ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
8.10.2019 16:19 - Log 1=0
Jo, to je. Těšil jsem se na to.
9.10.2019 15:50 - Skříťa
Pro Neunáhlenou družinu (mou), dnes se sejdeme u Probuzeného slona. Všichni by o tom snad již měli být informováni, ale pro jistotu a nepravidelné účastníky to píšu i sem.
16.10.2019 22:52 - ShadoWWW
Mých dnešních pět kritičáků bohužel trvale odnesla postava ásimarského paladina Valtira Valora při záchraně svého spoludruha*. Chtěl jsem říct: "Setkáme se v Avernu," ale to nehrozí. Tato postava díky své hrdinskosti putovala přímo do vyšších sfér. Čest její památce.

-------
který to nakonec přežil, ale odnesl si šrámy na duši i těle během mučení zlými kultisty
16.10.2019 23:32 - Log 1=0
Já děkuji všem. Hlavně samozřejmě MirTurovi, a v závěsu těm, co to táhli celou tu douhu dobu. Ale i těm, co odpadli nebo se přidali pozdě. Byla to paráda. Díky moc.
17.10.2019 06:59 - ShadoWWW
Tý jo. Tak jste to nakonec dohráli? Nějaké bližší dojmy, nějaké největší zážitky? A budete hrát dál? Případně co?
17.10.2019 07:59 - Log 1=0
Ano, dohráli.
Největší zážitky? No, každé patro bylo něčím zajímavé, asi bych nevybral rozumný počet největších zážitků.
Celkový dojem?
+ Spousta materiálu, spousta věcí k objevení, dá se snadno vykrást.
-Na to, že to bylo v jednom stylu to bylo fakt dlouhé. Jako že hodně. A docela tomu chybělo něco, co by hnalo dopředu.
Pokračovat budeme, už jako "uzavřená skupina" (můžeš prosím upravit záhlaví?) a to Descent into Avernus.
17.10.2019 08:10 - ShadoWWW
OK, díky za zprávu. My jsme teď taky plní (už jsme PJ + 6 postav). Takže jediné otevřené hraní, co teoreticky nabírá nové hráče, už je jen Skříťova skupina.

EDIT: Záhlaví upraveno.
17.10.2019 14:13 - MirTur
Log mě předběhl, ale to mi nezabrání, abych poděkoval všem, kteří se mnou Dungeon of the Mad Mage absolvovali. Jak jsme to počítali, postupně se nám tam protočilo 12 hráčů. Někteří se mihli, jiní se drželi.

To ShadoWWW: Zvládli jsme to vytáhnout na 20. úroveň postav a v závěru byl showdown s Halasterem a jeho učedníky, bo ho někteří hráči dosti popudili (nebudu spojlovat jak).

Jako plusy modulu DotMM bych zmínil:
Některá patra jsou zajímavá a bez problému by šly zapasovat do jakýchkoliv jiných DnD her.
Sem tam se objeví nějaká zajímavá postava nebo netradiční situace.
Jde tam vyšponovat úroveň postav na těch 20.
Pár pater jsme v podstatě "přeskočili" díky neagresivnímu roleplayingu.

Nějaké mínusy:
Motivace ve stylu lezeme tam abychom se napakovali poklady není žádný extra tahoun.
Čím hlouběji člověk proniká, tím slabší jsou příběhy propojující patra.
Většina hráčů se tak nějak shodla že ten 20. level není nic, o čem bychom psali mamince. Je to jakž takž zajímavé do té 13. úrovně, pak už se jen navyšují čísla.

Osobně musím říct, že nebýt tak dobrých hráčů, díky kterým jsem se na sezeních opravdu bavil, asi bych neměl sílu to dojet do konce.

Zajímavých momentů jsme měli určitě hodně, zkusím si vybavit alespoň pár nejaktuálnějších.

Postavy na cca 17. úrovni se rozhodly, že konečně použijí prsten přání. První přání si nevybavuju. Pak si prsten půjčil trpaslík Drugun a přál si magické plátové brnění s ostny, které otráví každého člověka, kterého se dotkne (tak se doslovně stalo). V rámci zpětného zášlehu z prstenu klesla trpasličímu šampionovi síla z 20 na 3 po dobu několika dní. Načež si prsten vzal kouzelník a přál si, aby se trpaslíkovi navrátila síla :) Prý to za to stálo.

Pár postav bylo postiženo dlouhotrvajícím šílenstvím. Gnomská zlodějka Hela měla strašné nutkání přepočítávat peníze (super když jich má pár tisíc). Z toho vzniklo pár pěkných momentů. Zkusím si pár vybavit: Helo, pomůžeš mi otevřít zamčené dveře? Nemůžu, počítám peníze.... Skupina bojuje s drakem, hážu na útok a trefím Helu, drak ji hryzne - A drží mě v tlamě? Ne? Uf, tak počítám zlaté.

Bylo tam hodně pěkných momentek.
17.10.2019 14:16 - York
MirTur píše:
Zvládli jsme to vytáhnout na 20. úroveň postav


To je drsný. Jak dlouho jste to hráli?
17.10.2019 14:21 - sirien
MirTur píše:
Jako plusy modulu DotMM bych zmínil:

Nechtěl bys napsat nějaký review / článek kde bys přímo ukázal na ty konkrétní patra / NPCčka atd.? Myslim že by dost lidí asi chtělo na něco takovýho mrknout, ale nebude se jim to chtít hledat napříč tou příručkou.
17.10.2019 15:04 - MirTur
York píše:
Jak dlouho jste to hráli?

