ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
28.11.2019 19:39 - Skříťa
K testování se též rád přidám. Obvzlášť když by se nedostávalo lidí (na což to naštěstí nevypadá).
3.12.2019 18:39 - cyrasil
Demonica píše:
cyrasil: Jasně, vítáni jsou všichni, na místě vše ohledně pravidel vysvětlíme :)


Super, predpokladam, ze konkretni terminy bude domlouvat v tomhle vlakne, tak to tu zkusim sledovat (pripadne by mi snad mely fungovat SZ).

Log 1=0 píše:
V rámci tvorby Jeskyní a draků bych rád udělal pár testovacích one-shotů, aby z toho vypadl nějaký relevantní feedback. Ještě absolutně netuším, jak na tom budu s termíny, ale chci se zeptat, jestli se vůbec najde někdo, kdo by měl vůbec zájem se zúčastnit.


Klidne bych se taky pridal, ale predpokladam, ze na testovani by se asi hodil nekdo zkusenejsi.
15.12.2019 18:39 - Log 1=0
Ohledně testování jsem založil nové vlákno:
http://www.d20.cz/diskuze/52308.html
6.1.2020 21:15 - cyrasil
Ahoj,

jelikoz to tu pres svatky tak trochu umrelo, tak sem jeste hodim copy/paste meho inzeratu z rpgfora:

hledam skupinu, ktera by byla ochotna nabrat nezkuseneho hrace na pravidelne (cca. 3-4x za mesic) hrani dnd 5e.

Me predstavy:
  • Alespon nejaky naznak roleplayingu (tedy neco ve smyslu "Vejdu do mistnosti, vidim v ni stul, tak zkusim prohledat supliky" namisto "Vejdu do mistnosti a hodim si na perception"). Stejne tak by bylo fajn, kdyby postavy neresily vse nasilim.
  • Hrani v nejakem "normalnim" fantasy svete (oficialni a jim podobne jsou ok, ale rad bych se vyhnul vecem jako svet ze smoulu/my little pony/pokemonu/...).
  • Castecne souvisi s prvni odrazkou, rad bych se vyhnul min-max postavam. Obcasny one-shot ve stylu areny, ve ktere maji postavy prezit co nejdele a tedy jsou vytvoreny min-maxovanim je ok.
  • Zive hrani, tedy zadny discord/team speak. Stejne tak zadne streamovani.
Co se me tyce, tak je mi 30, s dnd nemam zkusenosti (cetl jsem pravidla, videl nejaka videa, hral jsem nektere pocitacove hry zalozene na dnd/pathfinderu ale nikdy jsem nehral pen and paper verzi). Casem bych asi byl ochotny zkusit i rotovat jako GM (Nektere z tech oficialnich dobrodruzstvi. Na vlastni pribeh si moc netroufam.), ale ze zacatku bych preferoval roli hrace.

Pokud by se nasla nejaka parta ochotna me nabrat, tak me muzete kontaktovat primo tady v threadu, pripadne pres PM.

Diky,
Kuba
13.1.2020 18:55 - ShadoWWW
Ukázalo se, že zítra večer přiletí do Brna šéfové z Ameriky a zrovna ve středu večer mě s nimi čeká pracovní večeře. 15.1. tedy budu muset bohužel vynechat. Napište, jestli se chcete přesto v čajovně Za Zrcadlem sejít (třeba na deskovku), nebo mám rezervaci zrušit.

Omlouvám se, že je to tak na poslední chvíli, ale i oni se rozhodli takhle narychlo.
13.1.2020 19:05 - Pan Bača
To ti určitě chtějí přivézt tu nejnovější příručku :-D
13.1.2020 19:12 - ShadoWWW
:-D Ta ještě bohužel nebude. Až v březnu.
14.1.2020 09:16 - Kit
Já jsem momentálně nějakej nachrcanej, takže mi to aj celkem vyhovuje ve středu nepřijít. Se budu kurýrovat...
14.1.2020 22:01 - fiska
ShadoWWW - protoze vetsina si nasla vyuziti pro neocekavane volno, tak rezervaci muzes zrusit :)
14.1.2020 22:20 - ShadoWWW
OK.
22.1.2020 22:28 - ShadoWWW
To dobrodružství DiA je hrozně lineární ala O kohoutkovi a slepičce. Budu muset víc improvizovat.

