Lotrando
7.1.2009 14:40
První část kampaně s podtitulem "Let Šedé Vrány", představuje úvodní seznámení kumpanie "Šťastná Pětka" s dlouhou historií zvláštní, legendy tradované lidem obývajícím hory zvané Bouřné.
11.3.2009 16:41 - LZJ
Benýsek(5.3.2009 12:52): to neni moc sranda, když kamarád a dlouholetý spoluhráč přestane hrát RPG s podobnými nejapnými výmluvami. Naše výměny mailů byly poněkud delší a stejně užitečné :-(
Nikdo z nás ostatních to nechápe ani se o to už nesnaží.
11.3.2009 16:47 - Lotrando
huh?
11.3.2009 16:49 - LZJ
Náhodou jsem zjistil, o čem jste se tuhle (5.3.) bavili ;-(
Omlouvám se za vyrušení.
11.3.2009 16:54 - Lotrando
mě tam mate ten zamračený symbol na konci.
ropzadlá skupina je vždycky problém, málokdy za to ale může systém, to je většinou zástupná záležitost.
11.3.2009 20:10 - Beny
L.Z.J. Jo to chápu, taky jsem k tomu ze začátku měl velkou nedůvěru, kluci potvrdí, hodně velkou, ale argumenty zvítězili, a hlavně jsem to zkusil hrát, tenhle človíček mlel pořád dokola to samý takže mě to spíš bylo líto..., nepřístupnost argumentům je vždycky zabiják... a nevyrušuješ -:)

Lotrando přemejšlel sem, že bych sem někam postnul tu mojí povídku, co ty na to? -:)
11.3.2009 23:20 - Lotrando
Beny: proberem to na hře?
18.3.2009 14:55 - Beny
Sakra sem včera zjistil, že sem zvoral Devoted Challenge (Wis do melee vyplývajícího z Combat Challenge), sem myslel, že je to jen do zranění a ono je to i do útoku :( to by mě ta zamarkovaná lítačka jen tak neuletěla :)))

Viva la paragon
18.3.2009 15:42 - Lotrando
grats k dosažení paragonské úrovně, ať žijou bohatýři
18.3.2009 17:27 - Beny
a můžu bejt ten, no "paragán"? :)))
23.3.2009 22:33 - Lotrando
zítra v šest
24.3.2009 10:31 - Gabik
Super už se těšim, včera jsem do půlnoci dělal deník Coře a Elíkovi. :)
25.3.2009 09:34 - Lotrando
Otázka na tělo a hlasování. Zdá se mi, že se u komerčních modulů výrazně nudíte. Nehrajem je často, většinou je zařazuji jako oddechovku. Tak jsem to udělal i s trolly a Skalmadem. Bohužel se to nějak vleče, dílem proto, že je to obtížné, dílem proto, že vás to asi nebaví a řeší se všechno možné. Otázka tedy zní. Chcete to dohrávat? Zbývá tak 5 střetnutí, ale vaší rychlostí to budem hrát ještě v květnu. Nabízím tedy nějaké uzavření typu, bla bla, vysvobodili jsme Stracha, s trolem ať si poradí vojáci hraběte. Nebo dohrávku s redukcí počtu střetnutí tak na dvě až tři a dohrání příště. Předesílám, že jsou opět obtížná a i když je průběžně oslabuju, nedaří se mi to usadit na obtížnost, jaká charakterizuje moje vlastní nápady. Prostě Wizardi to píšou hodně těžké.