Mělo by to být někdy od začátku ledna. Pár hráčů přešlo s postavami, které měli v předchozím Dragon Heistu, ostatní si vytvořili nové na 5. úrovni. Jinak narozdíl od Skříťovy skupiny, ta moje rozhodně nebyla Neunáhlená a sekali to jak Baťa cvičky. Faktem třebas je, že po části 4. patra se roleplayem dostali do 5. Potom roleplayem tuším "skipli" 9., 14. a většinu 16. patra (díky bohu za tyhle možnosti). To dobrodružství je oficiálně tuším avizované do 17-20. úrovně. Od 15. patra jsem za "dokončené" patro dával úroveň, aby se dostali na těch 20. V posledních pár patrech nakrkli Halastera (špehoval je očkem), tak jsem poslední 23. patro místo klasických místností koncipoval jako bojiště v jiné pláni.

Jinak družina byla zpočátku bez zloděje tak jsem jim dohodil homebrew skleněné oko, kterým odhalovali tajné chodby a pasti. Nechtělo se mi v každé místnosti poslouchat "Hledám tajnou místnost. Můžu si hodit?" Místností je tam moře a proč je připravovat o něco, co by mohlo být zajímavé příběhově.

sirien píše:
Nechtěl bys napsat nějaký review / článek

Ač na to nevypadám, nejsem žádný písař :) U těch NPC to asi bude dm od dmka jiné. Já jsem si užil ilithidího velvyslance ve 3. patře, nahého chlápka v kontrabasu v 7. patře a nebo trhlého gnóma vynálezce ze 13. Pravého i fejkové Halastery roztroušené porůznu. Jako možnosti tam jsou. Jde o to, jestli má dmko chuť a hráči to nejedou jako vybíjenou. :)
17.10.2019 15:10 - York
MirTur píše:
Mělo by to být někdy od začátku ledna.


To mi na 20 úrovní přijde celkem fofr. Ale tak proč ne.
17.10.2019 15:45 - MirTur
York píše:
To mi na 20 úrovní přijde celkem fofr.

Neřešil jsem expy a jel to podle doporučeného levlování. Autoři mají myšlenku, že pokud se hráči protlučou příslušným patrem měli by mít dost expů na takovou a makovou úroveň. Přiznám, že i podle toho doporučeného levlování mi to přišlo docela překotné.
17.10.2019 17:10 - sirien
MirTur píše:
Ač na to nevypadám, nejsem žádný písař :)

To taky nemusí bejt žádnej román, takovej průvodce se dá napsat jako bodovej soupis s krátkym dovysvětlenim :)
17.10.2019 22:10 - drugun
Hele, někdo v brně nebo okolí Brna má volno nebo někoho shání ?
20.10.2019 12:50 - Podrys
Ahoj všichni,
mám dotaz ohledně D&D 5e. Už delší dobu přemýšlím, že bych si opět zahrál tuto skvělou hru. Bohužel jsem ji hrál naposledy tak 10 let zpět (teď mi je 20), takže mě zkušenosti jsou ne úplně svěží.

Každopádně k věci, nevím, jestli se že to dotaz může psát sem, ale zkusím:

Přes týden bydlím v Brně a mám od cca 4 hodin volno (pouze pondělí až pátek, pak se vracím domů). Hledám nějakou skupinu lidí která nemá úplně zkušenosti jako já nebo do nově založené skupiny hledající nového člena. Budu rád, když mě případně budete informovat ????
Nejlépe na email: robin.podrazsky111@gmail.com nebo na FB: Robin Podrázský

Děkuji a jakákoli informace se hodí! :)
20.10.2019 12:54 - Podrys
Ještě doplnění a oprava :
Čas mám od pondělí do čtvrtka, jelikož se v pátek vracím domů (většinou hned po práci)..

A nebo, pokud by někdo chtěl založit novou skupinu, při které by jsme se společně učili, nebyl bych proti ????
22.10.2019 17:46 - Skříťa
Tak evidentne jsme posledni otevrena skupina, tak klidne prijd. Tento tyden jsme v cajovne za zrcadlem, trochu migrujeme. Ale, asi by stalo za varovani, ze je tam nekolik prvku ktere nejsou uplne vhodne pro zacatecnika. Jsme na vyssi urovni, v dobrodruzstvi jez nema tazny pribeh a mame jiz 5 hracu tudiz nebudu mit zas tak moc casu ti radit. Ale ostatni hraci by teoreticky mohli :) .
23.10.2019 13:53 - pazajan
Vypadá to že tu je pár lidí co třeba hledá novou skupinu na hraní v Brně, tak já bych se taky přidal. Jsem sice nováček, asi 6 sessionů, ale jestli to někomu nevadí tak mi může napsat na facebook: Honza Pažourek nebo Gmail: pazajan@gmail.com
23.10.2019 15:20 - ShadoWWW
pazajan: To přišlo v pravou chvíli. Těch nových lidí je teď hafo. Nechcete hrát na nějakém veřejném místě, že by se někdo mohl přidat i během roku?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083773851394653 secREMOTE_IP: 54.152.77.92