě nenechá podívat se mu do očí.


Vizuálně efektní, dialogy kouzelné, děj se pěkně rozjíždí. Místy poměrně drsné. Duane je okouzlující (není to nekrofilie, když si může říct o víc) a Sette na zabití. Co víc si přát =)
5.12.2010 18:39 - wlkeR
Wow, přidávám se k doporučení Unsounded!
5.12.2010 19:58 - sirien
Jo, Unsounded mi Sethi zachránila nervy na jedné extrémně nudné, ale povinné hodině
6.12.2010 01:30 - Vojtěch
Pěkné, velmi pěkné!
6.12.2010 01:45 - Vojtěch
Zukuste třeba taky tohle. Mám přečtené Phoenix Requiem a Inverloch (navzájem nesouvislé) a celkem dobré z obou stran.

http://www.seraph-inn.com/

Pak bych také doporučoval tohle.

http://www.airshipentertainment.com/info/comics.php4

mimo steampunkového Girl Genius, co tu už máme, je tu i Buck Godot, celkem fajn vesmírná detektivní komedie. "What's New?" je pak série stripů z časopisu Dragon kdysi a v neposlední řadě komixová podoba pevní knihy MYTH série od Roberta Asprina.

http://www.weregeek.com/

Aneb co o sobě, jako hráči, možná ani nevíme.

http://www.thenoobcomic.com/index.php?pos=1

A jak to vypadá, když takové MMORPG pěkně zvlčí.
13.6.2020 14:13 - Log 1=0
V rámci akce Zachraňte knížky, jsem zachraňoval komiksy od Crwe a Arga. Před pár týdny došla Argo Evropa a tento týden i Crew USA. Tak si dovolím trochu zhodnotit.

Můj Batalcan - X/10
Autor zažil teroristický útok v pařížském klubu Batalcan, a protože je výtvarník, převtělil tento hrůzný zážitek v komix. Je to skoro až artterapie dotyčného, a fakt se to nechci snažit napasovat na nějakou škálu. Hele, jestli vás zajímá zkušenost reálného člověka, co se musí vyrovnat s fakt posraným dnem a vyhovuje vám komixová forma, jděte určitě do toho, přesně to tady dostanete. Pokud ne, kašlete na to, nic jiného tu není.

Znovuzrození hrdinů DC - X/10
Tohle je taky nehodnotitelné. V tomhle komiksu se fikčně zdůvodňuje, proč DC restartuje svůj hlavní vesmír, tedy částečně. Je to nesmyslné, je to násilné (ne ve smyslu mlátiček, ale že se všechno podřizuje vnějšímu tvůrčímu záměru), je to nepřehledné, je tam pár fakt cool obrázků... Klidně by se tomu dalo prásknout 1 nebo 2 za ty obrázky. Ale popravdě od toho člověk tak moc nic nečeká a ví, že to bude přesně takové, že mi to přijde vlastně nefér.

Deadpoool: Mrtví prezidenti - 3/10
Tohle je totální konina. Nesmrtelný žoldák Deadpool bojuje s nemrtvými pokřivenými verzemi amerických prezidentů. Což je originální námět na akční komedii, popravdě. Ale kresba je průměrná, příběh nedává smysl a hlavně ty vtipné hlášky jsou neskutečně trapné. Fakt moc. Níž nejdu, protože to má pár nápadů, mezi tím trapným hnojem se při té neuvěřitelné kadenci najde pár věcí, kterým jsem se zasmál, byť perly to taky nejsou, a hlavně protože mám pocit, že autoři vytvořili to, co chtěli. Asi se to někomu líbí. Mě ne.

Spectacular Spider-Man: Do soumraku - 4/10
Další průměrná kresba, příběh tentokrát dává celkem smysl, v tom ohledu, že celkem chápu, o co komu jde a proč dělá zrovna tohle (byť je to často "protože nedokážu sedět na zadku a chytám se stébel"). Ale je dost odbytý, skáče od místa k místu a většina zastávek je zpětně celkem zbytečná. A nevím, jestli mají být Spider-manovy hlášky vtipné (nejsou) nebo záměrně trapné (tak proč jsou v každé druhé bublině), ale štvaly mě víc než u deadpoola. Co to zvedá o hodně nahoru je scéna, kde si Spider-man vyříkává nějaké věci s JJJamesonem, to je jedna ze scén, které si budu pamatovat. Ale na víc, než lepší podprůměr to nestačí.

Avengers: Poslední návštěva - 4/10
Mstitelé se po těžkých časech dají znovu dohromady, a hned se musí vyrovnat s útokem ultramocných bytostí, proti kterým de facto nemají šanci. Jsou tam hlášky, marvel mytologie, a hlavně moc moc moc OP mlátiček. Přesně jeden z těch komiksů, kvůli kterým jsou superhrdinové pro někoho barbarská zábava. Ale popravdě, je to opravdu docela zábava, byť ve výsledku o ničem. Takže ten lepší podprůměr docela sedí.

