Sethi
13.1.2010 17:47
D20 Sraz Jaro 2010
Můj opožděný vánoční dárek Merlinovi, který by radši zemřel, než by založil diskusi =)

Kdy: 30.4. - 2.5. 2010

Kde: Skautská základna Chlebské u Pernštejna u Bystřice u/nad/kolem Pernštejna (budou tam skautky?)

FAQ:
Jaké je GPS?
- 49°28'31"N,16°21'53"E

Smí do areálu psi?
- Ano, ale do toho oranžového se nesmí zvracet.

Jaké je zázemí?
- Dvě chaty s pokoji, vybavená kuchyně, sprchy, záchody, společenská místnost atd... (společenské sprchy?)

Co mám dělat, když se po cestě ztratím?
- Nepropadám panice. Nejprve se optám v okolí a pokud tento způsob selže, volám Merlina na čísle 602 561 587 a doufám, že je ještě schopen artikulovat.

Jsem pič piva, mám si přivézt vlastní nádobu?
- Ano. Nějaké tam jsou, ale prý to znáte.



Účast ohrozitelná lokálním nukleárním konfliktem (jakože Přijedou)
Ajk
Almi
Alnag
Babaj
Beltar
Gurney + StorMCrusher + zbraně + tým + víc zbraní
Hulvatores
Jerson
Jurak
Krtek
Merlin
Nachtrose
Nerhinn (+ Žížala)
Noir
Packa
Pipux
Sathel
Sethi
Sirien

Účast ohrozitelná prakticky čímkoli (jakože Možná Přijedou)
Goran
Karel
Lokken
Meldin

Přijedete na sraz od 30.4. do 2.5. do Bystřice nad Pernštejnem?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body17
Možná (50%)kladné body11
Nekladné body10
15.4.2010 00:30 - Shako
Sice mam pocit, ze bych nemel mit cas, ale zacina to vypadat cim dal lakaveji... davam tomu nejakych 35% na to, ze bych dorazil.;-)
15.4.2010 23:32 - Jerson
Když jsme u toho - hodlám přivézt airsoftové zbraně a lehce si zahrát - kolik je tu potenciálních zájemců? Mám v plánu vzít automaty a samonabíjecí kousky, mám dva navíc, otázka je, zda se využijí. Případně jestli má někdo vlastní výzbroj a vzal by ji...
16.4.2010 07:47 - Merlin
Tak vzhledem k tomu, že mi snad nic neukradnou a už vůbec ne den, tož bych se aj zúčastnil
16.4.2010 08:04 - Nachtrose
Jerson: zalezi, jak moc se... unavim... hranim...
16.4.2010 10:18 - A15
A15 hlásí účast na misi.
Potkanoidi prohlásili, že je to moc daleko a že už jsem velký kluk a mohu jet sám.
16.4.2010 13:54 - pipux
Dobře, takže tu máme airsoftisty ...

Poprosím ostatní organizátory her, ať zkusí nastřelit co dalšího hodlají hrát (čistě orientačně, pro představu).
16.4.2010 14:22 - Merlin
Taktické člověče :)
16.4.2010 14:41 - noir
Já bych si klidně airsoft taky zkusil. Ale nikdy jsem to nedržel v ruce...
16.4.2010 15:08 - Jerson
Když pojedu já, tak pojede Packa a přijedeme se Sirienem. Dohromady máme tři velké elektrické pušky (no, Sirien má jen P90, ale budeme ji počítat za velkou), plus já mám elektrický samopal a plynovou pistoli. Všechno to jsou jakž takž srovnatelné zbraně. Manuální (tedy ručně natahovací) zbraně se mi brát nechce, protože s nimi se proti automatům a samonabíjecím zbraním těžko chytá i zkušený střelec. Na druhou stranu můžeme zkusit hrát stylem "Stalingrad", tedy že je víc lidí než zbraní a buď je úkol dopravit někam VIP, nebo prostě když první muž (nebo žena) padne, druhý zvedne pušku a střílí dál.

