Dukolm
13.2.2022 22:38
Compendium
Interní skrytá diskuze k https://d20-compendium.herokuapp.com/
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #61
21.3.2022 03:02 - Naoki
Píše:
- nedrží to tam sloupce, když tam je v některém sloupci null, tak se následující sloupce "propadnou" doleva na místo toho prázdného.
- multiple entries se nepropisují k sobě, ale proskočí do různých odstavců (Nepředvídatelná povaha, Lidé a Twi'lekové)

tohle nechápu
Píše:
Type by měl fungovat tak že jsou tam všechny ty entries jednotlivě - tj. "+2p, +možnost" by nemělo být dohromady jako varianta, ale mělo by tam být jednotlivě "+2p" a "+možnost".
Totéž platí pro Akce - tam by mělo být jen 5 položek (O CA A D OA).
...pro Tag a Omezení platí kdyžtak totéž.

Tohoto jsem se obával :D měl jsem tam předtím tuto variantu ale multiple selection tam fungovalo přes OR místo AND, což myslím není přijatelné. Mohl bych to zkusit zadat přes ten AND ale budu muset překopat architekturu
Autorská citace #62
21.3.2022 04:32 - sirien
? V rámci toho jednoho dialu určitě OR. Když zadám že chci +2p a +možnost, tak by mi to mělo vylistovat všechno co obsahuje kterýkoliv z těhle dvou. AND má platit jen mezi dialama různých typů.

Ad nepochopené - předpokládám že záměr je aby stejný typ informace byl vždy v jednom sloupci, tj. např. typ akce (O, CA...) má být vždy třetí zleva - aktuálně je u prvního a druhého triku tohle ve druhém sloupci, u třetího triku to je ve třetím (protože multiple entry Střelba / Atletika se propsalo do dvou sloupců a to "D" se tím odtlačilo do třetího)
Autorská citace #63
21.3.2022 08:25 - Naoki
Píše:
? V rámci toho jednoho dialu určitě OR. Když zadám že chci +2p a +možnost, tak by mi to mělo vylistovat všechno co obsahuje kterýkoliv z těhle dvou. AND má platit jen mezi dialama různých typů.

Ah! Tak to to zjednodušuje. Já mě za to že při výběru "2p a +možnost" by měly naskočit pouze dialy které obsahují obě.
Píše:
Ad nepochopené - předpokládám že záměr je aby stejný typ informace byl vždy v jednom sloupci, tj. např. typ akce (O, CA...) má být vždy třetí zleva - aktuálně je u prvního a druhého triku tohle ve druhém sloupci, u třetího triku to je ve třetím (protože multiple entry Střelba / Atletika se propsalo do dvou sloupců a to "D" se tím odtlačilo do třetího)

Jo, ten soupis triků dole. To jsem zatím moc neřešil ale beru na vědomí a poupravím aby to bylo hezčí
Autorská citace #64
21.3.2022 08:35 - Naoki
nahrána nová verze

jinak bych mohl vytvořit skript na přečtení triků tak jak jsou teď a upravit ho až přejdeme na novou verzi zápisu
Autorská citace #65
24.3.2022 09:20 - Naoki
Jak vždy pravil můj matikář: mlčení znamená souhlas.

Nahrál jsem novou verzi s trikama jak jak zatím jsou sepsaný.

Pokud k tomu nebudou větší výhrady (a minimálně jednu výhradu očekávám) bylo by načase finalizovat otázku serveru abychom to mohli zveřejnit :)
Autorská citace #66
29.3.2022 02:15 - Naoki
(✿˵ ꒡﹏꒡˵)
Autorská citace #67
29.3.2022 02:38 - sirien
Too fast :( Topim se v JaD kde se prohrabávám bestiářema a řešim zástěnu, do toho se připravuju tenhle víkend na velkej org sraz GameConu plus řešim nějaké RPG non-related věci a vždycky mi tu skočí něco co má větší prio :(

Ale slibuju že se na tohle zkusim do středy podívat.
Autorská citace #68
29.3.2022 03:35 - Naoki
okidoki
Autorská citace #69
7.4.2022 01:43 - Naoki
T_T
Autorská citace #70
7.4.2022 12:16 - sirien
Dneska to du udělat
Autorská citace #71
7.4.2022 23:27 - sirien
grleh :/
sem ty manuální úpravy trochu podcenil.

