ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
24.8.2018 09:04 - Demonica
Přijďte 5.9. na otevřené hraní do Rishady. Více ifnormací zde.
29.8.2018 16:10 - ShadoWWW
Omlouvám se, ale kvůli pracovnímu shonu dnes nepřijdu.
11.9.2018 20:34 - Jan
Ahojte,
takze zitra s sebou beru GURPS 2nd E, pocitam, ze se domluvime na settingu, vysvetlime pravidla a vytvorime postavy, sam se do toho taky potrebuju vpravit...

a pak pripravim neco na ty dva tydny, nez zacneme zase naostro DnD5
11.9.2018 21:09 - Log 1=0
Málem bych zapomněl...
Jsem na služebce, takže na mne nečekejte.
12.9.2018 14:42 - Jan
Shadowe, budeme tedy dnes vubec neco podnikat? vypada to, ze jsme zbyli dva, jestli to dobre chapu...
12.9.2018 14:47 - ShadoWWW
Necháme to tedy na příští týden. Ale SR bych si rád zahrál, než začneme tu novou kampaň.
12.9.2018 15:21 - Jan
takze spis tedy ten ShadowRun nez GURPSy? neni problem

pristi tyden donesu klidne oboje
12.9.2018 18:47 - Scorpka
Ahoj, jsme tu dva nováčci co bychom si rádi zahráli D&D, se hrou nemáme příliš mnoho zkušenosti. Hrál jsem volnou verzi. Kamarád nemá zkušenosti žádné. Je teď nějaká otevřená parta na "delší hru" než jednorázovou?

Děkuji za odpovědi :-)
15.9.2018 19:04 - Wolf
Scorpka: Nejlepší bude když dorazíte ve středu 18h do čajovny TeaVoli (Jiráskova 55). Bude se domlouvat jak se bude letos hrát, s tím že jedna skupina bude od 26.9 hrát WATERDEEP: DRAGON HEIST a druhá možná taky ale bude se to teprve domlouvat.
15.9.2018 23:23 - MirTur
Pokud by nevadilo, rád bych také došel.
16.9.2018 08:20 - Wolf
MirTur Určitě to vadit nebude pokud vezmeš aj jednorožce :D Ale jako facht čím víc nás dojde tím líp se domluvíme jak se bude hrát.
18.9.2018 18:29 - ShadoWWW
Tak už mám Dragon Heist i v knižní podobě.
18.9.2018 19:58 - ShadoWWW
Dočetl jsem Dragon Heist a musím říct... naprosto úžasné dobrodružství. Podle mě ještě o několik stupňů lepší než Curse of Strahd nebo Tomb of Annihilation. Fakt parádní.

Hned v úvodním slovu Chris Perkins píše, že hráči nemají číst dál! A platí to víc než v ostatních wizardích dobrodružstvích. Je tam ohromné množství super nápadů, zvratů, kliček a překvapení. To dobrodružství je jimi napěchované a byla by větší škoda než kdy jindy o ten zážitek přijít. Proto i já zcela výjimečně zde musím napsat: Hráči, nenahlížejte do dobrodružství Waterdeep: Dragon Heist, přišli byste o nebývale velkou porci překvapení a zábavy!!!

Až si to dobrodružství zahrajete, určitě mi dáte za pravdu.

Mimochodem, na dobrodružství mimo Chrise Perkinse a Matta Mercera se velkou měrou podílel i Charlie Sanders, v Americe slavný autor televizních seriálů (v ČR ale není moc známý) a velký hráč D&D. Prvotní nápad na toto dobrodružství, že to má být městské dobrodružství odehrávající se v Hlubině, měl prý Mike Mearls.
18.9.2018 20:35 - ShadoWWW
Kdybyste si k tomu dobrodružsví chtěli přece jen něco přečíst, tak existuje stará tříediční příručka Město divů: Hlubina - City of Splendors: Waterdeep, která je částečně přeložená i tady na Kostce.
19.9.2018 17:17 - Scorpka
Děkuji, určitě přijdu a přijdu rád :)
19.9.2018 22:16 - Log 1=0
Eržika, potulná věštkyně

Černokněžnice prastarého
Hobitka tichošlápka
Šarlatánka
Rys: Občas si sama uvěřím, že vidím budoucnost.
Ideál: Nikdo mi nebude říkat, kam mám jít a o mám dělat.
Pouto: Doplním později
Vada:Utrácím své peníze rychleji, než je stačím vydělávat.
20.9.2018 20:53 - MirTur
Yang Xiao Long
Mniška
Lidská žena z Kara-Turu
Diplomatova dcera (podle Šlechtic z Hlubiny-Život v bavlnce)
Feat: Léčitelka

Rys: Dělám co mohu, abych vždy vypadala skvěle a následuju nejnovější módní trendy mé domoviny.
Ideál: Chci dokázat, že se o sebe dokážu postarat i bez neustálého vměšování ze strany mé rodiny.
Pouto: Doplním později.
Vada: Své trable ředím v alkoholu. Nejsem nutně na mol, ale neexistuje, abych u sebe neměla alespoň malou láhev.

Období mnišského výcviku:
Klášter: Můj klášter je vybudován na úbočí aktivní sopky- mezi horkými prameny, gejzíry a sirnými tůněmi.
Klášterní ikona: Drak – Drak kdysi hnízdil v našem klášteře. Ač je již dlouho pryč, vzpomínky na něj přetrvávají.
Mistr: Můj mistr byl tyran. Pouze jeho porážkou v kontaktním souboji bych zakončila svůj trénink... To se mi nikdy nepovedlo.

Jinak jsem levák a nepovedlo se mi vložit obrázek.
20.9.2018 21:53 - ShadoWWW
Díky! Sliboval jsem ještě odkazy na překlady. Tady je (mimo jiné) Příručka hráče a tady Průvodce Mečovým pobřežím, odkud si můžete brát zázemí nebo obor.

Jak to vypadá s Enlarou?
21.9.2018 12:27 - Scorpka
Ahoj, vím že jsem to tu měl taky sepsat, nezapomněl jsem na to, jen teď bylo toho trochu víc. Dneska to zkusím vypracovat.
25.9.2018 16:33 - PetiQ
Tak jo.. Zítra bohužel nezvládnu dojít. Takže skupina, které budu dělat DM, začne hrát příští středu 3.10. Omlouvám se, že se začátek takto protahuje.
Budeme hrát Waterdeep: Dragon Heist v Teavoli (tam kde hraje i Shadowww), začátek klasicky v 18h

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084527015686035 secREMOTE_IP: 3.81.221.121