ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
29.3.2017 15:43 - ShadoWWW
Tak to dnes zrušme a sraz až příští středu.
30.3.2017 18:22 - Log 1=0
Když je to otevřené hraní, můžu si přijít příští týden zahrát?
30.3.2017 18:48 - ShadoWWW
Jasně.
5.4.2017 15:25 -
Ahoj, bude dnes nebo příští týden otevřené hraní? Už delší dobu uvažuju, že bych D&D vyzkoušel nebo se alespoň šel podívat a zjistil, jestli mě to bude bavit. Nikdy jsem ale nehrál, takže zkušenosti nemám žádné.
5.4.2017 15:46 - sirien
Bude (pořádají ho každou středu), přiď (včas a někdo se Tě ujme) :)
5.4.2017 15:53 - Log 1=0
Jo, přijď, alespoň nebudu jediná totální nula. :)
5.4.2017 16:17 - Demonica
Jasně, klidně přijďte, nějak to už na místě vymyslíme.
5.4.2017 16:25 -
Dobře, tak dorazím dneska hned z kraje, snad se tam nějak najdem :).
5.4.2017 23:20 - Log 1=0
Tak nějak se nemůžu nepodělit o dojmy.
Zaprvé, díky za hru!
Zadruhé, po příchodu jsem se nedovážil Demonicu oslovit, protože jsem nevěřil, že identifikátor "jediná holka v podniku" je míněn vážně. Je. Hm...
Ale lidi byli super, hra byla super, RPGčka jsou super, D&D není tak složité, jak vypadá na papíře. Takže nejlepší očekávání naplněna. Díky.
6.4.2017 00:38 - sirien
Log 1=0 píše:
po příchodu jsem se nedovážil Demonicu oslovit, protože jsem nevěřil, že identifikátor "jediná holka v podniku" je míněn vážně.

Je zajímavé, že lidi mi maj tendenci nevěřit, když mluvim vážně, a naopak věřit, když řikám totální hovadiny :D

(mimochodem sem k tomu dodával i dodatečný identifikátor "kdyby tam náhodou byly dvě, tak to je ta s dlouhejma černejma vlasama", to Ti nestačilo? :) )
6.4.2017 11:18 - Mildar
Taky dekuji za hru. Cil zabavit se v Brne nejakym RPG byl uspesne splnen :D
6.4.2017 16:19 - Log 1=0
Sirien
Narážím na
Sirien 21.2.2017 17:55 píše:
asdfasdf: ne; maj tam dobrý hotdogy, pivko a ucházející hermoš; najdeš jedinou holku v geekovském doupěti ;)

pokud jsi měl i jiné příspěvky, kde jsi podával podrobnější informace, tak ty jsem nečetl.
6.4.2017 16:23 - Aegnor
Log 1=0 píše:

pokud jsi měl i jiné příspěvky, kde jsi podával podrobnější informace, tak ty jsem nečetl.

Taky si ten jeho dodatečný identifikátor nevybavuju. :-)
6.4.2017 22:07 - ShadoWWW
Dnes jsem si vyzvedl Tales From the Yawning Portal! ;-)

Jinak mám radost, že ta otevřená hraní lidi baví a přichází noví hráči. Děkuji Demonice a Maugirovi, že se nových hráčů zhostili. Od příště, pokud by bylo někdy potřeba, může DMovat ještě i Petr od nás.
6.4.2017 22:24 - ShadoWWW
Mimochodem, TYP jsem si vyzvedával v brněnském Rytířovi. Prodejce mi podal knížku z hromádky asi pěti knížek TYP. Na webu obchodu mají napsané, že je TYP momentálně vyprodaný, což znamená, že ty knihy už byly prodané a určené konkrétním lidem. Pět zbrusu nových 5E dobrodružství prodaných napřímo jen v brněnském Rytíři? Wow!

Jinak bylo překvapivé sledovat, jak na stojanu s RPGčky stojí příručky DnD 5E (jo, už i u nás v poslední zatáčce před Vídní se dají sehnat Core příručky bez objednávky předem, což jsem doteď u DnD nikdy neviděl!) a mezi nimi několik modulů pro DrD 1.6 (Asterion a nějaká starší dobrodružství), ale DrD II nikde.
7.4.2017 10:25 - Demonica
Jsem ráda, že jste si hraní užili.

Příští týden tedy moje skupina pokračuje v Curse of Strahd. Pokud budeš Mildare v Brně, jsi zván i se svým půlorkem. :)
7.4.2017 13:54 - Kosťa
ShadoWWW píše:
jo, už i u nás v poslední zatáčce před Vídní

Ale prd! To že ti pražák tvrdí, že cokoli co je za průhonickým parkem je vesnice neznamená že to tak je. Brno je hlavní město a basta :-D Jinak souhlas.

hlavně jsem se ale chtěl zepatat kdy vlastně která skupina hraje a jaký jsou podmínky toho že by chtěl člověk přijít? (pominu to že vás někde musím najít) a taky jaký jsou kapacity hráčů na jedno hraní kde hrajete a tak vůbec:-)
7.4.2017 18:40 - ShadoWWW
Noví hráči si mohou přijít zahrát jakoukoliv středu od 18:00 do klubu Rishada, Antonína Slavíka 2, Brno. Jediné, co stačí, je chuť si zahrát. Kostky si půjčíš (máme jich zásobu), deník postavy dostaneš buď předpřipravený, nebo ti pomůžeme vytvořit postavu na přání, a pravidla hry se naučíš za pochodu (během hraní).

Samozřejmě, pokud chceš, můžeš si donést vlastní kostky, vlastní vytvořenou postavu, přečíst si pravidla... Ale nic z toho není nutné. Zrovna třeba ta pravidla se lépe učí během hry než čtením.

Hrajeme několik skupin. Naše skupina každý týden, Demonica jednou za čtrnáct dní, ale pokaždé tam najdeš nějakou skupinu, ke které se můžeš přidat. Když přijde hodně nových hráčů, dynamicky mohou vzniknout i nové skupiny (hráčů, kteří jsou schopni začít hned vést hru jako PJ, je u nás dost).

Jak nás najdeš? Jednoduše; buď najdeš Demonicu dle Sirienova popisu ;), nebo nás poznáš podle deníků, kostek a pravidel D&D na stole. Ten lokál není tak velký, abys nás ihned nenašel. Mimo nás jsou tam pak hráči Magicu a občas někdo hraje nějakou deskovku, které jsou tam k zapůjčení.
7.4.2017 18:47 - Aegnor
ShadoWWW píše:
nebo ti pomůžeme vytvořit postavu na přání

Jenom bych dodal, že pokud bys chtěl postavu na přání, tak doporučuju dorazit dřív než na šestou, ať se to lépe stíhá.
8.4.2017 01:47 - Kosťa
hmm jako já bych i rád přišel jen nevím jak by se kdo tvářil na starýho chalana :-),pravidla znám (snad) postavu vytvořím kliďánko i doma horší je to s časem a prací prostě mám volnou polovinu střed v měsíci jo taky asi by yblo fajn se dohodnout když už bych přišel na tom co hrát ať nás není banda kouzelníků se špičatejma ušima:-D jinak je nějaké pravidlo podle kterého se tvoří postavy a co věecko si můžu navymýšlet a hlavně bych se rád přišel třeba jen podívat pro začátek jak hrajete esli bych si s váma sednul ve stylu hraní jestli by bylo možno :-)

Edit: a taky mě zajímá jestli hrajete podle nějakého modulu

Edit2: do kolika hodin tak hráváte?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090430021286011 secREMOTE_IP: 54.89.24.147