sirien
6.9.2018 14:52
Podzimní sraz 27-30.9. 2018
...dívám se správně, že tu fakt nemáme diskusi upozorňující na tuto událost? :)

Info o Dálavě

Jede:
  1. Sathel
  2. Kryštof
  3. Sirien
  4. Cemi
  5. Arwi
  6. Demonica
  7. Elgard
  8. Ebon Hand
  9. Nina
  10. Nachtrose
  11. Jerson
  12. Peter
  13. Stáňa
  14. Dukolm
  15. Pája
  16. Jarik
  17. Lokken
.


Možná jede
  1. LokiB
  2. Gurney
  3. Captain
.

Nejspíš nejede:
  1. Babaj (žení kamaráda)
  2. Tarfill
  3. Pjotr (je na dovolený)
  4. Naoki (je v Japonsku, nejspíš...)
  5. Merlin (vykopává)
Autorská citace #41
21.9.2018 14:55 - captain66
sirien píše:
Captaine? Nezkusíš si vést Mage nebo Ashen Stars? :)


Hmmm. Kondicionalne na moji ucasti bych asi i neco vest mohl.
Autorská citace #42
21.9.2018 18:01 - Jarik
Jsem ochotný a připravený si zahrát :)
Dukolmovo P.I.
Jersonovu Omegu
Cokoliv dalšího stihnu :D I když, kdo ví - zda za ty 2 noci stihnu alespoň tyhle dvě věci :D
Autorská citace #43
21.9.2018 21:57 - sirien
Gurney hm... jakože bych si ty Vampire třeba jako zahrál místo toho abych je musel vést? :D Tempting... :D

Captain: tak kdyby sis kondicionálně připravil třeba Ashen Stars, tak bych se rozhodně nezlobil :D EDIT: WOW, moment, to si TY! Oprava - jestli si něco budeš TY připravovat, tak ať to sou Mage! Taky nemusim bejt navěky jedinej v ČR/SR, kdo je kdy někde otevřeně vede /EDIT

_______________________


Anyway, jakkoliv tohle handlování dopadne - z lidí kterým jsem při/slíbil hru a co budou přítomni má někonec zájem jen Ebon (opravte mě pokud sem na někoho trapně zapoměl!)

Tady projevil zájem Jerson kterej Vampire ani nikdy předtim nehrál, tak řekněme že se to počítá jako druhej...

...to by pořád nechávalo tak dvě tři další místa. (Možná bych jedno místo nechal bokem pro RoVana, ať se neřiká že nejsme otevřený nováčkům? :) )
Autorská citace #44
21.9.2018 22:09 - Jarik
Sirien:
Pokud mne paměť neklame, tak s tebou jsem ještě nikdy nehrál.
Tak, když mi neklapne Jerson nebo Dukolm, tak bych se hlásil jako třetí :D :D :D
A jako přívlastek. Jsem na tom jako Jerson.
Autorská citace #45
21.9.2018 22:14 - Nachtrose
Nevim, Upiry asi prenecham treba Petrovi :-) Asi nevim, jak je spravne uchopit :-/
Autorská citace #46
21.9.2018 23:05 - sirien
Nachtrose: jasně no, Ty tíhneš k tomu upíry sledovat přes hledáček odstřelovačky nebo zpozarohu poslouchat ten krátký výkřik po výbuchu fosforového granátu.

Popř. si rozseknout ruku a dát upírovi dobrovolně napít - a tu krev rovnou prohlásit za obětinu všem loa okolo a pozvat je, ať si jí vezmou - rovnou z upírova těla, se vší tou ostatní co v něm je a bez ohledu na to maso a kosti co případně můžou stát v cestě.

Naprosto Tě chápu - hned co učiním své melancholii po návratu prvního WoDčka co sem kdy hrál zadost se také vrátím zpátky na tu správnou stranu tohoto dávného sporu :)
Autorská citace #47
22.9.2018 02:05 - Naoki
A když už to takto krásně popisuješ tak mám sto chutí aby se v tvých hrách objevovali cameo jiných postav :D
Autorská citace #48
22.9.2018 02:45 - sirien
Tak jako můžu bejt zlej, tu hru zasadit do New Yorku a nechat upíry narazit na Lighthouse Investigation Ltd. Resp. teda nechat Lighthouse Investigation narazit na upíry. Popř. do San Francisca a nechat je potkat Windgate Incorporated. Jen si nejsem úplně jistej, který z těhle dvou TPKček by bylo víc nefér :D
Autorská citace #49
22.9.2018 05:27 - sirien
čistě praktická - lidi co maj zájem hrát Vampire bych asi poprosil aby si prošli ten článek s pravidlama v Kostce. Není nutné ho číst celej, ale:

1. strana se souhrnem základních mechanik je vcelku důležitá
3. stranu s popisy klanů je dobré zkouknout

2. stranu s rozšířenými pravidly můžete povšechně ignorovat, ale mrkněte tam na pasáž "Krev a Rezonance"
4. stranu s popisy disciplín asi není moc nutné číst, ale aspoň rámcově koukněte co ty disciplíny typově dělaj a co cca zvládaj na úrovních 1-3 (není nutné si to pamatovat přesně, ale prostě tak abyste měli povědomí
5. stranu s typy lovu můžete ignorovat
6. stranu s typy coterií taky, případně můžete mrknout jen na ty popisky abyste tušili co za různé party se ta kdá hrát (systémové charakteristiky můžete skipnout)

Samozřejmě si to řekneme i před hrou a já ty pravidla znám už vcelku slušně zpaměti, ale mám zkušenost že když se na to mrknete předem tak sou pak věci snazší a neni nutný všechno tolikrát opakovat a připomínat a tak :)
Autorská citace #50
22.9.2018 07:20 - Jarik
Jsem si to včera o půlnoci vytisknul. Celkove asi 15k textu - 31 stran :)
Tak snad zvládnu přečíst alespoň první polovinu :D
Autorská citace #51
22.9.2018 16:46 - Gurney
sirien píše:
jakože bych si ty Vampire třeba jako zahrál místo toho abych je musel vést?

