ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
22.2.2019 13:29 - MirTur
Upozornění pro moji grupu (Zixi, Dorka, Adrie, Zoran a Scorpka) - ve středu mě čeká nečekaná (jakože pozdě ohlášená) důležitá návštěva, takže se uvidíme až 6.3.
3.3.2019 19:20 - Arenol
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli by se zde našla nějaká skupina která by se ujala více méně úplného začátečníka? Mé jediné zkušenosti jsou prozatím hraní přes Discord, písemnou formou, D&D se mi ale tak zalíbilo že bych si ho chtěl zahrát i na živo. Tuto středu bohužel nemohu ale od dalšího týdne jsem volný, klidně i na jiné všední dny.

Díky, kdyby bylo potřeba o mě více informací, klidně se rozepíšu do PMky.
3.3.2019 19:26 - ShadoWWW
Přijď jakoukoli středu do TeaVoli v 18:00 (nebo ideálně třeba 15 minut předem) a určitě si budeš moci zahrát (klidně i dlouhodobě). Aktuálně hrají 3 skupiny a budeš hrát s jednou z nich. ;)

Pokud už DnD trochu znáš, zkus si udělat postavu na 6. úrovni. Ale není to podmínkou, klidně to uděláme spolu až na místě. A vezmi si s sebou své oblíbené kostky (ale taky nejsou podmínkou, klidně ti nějaké půjčíme).
4.3.2019 15:46 - pilchowski
Arenol: máš zprávu
11.3.2019 17:43 - Hizi
Ahoj,

chcel by som sa opytat ci to s tym hranim D&D 5e v TeaVoli stale plati? V minulosti som viedol uz nejake sessiony ako GM ale vacsinou len pre low level PC. Velmi by ma zaujimala perspektiva hraca v skusenejsej skupine. Kludne by som si vytvoril Char na 6 levely(ak je to este aktualny lvl)

Dakujem moc za odpoved.
11.3.2019 18:07 - ShadoWWW
Ano, vše je stále aktuální. Klidně přijď.
13.3.2019 17:36 - ShadoWWW
Přijdu asi o pár minut později.
14.3.2019 11:47 - M.T.
Ahoj,

tady ďalšia začiatočníčka, ktorá by si rada zahrala a chcem sa teda spýtať, či by sa ešte niekde našlo miesto? Prípadne komu mám napísať pre lepšiu obojstrannú dohodu.

Ďakujem za odpoveď.
15.3.2019 19:47 - MirTur
Ahoj. Jsme tam už 3 skupiny. Nevím jak přesně ostatní, já mám pod sebou 5 hráčů. Myslím, že ostatní jsou na tom co se počtů týče podobně. Nemám problém s tím přibrat další duši. Takže pokud chceš zahrát, dojdi v tu středu do čajovny Teavoli. Pokud máš nějaké další dotazy, piš mi prosím do zpráv.
21.3.2019 00:18 - ShadoWWW
Naše skupina byla dnes (vlastně technicky už včera) v nedávno otevřené Dračí pevnosti, protože v TeaVoli bylo dnes plno. A byli jsme nadšeni!

Je to herna, na Veveří 13, kousek od středu města i čajoven Za Zrcadlem a TeaVoli. Nabízí tam k zapůjčení takové pecky jako nejnovější český Mage Knight, Rone, Scythe, Panství hrůzy a mnoho dalších deskovek.

My tam ale nebyli kvůli deskovkám. Takže, jak to tam vypadá pro hraní RPG?

Celý objekt je rozsáhlý, ale je rozdělen na místnosti po 1-3 stolech (takže stoly netrpí hlukem). Na každém stole mají dřevěnou kostkovou věž (dice tower) s několika k6 a k20 k veřejnému použití. Stoly mají velké, k jednomu se pohodlně vejde klidně 6-10 lidí. Točí pivo z malého pivovaru (11°, 12° a 16° medový speciál). Teprve se zabíhají, takže měli jen to pivo, žlutou limonádu a colu plus brambůrky a arašídy, ale od příštího týdne by měli mít i jídlo (nakládaný hermelín, tousty, sušené maso z lokální farmy atp.) a za 14 dní i dýmky.

Personál je velmi ochotný, je tam vynikající atmosféra herny (stěny polepené herními plakáty), a protože je to nové, tak tam bylo zatím více méně liduprázdno (čti: klid). S majitelem jsme se chvíli bavili a prý je vášnivý hráč Asterionu, který hrají ve vlastním dovednostním systému.

A to nejlepší na konec: dá se tam platit hotově i kartou.
26.3.2019 15:10 - pilchowski
ShadoWWW píše:
A byli jsme nadšeni!

Já tam byl nedávno a bylo tam úplně pusto a prázdno, což mě mrzelo, a taky jsem se tam dostal díky tomu, že Mystica byla plná a v BO probíhalo Deskobraní. Ten prostor je zatím takovej sterilní, byl bych rád, kdyby do něj lidi chodili a trochu to tam zabydleli, už jen proto, že v tom maj prsty moji spolužáci z třineckýho gymplu... Utopence a spol už tam maj!
26.3.2019 16:28 - Jezus
Tak jsou vcelku noví, snad se to brzy rozkřikne...

A co my (Skříťova skupina)? Sraz je teda zítra už rovnou v Dračí pevnosti?
26.3.2019 21:39 - Skříťa
Počítám že se sejdeme rovnou tam.
28.3.2019 15:30 - Haplo
Mmm, to je škoda že se to dovídám až dnes. Tedy, to že nějaká Dračí pevnost existuje vím ale nikdy když jsem šel kolem jsem neviděl, kdy by se tak měla otevírat. Nicméně pokud tomu tak již je, tak se tam musím určitě někdy zastavit.
Díky za info.
28.3.2019 17:45 - ShadoWWW
Včera tam už byla jedna další skupina, co hrála GURPS.
9.4.2019 16:07 - Fidisko
Byla by pristi tyden moznost se nekam pridat na otevrene hrani? Prozatim jsem hral jednou D&D 5e a moc me to bavilo. Diky
10.4.2019 07:10 - ShadoWWW
Nemohu mluvit za ostatní PJ, protože sám jsem momentálně hráč a ne PJ.

Ale pokud si chceš zahrát, pak nejlépe přijď dnes v 18 hodin do Dračí pevnosti (na Veveří 13), kde hraje několik skupin a je největší šance, že se k někomu přidáš. ;)
10.4.2019 09:33 - Skříťa
Za mě určitě přijď, od toho je to otevřené hraní :)
11.4.2019 16:26 - Fidisko
tak pristi tyden bohuzel nemuzu, ale doufam ze mi to jednou vyjde. dekuju moc za info
14.4.2019 11:17 - MirTur
Informace pro moji skupinu (Zixi, Scorpka, Dorka, Adrie, Cain, Hela) - tuhle středu nebudu moci, takže se uvidíme až 24.4.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061094045639038 secREMOTE_IP: 3.94.102.228