Podmínkou je, aby měl každý ochranné brýle - mám doma patery navíc, ale pokud si chcete zahrát, klidněm ůžete zajít do prodejny ochranných pomůcek a vyzkoušet si nějaký certifikované ochranné brýle proti letícím částicím tak, aby vám sedly. Ceny začínají na 80Kč, takže to není žádná velká investice, navíc se takové brýle hodí i na další věci, od jízdy na kole po práci s motorovkou. A hlavně když si je člověk vybere sám, tak mu sedí nejlépe. (Já používám brýle za tři stovky, jsou i za dva tisíce, ale to mi přijde jako naprosto zbytečné).

Dále - kdo si chce zahrát, měl by mít dobré boty do lesa, ideálně kotníkové kožené. Není to nutnost, ale oceníte je. A pak oblečení do lesa - ne černé, ne bílé, ne červené, žluté, modré a ne takové, ve kterém si nechcete/nemůžete lehnout na zem. Airsoft je sice o střílení, ale základem je se krýt a být co nejméně vidět, tak proč ze sebe dělat snadný cíl. Maskáče jsou fajn, kromě šedých amerických (Ebon jim říká "sněhuláci" a v našich lesích prý svítí na kilometr)

No a poslední věc, která se šikne, je nějaká pokrývka hlavy a případně prodyšný šátek, pokud jste hákliví na zuby a obličej (tady nutnost vyzkoušet, jestli se vám nebudou mlžit brýle. Kdyžtak se na to používá fígl, kdy na ně nalejete tekuté mýdlo, rozetřete, necháte uschnout a mělo by to pomoct.

Jinak rukavice s ochranou kloubů, relepenty, chrániče kolen.

(Ještě jedna věc - vzhledem k ceně zbraní, střeliva a faktu opotřebení ocením dobrovolný finanční příspěvek. Jen orientačně - náklady na jeden výstřel jsou 0,20 až 1,20 Kč podle typu zbraně)
Pokud si někdo může půjčit / chce si koupit vlastní zbraň, tak to jen uvítám.
_______________________________

No, a pokud jde o RPG u stolu, tak mám v plánu hrát Omegu, konkrétně případ Batman. Můžu přivézt Space Alert, a můžu hrát i další Omegu, pokud by bylo moc zájemců, ale vzhledem k omezenému času to stejně asi nestihnu.
16.4.2010 21:05 - sirien
Jerson píše:
no, Sirien má jen P90, ale budeme ji počítat za velkou

sem si jistej že na to Tě sestřelit mi bude docela dobře stačit...

Píše:
náklady na jeden výstřel jsou 0,20 až 1,20 Kč podle typu zbraně

??? to je nějak hodně ne?
16.4.2010 22:35 - Jerson
Tak si to spočítej - plynovka stojí 4500 Kč, zásobník 1100 Kč. Obé má vydržet 20 000 výstřelů (i když zkušenosti ukazují, že jak kdy). To je 0,28 Kč na výstřel. Kuličky stojí necelých 0,10 Kč. Plyn za 350 Kč, vystřílíš na něj tak 500 ran, když to jde dobře - 0,7 Kč. Sečti a jsi na 1,10 Kč. K tomu nějaké pouzdro, sem tam prohlídka v odborném servisu, výměna některých součástek, nutnost vystřílet zásobník, aby byl prázdný - a vychází to zhruba na 1,20.

U elektriky je to samozřejmě méně - zbraň s výbavou zhruba 6000 Kč, vydrží 15 000 výstřelů - 0,4 Kč, 0,1 za kuličku, spotřebovanou elektriku nepočítám, dejme tomu padesáťák. Manuál s náhradním zásobníkem a pouzdrem 1000 Kč, vydrží 30 000 ran, deseťák za kuličku, občas ti někdo ztratí zásobník nebo ho hodí do louže - 0,20 Kč.

Samozřejmě když ti zbraň vydrží déle, jsou náklady menší - ta výdrž jsou hodnoty udávané výrobci a prodejci, plus mínus to sedí. Když zbraň odejde dřív, jsou větší.