Dokumenty 1 a 2 jsou ve finální verzi toho jak si představuju tu XML hlavičku.

Obecně formát té hlavičky jsem udělal jako:

Píše:
<stunt
title=""
original=""

source=""
origin=""

FC-skill=""
FC-extra=""
FAE-approach=""
SW-skill=""
SW-archetype=""
SW-race=""
SW-extra=""
SW-enemy=""

type=""
tags=""

restrictions=""
costs=""

actions=""
>

Lorem ipsum dolor sil amet

</stunt>

s multiple hodnotami oddělenými čárkou.

Co by mi dost usnadnilo život pro ty zbylé dokumenty - můžeš nějak mechanicky odmazat všechny ty řádky které mají null hodnotu?

A můžeš někde mechanicky doplnit zavírající uvozovky tam kde nejsou? Ten začátek se dal udělat plošnym nahrazenim a když to píšu nanovo tak to neni problém, ale doplňovat je všude kde nejsou manuálně je fakt voser a děsně mě to zdržuje (a to doufám že sem zvládnul zkontrolovat že sem nic nezapomněl... :/ )


Zbylé dokumenty jsou ve WIP stavu (hromadně jsem nahradil co nahradit šlo, ale musim je ještě manuálně doladit) a teď už na ně nemám manu, tak se du podívat na tu aktuální verzi.
Autorská citace #72
7.4.2022 23:44 - sirien
ok... vypadá to zase o dost líp.

V hlavičce by bylo dobré nezobrazovat null položky, zbytečně se to tim roztahuje.

Tam kde "origin" potkává přímo některou položku hlavičky by bylo super kdyby se to zobrazilo jako podtržení dané části hlavičky. Typicky Architektura srdce je mapovaná na 3 různé zdrojové dials, z toho 2 jsou přímo z Fate Core. Pokud by tam byla v hlavičce "FC E: Magie vezírů" byla podtržená, protože je identická se zdrojem (který v současné verzi zrovna u tohodle triku ještě není doplněný), tak by to bylo super.

"žádná" v dials - detail, ale šlo by dát na začátek a kurzívou?

Dial "Type" pls přejmenuj na české "Typ"

Tlačítko "Reset" může klidně jen resetovat dialy, nemusí hned volat vyhledávání (standardně resetuju a chci zadat nové volby, takže tam je teď načtení zbytečně navíc... ano, mohl bych si to odklikat manuálně, ale sem lazy BFU, takže to radši resetnu...)

...jinak mi přijde, že to už funguje výborně.



Klíč k přejmenování dialů v záhlaví z mýho bordelu na něco lidskýho:

Zdroj - Zdroj
FC S0 - FC dovednosti
FC E - FC speciality
FA A0 - FAE přístupy
SW S0 - SW dovednosti
SE C0 - SW archetypy
SW R0 - SW rasy
SW E0 - SW speciality
SW En - SW protivníci
Tag - Tag
Type - Typ
Akce - Akce
Omezení - Omezení
...a chybí tam dial "cena"


Cos tipoval že budu reklamovat?
Autorská citace #73
8.4.2022 04:11 - Naoki
díky moc

Píše:
s multiple hodnotami oddělenými čárkou.

Čárkou a mezerou ;) (ono to u skriptů je rozdíl)
Píše:
Co by mi dost usnadnilo život pro ty zbylé dokumenty - můžeš nějak mechanicky odmazat všechny ty řádky které mají null hodnotu?

Můžu
Píše:
A můžeš někde mechanicky doplnit zavírající uvozovky tam kde nejsou?

To možná bude trošku tricky, ale měl bych to zvládnout

Plus jsem ještě koukal že ti utekl zavírací tag nazačátku dokumentu, z jeho konce. Zkusím to tam manuálně pžehodit když už budu na tom dělat.
Píše:
V hlavičce by bylo dobré nezobrazovat null položky, zbytečně se to tim roztahuje.

Jestli myslíš v hlavičce triků (to co po rozkliknutí se nabarví na oranžovo) tak buď budu zobrazovat null hodnoty nebo to bude vše rozházený
Píše:
Tam kde "origin" potkává přímo některou položku hlavičky by bylo super kdyby se to zobrazilo jako podtržení dané části hlavičky

Provedu
Píše:
"žádná" v dials - detail, ale šlo by dát na začátek a kurzívou?