Zatím dobrý - 5/10
Komiks o bratrech Mašínových. Ambiciozní věc, závažné téma, umělecké zpracování. Úplně se to nepovedlo. Kresba je skutečně umělecká, ale ne úplně přehledná. Všechny kladné postavy mají červený koloring. Trapná berlička, a jasně ukazuje na problém. Kdo je na čí straně máme poznat z toho, co říká a dělá. Dvě dlouhé pasáže fungují dobře. První je finální útěk do Berlína. Jednoduchý přímočarý příběh party kluků, kterým jde o hodně a hodně jim hrozí. Skoro si myslím, že s pořádným úvodem by to fungovalo i lépe než výsledek. Druhá fajn pasáž je, když mladšího Mašína vyslýchá StBák. A jde na to stylem hodného poldy. Takže si povídají a je tam hromada flashbacků. StBák se Mašínovi snaží dostat pod kůži, Mašín se s ním snaží vyjebat. Občas se zdá, že jeden nebo druhý pokročil, a je to velmi zajímavé. Má to možnost dávat těm střípkům úvody a kontext. Dalo by se z toho vytáhnout víc, ale je to dobré. Jenže mezi těmihle pasážemi je etapa, kde Mašínové dělají odboj. Možná poznámka k mému pohledu na Mašíny: Nepřijde mi, že by měli nějaký vyšší plán a dělali huráakce, které měly ublížit komunistům, a coratellar demage je moc netrápila, což dovedu pochopit, ale určitě neglorifikuji. Autoři komiksu k nim mají pozitivnější postoj, ale žádný plán u nich také nemají. Takže se tato zásadní etepa rozpadne do hromady epizodek bez jasných souvislostí, ve kterých se čtenář ztratí. A otráví ho to, nebo alespoň mě to dost otrávilo, proto je hodnocení tam, kde je.

Tři králové - 6/10
Mašín, Morávek, Balabán, druhoválečný odboj. Zásadní téma, zajímavá věc. Kresba je moc pěkná, taková ruční, propracovaná a realistická. Autor umí vyprávět. A je to hodně promarněná příležitost. Protože to není úplně dobře pojato. Autoři se nám snaží ukázat co nejvíc činů a událostí aktivit této trojice, ale protože mají omezený prostor, je to všechno hrozně letem světem. Co pár stránek nové téma. Kontextu je tu málo (což trochu zachraňují medailonky osob vzadu, ale chápete, že při čtení se tam člověk dívat nechce), a takových věcí, co jdou na dřeň, nebo zanechají skutečný umělecký dojem, taky. Takže to není vstupní brána pro lidi, co ty tři neznají, protože se nebudou chytat, ani něco pro fajnšmejkry, kteří se nedozví nic nového. A i těm, co mají znalostí tak akorát (třeba já) bude chybět, že se vlastně nedozvěděli něco, co si nemohli přečíst v stručném životopise. Dva příklady za všechny. (Nebudu si hlídat SPOILERY, předpokládám, že každý ví, jak končili odbojáři). Morávek se dozví o popravě Balabána - kolik prostoru dostane smutek vojáka nad ztrátou přítele a spolubojovníka? Jeden panel, kde si zakryje oči. Morávek se setká z Gabčíkem (a jinými členy Silver A, ale ti jsou jen namalovaní na pozadí, nic neřeknou, a kdyby neměli medailonek vzadu, ani si jich nevšimnu). Morávek nesouhlasí s atentátem, ale Gabčík ho přesvědčí, aby jim slíbil pomoc. Hele, dala by se napsat divadelní hra, kterou by tvořil jen jejich dialog. Tady na to jsou tři bubliny. To není nadsázka, jsou doslova tři. Zklamání celkově. Ještě zmíním SFX (to jsou ty citoslovce vepsané do panelu). Normálně si jich nevšímám, ale tady jsou žluté a fialové, napsané výrazným fontem, a fakt strašně ruší. A že má Mašín, padající po osudném klopýtnutí k nohám gestapáků přes záda napsáno PÁD je prostě prasárna, který ten zásadní moment úplně ničí. Uf. No, rozjel jsem se, protože mě ten z většiny zahozený potenciál fakt mrzí.

Astonishing X-Men: Nadaní - 7/10
Konečně jedna dobrá Marvelovka. Několik mutantů obnovuje X-men školu pro mutanty, a do toho se objeví lék, který by z nich mohl udělat lidi. Jako, není to nejlepší superhrdinský příběh všech dob, ale postavy jsou rozdílné, jsou jasné jejich vztahy a motivace, akční scény zapadají do příběhu, který je o nich a jejich dilematech a rozkolech, humor je příjemně mimochodem a ne narvaný na sílu, ne všechno je černobílé. Jako jo, pokud vám tenhle žánr nic neříká, asi vás to nezaháčkuje, ale jinak to je nadprůměrná věc.

Cromwell Stone - 7/10
Šílený art, se šílenou kresbou. Do půlky jsem se nechytal, ale pak to do sebe začalo zapadat. Evropa, umělecké pojetí a stojí to za to. Nevím moc, co k tomu říct. Níž to dát nejde, je to fakt skvělé, pokud máte rádi tyhlety artové věci. Ale výš taky ne, protože na to, že to má být umění to ve mě zas takovou stopu nezanechalo.

