Sethi
13.1.2010 17:47
D20 Sraz Jaro 2010
Můj opožděný vánoční dárek Merlinovi, který by radši zemřel, než by založil diskusi =)

Kdy: 30.4. - 2.5. 2010

Kde: Skautská základna Chlebské u Pernštejna u Bystřice u/nad/kolem Pernštejna (budou tam skautky?)

FAQ:
Jaké je GPS?
- 49°28'31"N,16°21'53"E

Smí do areálu psi?
- Ano, ale do toho oranžového se nesmí zvracet.

Jaké je zázemí?
- Dvě chaty s pokoji, vybavená kuchyně, sprchy, záchody, společenská místnost atd... (společenské sprchy?)

Co mám dělat, když se po cestě ztratím?
- Nepropadám panice. Nejprve se optám v okolí a pokud tento způsob selže, volám Merlina na čísle 602 561 587 a doufám, že je ještě schopen artikulovat.

Jsem pič piva, mám si přivézt vlastní nádobu?
- Ano. Nějaké tam jsou, ale prý to znáte.



Účast ohrozitelná lokálním nukleárním konfliktem (jakože Přijedou)
Ajk
Almi
Alnag
Babaj
Beltar
Gurney + StorMCrusher + zbraně + tým + víc zbraní
Hulvatores
Jerson
Jurak
Krtek
Merlin
Nachtrose
Nerhinn (+ Žížala)
Noir
Packa
Pipux
Sathel
Sethi
Sirien

Účast ohrozitelná prakticky čímkoli (jakože Možná Přijedou)
Goran
Karel
Lokken
Meldin

Přijedete na sraz od 30.4. do 2.5. do Bystřice nad Pernštejnem?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body17
Možná (50%)kladné body11
Nekladné body10
21.4.2010 09:15 - Merlin
!!!!!!Piči piva si vemte pitné nádoby. Nějaké tam jsou, ale znáte to !!!!!!
21.4.2010 09:22 - Merlin
Almi: samozřejmě...:) vzhledem k tomu, že již nejsou vhodní kandidáti na přijetíé, pozastavuje se výběrová komise.
21.4.2010 09:23 - Sethi
...piči...

V pohodě...


Nicméně. Už jsem si vzpomněla na tu druhou věc.

Vodnice. Když ji vezmu, ani po ní nesáhnu. Když ji nechám doma, budu po ní toužit každou minutu tam. Je taková dětská, nějakého vodnicového gurmána akorát tak urazí, na druhou stranu je docela pěkně převozná. Nějaký názorový input?
21.4.2010 09:26 - Merlin
já jsem pro, abys ji táhla :)

btw. je něco gramaticky špatného na slovu "piči"? To mě Nerhinn zase zdrbe, že neumím psát..ááách jo.
21.4.2010 09:34 - noir
Merlin: Nežebych se chtěl slečen zastávat, ale "piči" je zcela špatně. Palatalizace "t" v "č" v češtině neproběhla, proto nedochází v plurálu k alternaci. Tudíž jediný gramaticky správný výraz je "pijani".
21.4.2010 09:40 - Sethi
Aniž bych chtěla s dětským smíchem unést tento thread kamsi do hlubin školních let...

Já už bych tedy slovesnou třídu nepoznala, ani kdyby se mi jí někdo snažil zlomit o hlavu, přesto si uvědomuju, že "pít" a "hasit" se asi jakože trošku liší. Nicméně o toho druhého přece t na č přešlo, e? Nebo je to jiný proces?

Tohle není rýpání, zajímá mě to a přeji si být poučena.
21.4.2010 09:45 - Merlin
Nosit, podobně, ne? Já teda nikdy nebyl v rodném jazyce moc zdatný a ani sloh mi moc nešel (a zůstalo mi to). Přesto bych byl rád poučen :P

Hasit-hasič
Nosit-nosič
Kosit-kosič
pít-pič
21.4.2010 10:05 - Nachtrose
Merlin: mozna jsem se to uz ptal, ale mame si brat spacaky, nebo jsou na pokojich plne vybavene postele?
21.4.2010 10:11 - Nachtrose
Ušatá™ píše:
Vodnice. Když ji vezmu, ani po ní nesáhnu. Když ji nechám doma, budu po ní toužit každou minutu tam. Je taková dětská, nějakého vodnicového gurmána akorát tak urazí, na druhou stranu je docela pěkně převozná. Nějaký názorový input?


