Hunter
26.6.2018 18:14
Fallout ve Fate
Diskuze je ke vsemu okolo hrani, pravidlum, obrazkum a vubec vsemu, co nas okolo hrani v Cechach zajima :-)
Autorská citace #41
17.7.2018 11:53 - tony
Takže v neděli u Pavla
Autorská citace #42
17.7.2018 12:57 - tony
Instruktážní manuály a vzpomínky na budoucnost:

2019: After the Fall of New York
Desert Warrior
After Shock - (Les Rebelles du Futur)
Rats: Night of Terror
Exterminators of the Year 3000
Apex
Clash Of The Warlords
Holocaust 2000
The Raiders of Atlantis - (Les Prédateurs du Futur)
1990: The Bronx Warriors
Bronx Warriors 2
Dragon Cop
Knights - (Les Chevaliers du Futur)
Rome 2033: The Fighter Centurions - (Les Centurions an 2001 ou 2072: Les Mercenaires du Futur)
Metalstorm: Destruction Of Jared-Syn
Cherry 2000
Equalizer 2000
Atomic Cyborg - (L'Enfonceur)
Warriors Of The Apocalypse
Raiders Of The Sun
Final Executioner
Wheels of fire
Warrior Of The Lost World
Autorská citace #43
17.7.2018 14:25 - Hunter
Šaman píše:
Samozřejmě, je to klišé.


No prave, je to klise, takze co neco jineho? Ne tak "prvoplanoviteho"? Postava pri hrani zadny trouble neprojevuje, protoze momentalne patri hraci, co dela GM (coz se zmeni). A urcite neco zajimavejsiho, nezli klasika "fuj ghul" nekoho napadne? :-)
Autorská citace #44
17.7.2018 14:46 - Šaman
Na druhou stranu "fuj, ghoul" se projeví hodně často. Strach, že se stane Feralem může snadno zapadnout a projevit se jen občas (i když zajímavě - "Je tam silná radiace, pošlete tam ghůla." "Já tam nepůjdu, nechci skončit jako breptající zombie. A vůbec, to se do mě navážíš proto že jsem ghoulka?":)

Ale ta "alergie na poznamky o tom, ze jsem ghul" by mohla být taky zajímavá. Připomíná mi to Reginalda Půlbotku ze Zeměplochy. Třeba začne i zakládat spolky pro integraci radioaktivních organismů do společnosti a angažovat se v GhoulPride pochodech.



Jen bych rád upozornil, že vynucení aspektu z FP znamená nějaký problém ve hře. Takže ne, že hráč jen odehraje nějaké řeči o tom, že do ghoulů se každý naráží, ale rovnou třeba urazit strážného, který si trousí něco o ghoulech, tak, že ji nepustí do hlídaného tábora apod.
Tedy ve chvíli, kdy by se něco hodilo udělat (či naopak neudělat), tak vynucením aspektu může Vypravěč přesvědčit hráče, aby to odehrál nevýhodně (ale zajímavě). A za to dostane FP.
Autorská citace #45
17.7.2018 16:46 - Hunter
Jo, pro predstavu co plasma dela podle stareho Falloutu (a jak si to predstavuju ja)
https://youtu.be/aLU9VQ_pmOg?t=2m7s
Autorská citace #46
17.7.2018 20:50 - Hunter
Kruci, smazlo se mi to. Tak rychle.
Navrhuju upravu vylepseni Davka a Automaticka.
Davka dava +2 a auto +4 ke skillu a zpusobuje negativni aspekt.

Navrhuju zrusit Automaticka. Dale navrhuju, aby bonus sel do damage, ne do skillu.
Ve skillu to ziska sekundarni vyhodu lepsi trefy a take tvorby Combat Advantage. Je to totiz zdarma FP do utoku.
Co myslite? Auto jsem pouzil uz druhou hru a je to podle me zbytecne moc silne. I s FP jsem dal utok 9 (na kostkach +0) a to bez jakekoliv tvorby vyhod. Byla to ma prvni akce v boji. Tohle muzu nyni udelat dvakrat v boji a prijde mi to ulitle silne.

Tim, ze +2 z davky nepujde do skillu, ale do damage, pak bude zajimave delat akce mireni apod, ktere vam umozni lepe zasahnout, ci omezovat protivnika.

Dal jsem premyslel nad spotrebou munice, jako jistou nutnost pro pouziti davky, ci auto, ale neda se to nadesignovat tak, aby nebylo vyhodnejsi misto "lepsi" zbrane, napr. urovne 5, nemit jen zbran urovne 3, ktera strili davkou/auto (aneb damage +2/+4, ktery z ni efektivne dela lvl 5/7). I kdyby ta 3 lvl zrala stejne munice jak ta na lvlu 5/7, tak porad musite zaplatit o hodne vic scrapu na zbran levlu 5/7 jen na jeji nakup.

V navaznosti na zruseni vylepseni "Automaticke", bych upravil popis vylepseni "Odolna" na to, ze neguje zdarma jeden nepriznivy aspekt na zbran uvaleny, krome "Prazdny Zasobnik". A u vylepseni "Kvalitni" na to, ze dava bonus +2 na jakoukoliv opravu, ci upravu zbrane.


