ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
3.9.2015 00:17 - ShadoWWW
Dnes to bylo super! Utvořili jsme dvě skupiny po pěti, jedna už začala hrát Rage of Demons, my jsme ještě naposledy hráli Ztracený důl. Závěrečný boj s hlavním záporákem Sklivcem se megahustý. Postavy objevily tajný vchod do jeho pracovny, nenápadně ho obešly a jedním překvapivým útokem zezadu s kritickým zásahem ho jednou ránou poslaly do bezvědomí. Svázaly ho, oloupily a pak ho předhodily spravedlnosti ve Fendelveru.

Jo, tak to vypadá, když záporáci nemají svůj den. :-)
3.9.2015 00:31 - Aegnor
No, já bych to s tím "záporáci nemají svůj den" nepřeháněl. Přece jenom, v druhé skupině došlo k TPK, kdy se barbar místo boje snažil nepřátele zahnat amuletem proti duchům:-)
3.9.2015 01:04 - ShadoWWW
To se stane i v lepších rodinách. :-) A co jinak? Jaké z toho máš pocity? Já se na Rage of Demons těším na příští středu jak malý kluk! :D
3.9.2015 01:19 - Aegnor
Je to trochu volnější a méně návodné než ztracený důl. Pro mě to bylo trochu "hození do vody", z toho úvodu bych toho asi moc nevyvodil a tak, ale jinak stylově a příběhově je to stále to, co mě na DnD láká.

EDIT: A Wild magic je prostě výborná věc:-)
3.9.2015 06:30 - fundy
Píše:
Je to trochu volnější a méně návodné než ztracený důl. Pro mě to bylo trochu "hození do vody", z toho úvodu bych toho asi moc nevyvodil a tak

Ne vše ale můžeš přičítat dobrodružství jako takovému, spousta těch chyb může plynout z mé nezkusenošti vést hru.
Ten TPK mě mrzí, ale sešlo se více faktorů :-(
K Harried in Hillsfar - má to sloužit jako úvod do Rage of Demons a D&D jako takového, nesmíte čekat obrovské příběhové zvraty. Expedice jsou navíc oddělené. Každopádně si myslím, že všech 5 mini dobrodružství je zajímavých (přičemž ty první 2 jsou trošku rozvláčnejší).
3.9.2015 10:29 - Aegnor
fundy píše:
Ne vše ale můžeš přičítat dobrodružství jako takovému, spousta těch chyb může plynout z mé nezkusenošti vést hru.

Nevím, co všechno máš jako PJ k dispozici za poznámky, popisy a podobně, ale přišlo mi, že jsi nám toho nemohl předat o moc víc, aby to nebylo bagrování:-)
3.9.2015 13:53 - Maugir
Aegnor píše:
TPK, kdy se barbar místo boje snažil nepřátele zahnat amuletem proti duchům:-)

Rušit duchy mrtvých nosí smůlu, to ví každý. A když na místě prokletí a nepřirozené smrti náhle zhasne lucerna, je to zlé znamení. Zkoušet bojovat proti rozzlobeným duchům je jako zkoušet rozsekat vítr - každý rozumný válečník může leda utíkat.
Aneb pověrčivá postava není z gamistického hlediska nejlepší volba.
ShadoWWW píše:
A co jinak? Jaké z toho máš pocity?

Mně to přišlo celkem dobře postavené na osahání si prostředí. Člověk dostane úkol (=cíl postavy) a v jeho průběhu se celkem plynule seznamuje s Dálnovrchem a jeho fungováním - že je tam nějaký rasismus, nějaké Rudé chocholy, jak to vypadá v okolí a co se tam zrovna děje. Bylo to takové nenásilné (pro hráče, ne pro postavy) seznámení se světem:)

Fundy: Omluv netřeba. Já jsem si hru užil a bavil jsem se výborně a smrt postav do 5e prostě patří. Díky za hru Tobě i spoluhráčům.
3.9.2015 15:47 - Aegnor
Maugir píše:
Aneb pověrčivá postava není z gamistického hlediska nejlepší volba.

Tak jakože...zatím nejsem dostatečně seznámenej s vyvážením páté edice, ale dle mého názoru, kdyby naše postavy byly na třetí úrovni (a potkali jsme odpovídajícího nepřítele, samozřejmě), tak by ta pověrčivost nevadila, že bychom to zvládli ubojovat i s tím, že jeden člen družiny je v podstatě vyřazený od začátku.
3.9.2015 15:54 - Demonica
Souhlasím s Maugirem. Byla to povedená hra a opravdu jsem si ji užila.