Jack Wolfgang - 7/10
Svět, ve kterém jsou zvířata antropomorfní, ale žijí mezi lidmi, byť jako řekněme diskriminovaná skupina. Hlavní hrdina je kulinářský kritik a tajný agent, oboje na té nejvyšší úrovni. A taky vlk. Je to originální, je to fakt zábavné, je to hezky nakresléné. Není to taková pecka, jako Grandville, nesednul jsem si na zadek, je to "jen" bondovka, ale ze světa, s jehož specifiky si autoři hrají a jdou do toho naplno.

Batman: Já jsem Ghotam - 7/10
Je to Batman. Pokud víte, co čekat od Batmana, tady to je. Je to cool, není to strojené, jsou tu nové postavy a témata, pracuje se i s charaktery postav. Je to temné a působivé. Ale není to ani nijak převratné, takže moc nemám co konkrétně pochválit, krom toho, že je to dobré jako celek.

Flash: Když blesk udeří dvakrát - 8/10
Na začátku se dojíždí nějaké motivy ze znovuzrození, ale pak se jede nová linka. Je to plné akce, ale taky emocí. Ty jsou dost silné, ale přichází ve chvíli, kdy je postavám věřím. A rozhovor Flashe s padouchem je extrémně osobní, ukazuje to nejesenciálnější na problému "Co znamená být superhrdina" . Ne že by to v DC už nebylo řešeno statisíckrát, ale tady je to tak propojené s hlavní postavou a předešlým děním, že jsem si z toho na ten zadek fakt sedl. Silná scéna, jako celek silný nadprůměr. V kategorii zásadních děl to není, přeci jen to není až tak převratné nebo mistrovsky udělané, ale jestli něčemu můžu vytknout jen to, že to není mistrovské dílo, tak je to fajn.
14.6.2020 13:59 - Xeth
Mně se hodně líbí série od Soleil - Dwarves, Elves, Orcs&Goblins a poslední přírůstek Mages.
2.9.2020 01:00 - Log 1=0
Batman: Návrat temného rytíře - 80%
Popravdě, kdybych to měl hodnotit čistě subjektivně bez kontextu, tak tomu asi musím dát o deset ne li dvacet procent méně. Měl jsem takový trochu "hajp", že to je zásadní klasika. Očekával jsem zásadní a nadčasovou věc. A to jsem bohužel nedostal. Je to kdysi zásadní komiks, který ale dost zestárl.
Hlavně po formální stránce, kresba sice není až tak retro a panelování je dost kreativní, ale u spousty komiksů téže doby jsem si ani pořádně neuvědomil, že čtu starou věc, tady jsem to cítil silně. A množství rámečků, ne úplně přehledných, bylo trochu iritující. Naštěstí jsou to "dobré" rámečky, nepopisují co máme vidět, ale dávají nám nahlédnout do hlavy postavám. Ale stejně, je jich tu prostě moc.
Příběh také zestárl, protože se jím nechalo inspirovat spoustu navazujících autorů. Tady to sice začalo, a Miller je pořád v mnoha ohledech (Batmanovy metody, jeho konflikt s policií a veřejností, prohnilost Gothamu) větší drsňák, než ti, co přišli po něm, ale ten WOW efekt, který to nejspíše mělo v osmdesátkách, je už prostě pryč. A mám pocit, že byl nedílnou součástí toho, co vyneslo tohle dílo na vrchol.
Tedy, pořád je to dílo, které stojí za přečtení, starého a nemocného Batmana, bojujícího s celým světem, jinde jen tak neuvidíte, a dá to člověku i nějaká ta témata na zamyšlení, i dnes. Ale prostě to není taková pecka, jako by se mohlo zdát z některých ohlasů.

P.S. Tohle trochu odbočuje od samotného komiksu, ale pokud jste někdy slyšeli fanoušky filmu Batman vs. Superman omítat kritiku Batmana-zabijáka s odkazem na tento komiks, tak je to sprostá lež. Batman nezabíjí, a je to tu několikrát silně tématizováno. Tak moc, až si myslím, že uživatelé toho argumentu ve skutečnosti komiks vůbec nečetli.
2.9.2020 04:23 - Colombo
Log: Mohl by si to srovnat s tím stejnojmenným dvoudílným animákem?
2.9.2020 10:09 - Log 1=0
Ten jsem neviděl.
18.9.2020 20:26 - Log 1=0
Colombo píše:
Log: Mohl by si to srovnat s tím stejnojmenným dvoudílným animákem?

Pustil jsem si první díl, a zatím to vypadá na adaptaci scénu po scéně. Průběh jednotlivých scén se mírně liší, Robin má víc prostoru, trochu víc se vysvětluje, trochu víc se buduje atmosféra (je to ku prospěchu věci). Minimálně u první půlky tedy adaptace na stejné úrovni, pokud nejsi vysloveně fajnšmejkr, tak bych možná doporučil spíš animák.
Pokud znáš jedno, druhé už ti moc nedá.
Ale jak říkám, ještě mě čeká druhý díl.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.62097382545471 secREMOTE_IP: 3.236.68.118