Mno, šlo by, ale nejsem si jist jestli ta komplexita by za to stála... (musel bych defacto udělat custom sorting)
EDIT: i když vzhledem k tomu že u SW C0 a Typu je sorting taky špatně, možná mi nakonec nic jiného nezbyde...
Píše:
Dial "Type" pls přejmenuj na české "Typ"

Provedu
Píše:
Tlačítko "Reset" může klidně jen resetovat dialy, nemusí hned volat vyhledávání

V čem je to nové vyhládávání otravné/nežádoucí? Ono jsem to dal takto protože to byla pro mě mnohem jednodušší implementace, ale pokud je to opravdu problematické tak to změním.
Píše:
Klíč k přejmenování dialů v záhlaví z mýho bordelu na něco lidskýho:

Změním
Píše:
...a chybí tam dial "cena"

Vidíš, ten mi nějak utekl
Píše:
Cos tipoval že budu reklamovat?

Když u typů zvolíš +2 tak to zobrazí i +2p. Bohužel to znamená že budu muset implementaci značně překopat abych toto vyřešil.

Jinak SW En dialy jsou malým, zatímco všechny ostatní dialy jsou velkým - mám to taky strojově nahradit? Co u tagů?
Autorská citace #74
8.4.2022 11:43 - Dukolm
U atributů používej radši jen malá písmena jak sem psal SW-archetype => sw-archetype , ...
Autorská citace #75
8.4.2022 16:43 - sirien
zavírací tag nikam neutek, sem prostě nahradil všechny "# " za "</stunt>nnnn<stuntn" a v dokumentech které jsem manuálně nezpracoval sem ten začátek a konec neupravil :)

Naoki píše:
Jestli myslíš v hlavičce triků (to co po rozkliknutí se nabarví na oranžovo) tak buď budu zobrazovat null hodnoty nebo to bude vše rozházený

Ne. Hm. Neni hlavička jako halvička...

...myslim ten výpis co se zobrazí až po rozkliknutí - tj. všechno to co je na vertikále mezi zdrojovou knihou a popisem.

to +2 a +2p sem si nevšim - neproklikával sem každou jednu volbu... a je to blbý, protože podobná shoda se může objevit i v jiných případech a jiných kartotékách.


Dukolm: will do.
Autorská citace #76
9.4.2022 00:29 - Naoki
Píše:
...myslim ten výpis co se zobrazí až po rozkliknutí - tj. všechno to co je na vertikále mezi zdrojovou knihou a popisem.

Jo, tak tam pokud odeberem ty null hodnoty už ve zdrojáku, tak se nezobrazí ani tady
Autorská citace #77
9.4.2022 17:45 - sirien
Dodělal jsem prvních pět dokumentů (komplet star wars) - formát by měl být správně a i sem odmazal ty null řádky, v dokumntech 3-5 chybí ty uzavírající uvozovky.
Autorská citace #78
9.4.2022 20:23 - sirien
...ok prokousal jsem se i šestym a sedmym. S trochou štěstí to zvládnu během příštího týdne dorazit (reálně jsem před půlkou - některé ty nejdelší dokumenty mě teprve čekaj)
Autorská citace #79
10.4.2022 02:08 - Naoki
teď jsi zase byl moc rychlý ty :D

prošel jsem soubory skriptem, nahrál všude uzavírací závorky a smazal prázdné hodnoty (jen se zdá že se mi někám tímto dostaly extra řádky, ale to by se případně dalo opravit taky)
Autorská citace #80
10.4.2022 02:40 - sirien
...ve skutečnosti sem zvládnul ještě 8, 9 a 11, takže na dodělání zbývají už jen dokumenty 10 a 12. Sem měl dneska fakt prokrastinační sobotu...

Řádky jsou správně - jak jsem psal, minimálně na tuhle pracovní WIP část jsem tam záměrně rozentroval jednotlivé informační typy od sebe aby se mi s tím snáz pracovalo. Do budoucna to tak můžeme nechat nebo kdyby to vadilo tak ty prázdný řádky můžeme smáznout - ale poprosil bych tohle případně dělat až na konec až bude všechno dodělaný, jinak se v těch hlavičkách fakt nevyznám.

EDIT: viz pomocný dokumentík "vzor XML triků.md"

Ty dokumenty 10 a 12 udělám ASAP v rámci prokrastinace, pak je bude potřeba ještě taky protáhnout tim uvozovkovym skriptem.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088161945343018 secREMOTE_IP: 3.16.81.94