Fundy: role Game Mastra ti jde výborně, směle pokračuj :)

Mougir: Tvoje hraní role bylo super, někdy je potřeba se vykašlat na to co by udělal hráč...

EDIT: A navíc si nemyslím, že by nás zabilo jen chování barbara. Byla to souhra více okolností, i to že nám kostky moc nepadaly a protivníkům ano.
5.9.2015 13:27 - Demonica
Fundy: Na příští sezení si tedy vytváříme nové postavy opět na levelu 1?

Viděla bych to na skupinku, která byla vyslána např. z Elven Tree aby zjistila, kde se ztratila ta první družina.
5.9.2015 16:22 - fundy
Přesně tak, nové postavy budou asi nejlepší, protože i když bychom s dalšími dočasnými zachránili ty mrtvé a nechali je oživit, tak stejně přijdou o všechny exp za první sezení :-)
6.9.2015 20:17 - Aegnor
Objevil se mi problém - ve středu stíhám nejdřív tak v 18:45, možná tak k sedmé. Tak bych se rád zeptal Fundyho skupiny (primárně) - jste ochotní začínat takhle pozdě? Případně, zda by takhle pozdní začátek vadil Gurneyho skupině, že bych se s někým z nich prohodil?
7.9.2015 08:09 - fundy
Aegnor - me je to asi jedno, zalezi na ostatnich. Muzeme to tez udelat tak, ze odehrajeme prvni mini dobrodruzstvi a tva postava se pak pripoji (prisel bys o 100 xp, coz je nic z dlouhodobeho hlediska). Takze asi doresime na miste, dle situace
7.9.2015 11:41 - fundy
jinak nove postavy klidne muzou byt odvozene z tech umrelych (napriklad bratr Ivora by jiste byl zajimavy), at porad netvorite nove PCs (i kdyz to je asi zabavna cast hry)
7.9.2015 18:55 - Zaar
Zdravím Vážení,
velmi rád bych viděl vaši hru DnD naživo. Na přidání se do hry se úplně necítím, jelikož mám zkušennosti pouze se sestrou od Altaru a jen lehké nahlédnutí do DnD. Ale mám zájem o nový styl i pohled na tuto společenskou zábavu. Rád bych se proto zeptal, zda vaše společnost je otevřená dvěma posluchačům? Další věc, nikdy jsem v Rishadě nebyl, je to technicky možné?

Děkuji Vám za odpověd.
Nechť Vás stíny nikdy neopustí.

Zaar
7.9.2015 19:00 - ShadoWWW
Zaar: Klidně přijďte. v Rishadě je celkem 65 míst, z toho něco Magicáři, ale celkem tam bývá ještě místo.

Příště se rozjíždí nová dobrodružství s novými hrdiny, takže není problém, abyste se i přidali. Mnoho z těch, co doposud přišli, hráli poprvé až v Rishadě, aniž by předtím znali nebo četli pravidla. (A někteří z hráčů mají zkušenosti i s DrD 1.6.)
7.9.2015 19:19 - Zaar
Radost číst. Těším se naviděnou.

Stíny s Vámi
Zaar
7.9.2015 21:41 - ShadoWWW
Uvidím, jaká zázemí se mi podaří přeložit ještě během zítřka. Každopádně tady jsou zatím přeložená pouta postav pro aktuální dobrodružství.
9.9.2015 15:17 - Aegnor
Dotaz - nešlo by do úvodního příspěvku přidat popis tvorby postavy na Expeditions, odkazy na frakce a podobně?
10.9.2015 06:59 - fundy
Tak jake jsou vase dojmy ze vcerejska? Ma skupina uspesne prezila 3. misi, kdyz nejprve pomstila dobrodruhy padle minule a pak vyrazila k prameni Posveceneho zivota, kde (abych neprozrazoval dej) prezili :)

Kazdopadne diky za hru a mrzi me, ze pristi tyden nemuzu prijit, ale snad se nejaky docasny DM najde na ty posledni dve mise. Ja se za 14 dni tesim na Krvave okovy (Shackless of Blood)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084698915481567 secREMOTE_IP: 34.204.181.19