sir thomas
7.8.2010 16:01
nWoD v Brně
Rád bych od půlky září rozehrál dlouhodobější kampaň ve Světě temnoty pro 4-5 hráčů, přičemž stále dva až tři sháním.

EDIT: Hráčů už je nejspíše dost; ovšem pokud by měl ještě někdo další zájem, může napsat.

Založil jsem skupinu a přesunul tam většinu těch, co projevili zájem.

Organizační diskuse
Diskuse k postavám a nejspíš čemukoli jinému




Co nabízím: ochotu nést břímě Storytellera, místo na hraní
Co chci: nic jiného než Váš drahocenný čas
Chci se pravidelně scházet alespoň jednou týdně (možná s výjimkou Vánoc a nepravidelného hraní během vysokoškolských prázdnin) odpoledne, občas i na delší sezení o víkendu.

Žijeme všední dny svých všedních let v iluzi bezpečí. Nevěříme, že by nás něco mohlo ohrozit, byť je to tak všední a všudy přítomná věc jako nemoc. A jsou zde i mnohem zlověstnější hrozby.
Vytvořili jsme si závoj nevědomosti, abychom nezešíleli strachem z toho, co se za ním skrývá. Co se však stane, když tento závoj něco protrhne a my nahlédneme do světa stínů za ním? Budeme schopni se vrátit k všední realitě lží? A nebo se budeme nořit stále hlouběji do toho, co nám mělo zůstat zapovězeno? Vezmeme do rukou zbraně a pokusíme se čelit svému vlastnímu strachu?

Má vize: Chci začít s obyčejnými smrtelníky (aka Mortal: The Loser), kteří objeví střípek skutečné reality Světa temnoty, a postupně přejít k něčemu na způsob hunterů (protože kampaň za obyčejné smrtelníky pokládám za dlouhodobě neudržitelnou), tedy lidí, kteří se rozhodli s tím, co viděli, něco dělat.
Pokud by měl někdo chuť si zahrát za supernaturály z hlavní linie (tj. upíry, vlkodlaky nebo mágy), budu přístupný dohodě.
Téma: Temná záhada
Setting: Neorganizovanost: Ve městě, kde žijete, není upíří princ, mágské konzilium, ani kmeny vlkodlaků. Všechni jsou zde sami za sebe.
Vaše vize: bude vítána, posuzována a pokud možno naplněna

Jak začneme? Domlouvat se budu prostřednictvím tohoto fóra, popřípadě přes další, především elektronické, prostředky. Jsem ochotný vést před koncem září jeden nebo dva "zkušební" oneshoty.
17.9.2010 21:46 - Kirros
"DnD haters" by mi nevadilo, ale lidi by nám na skupinové forum chodili brečet nad tím, co je na DnD špatného, a to by bylo horčí než spam ;)
17.9.2010 23:40 - Colombo
říkám, cokoliv generického. Třeba Starobahno, cokoliv.
18.9.2010 01:31 - sir thomas
Po dlouhém přemáhání se jsem založil skupinu a hned dvě diskuse (a to ještě po půlnoci, ať to tam má celá kostka pěkně v sobotu ráno). Bylo by pěkné, kdybychom se do nich postupně přesunuli.

První diskuse se týká postav, takže tam můžeme pokračovat ohledně skillů, arkán a dalších věcí (nebudu nijak moderovat OT).

Druhá diskuse je čistě organizační a byl bych rád, kdyby se tam řešily pouze organizační záležitosti, tedy kdo kdy může a nemůže. Proto je taky uzavřená pro nečleny.
19.9.2010 10:05 - Macintoush
Asi se na mě tak trochu zapomělo. Seznamovacího pokecu bych se klidně zůčastnil, jen můžeme tak od pěti. Píšu to sem neboť nemám přístup do org. diskuze.
19.9.2010 10:33 - sir thomas
Macintoush: Musím se omluvit. Hned chybu napravím.

Organizačně: Čas od pěti je dočasná nebo trvalá záležitost? Každopádně, nefunguje nám zvonek, takže ti přes PM pošlu své telefonní číslo. Kdyby nepřišlo, dej mi vědět.

Ještě budu mít pár dotazů (jen rychle, chystám se do Brna): Jak jste na tom se znalostí pravidel (ne že bych nějakou požadoval, ale rád bych věděl, jak mám připravit)? Hunteři -- jako postavy -- vyhovují (tradičně se ptám všech)?

