ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
Autorská citace #81
21.8.2015 11:15 - Babaj
Ale samozrejmne , aby jsme si vsichni odnesli cisty stit... Lze zcela podle litery pravidel... urcit kouzlo (magic missiles), urcit tvory na ktere tohle kouzlo posle sve strely, hodit celkovou silu kouzla... coz znamena hodit K4+1 a pak podle vyse urcenych cilu vycislit. kde kazda strela bude mit stejnou silu.....
V tomhle taky nevidim zadny problem. A nemusis premyslet co je plosny a co nen. Podle vyse zmineneho odstavce z pravidel to mas taky v poradku:-)
Autorská citace #82
21.8.2015 11:24 - ShadoWWW
Je fakt, že striktně podle pravidel 5e by se mělo házet jen jednou pro všechny, ale historicky se v D&D u magické střely házelo na každou střelu zvlášť, protože nešlo o plošný účinek.

Asi není nic proti ničemu, ať se to vyhodnotí jakýmkoliv způsobem. Staromilci nejspíš budou házet na každou střelu zvlášť. Pro mě je docela zajímavé, že to lze v 5e vykládat tím první způsobem. I když to není taková změna jako v 4E, kde magická střela neměla automatický zásah (a později to na prosby fanoušků změnili v erratech).

EDIT: Ha, Babaj mě ještě předběhl. :)
Autorská citace #83
21.8.2015 11:29 - Babaj
ja vim, jsem rychlej jako tajemny vysleh :_))
Autorská citace #84
26.8.2015 15:15 - Winnie
Hraje se dnes, od šesti v Rishadě...? Né že bych stíhala přijít, ale ptá se Dušan.
Autorská citace #85
26.8.2015 15:22 - ShadoWWW
Jo, hraje.
Autorská citace #86
26.8.2015 15:26 - Winnie
Díky za info, předám dál :-)
Autorská citace #87
27.8.2015 14:23 - Wolf
Dala by se teda udělat nějaká anketa jak jsme se včera bavily aby jsme věděli jaký bude o Encounters zájem ?
Autorská citace #88
27.8.2015 14:40 - fundy
cau, situace je takova: Encounters, ani Expeditions uz nejde registrovat na zari. Na rijen jsem pozadal o napsani Expeditions na kazdou stredu (pricemz jedna vychazi na svatek 28.10.). Jeste je moznost to zmenit cca do 7.9. To znamena, ze pokud bychom meli spise zajem o Encounters, tak bych to nechal zmenit (Ex->En).

Coz nic nemeni na tom, ze si Harried in Hillsfar muzeme zahrat jako "domaci hru," ono to je pro hrace vpodstate jedno.
Autorská citace #89
27.8.2015 14:52 - ShadoWWW
Já bych byl hlavně pro rozdělení skupiny do více skupin. V těch těsných prostorách jeskyně si tak velká družina už hodně zavazí a navíc není moc prostor pro hraní charakterových rysů.

Rozdělení skupiny mi přijde škoda, protože všichni jsou hrozně fajn, ale určitě by to prospělo tomu, že by si všichni lépe zahráli.

Chtělo by to aspoň jednoho PJ navíc. :-)

Což je i dotaz do širšího pléna: Jsou tu nějací Dungeon Masteři, co by chtěli (mohli) vést hru?
Autorská citace #90
27.8.2015 15:14 - fundy
Ted jsem se podival do players guide pro AL a klido muzeme hrat expeditions a encounters jako "home play," vyplnovat adventurer's logsheet (a moci tak dorazit treba do Prahy do Mephitu na encounters :)).
Pokud budeme mit i nahlasene hry pres wizards (mesic dopredu), tak obchod dostane nejake materialy k tomu (http://wpn.wizards.com/en/event/dd-expeditions-october-2015) - za toto musi obchod odreportovat odehranou hru.
Autorská citace #91
31.8.2015 06:58 - fundy
Takze, jak velky zajem by byl tuto stredu o DDEX03-01 Harried in Hillsfar?
Autorská citace #92
31.8.2015 12:30 - ShadoWWW
Chce přijít ještě jeden hráč. Plus Gurney. Ten psal, že by vedl Harried in Hillsfar jako Dungeon Master, ale až od příští středy (tuto nemá čas).

Nejlepší by bylo hrát DDEX03-01 Harried in Hillsfar se dvěma PJ. Hrát Ztracený důl v tak velém počtu už nemá moc smysl. Přemýšlel jsem, že by možná bylo nejlepší, kdybys Fundy vedl Harried in Hillsfar už od této středy, přičemž by tvou skupinu tvořil ten nováček plus část současných hráčů. Se zbytkem bych mohl hrát ještě jedno sezení Ztracený důl a pak bychom utvořili Gurneyho skupinu. Teoreticky bychom pak celkově mohli vytvořit i tři skupiny po 3-4 hráčích + PJ.
Autorská citace #93
31.8.2015 12:41 - fundy
supr, snad to zvladnu :)
Autorská citace #94
31.8.2015 21:15 - Aegnor
Tak já se tedy hlásím jako první přeběhlík směrem k DDEX:-) Mám si vytvořit postavu na první úrovni a poslat na schválení, fundy?
Autorská citace #95
1.9.2015 07:01 - fundy
Čau, jo vytvoř si lvl 1 char s tím, že dodržíš adventurers league pravidla.
Hlavně ability pointy neházet (buď rozděl 15, 14, 13, 12, 10 a 8 jak chceš, nebo použij tu odčítácí metodu z příručky)
Zvol si story origin (tyranny, elemental evil nebo rage of demons) - to ovlivní použitelná pravidla (hlavně u EE máš širší možnosti), a k tomu si vymysli nějaký background. Zde by asi bylo nejvhodnější něco spjatého s Dálnovrchem (např zde).
Výbavu postavy dle povolání a backgroundu (můžeš si i nakoupit drobnosti - šípy atp.)

Postava nemůže být CE nebo NE. Může být LE, pouze když je členem Zentarimu nebo Aliance lordů.
Frakci si můžeš zvolit kdykoliv v průběhu hry, ale i před hrou. Dá se měnit, ale za cenu ztráty dosažené pozici uvnitř dané frakce.

Supr summary je zde. Má tam i popis božstev uctívaných okolo Dálnovrchu.

Na schválení nic posílat nemusíš.
Autorská citace #96
1.9.2015 08:20 - Demonica
Ztracený důl byl super a i když bych ho ráda dohrála, tak momentálně se taky přidávám k fundymu do skupiny.

fundy: Díky za info k postavě, taky si vytvořím.
Autorská citace #97
1.9.2015 10:45 - Maugir
Fundy: Měl bys na zítřejší hraní ještě jedno volné místo?
Autorská citace #98
1.9.2015 11:43 - fundy
jo, zatim tedy eviduji:
Aegnor, Demonica a Maugir

Tim padem by v dobrodruzstvi ve ztracem dole mely zustat 4 postavy
Autorská citace #99
1.9.2015 11:52 - ShadoWWW
fundy: Ještě k tobě nejspíš přibude nově Iluvatar, který mi psal z RPG F.
1.9.2015 23:03 - Maugir
To je paráda, jsem ani nečekal, že ještě bude místo. Jdu si vytvořit postavu a těším se na zítra:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073205947875977 secREMOTE_IP: 34.237.245.80