Na konci dnešního sezení se ale postavy dostaly do zajímavé situace. Arciďábel Bel jim navrhnul, že když upíšou svoji duši, jejich moc povýší, ale na úkor těch z družiny, kteří naopak odmítnou. Slovy mechanik: těm, co přijmou nabídku, se zvýší úroveň o k20, ale max. na 20. Těm, co odmítnou, se naopak sníží o k6. Když všichni upíšou své duše, tak se to zvýší všem. Když naopak všichni odmítnou, tak se to nikomu nesníží ani nezvýší. Postavy byly aktuálně na 8. úrovni, takže statistika hrála v jejich prospěch.

Rozhořela se debata, svádění ďábla (to jsem si užíval, jako advokát a žalobce u soudu, muhehe). Nakonec se rozhodlo, že každý napíše na kus papíru jméno své postavy a buď Ano, nebo Ne, podle toho, jestli upisují svou duši, nebo ne. Pak že se hodí k20 a k6 a uvidí se. Dva hráči už dopředu hlásili, že toho využijí, a dva hráči, že ne. Přesto jsem napjatě čekal na finální verdikt, kdo se v rozhodující okamžik přikloní na tu či onu stranu.

Na kostkách padlo: 16 na k20 a 6 na k6. 2 postavy byly pro (ty dvě původní) a 4 proti. Příště tedy pokračujeme ve složení: 2 postavy na 20. úrovni a 4 na 2. úrovni. Jsem zvědavý.
23.1.2020 12:32 - Kit
Máme to příští týden standardně na středu 18:00? nebo jsme to změnili na ten čtvrtek?
23.1.2020 18:14 - fiska
Pristi tyden mame rezervaci na ctvrtek 1800 u velkeho stolu ;)
26.1.2020 13:41 - marte
Ciste pro zajimavost jake postavy [classy] ziskaly ten lvl 20? Mam problem si predstavit ze se ted nebude zbytek party citit trochu [hodne] zbytecne tak me zajima jak moc podle toho co za classy ty 20 jsou
[katastrofalni priklad co me napada pokud bych byl lvl 4 asi jakakoliv postava a vedle me lvl 20 moon druid]
26.1.2020 14:43 - ShadoWWW
Černokněžník a multipovolání hraničář/vrah.

marte píše:
zbytek party citit trochu [hodne] zbytecne

Ó ano! Negativní emoce jsou v pekle víc než vítány! Takové ty pocity: "Stačilo tak málo, a mohl jsem být na dvacítce taky," nebo "oni si zvýšili úroveň na můj/náš úkor," atd. Tím vyšší je šance na zlomení takové postavy při dalším jednání s ďábly.
26.1.2020 14:49 - sirien
Jako takovejhle remix levelů je fakt hardcore prasárna - a hodně moc mě zajímá, jak ta hra bude fungovat dál (gamisticky i skupinovou dynamikou).
26.1.2020 14:55 - ShadoWWW
Taky jsem hodně napnutý, jak to bude fungovat! Určitě budu průběžně podávat zprávu.
26.1.2020 14:58 - ShadoWWW
Docela zajímavý detail je, že ač to mohlo dopadnout, že na 20. úrovni budou všichni, nebo naopak všichni zůstanou na té stejné, nebo že se více úrovní zvýší než sníží, tak nakonec to i vlivem náhody dopadlo tak, že se zvýšilo 24 úrovní (2 x 12) a stejně tak 24 úrovní se snížilo (4 x 6).
26.1.2020 15:26 - marte
Takze tam bude takovychto moznosti vic? Tak to to muze zachranit :-D Doplnujici dotazy - rozhodovali se hraci in-character nebo vice jak samotni hraci [vim ze jim nevidis do duse ale predpokladam ze u toho byla docela debata a tam se casto pozna jestli mluvi hrac nebo postava]? Vedeli ze tam bude takovychto paktu vice nebo to riskli?
26.1.2020 15:29 - Jerson
Mě hlavně zajímá, co je ten úpis bude stát. Být v téhle situaci jako hráč, asi bych byl hodně nasraný. Ne chtít uzavřít dohodu je jasně nevýhodná strategie co se twja úrovní, ale výhled na závazek ďáblovi může být pro různé postavy různě omezující. Vůbec mě nepřekvapilo, že dvě zřejmě zlé postavy na to kývly, takový závazek jim určitě moc omezující nepřišel, na rozdíl od zbytku.

Přijde mi to jen jeden stupeň na "zajímavostí" volby zavázat se k pravděpodobně velmi škodlivé věci nebo zemřít.
Vlastně asi jediné řešení pro postavy, které by se nechtěly spojit s ďáblem, by bylo zabít ty dva, kteří se určitě chtěli spojit, což je vlastně taky zlý čin. Takže "volba" tam prakticky nebyla.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07314920425415 secREMOTE_IP: 3.88.16.192