Tak to mam podobny :-) Jake mas tabaky?
21.4.2010 10:13 - Merlin
Jsou tam jestli se nemýlím deky a polštáře(ověřím ted o víkendu, páčto tam jedu). Ale já osobně vozím spacák všude....
21.4.2010 10:25 - Nachtrose
Jelikoz ted asi pojedu hromadni dopravou, tak by v pripade vybavenych posteli byl spacak jen zbytecna zatez navic.
21.4.2010 10:39 - Nerhinn
Pravidla, Slovník spisovného ani Ottův "piče" neznají.
Nicméně pič mi ubližuje mnohem míň než takoví "potencionální", "add", "viz." a "vidím jí". Asi tak :-P
21.4.2010 11:07 - pipux
Nerhinn píše:
Nicméně pič mi ubližuje mnohem míň než takoví "potencionální"

Něco jako "optimizace" -> "optimalizace"? (zvláště vtipné -- viz lat. malus)
Každopádně ...

UJČ AVČR píše:
Chceme-li vyjádřit, že je něco možné, uskutečnitelné, eventuální, můžeme jako synonymum užít i přídavné jméno potenciální: předkládáme klientovi své potenciální požadavky; vyčerpání všech potenciálních možností vědy; zkrášlila okolí pro potenciální kupce. SSJČ i ASCS nabízejí ještě i řidší podobu potencionální: skuteční i potencionální obchodní partneři, ale ta se v praxi – zvláště v psaných projevech – uplatňuje poměrně zřídka.


Tolik asi k tomu, že pravopis tvoří blbci (těch zbývajících 95% obyvatelstva).
22.4.2010 02:12 - sirien
Nerhinn píše:
Nicméně pič mi ubližuje mnohem míň než takoví "potencionální", "add", "viz." a "vidím jí". Asi tak :-P

dtto, etc.
Co je špatného na "viz"?
22.4.2010 06:52 - Nerhinn
Tečka. Viz je rozkazovací způsob od slova vidět, žádná zkratka.
22.4.2010 07:26 - Nachtrose
Varování ministerstva zdravotnictví: Začínám na sobě pociťovat první příznaky nějaké virózy. Bojuji s ní jak se dá ( zatím bez antibiotik ) a udělám vše pro to, aby to neohrozilo moji účast na srazu, i když možné je i to. Co je ale pravděpodobnější, že se nebudu moci zapojit do společenských aktivit zahrnujících konzumaci alkoholických nápojů. Jak to bude s mou případnou neúčastí budu v nejhorším případě vědět až ve čtvrtek/pátek.

Sethi: už teď je jisté, že se bonus u mne nakonec nekoná.
22.4.2010 07:47 - Sethi
Vůbec netuším, o jakém bonusu je řeč, ale svádím to na brzkou ranní hodinu.
22.4.2010 07:53 - Merlin
Nacht: ehm..byl bych docela rád, kdybych se to dozvěděl dřívě než ve čtvrtek či pátek :/
22.4.2010 08:21 - Nachtrose
Ouško: o tomto:

Píše:
Nachtrose (+ možný bonus)


Merlin: jasne, ze te chapu, ale jsem odhodlanej jet, pokud nebudu v den odjezdu temer umirat. A tezko ric dopredu, jak se budu citit.
22.4.2010 08:22 - Jerson
Nachtrose píše:
Varování ministerstva zdravotnictví: Začínám na sobě pociťovat první příznaky nějaké virózy.

Tedy, po zkušenostech z posledního srazu, pokud nebudeš úplně zdráv a pojedeš, tak se od tebe budu raději držet v odstupu, aniž by v tom bylo něco osobního. Nicméně máš týden, aby ses dal do kupy, tak to doufám stihneš.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084839820861816 secREMOTE_IP: 52.207.218.95