Sparkle
7.5.2012 08:48
Hraní Das Schwarze Auge 5e - povede Tarfill
- sobota 03. června 2017

  • Hunter
  • LokiB
  • sirien
  • Mildar
  • captain66
Proběhlé Sirienovy one-shoty:

19. BŘEZNA / NEDĚLE: AS: Pleasure bringers (Šaman, Vojtěch, Šroty, Naoki, Tomislav)

2. DUBNA / NEDĚLE: Star Wars (Fate) (Šaman, Huner, Mackintoush, Demonica, Tony)

23. DUBNA / NEDĚLE: Sabotovaná mise (Fate) (Shako, Šaman, Sroty, LokiB, Hunter)
Autorská citace #21
11.6.2012 19:19 - Sparkle
Tak ten víkend potom? 30. 6. nebo 1. 7.?
Autorská citace #22
11.6.2012 20:25 - stsung
Tak ja bych opozdene rada podekovala Sparkle a Vojtechovi za moznost se seznamit s Dragon Age. Chtela jsem neco napsat, ale nejak jsem nevedela jak. Nakonec jsem ze sebe neco dostala...uplne nevim ceho jsem tim chtela docilit. ^^

http://stsu.blogspot.cz/2012/06/dragon-age-rpg.html
Autorská citace #23
12.6.2012 04:59 - Vojtěch
To už by myslím šlo.

Jinak díky za zpětnou vazbu, pokusím se trochu zodpovědět pár věcí z toho blogu. Vezmu to postupně.

Vlastnosti se hází (dokonce v pořadí s možností prohodit pak dvě), ale druhý set (ten s lvl 6-10) doplňuje i možnost nákupu za určitý počet bodů. Obecně první krabice je hlavně o tom rozjet rychle hru se začátečníky a nabádá k obstarání si dalších dobrodružství, kde se vypravěč bude dál učit... asi.

Ohledně složité činnosti - je to místní obdoba skill challenge. Je daná obtížnost a celkový počet bodů, kterého je potřeba dosáhnout. Pak se hodí test proti obtížnosti a v případě úspěchu se Dragon dice odečte od počtu bodů. Při lezení z rokle jsem vám snížil obtížnost jakmile jste se dostali k žebříku v podobě přeťatého mostu. Tohle jsem asi nedovysvětlil. Je možné se pokusit i o něco jiného, pokud to popíšete, což je test proti stejné obtížnosti s jinou vlastností/focusem a stejným výsledkem.

Délku prvního boje bych svedl na kostky. Druhý boj byl za půl hodiny odbytý a bylo v něm o polovinu víc postav. Jen se neodolávalo všemu co jste udělali prostě tím, že mi na 3d6 snad nepadlo pod 12. Neměl jsem to srdce použít to tak, že vás spawni natlačí do té propasti, kde to na dně mělo být za 6d6... myslím že to by bylo trochu moc. O se týče pozice, tak to je trochu na vodě. Počítá se asi spíš s tím, že pokud něco chceš udělat, tak to popíšeš a vypravěč to zapracuje. Důležité je jen to, kdo je blízko komu, ale mapa se kdyžtak používat dá.

Jinak boj dvěma zbraněmi je řešen jako talent, který pokud máš, tak si můžeš dát za druhou zbraň bonus +1 do obrany, nebo útoku na prvním stupni, na druhém můžeš a dva stunt pointy udělat druhý útok poboční zbraní (normálně to stoji 3) a na třetím stupni jde provádět další slabší útok jako minor akci. Talenty bohužel v ukázkové hře moc roli nehrají, ale na dvě zbraně byl stavěný ten druhý válečník.

Setting skutečně moc popsaný není. Spíš se zabývá popisem toho, jak se tam žije a lokace asi mají být součástí dobrodružství. Víc jak něco ve stylu na jih od támhletoho přístavu je bažina, kde žijí tyhle kmeny a ty mají pifku na tamhlety. Jdeme dál. Kdyby byla nějaká settingová knížka, tak by se fakt hodila. Jinak bestiář je na netu dostupný k jinému settingu (Midgard), ale neco je asi lepší než nic. V obou boxech je cca 30 potvor, počítám-li i ty v dobrodružstvích (ne vždy jsou totiž taky v bestiářové sekci). Jestli je to způsob jak lákat vypravěče ke koupi dobrodružství, tak má u mě green ronin velké mínus.

Ohledně bedny ve voze - otevření zámku je prostě dexterity test, ale ta bedna byla fakt pevně zavřená (TN 15). Pokud vím tak se bednu pokusil kouzelník nakopnout a to fakt nemohlo zkončit dobře. Bylo v ní přes osmdesát mincí a sama taky něco vážila (bohužel ji nikdo nezkoušel zvedat, nebo jen posunout, to bych vás varoval).

