hadrian
5.4.2012 14:36
Povídací setkání - Herní komunita nejen D&D4e v Brně
Sekce pravidelně nepravidelných setkání lidí z Brna.

Seznam na další neoficiální akci brněnské komunity DnD (a jiných) - O RPG všeobecně, zaměření na libovolné systémy dle preferencí účastníka, o knihách, filmech a dalších věcí co se týkají (případně i netýkají) RPG. Berte to jako neformální akci. Termíny hodím asi ne hned, viděl bych to tak za měsíc.

Účastníci:
Sirien

Seznam místa Scuku s odkazem:
U Richarda (Údolní 7) - otevíračka do 23:00

Termín: zatím neurčitě od 6.2 čtvrtek do 13.2. čtvrtek cca od 17:00?
Autorská citace #1
5.4.2012 14:42 - hadrian
Já s D&D 4e začínám, dřív to byla všehochuť - dračák (úplně 1. edici), a pak HF1 a po nich HF2. Pokud by se někdo z místní crew rozhodl udělat oficiální či neoficiáůní setkání, tak bych rád došel.
Autorská citace #2
5.4.2012 14:58 - ShadoWWW
Co vím, tak v Brně bohužel žádná komunita lidí kolem 4E není. Vím, že ze zdejšího fóra se v Brně vyskytuje Columbo. A pak taky teda já. :-) Taky vím, že v Brně bylo pár srazů RPG F, ale to mě moc neláká.

Je s podivem, že v univerzitním městě tak málo lidí hraje RPG. Respektive možná jich hraje dost, ale vše je anonymní, ne jak v Praze nebo Plzni. Uspořádat D&D Day by bylo super, byť neoficiálně. Chtělo by to ale domluvit přímo s Černým rytířem, a na to bohužel nemám čas. Mám už rodinu, takže volného času mám opravdu málo. Každopádně kdyby v Brně něco bylo, tak se moc rád zúčastním a třeba i částečně pomohu.
Autorská citace #3
5.4.2012 15:00 - Alnag
V Brně AFAIK Není mnoho lidí hrajících konkrétně D&D 4e, přinejmenším mnoho takových, kteří by měli potřebu se objevovat na netu (a ti co hrají D&D 4e a jsou z Brna ho jezdí hrát do Prahy). Nicméně v Brně je hodně lidí hrajících jiná RPGčka, takže záleží, co přesně hledáš... jak píše ShadoWWW, větší část hráčů RPG chodí na RPGfórum, ale většinou nehrají D&D 4e.
Autorská citace #4
5.4.2012 15:03 - Vojtěch
Určitě se tam pár lidí hlásilo k Pathfinderu :)
Autorská citace #5
5.4.2012 15:08 - Assassin
Nevím jak teď, ale ještě před pár lety byl Černý rytíř v Brně za normálního provozu neslučitelný s hraním RPG.

Bývala tu kdysi Moria, prázdná, velká, klidná, ale tu zavřeli(proč asi).

Já osobně si hraní v hospodě nebo čajovně představit nedokážu a už vůbec ne otevřené.

Zkrátka hráčů tu je dost, ale nějaká potencionální základna chybí.
Autorská citace #6
5.4.2012 15:14 - hadrian
Shadowww: jsme na tom stejně, taky mám rodinu a taky rád pomohu. Černýho rytíře v Brně znám (musím se pochlubit, minulý týden sem sehnal reversibile megamat), ale moc se mi s nima nechce domlouvat Game day u nich, když z lidí kolem D&D neznám vpodstatě nikoho (jsem náplava ještě ze studií, předtím ZR).

Assassin: Morii znám kdysi sem tam párkrát zašel, netušil sem že skončili.

Pokud hráčská komunita pro 4e jsou vpodstatě 3 lidé (+ my noví), tak bych to spíš viděl na neformální posezení někde v hospůdce a pokecání o RPG obecně, knihách a jiných zajímavých věcech. Pokud by teda někdo měl zájem. Ono by to nebyl úplně špatnej začátek.
Autorská citace #7
5.4.2012 15:22 - ShadoWWW
Pro začátek by to určitě šlo. :-) Podle mě kdyby se našel někdo, kdo by to zorganizoval, tak by se našli lidi, co by si přišli zahrát. Pak je taky otázka, zda udělat D&D Day 4E nebo rovnou počkat na novou iteraci. D&D 5i BetatestDay při příležitosti vydání betatestu Next by taky nemusel být špatný. Nebo na Pathfinder Day by se myslím taky našli lidi.