Priklad na Davku:
Utocna puska lvl 3 s vylepsenim Davka. Damage pri davce je 5, ale pote nastava aspekt "prazdny zasobnik", a ze zbrane se pred nabitim neda strilet. Odstraneni aspektu je jedna akce (bez hodu na opravu).

Gauss gatling je zbran lvl 5. Ma dve vylepseni. Davka a Prodlouzeny zasobnik. Zasobnik neguje prvni aspekt "prazdny zasobnik". Mate tak zbran, ktera muze dvakrat vystrelit s damage 7, nez bude potreba dobijet. To neni zas tak vyhodne.

Co rikate?
Autorská citace #47
18.7.2018 07:09 - Hunter
Ahoj, zmena - rodina nepojede o vikendu na chatu, takze musime hrat v tu nedeli odpoledne u me. Muzete? Hrali bychom tedy cca 13:00-18:00, ok? Potvrdte, prosim :-)
Autorská citace #48
18.7.2018 13:32 - Bleška
Já v neděli nemůžu :/
Autorská citace #49
18.7.2018 13:36 - tony
já jo.

Add úpravy zatím dobrý.....
Autorská citace #50
18.7.2018 14:53 - Hunter
Bleška píše:
Já v neděli nemůžu :/


A v sobotu jo? Ja zatim muzu i v sobotu, ale dneska to chci rozhodnout, at vim. Vikend na to nebudu moct hrat zase ja, protoze pojedu na tu chatu makat...
Autorská citace #51
18.7.2018 16:36 - Bleška
V sobotu můžu :). Víkend na to též nebudu, jsem mimo Prahu :).
Autorská citace #52
18.7.2018 17:49 - Hunter
Takze v sobotu. Bud u Tonika v praci, nebo u me. U me jen, pokud to bude pres den (od jedne do sesti).
Autorská citace #53
19.7.2018 00:12 - tony
já mám 24ku takže u mne at se děje cokolif
Autorská citace #54
19.7.2018 08:46 - Hunter
Fajn, tak u Tonika v praci a vecer - pres den budu mit program :-)
Autorská citace #55
19.7.2018 13:43 - tony
Ok od 18,00 pro pavla, ostatní 18,30 :P

napadla mne nevýhoda........ odpadávají z ní kousky ale to je tak klišé ,nebo že díky tomu v jakým je zdravotním stavu na ní nefungujou některé drogy? 50% na to že efekt bude/nebude
Autorská citace #56
19.7.2018 14:21 - Šaman
Pokud se bavíme o Fate, tak to není 50%, ale aspekt, který se vyvolá, když se to příběhově hodí. Takže aspekt "resistentní na většinu drog" přijde do hry tehdy, když za to vypravěč, nebo postava zaplatí FP. Ono se to někdy hodí i postavě.
Autorská citace #57
20.7.2018 10:25 - Hunter
Upravil jsem si denicek - Plasma nyni uz neni automaticka a kvalitni. Misto toho ma plosny efekt - zasahne vse v dane zone (chci to otestovat, abychom to pripadne zase zmenili) a laserovy zamerovac - umoznuje jednou za scenu prehodit hod na Utok nebo Mireni.

Za 4 kousky lootu jsem si "nakoupil" veci. Neco postavil sam, neco nasel.
Mam NBC Gas Mask - 75% radiace z okoli mene, Stimpack a postavil si Pipboye - +2 na pocitace (Science).
Autorská citace #58
20.7.2018 11:17 - Šaman
Plasma plošná? Ve hrách to byla naopak zbraň s velkým DMG proti jednomu cíli.
Ten plošný efekt mi sedí spíš na těžké zbraně (kulomety, raketomety a plamenomety) a granáty. Ve velmi omezené míře ještě na samopaly při střelbě dávkou (tam bych nejpíš postupoval podle originál Fate pravidel pro rozdělení útoku na více cílů.)
Autorská citace #59
20.7.2018 13:05 - Hunter
Tak si predstav, ze to vrha prehratou plasmu. Co ta udela? No neroztavi jen jedince, roztomile zvedne teplotu celeho okoli pri uvolneni one plasmy z magnetickeho pole, ktere ji kratkodobe udrzovalo kompaktni :-)
Ale v zasade stejne jen testuju...
Autorská citace #60
22.7.2018 11:00 - Bleška
Dopsala jsem rozepsaný zápis z předposledně :).

Zároveň mě napadl další aspekt - něco jako "zlý policajt". Při výslechu nebo kdykoliv je potřeba budit zdání drsňáka, se kterým si chceš popovídat, protože jinak se budou dít moc ošklivé věci a tím podpořit tak něčí speech, persuasion a tak. Zároveň v negativním smyslu, se s ním někdo bude bát popovídat, protože působí až moc nebezpečně, nebo tak něco.

Teď mě to napadlo, ale abych na to nezapomněla, rovnou to sem házím ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090258121490479 secREMOTE_IP: 18.232.88.17