EDIT: Číslo odesláno.
19.9.2010 10:53 - Colombo
Od 5 je strašně pozdě, to žádnou pořádnou hru nestihnem. Už od 4 je pozdě. Nejlepší by bylo začínat kolem 3.. tak do 8, to je 5 hodin. Což je celkem dost na pravidelné hraní, s tím, že se dá protáhnout, ale taky skončit dostatečně brzo, aby spolubydlící nikdo už večer neotravoval (no a pro mě je to už taky otravné, mám rád svůj klid...)
19.9.2010 10:57 - sir thomas
Proto se taky ptám. Obávám se však, že dříve než ve čtyři nejspíše začínat nestihneme (i co se týče mého zpropadeného rozvrhu), alespoň ve středu. Ale věřím (protože nic jiného mi nezbývá), že tohle se nějak ještě podaří vyřešit.

Každopádně, je třeba si nedávat nic na čtvrtek na ráno. ;)
19.9.2010 11:00 - Colombo
lol, nezapomeň, že máme i středoškoláka.

edit: vlastně, já mám ve čtvrtek od 10 volno, takže by to celkem šlo:D
19.9.2010 11:08 - sir thomas
Jsem si toho plně vědom. Ale středoškoláci nejsou tak zhýčkaní vysokoškolským životem. :P
Navíc, tma je poměrně dobré prostředí pro Svět temnoty -- seženeme svíčky a něco podpálíme. ;)
19.9.2010 11:12 - Colombo
to je sice pěkné, že tma je vhodné prostředí, ale já osobně nemusím, když mi parta freaků v 9 hodin večer bantuje po bytě. A to co nechci, aby mi dělali ostatní, nedělám já sám. Někomu to možná nepříjde, někdo má možná domov jak hospodu... Ale u mě doma platí: Můj dům, můj hrad. Náštěvy jsou sice fajn, ale večer je klid a večer se tráví čas s rodinou. Na privátu sice rodinu nemám, ale může tam být alspoň klid a soukromí.
19.9.2010 11:14 - sir thomas
Díky bohu, že rodinu na privátu nemám. To bych se asi zbláznil.
Taky záleží na tom, od kdy je večer -- já to mám až tak od jedenácti.

Teď už zcela vážně: I'll see what I can do.
19.9.2010 13:34 - Macintoush
sir thomas píše:
Organizačně: Čas od pěti je dočasná nebo trvalá záležitost?

Ano, seminář mi končí o půl páté

sir thomas píše:
Každopádně, nefunguje nám zvonek, takže ti přes PM pošlu své telefonní číslo. Kdyby nepřišlo, dej mi vědět.


Číslo mi přišlo.

sir thomas píše:
ak jste na tom se znalostí pravidel (ne že bych nějakou požadoval, ale rád bych věděl, jak mám připravit)?


S pravidly jsme seznámni oba. Ona tedy pouze teoreticky.

sir thomas píše:
Hunteři -- jako postavy -- vyhovují (tradičně se ptám všech)?


Hunteři OK. sir thomas píše:
Každopádně, je třeba si nedávat nic na čtvrtek na ráno.


čtvrtek máme celý den volno, tekže s protažením hry nemáme problém.
19.9.2010 14:02 - Colombo
To jste si rovnou mohli dát nějakou přednášku od 6 do 8 a mohli jsme začínat v 10. Já si jak debil hlídal rozvrh tak, abych měl středu co nejvíc volnou a nakonec se dozvím, že všichni ostatní na to srali? Fakt super.
19.9.2010 15:15 - Macintoush
U nás na fakultě se třeba rozvrh sestavoval o půl měsíce dříve než začala tahle diskuze a dávno předtím než se začalo mluvit o středě, takže promiň, ale opravdu nejsem jasnovidec.
19.9.2010 15:37 - sir thomas
Colombo: Nemusíš kvůli takovým věcem být na lidi hned zlý.
Když máš například ve středu dva povinné předměty a jediná povinná cvika, a to jsi ještě rád, že se ti to nepřekrývá, prostě s tím nejde moc dělat. A kvůli tomu, že ve středu odpoledne hraješ, ti to nikdo nepřesune.
Navíc, dá se to domluvit i na jiný den -- zatím vypadá nadějně čtvrtek.
19.9.2010 15:40 - Colombo
nevypadá
19.9.2010 17:02 - sir thomas
Abych to uvedl na pravou míru (zatím to z diskuse vypadá všelijak), Colombo tuto středu nemůže. Protože nemůže více dní (čtvrtek, pátek a sobota), nejspíše se budeme muset sejít bez něj. Leda že by byl termín v pondělí nebo úterý.

Možná, že když už jsem napravil své opomenutí, mohli bychom organizační věci přesunout do příslušné diskuse. Co myslíte?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072867870330811 secREMOTE_IP: 44.220.89.57