Dukolm
13.2.2022 22:38
Compendium
Interní skrytá diskuze k https://d20-compendium.herokuapp.com/
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #81
11.4.2022 23:48 - sirien
dokument 10 done, zbývá už jen 12.
Autorská citace #82
12.4.2022 13:24 - sirien
bleh... tak je hotová i 12.


Všechny dokumenty jsou tím ode mě převedené do XML formátu a mají doplněné všechny potřebné informace. (A bylo toho kurva víc, než sem myslel...)
Autorská citace #83
13.4.2022 00:13 - Naoki
oki
prošel jsem to scriptem na doplnění uzaviracích závorek
v následujících dnech budu pracovat na úpravach compendia
Autorská citace #84
13.4.2022 00:49 - sirien
zupa. Já myslim že se docela blížíme k cíli, ten Fate stunts modul je takřka hotovej a jak sem psal - když to zvládne Fate stunty, tak už to zvládne prakticky cokoliv (...minimálně cokoliv co mě napadá).
Autorská citace #85
13.4.2022 04:05 - Naoki
Triky Compendium 4 má dvakrát Přídavný generátor štítu. Který je správně?

A
<stunt
title="Přídavný generátor štítu"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-extra: X-wing, sw-extra: Hězdný tulák, sw-extra: Lodě"

sw-extra="Lodě"

type="+2p, stres/následky"

tags="lodě, pancíř"

actions="D"



Dodá lodi dva další čtverečky stresu s hodnotou 2.

</stunt>

B
<stunt
title="Přídavný generátor štítu"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-extra: Lodní pancíře"

sw-extra="Lodní pancíře"

type="+2p, stres/následky"
tags="lodě, pancíř"
>

Dodá lodi dva další čtverečky stresu s hodnotou 2.

</stunt>
Autorská citace #86
13.4.2022 11:09 - sirien
B je správně.

Když je v příkladu (nebo u protivníků) trik co je i v nějakém výpisu příručky (u dovednosti, výbavy...), pak má výpis přednost a příklad zcela přebíjí.

Tady jsem zjevně nejdřív zpracoval příklad co se v příručce objevuje o hodně dřív a pak sem na to zapomněl a zpracoval jsem výpis znovu.
Autorská citace #87
13.4.2022 17:32 - Naoki
další duplikáty:

1A
<stunt
title="Zuřivost"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-skill: Kondice"

fc-skill="Kondice"
sw-skill="Kondice"

type="+schopnost, stres/následky, -aspekty/vynucení"

restrictions="1/scéna"
>

Jednou za scénu se můžeš rozhodnout vyčistit si hlavu bolestí - když si způsobíš drobný nebo horší fyzický následek, můžeš ihned odmazat dva čtverečky duševního stresu nebo začít zcela ignorovat duševní či sociální aspekt (např. _**Zastrašený**_, _**Hrozivá**_ atp.). Zároveň na sebe umístíš situační aspekt _**Rozzuřený**_ a získáš na něj jedno volné vyvolání. Tímto trikem se nelze zbavit duševního stresu reprezentujícího vliv Temné strany Síly.

</stunt>

1B
<stunt
title="Zuřivost"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-skill: Kondice"

fc-skill="Kondice"
sw-skill="Kondice"

type="předrátování"

actions="O, CA, A"
>

Máš masivní postavu, spoustu děsivých tetování, nebo prostě jen schopnost tvářit se drsně. Pro účely zastrašování můžeš namísto Manipulace používat Kondici.

</stunt>

2A
<stunt
title="Užitečná teorie"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-skill: Znalosti"

fc-skill="Učenost"
sw-skill="Znalosti"

type="+2"

restrictions="1. setkání"

actions="CA"
>

Když se poprvé setkáš s něčím novým a použiješ Znalosti k vytvoření výhody skrze deklarování nějaké obecné skutečnosti o dané věci, tak si k hodu můžeš přidat +2.