Velikost nemá s účinkem co do činění, posledně mě dostala Jana s manuální pistolí a to hrála airsoft poprvé. Tím jsem myslel, že MP7 není o moc menší než P90, ale mezi velké zbraně ji počítat nemůžu.
16.4.2010 23:52 - sirien
joaha, to je i s odpisama za opotřebení, to pak jo :)

Jerson píše:
vydrží 15 000 výstřelů

jen? To jako že plnej zásobník 50x promáčknu naplno a je to v tahu? se mi nezdá...
17.4.2010 00:48 - Jerson
No, není v tahu - ale čínské zbraně jsou dimenzované na tuhle výdrž, pak se zvyšuje pravděpodobnost, že něco odejde a zbraň bude vyžadovat další investici. I když je v tom asi zahrnuté i to, že na ní párkrát spadneš, vypadne ti a tak. Ale obecně u kvalitních zbraní říkají, že vydrží 30 000 ran a čína polovic.
17.4.2010 11:20 -
Mno ja osobne su u P90 (300 Ranovy zasobnik) hodne cez 15000 ran a zbran drzi stale dobre a jo pravda bracha mi posledne zlomil navijac v zasobniku :)

Jako P90 treba nepodcenovat, na jednotlive rany se s ni da trefit i na 60 metru.

V posledni dobe vubec sme vypustily velke AEG cka kdiz hrajeme v budove (Aj s tej manualnej trojhlavnovej brokady to na 5 metru citis) a elektriku,plin bereme jenom ven
17.4.2010 12:40 - Packa
Jak už zmínil Jerson, moje účast je nyní závislá na jeho. Někteří z vás mě znají z Dálavy, ten zbytek mě alespoň pozná :)
17.4.2010 20:41 - Jerson
Píše:
Jako P90 treba nepodcenovat, na jednotlive rany se s ni da trefit i na 60 metru.

Kdože ty jsi? Jinak vzdálenosti velmi, velmi doporučuju změřit, airsofťáci jsou v tomhle jako typičtí muži, dvacet metrů je pro ně "šedesát a víc". Ne že by se na těch šedesát nedalo trefit, to zase dá.

Nicméně podle ohlasů tedy vezmu všechny tři své zbraně a budu doufat, že se použijí (a že mi je nikdo nerozbije).
17.4.2010 21:11 - Nachtrose
Jerson: podle stylu psani bych tipoval Deathmana, jen se nejak zapomel prihlasit.
17.4.2010 21:12 - sirien
Já to měřil na podzim na Dálavě, shodou okolností na těch šedesát metrů (resp. na šedesát kroků kdy sem se snažil to dát +- metr, takže něco mezi 55 a 65 metry) a šlo to, možná bych i řek že tam pořád bylo 5 nebo 10 metrů relativně přímýho dostřelu rezerva. Možná bych na tu vzdálenost už netrefil minci, ale člověka v polovičnim zákrytu s trochou míření klidně.
17.4.2010 23:19 - Jerson
Máte pásmo? Já jen, že oficiální údaje říkají, že přes 70 metrů se horko těžko dá dostat i vylepšenou zbraní. Alespoň si vyzkoušíte, jak to mají postavy s odhadem vzdáleností v RPG - "ještě krok a budu na 49 metrů, to je střední dostřel" :-D
18.4.2010 01:09 - sirien
no... můžu si ho pučit... když si vzpomenu.

EDIT: jinak, nepamatuju si že bysme kdy dostřely zbraní počítali, vždycky sme je tak nějak intuitivně určily stylem "ok, máš tuhle zbraň, má tyhle ofic. dostřely, což v týhle situaci znamená že to máš tak na střední" než že bysme odpočítávali jak daleko fakt kdo je. Teda, taky sme prakticky vždycky používali spíš schematický plánky než nějaký pevně daný čtverečky...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075598955154419 secREMOTE_IP: 18.232.188.122