Rád bych v upravené podobě vyzkoušel ten scénář s upíry z Borgiovského Říma... jestli nezvládnu Dálavu, tak holt někdy jindy.

Jerson píše:
Tu demotivující složku - čím lépe něco umíš, tím víc to můžeš podělat a máš pořád stejnou šanci na (ne)úspěch - jsem z nové verze vyhodil.

O to ani tak moc nejde, spíš celý to počítání úspěchů a neúspěchů a vyhodnocování celé mise na základě toho je nesmysl, který má tendence utínat příběh ve chvíli, kdy to nedává smysl logicky ani dramaticky.
Autorská citace #52
22.9.2018 18:04 - sirien
Gurney píše:
O to ani tak moc nejde

no nevim, pro mě byl tohle naprosto klíčovej deal-breaker kvůli kterému mě Omega přestala lákat. Uznávám, že ty Tebou zmíněný count-downy mi taky dost neseděj, ale tohle mě fakt demotivovalo zdaleka nejvíc.

Jako - nemám problém hrát nějaké ne-až-tak-kompetentní-postavy (pokud k tomu je zajímavá story - upřímně různých Mortal the Loser variací zejména ale nejen v rámci hororu sem přesycenej), ale pokud mi příběh říká, že mám mít kompetentní postavu a pokud mi pravidla dávaj možnost takovou vytvořit, tak čekám, že v té hře budu mít taky dojem, že kompetentní postavu hraju a ne že mě systém mlátí palicí po hlavě kdykoliv kdy zkusim udělat něco v rámci kompetence té postavy.

Když v tomhle srovnám dneska teda už dřívější Omegu s GUMSHOE (Esoterrorists mají v podstatě velmi podobný setting a rámcově i backstory), tak to ty dvě věci byly od sebe tak daleko že na sebe ani nedohlídly. Paradoxně mě teď napadá, že vlastně moc nechápu, proč Jerson nakonec nezačal používat pro Omegu GUMSHOE, protože ten systém teoreticky splňuje úplně všechno co Jerson vždycky uváděl jako svoje priority.

Gurney píše:
Rád bych v upravené podobě vyzkoušel ten scénář s upíry z Borgiovského Říma

aha... to je sice zajímavej koncept ale na one-shot na Dálavě mě nějak netáhne, to bych si chtěl mnohem víc dát jako nějakou minikroniku :/
Autorská citace #53
23.9.2018 19:10 - captain66
sirien píše:
tak kdyby sis kondicionálně připravil třeba Ashen Stars, tak bych se rozhodně nezlobil :D EDIT: WOW, moment, to si TY! Oprava - jestli si něco budeš TY připravovat, tak ať to sou Mage! Taky nemusim bejt navěky jedinej v ČR/SR, kdo je kdy někde otevřeně vede /EDIT


Moje pravdepodonost prijezdu se posunula nekam k P=0.9, takze byl by zajem o ty Mage? V zivote jsem je nevedl, takze bych potreboval neco nacist, hlavne co se fluffu tyce.
Autorská citace #54
23.9.2018 22:25 - sirien
Tak Mage si hrál, WoDčko znáš, o tomhle přehledu víš...

Fluff je u Mage vcelku jednoduchej, zejména když to pojmeš jako já, vezmeš principy toho světa a všechno to složitější a "hlubší" (zejm. celo-světovou organizovanost tradic, globální organizace atp. a totálních konin typu Atlantida atp.) zmuchláš a zahodíš.


Nicméně přinejhoršim sou i Ashen Stars dobrá alternativa :) Mám v hlavě i postavu kapitána co sem si chtěl zahrát...
Autorská citace #55
24.9.2018 00:15 - Nachtrose
S mágy nemám problém. Doctor Clávius je pořád na vrchu složky :-) A ani alternativne Ashenama bych nepohrdnul.
Autorská citace #56
24.9.2018 02:52 - Naoki
Závist...
Autorská citace #57
24.9.2018 08:45 - Tarfill
Naoki píše:
Závist...

Jo, nejsi sám, taky mě mrzí, že tam nebudu...
...ale třeba nejvíc by mě mrzelo, kdyby Merlin svojí účast potvrdil taky a ještě by chtěl odehrát Evil Quest... ;-)
Autorská citace #58
24.9.2018 11:15 - Merlin
Tarfill píše:
ale třeba nejvíc by mě mrzelo, kdyby Merlin svojí účast potvrdil taky a ještě by chtěl odehrát Evil Quest...


archeolog je nějaký nemocný :D , tak je vždy šance, že se akce zruší a pak by byla na pořadu dne účast
Autorská citace #59
25.9.2018 07:06 - Babaj
nestras.. evil q by mne taky hodne mrzel :_)))
Autorská citace #60
25.9.2018 07:58 - Merlin
to byla jen teoretická rovina

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075811862945557 secREMOTE_IP: 18.224.73.125