</stunt>

2B
<stunt
title="Užitečná teorie"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-skill: Znalosti"

fc-skill="Vyšetřování"
sw-skill="Znalosti"

type="předrátování"

actions="O, CA, D"
>

Neustále přemýšlíš o všem, s čím se setkáváš. Můžeš použít Znalosti namísto Pozornosti k povšimnutí si čehokoliv podivného v běžné podobě věcí, i když se v dané věci přímo nevyznáš (tj. nevšimneš si náhlých změn nebo okamžitého dění, ale všimneš si systematických odlišností nebo nepatřičností).

</stunt>

3A
<stunt
title="Lovecká zkušenost"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-archetype: Lovec odměn"

fc-skill="Vyšetřování"

sw-archetype="Lovec odměn"

type="+schopnost"
>

Pokud se alespoň rámcově seznámíš s profilem (osobností, schopnostmi) cíle, který pronásleduješ, pak dokážeš odhadnout, kam se vydal dál, jen na základě znalosti situace, v níž se nacházel (zdroje, možnosti, čas...).

</stunt>

3B
<stunt
title="Lovecká zkušenost"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-archetype: Lovec odměn"

sw-archetype="Lovec odměn"

type="+schopnost"

restrictions="(Bod osudu)"
>

Dokud saháš pro něco, co se alespoň trochu podobá zbrani, můžeš prohlásit, že u sebe máš přesně takovou věc, kterou zrovna potřebuješ. (Náhodné tahání termálních detonátorů bez přípravy tě ale může stát Bod Síly a vypravěč ti to nemusí uznat častěji, než jednou za scénář.)

</stunt>


Pak jsou tam další které mají duplikatní jména ale jsou z odlišných souborů (i když stejná pravidla), ale ty zatím neřeším
Autorská citace #88
13.4.2022 17:40 - sirien
Podívám se na to pak doma z počítače, vypadá to jako nějaké chyby ode mě.

Nicméně v obecné rovině, duplicita názvu triků je bohužel možná (a je to jedna z věcí která je u triků právě komplikovaná - může ale nastat i v jiných kartotékách)
Autorská citace #89
14.4.2022 10:03 - Naoki
povedlo se mi vyřešit jeden z issues co jsem zmínil výše takovým elegantním způsobem, že až dodělám triky tak předělám DnD kouzla (ve funkcionalitě to nepůjde poznat, ale já budu mít radost z čistého kodu)
Autorská citace #90
15.4.2022 10:12 - Naoki
Koukam ze se mi neodeslala zprava.

Nahrane zmeny do kompendia. Neni tam vse co bylo pozadovane ale ty nejvetsi veci by meli byt vyresene. Dej mi vedet jestli je nejaky blocker nebo jestli muzeme releasnoit a ty mensi upravy dodelam postupne
Autorská citace #91
15.4.2022 10:12 - Naoki
Jo, a taky jsem uploadnul upravene zdrojaky do drivu
Autorská citace #92
22.4.2022 13:28 - Naoki
nové updaty:

- předělaná logika u dnd spellů (bez viditelných rozdílů)
- nový logo pro fate u rozcestníku
- správné řazení podle české abecedy

hlavně ten poslední bod byl zatraceně otravný na vyřešení a ačkoli jsem rád že se to po několika hodinách povedlo tak to jde bohužel na úkor rychlosti vyhledávání...

nějaký update z tvé strany?
Autorská citace #93
26.4.2022 02:11 - Naoki
Ping

minimálně bych ocenil odpověď na http://www.d20.cz/skupina/180/diskuze/52676.i87.html#i87 :)
Autorská citace #94
5.5.2022 00:21 - sirien
...ok, kriticky hořící JaD položky odbavené, takže back to here...


1B se má jmenovat "Hrozivý" (nikoliv Zuřivost), ref.
2B se má jmenovat "Cit pro zvláštnosti", ref.
3B se má jmenovat "Variabilní zbrojnice", ref

...všechny tři jsem opravil ve zdrojích.



