ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
27.10.2015 19:39 - Wolf
Naše skupinka se zatím domlouvala na 14h :D
28.10.2015 20:36 - Demonica
ShadoWWW: Jak to vypada s halloweenskym hranim, uz mame nejake dobrodruzstvi?
29.10.2015 13:38 - fundy
v tu sobotu, kolik nas bude cca? vlezeme se do te zadni mistnosti?
29.10.2015 16:24 - ShadoWWW
Demonica: Vyšlo dobrodružství Cia de Los Cinos Muertos, což je dobrodružství ve světě ala Maztica. Vypadá dobře, ale je pro postavy na 14. (!) úrovni. Takže přemýšlím, že ho upravím pro nižší úroveň.

Další možností je Village of Dreams, což je sandbox s náměty na dobrodružství pro různé úrovně. Tam to chce ale dopracovat konkrétní dobrodružství, protože materiál obsahuje jen náměty.

Oboje jsem dal do složky Haloween na GD. Prý by mělo vyjít ještě jedno haloweenské dobrodružství, ale už nezbývá moc času, takže nejspíš půjdu do jedné z výše uvedených možností.
29.10.2015 19:19 - Zaar - Enlara
Zdravím,
Rád bych ohlásil, že kamarády, které jsem se snažil zlákat, jsem sice zlákal, ale skočila jim do plánů bohužel neodkladná věc. Takže dorazím jen já, přítelkyně a jen s minimální pravděpodobností )15%) jeden kamarád.

Nechť vás stíny neopouští
29.10.2015 19:22 - Demonica
ShadoWWW: Děkuji :)
30.10.2015 11:10 - Demonica
Já jsem si nakonec připravila jiné dobrodružství. Uvidíme, kolik vůbec dorazí lidí.
31.10.2015 11:30 - Demonica
Bohuzel jsem si vcera zvrtla kotnik a tyden nemuzu chodit, takze nebudu moci dneska dorazit. Uzijte si to.
31.10.2015 17:35 - ShadoWWW
Ja budu mit bohuzel asi 10 minut zpozdeni, ale dorazim.
1.11.2015 02:00 - sirien
Demonica: Hlavně že jsem se postupně 3x ptal, jestli jsi vpohodě :)

Doufám, že to máš jen nějak naražený a ne zlomený...
1.11.2015 08:54 - Demonica
sirien: Tak teprve po celonočním utrpení jsem naznala, že to v pohodě není :) Ale zlomený to naštěstí není.
2.11.2015 12:21 - Demonica
Jak dopadlo sobotní halloweendské hraní? Přišlo dost lidí?
2.11.2015 12:48 - ShadoWWW
Přišlo šest hráčů, ale nakonec jen 5 (jeden odešel hrát deskovky). Hráli jsme nakonec mnou vymyšlené dobrodružství odehrávající se na Velkém ledu - je to oblast označená jako The High Ice na té nové mapě Mečového pobřeží.

Podrobnosti když tak ve středu, ale jen pár bodů:
- Postavy byly na 1. úrovni, kromě jedné na 3. úrovni
- Celé dobrodružství se odehrávalo v hostinci U Prasklé loutny a jeho sklepě
- Velká část dobrodružství byla postavena na dialozích s hostinským a jeho hluchou drowí služkou
- Postavy ochutnaly lidské maso a setkaly se s dvěma nemrtvými: duchem a ghastem
- V dobrodružství byl jediný kouzelný předmět - škapulíř s Orkusovou krví. (V tu chvíli zazněla kritická otázka: "Co je to škapulíř?" :-))
- Mimo nemrtvých se v dobrodružství objevil i purpurový červ
- Všechny postavy přežily a ještě si i ochočily pár přítelíčků

Teď vidím, že o příběhu dobrodruství jsem moc nenapsal. :) No nic, povykládám o něm ve středu. Měl jsem vytvořenou jen hrubou kostru zápletky a celý děj jsem nechal více méně na postavách. Báječně jsem se bavil. Hráči vymysleli velmi zajímavé akce a atmosféra hraní při svíčkách byla parádní.

2.11.2015 13:14 - Demonica
ShadoWWW: Zní to bezvadně :) Škoda že nebudu moci ve středu přijít. Doufám, že příští týden už bude kotník v pořádku.
2.11.2015 13:29 - Wolf
ShadoWWW: Měl bych otázku, tím že nejsme v OotA ještě na 5 úrovni. Mohl by se z mého elfího kouzelníka se školou zaklínání stát kouzelník se školou mystiky (vyjde v Sword Coast Adventurer's Guide ale už se tu byli fotky zde a zde?
2.11.2015 13:30 - ShadoWWW
Wolf: Jo, klidně.

Demonica: Hlavně, ať se ti kotník uzdraví!
4.11.2015 14:56 - Gurney
Zdar, bohužel dneska nedojdu, pokud dojde někdo z lidí co jim normálně GMuju (dával jsem jim vědět, s tím že pokud budou mít chuť, tak samozřejmě není problém pokud dojdou a zahrají s někým jiným), tak se jich pls ujměte.
5.11.2015 13:12 - Aegnor
S kým jsem se to včera bavil o cosplayích apod? Kdyžtak ať se mi ozve PMkou:-)
5.11.2015 18:40 - ShadoWWW
Sakra, asi jsem tam včera zapomněl Monster Manual. :(

EDIT: Aha. Díky Fundy. :)
5.11.2015 19:59 - York
ShadoWWW píše:
Sakra, asi jsem tam včera zapomněl Monster Manual. :(


Třeba ho najde nějaký začínající summoner a začne z něj povolávat monstra do našeho světa...

Tak mě napadá, že by možná nebylo od věci do monster manuálů pro podobné případy dávat i partu high levelových hrdinů, aby to měl kdo vyřešit :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088589906692505 secREMOTE_IP: 18.234.165.107