Jinak mapy dostaneš v set 1 Ferelden, v setu 2 ten Thedas spolu s popisem trpasličího království (trochu detailnějšího, protože je malé) a cirkve (Adrastan a Imperial Chantry) a také organizace šedých strážců. Ale zase nic moc detail geograficky. Spíš jaké to je.
Autorská citace #24
12.6.2012 11:43 - Sparkle
Tak dáme Dragon Age RPG v sobotu 30. 6.? Vojtěch souhlasí a bude zase mástrovat? :)
Autorská citace #25
12.6.2012 13:24 - stsung
vojtech: odpovidat si na me psani z blogu nemusel. aspon ja vim jak to funguje. pravidla mam prectena a porad se mi nezdaji v tom, co jsem napsala.
Autorská citace #26
12.6.2012 17:47 - Vojtěch
To je v pořádku, já se zas rád pokusím dovysvětlit, co si myslím, že jsem nedotáhnul, nebo vyznělo nějak mimo :)
Autorská citace #27
21.6.2012 10:33 - Sparkle
RPG hraní: Dragon Age RPG
sobota, 30. červen 2012, 13:00 - 19:00

Ukázkové jednorázové dobrodružství ve stylu dark fantasy v systému Dragon Age RPG.

Představíme vám jednoduchý systém AGE pro hraní her na hrdiny. Pravidla jsou snadná k naučení, i pro úplné začátečníky snadno uchopitelná. Ke hře potřebujete jen papír, tužku a tři šestistěnné kostky (dvě stejné a jednu odlišné barvy - všeho by mělo být dost na místě, není třeba nosit si vlastní).

K nám se AGE dostává v podobě hry Dragon Age, kde se ve světě na motivy známé počítačové hry se zhostíte role hrdinů, kteří se postaví lidské podlosti i temnotě z hlubin země. Prvním úkolem je dohlédnout na bezpečnost dětí lorda Voycheka a jejich chůvy během cesty dál do vnitrozemí, zatímco se lord sanží rozprášit hordu temných zplozenců pustošící pohraničí.

Dobrodružství by mělo zabrat cca 4 hodiny, postavy pro 5 hráčů jsou připravené předem, ale snadno lze vyrobit vlastní.

Ke hraní tohoto dobrodružství není potřeba být předem obeznámen s pravidly Dragon Age RPG ani s počítačovou hrou Dragon Age.

Poznámka: bude se hrát totéž dobrodružství, které proběhlo v neděli 10. června!

Počet míst v družince je omezený, prosím rezervujte si místo na: martina.magdova@mephit.cz
Autorská citace #28
25.6.2012 19:37 - Sethi
Dnes jsem se nějakou náhodou dostala do Mephitu a musím říct, že to působí dost příjemně. Asi se tam někdy vydám i naschvál =)
Autorská citace #29
25.6.2012 20:16 - Quentin
Píše:
Dnes jsem se nějakou náhodou dostala do Mephitu a musím říct, že to působí dost příjemně. Asi se tam někdy vydám i naschvál =)

qft, taky mě to překvapilo. škoda, že je tam docela málo místa. Stačí jedna banda kartičkářů a už je tam dost hluku, aby se tam nedalo hrát.
Autorská citace #30
25.6.2012 21:05 - Sparkle
Sethi píše:
Dnes jsem se nějakou náhodou dostala do Mephitu a musím říct, že to působí dost příjemně. Asi se tam někdy vydám i naschvál =)


díky :) nechceš přijít rovnou teď v sobotu na Dragon Age?

QuentinW píše:
škoda, že je tam docela málo místa. Stačí jedna banda kartičkářů a už je tam dost hluku, aby se tam nedalo hrát.


Proto se snažíme dávat RPGčkáře už teďka vždycky dopředu, pokud to jen trochu jde.
Autorská citace #31
26.6.2012 20:48 - Vojtěch
Dá se i vzadu. Nejste dost odolní ;)
Autorská citace #32
28.6.2012 14:47 - Sparkle
Sobotní Dragon Age hraní se přesouvá na začátek srpna (přesné datum napíšu).
Autorská citace #33
1.7.2012 21:26 - Sparkle
Načetla jsem si Esoterrorists a chtěla bych to otestovat. Měl by někdo taky zájem zahrát si to?
Autorská citace #34
1.7.2012 21:51 - Vojtěch
Ale jo... zkusit se může leccos.
Autorská citace #35
2.7.2012 10:06 - Sorcerer
Přesně, když budu mít čas tak bych si nejspíš i zahrál
Autorská citace #36
10.7.2012 22:47 - Shako
Esoterrorists: Kdyz bude nekdy cas, tak urcite.
Autorská citace #37
10.7.2012 23:41 - Sparkle
Měli byste případně čas někdy ve všední den, řekněme od 18:00?
Autorská citace #38
11.7.2012 02:25 - sirien
já. Mám za sebou kdysi testovací hraní s Alnagem a dost jsem z té hry těžil u přednášek a pár článků, tak bych si to možná troufl i odmastrovat.
Jen na tom jsem teď trochu problematicky s časem - blíží se GC a kamarád mě ještě táhne tenhle víkend na jednu akci... :/
Autorská citace #39
11.7.2012 06:12 - Vojtěch
No nevím...
Autorská citace #40
11.7.2012 09:19 - Sparkle
sirien píše:
já. Mám za sebou kdysi testovací hraní s Alnagem a dost jsem z té hry těžil u přednášek a pár článků, tak bych si to možná troufl i odmastrovat.
Jen na tom jsem teď trochu problematicky s časem - blíží se GC a kamarád mě ještě táhne tenhle víkend na jednu akci... :/


Já bych to taky dala až po Advíku, takže v týdnu od 30. 7. do 5. 8.

Jestli jsi to ochoten mástrovat, tak si asi zvol den sám, ale za sebe říkám, že o víkendu nebudu moct.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073622941970825 secREMOTE_IP: 3.144.42.196