Hlavní je, aby to někdo zorganizoval. A co vím, tak tu nikdo takový není. (Být o 3 roky mladší, tak do toho jdu i jako hlavní organizátor, ale dnes už bych do toho šel jen jako "přicmrndovač" :-)).
Autorská citace #8
5.4.2012 15:26 - hadrian
No, já bych pro začátek viděl nejdřív setkání nějaké komunity přímo v Brně - ne hrací, spíš seznamovací tématické třeba na RPG hry všeobecně, Knihy které díky RPG vznikly a případně které knihy naopak ovlivnily hry - taková seznamovačka, i na ní by bylo možno se domluvit napříště i na hraní.
Autorská citace #9
5.4.2012 15:27 - hadrian
Co se týče místa setkání, tak by podle zákmu stačiloo objednat při vhodném termínu v nějaké hospůdce sezení pro daný počet a bylo by vymalováno.
Autorská citace #10
5.4.2012 15:29 - ShadoWWW
Souhlasím
Autorská citace #11
5.4.2012 15:31 - hadrian
ShadoWWW: ok, budu nejdřív nahoře v článku dělat seznam zájemců - o neformální seznamovačku - píšu si tě ;-)
Autorská citace #12
5.4.2012 15:42 - Assassin
Mohl bych přijít.
Autorská citace #13
5.4.2012 16:03 - Sidalir
Já a moje skupina občas hrajeme DnD 4e (vlastní svět), máme originální základní příručky, tištěná pravidla v češtině a ručně vyráběné tilesy.
Hráváme přímo v Brně, nebo kousek od Brna.
O podobnou akci bych měl jako DM zájem, ale hráče tam skoro určitě nedostanu.
Autorská citace #14
5.4.2012 16:55 - hadrian
Assassin a Sidalir - Ok, píšu si vás předběžně oba.
Jinak hráváme běžně v Adamově, občas (zatím jen jednou) v Brně.
Autorská citace #15
5.4.2012 18:39 - Gurney
4e už sice moc nepoužívám (jednu dobu jsem ji hrál docela dost, dnes už spíš vyjímečně), ale v Brně se pohybuju a hraju zde (resp. možná by kvůli frekvenci posledních her bylo lepší používat spíš minulý čas) SWSE, což k DnD nemá daleko. Nevím jak to budu mít s časem, ale jiank se s dalšími podobně postiženými lidmi seznámím rád.

Btw neřekl bych že platí Brno = RPGF, spíš jsem postupem času získal dojem že se v Brně vyskytuje docela dost hráčů (včetně těch hrajících DnD/Pathfinder) co se často aspoň od vidění znají, ale neprojevují se skrz net.
Autorská citace #16
5.4.2012 22:03 - hadrian
Gurney - zkusím nahodit termíny, všiml sem si tady, že hvězdné války mají blízko k dnd, rozhodně by to bylo zajímavé (PC verze KOTOR byla dobrá). Uvidíme jak to termínově sedne a kolika lidem, zkusím něco zítra nahodit jako varianty.
Navíc diskuze o tom jak blízko mají sithové za "zlo" k "zákoně dobrým" by mohla být zajímavá.

Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém podniku v Brně, tak dejte vědět. Zatím co třeba 96 na Kr. Poli? (ani netuším zda pořád jede)
Autorská citace #17
5.4.2012 22:16 - ShadoWWW
To by šlo, to mám z práce kousek. :-) Dobrá je taky hospoda u Richarda v Žebětíně. Vaří tam vlastní pivo, i moje oblíbené medové. :-p Navíc je tam dobrý, že je tam několik oddělených místností a v těch zadních je klid, třeba i na hraní.
Autorská citace #18
6.4.2012 08:42 - hadrian
"U Richarda" vypadá dobře, tlačil bych to ale někam k centru, ať pak všichni máme dobrý spojení zpět. Co řeba restaurace Thalia tady? Mají salónek, je to tam v klenutých stropech. Přiznámže sem v ní už pár let nebyl, tak doufám že se nezkazili.

EDIT: ShadoWWW - ten Richard je ještě na Údolní 7 TADY - to bylo úplně schůdnější.
Autorská citace #19
6.4.2012 08:43 - Wild West
V Brně je DnD zakázané, nebo ne?
Jinak RPGčkářů je tam jako psů a komunitnějších, než leckde jinde - nechápu, jak mohl Hadrian přehlédnout Markuse nebo Ectheliony.

Zkus zajít kamkoli na RPGF a chvíli nadávej na Tugendhat, a uvidíš, co jich vyleze.
Autorská citace #20
6.4.2012 08:50 - hadrian
Tak nechci nikoho přehlédnout, ale těch hráčů by bylo tolik... Takže "malé" sezení lidí (nevím ale mám pocit že do 20 lidí se společnost může bavit společně, ale mám zkušenost, že se to nad 30 dost rozskupinkuje) z tohohle fóra bude lepší a pak se uvidí. Radši skromnější cíle a větší zábavu než epické faily.

Jinak neřekl bych, že Tugendhat je až takovej spouštěč, spíš se otřít o Kometu a ozvou se všichni. ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077105045318604 secREMOTE_IP: 18.217.144.32