Vyjádřete se tedy někdy do konce pracovního týdne, ať se stihnu přizpůsobit.
25.3.2009 10:19 - Gabik
Máš 100% pravdu že u těch komerčních se nějak "méně" cítíme vtaženi do děje. Těžko říct proč, možná proto, že celá družina je hodně orientována na příběh - aspoň mi to přijde z jednání hráčů, a u toho komerčního se pravidelně najde jeden až dva hráči (včetně i mě) co "prasí" střetnutí prostě proto, že mají dojem že tak nějak o nic nejde. To si třeba v pevnosti Orlího spáru nebo na Smolný nemyslel nikdo.
Jsem rozhodně pro variantu: udělat jedno sezení 2 souboje a finále a vrhl bych se dál v ději. Chybí mi stín Shadraxila a vlkodlaků co se tajemně vznáší v pozadí. Přijde mi že zachraňujem Hamry jen z dobroty svého srdce a nikam nás to moc neposunuje. Konec konců mi řijde že i trpaslíka k Hamrům pojí jen to že mu tam stojí "kůlna". A nebo jsem to špatně pochopil sám.
K obtížnosti. Je mi jasný že se jedná o střední až těžký střetnutí, ale nějak nám to docela nakládá. Těžko říct proč. Ano naše strategie je ve většině případů "hooodně ujetá", ale i tak mam neustále dojem že je pro mě jako pro kněze těžší a těžší je vůbec udržet na živu, wizárdi asi ví nejlíp jak nakopat družině p... :)
26.3.2009 13:47 - Jane
Souhlasím s tím, že ani vlastně nevíme proč ty Hamry zachraňujeme. Ale možná by jsme si i měli slíbit, že se budeme věnovat hře a ne rozebírání The Big Bangu a Battlestar G. - pak to bude i víc akce :-) Tímto neříkám, že já bych se na tomto nepodílela nezříkám se odpovědnosti :-) Máme většinou rádi, když se nás to nějak přímo dotýká. A navíc nevím jestli je to moje chyba nebo jsem neposlouchala, ale nevím ani proč tak Benny chce toho Stracha zachránit. Náš důvod je jasný – vytřískat prachy. Klidně bych to dohrála, ale budeme se muset víc soustředit na hru a nesoustředit se na drby...
Střetnutí, které připravuješ ty nejsou lehčí, ale jsou vyrovnanější. Většinou ve finále máme taky problémy, ale většinou se nám z toho povede dostat. Navíc by to chtělo juknout na to co máme za vybavení. Připadá mi, že na paragonském levlu by jsme už měli mít všichni slušné zbroje a jiné vybavení nejméně ze 6 - 7 levlu. Myslím si, že tyhle připravené střetnutí jsou pro příležitostné družiny a předpokládají, že GM není taktik, ale spíš začátečník a že většinu z těch schopností nevyužije, a že postavy jsou namaxované.
To mi připomíná, že musím dokopat Káju, ať ti napíše ten seznam předmětů, které máme, ať vůbec víš co máme a co ne.
27.3.2009 09:38 - Beny
Jane, Gabik no jestli to nebude tim, že ste se zatim nikdo nezeptal, proč se o Stracha tak zajímám, zatím jste měli z toho jen srandu s vejcem a pokud mě paměť neklame, tak Hamry zachrańujete proto, že jste byli požádáni.. mnou...
Jinak souhlasim, že akademickou půlhoďku by sme měli buď dodržet a nebo zrušit a dál se bavit hraním a né vymýšlením kravin, vinen v celém rozsahu -:).
Co máme mít za vybavení nevim, nikdy jsem to nestudoval, nikdy si stěžovat nehodlám, že bych měl mít něco víc kchůl, vařim z toho co mám a je na GM jak to zakomponuje...
27.3.2009 09:44 - Lotrando
Hamry můžete zachraňovat i s ohledem na určitou loajalitu vůči hraběti Senovážnému, jehož syn tam zahynul. Hraběte znáte. Druhá věc je Hejtman Strach, ze kterého máte zatím prču.
27.3.2009 09:54 - Gabik
Beny: teď opravdu hodně nemáš pravdu. Já sám jsem se tě na 3-hry-zpět hře (kurňa to je formulace) zeptal co máš společnýho se Strachem a ty jsi mi odpověděl, že mi to neřekneš! Já ti nabídl, že ti taky něco řeknu o sobě na oplatku a ty ses jen zasněně koukl na Petra, takže jestli je někde chyba, tak jen u tebe. Když mi jednou řekneš, že mi něco neřekneš (opět krásná formulace) tak to z tebe podruhé páčit nebudu.
Neber to z mé strany jako nějakou agresi - určitě mě znáš natolik, abys věděl, že jsem velmi smířliví člověk, ale tohle se opravdu stalo, spituj svou paměť.
27.3.2009 10:03 - Lotrando
Jestli nebyl problém v tom, že ani GM nevěděl. Základní info teď už existuje i v podobě reakce samotného Stracha na Thoreka.
27.3.2009 10:33 - Gabik
Lotrando: to je super, ale těžko obviňovat družinu že se neptá, když už se ptala. Stačilo lidský říct, že se to ještě dotváří, než tajemně mlčet a pak napsat: "no jestli to nebude tim, že ste se zatim nikdo nezeptal, proč se o Stracha tak zajímám, zatím jste měli z toho jen srandu s vejcem a pokud mě paměť neklame". Odpověď zní my sme se už ptali.

Já tu nechci rozvíjet útočnou debatu čí je to chyba, já pouze konstatuji názor na věc. Asi by bylo super, kdyby se Beny postavil sám a řekl, "hele děcka to je strach a je to přítel mýho tatíka tak se k němu tak chovejte kurňa" - třeba. Napsat - "se na něj zeptejte a neksichtě se furt na něj" asi není řešení.

V jednu chvíli prostě vznikla ve družině nálada, že Strach si nás jen potřeboval k něčemu využít a ta trvá. Já nevím, ale asi družina sama něco takovýho jen tak nepřehodnotí. Je na strachovi, nebo Benym, aby hodili něco do placu co zvrátí náladu. Asi se v tuhle chvíli těžko stane to, že se řekne "střih, silná čára, všichni objímají Stracha a pláčou štěstím, že jsou spolu".

Já jsem hráč kterej dnd hraje kvůli příběhum, mě příběhy baví a stačí mi málo a zažeru se do toho a pomůžu s čímkoliv, ale PROSÍM potřebuju aspoň trochu info a i info o tom, že je třeba to dorazit, je důležitý, než tajemný usměvy - ty mě jen naznačují neptej se nic se nedozvíš.

Promiňte mi oba, ale tak to prostě cítím.
28.3.2009 23:10 - Beny
Paměť mám děravou, to je sice pravda, ale tuším, že když si se ptal na Stracha tak jsem ti zrovinka nejspíš řekl že by mohl mít info o mym tatíkovy kterýho hledám, bohužel si nevzpomínám kdy a kde. Prostě spousta šumu. Pokud ti připadalo že s Petrem něco kujeme a potutelně se usmíváme tak sorry ale nějak ne..
A hlavně Thorek je trpaslík a o těch je známo že jaksi nesypaj svoje problémy z rukávu, spíš to z nich leze jak z chlupatý deky....
A na tvoje poznámky že si "Stracha podáte za tu frašku s vejcem" ber to z rezervou, ale těch narážek tam bylo dost.. jsem taky komentoval a to dost ostře, pokud to zmizelo v šumu klábosení tak to nemůžu sloužit....

Takže to nejspíš vyřešíme v úterý....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083404064178467 secREMOTE_IP: 3.80.131.164