Bylo by dobré změnit výpis té hlavičky triku po rozkliknutí tak aby tam místo těch sice krásně systematických, ale nehezkých XML atributů byl nějaký lidštější výpis v češtině. Tj. místo:

sw-skill="Vyšetřování"

aby tam bylo

SW dovednost: Vyšetřování

To <Stunt a pak > by tam nemělo být asi vůbec


Funkčně to je za mě ok na vypuštění, tohle je takový estetický blok kdy mi přijde že jakože jasně, jede to a plní to vše potřebné, ale jakoby to běželo s odhalenym motorem bez kapoty a hezkýho laku a stříkalo to přitom olej na všechny strany :D

U Fate by to před vypuštěním chtělo ještě nějaké doprovodné texty jako třeba:

"Mapování triků je mechanické - při použití triku z jiného zdroje vždy zvaž stylizaci!"
Autorská citace #95
5.5.2022 08:00 - Naoki
upravené

a jak to chceme vypustit do éteru? :)
Autorská citace #96
5.5.2022 10:53 - sirien
Nádhera.

Oznámíme to v článku.

Otázka je pod jakou URL a na jakém hostingu to chceme pustit ven? Aktuálně jsi tuším říkal že tam kde to teď je máš tisíc načtení měsíčně, což v momentě kdy to dáme veřejně se bojím že se spálí jak papír.
Autorská citace #97
5.5.2022 15:12 - Naoki
Je to až 1000 hodin měsíčního uptimu (550 pro accounty bez verifikované kreditní karty) - to znamená že pokud 100 lidi navštíví ve stejnou dobu ty stránky na 5 minut tak se počítá 5 minut, ne 500. Což je až 41.6 (22.9) dnů nepřetržitého uptimu. Špatná zpráva je že se to počítá pro všechny projekty spolu (a já mám pár semi-aktivních).

Nejjednodušší by asi bylo to hodit na virgin account, kde by to mělo těch 550 hodin, sledovat jak moc to lidé budou používat a podle toho rozhodnout jaké by mohly být další kroky.
Autorská citace #98
5.5.2022 15:46 - sirien
To je k otázce hostingu...

...pak tu je otázka té URL - osobně bych byl asi nejradši, kdyby to už teď efektivně "v betě" běželo na nějaké naší dlouhodobě stabilní URL typu "kartoteky.d20.cz", protože jakmile to spustíme, tak se začnou kumulovat nějaké odkazy a reference a tak. Což nevím jestli jde, když je hosting jinde? (Dukolm?)

V tomhle směru by to asi chtělo ale vytvořit rovnou i nějaký systém URL - blbé je že kartotéky nemají žádnou elegantní zkratku jako SRD (které teda výhledově asi změníme na "online", protože to pro nováčky dává větší smysl, ale i to "online" se 6 znaky je lepší jak "kartoteka" s 9 znaky...)

Ideální by bylo zkopírovat strukturu SRD kde máme centrální portál s rozcestníkem a doplňkovými informacemi a pak jednotlivé kartotéky na samostatné sub-doméně. Něco jako
kartoteky.d20.cz
FateTriky.d20.cz
DnDKouzla.d20.cz
Autorská citace #99
5.5.2022 15:58 - sirien
wait a sec... jakože jednotliví useři se nesčítaj a počítá se jen celkovej uptime na straně serveru?

550 hodin měsíčně je přes 18 hodin denně. To by teoreticky mohlo utáhnout samo o sobě.

1000 hodin měsíčně je přes 24 hodin denně (!) - tzn. jen proti verifikaci něčí kreditky bysme měli full-scale hosting.
5.5.2022 16:07 - Naoki
Píše:
Což nevím jestli jde, když je hosting jinde?

Jde to

Co se url týče tak bych se raději držel systému jedné "base" url (třeba ta kartoteky.d20.cz) a zbytek by bylo za lomítko (tak jak je to teď) - jednak z lenosti, a jednak protože tam těch odkazů nebude tolik (narozdíl od srd) aby to ospravedlnilo subdoménu pro každou z nich
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073351860046387 secREMOTE_IP: 18.223.114.142