Dukolm
13.2.2022 22:38
Compendium
Interní skrytá diskuze k https://d20-compendium.herokuapp.com/
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #41
22.2.2022 12:43 - Naoki
včerejší zítřek tvoje půlnoc (tj. 22.02 23:59) je ekvivalentní mému zítřku ráno (tj. 23.02 07:59)
to je teda ten čas co jsem navrhoval :)
Autorská citace #42
22.2.2022 12:46 - sirien
Stop. Hurting. My. Brain. Prostě napiš jedno časové pásmo vůči kterému si mám Tvoje časová vyjádření referovat.
Autorská citace #43
22.2.2022 12:56 - Naoki
Japan Standard Time

návrh je call 23/02 09:00 JST
což je 23/02 01:00 CET

nebo 24/02 08:00 JST / 24/02 00:00 CET
Autorská citace #44
22.2.2022 13:07 - sirien
...$#@%^ ... jedno pásmo! Když mi tam začneš rvát CET data k CET půlnocím tak sem zpátky u svý původní migrény!

Dobře... 23 v 0900 JST je nanic protože ještě nebudu mít s Dukolmem doujasněné to co potřebuju.

čtvrtek 24 0800 JST už zní rozumějc - večer hodim call s Dukolmem a hned na to navážu s Tebou :)
Autorská citace #45
22.2.2022 13:31 - Dukolm
Existuje programátorské peklo a říká se mu programovat něco s časovými pásmy :-D
Autorská citace #46
22.2.2022 13:36 - sirien
Já sem kdysi pracoval rok a půl s lidmi rozházenými po pěti časových pásmech po celé planetě - od té doby jsem v orientaci v časových pásmech docela dobrej a dodneska mám intuitivní přehled o tom kolik je cca hodin v Sidney, New Yorku, West coast... - ale potřebuju aby ostatní dodržovali vlastní single point of reference (preferovaně svůj vlastní real time) který si můžu vztahovat ke svému a všechno si to udržovat v hlavě v jedné soustavě. Jakmile mi někdo začne v dobré vůli "vycházet vstříc" a míchat svůj čas s mym (nebo nedejte bohové ještě nějakym jinym... a nejhůř když to ještě dělá nekonzistentně...), tak mi v hlavě začnou vznikat referenční smyčky a můj mozek se začne instantně vyzkratovávat.
Autorská citace #47
22.2.2022 14:35 - Naoki
Dukolm to takto nemyslel, ale to neva :D
Autorská citace #48
22.2.2022 14:55 - sirien
Já to pochopil - running jokes o programech které musí reflektovat časová pásma uživatele samozřejmě znám :)
Autorská citace #49
28.2.2022 01:55 - Naoki
menší update jako přípravu na více kartoték
jinak hlásím že jsem narazil na bug: sorting nebere v potaz české "ch" takže to řadí mezi "c" a "d" (kupodivu ale řadí diakritické znaky správně - v tom mě překvapili)
mrknu jak to opravit
Autorská citace #50
28.2.2022 22:10 - sirien
Naoki: ok, zatím jsem dozpracoval dokumenty 1 a 4 (na kterých jsem si to chtěl doujasnit) a ohledně toho atributu "zdroj"... napadlo mě jestli by bylo možné to nastavit tak, že pokud se hodnota toho atributu rovná hodnotě některého dialu, tak se to nezobrazí, ale ten dial v hlavičce se např. zobrazí tučně? Pouze pokud by ta hodnota byla odlišná, tak by se vypsala.


Dukolm: jak s tím XML tagem? Pro Fete by to mohlo být např.:

<Stunt
name="Opilé potácení"
original="The Drunkard’s Stagger"
book="Systémové nástroje"

fc-skills=""
fae-approaches=""
fc=extras="Kung-fu"
sw-skills=""
sw-archetypes=""
sw-races=""
sw-extras=""
sw-enemies=""

types="+2"
tags=""
limits=""
cost=""
actions="A
>

Vyhovovalo by to tak pro Tvoje účely / pro SRD tech?
Autorská citace #51
1.3.2022 23:40 - Dukolm
jo vypadá to použitelně jen / ma konci pokud to nebude mít zavírací tag a u tebe bacha na zavírání uvozovek (actions).
Autorská citace #52
2.3.2022 00:57 - Naoki
já měl za to že blank hodnoty nebude třeba vypisovat
Autorská citace #53
2.3.2022 01:01 - sirien
Naoki: nebude, to je pointa věci - tady sem to jen naházel protože sem to copypastnul ze souboru a jen lehce upravil.

Dukolm: ...nicméně Naoki má point, tohle sem zapomněl - idea je že protože to je v tom tagu, tak by se všechny položky s null mohly prostě vyhodit a použily by se jen ty které nějakou hodnotu mají, tj reálně by to vypadalo takhle:

<Stunt
name="Opilé potácení"
original="The Drunkard’s Stagger"
book="Systémové nástroje"
fc-extras="Kung-fu"
types="+2"
actions="A"
>

(mezery mezi typy položek by byly asi volitelné?)
Autorská citace #54
2.3.2022 02:35 - Naoki
mezery jsou volitelné a jak říkal Dukolm musíš hodit "/" na konci:

<Stunt
name="Opilé potácení"
original="The Drunkard’s Stagger"
book="Systémové nástroje"
fc-extras="Kung-fu"
types="+2"
actions="A"
/>
Autorská citace #55
9.3.2022 15:17 - sirien
Naoki: sorry, zdržuje mě život... ale průběžně na tom dokončení triků pracuju.
Autorská citace #56
10.3.2022 01:36 - Naoki
v poho, taky jsem byl poslední dobou dost zaneprázdněn
Autorská citace #57
14.3.2022 02:57 - Naoki
jsem se konečně dostal k tomu abych začal připravovat architekturu a chtěl jsem si pár věci ujasnit:

- pravidla: objevuje se jeden či více triků se stejným názvem ve více zdrojích (např. je možný že existuje trik "Silný" jak v základních pravidlech tak v rozšířených?)
- omezení: předpokládám budeš chtít seřadit tak jak je v excelu
- bod osudu: má 3 možnosti? (ano, optional, ne)
- cena: může tam být víc podmínek najednou?
- cena: když je 2-6 t/BO znamená to 2 AŽ 6 (tzn, muselo by to být vyhledavatelné např. pro 5 t/BO), nebo to prostě znamená 2-6 a to musí mít svou vyhledovatelnou kategorii?
Autorská citace #58
18.3.2022 07:40 - Naoki
další dotaz:
- některé triky nemají žádné dialy - je to tak správně nebo tam chybí dodat? (koukám specificky na FA A - CG)
Autorská citace #59
20.3.2022 16:17 - Naoki
Notice Me Senpai o(>< )o
nahrána první verze fate kompendia
Autorská citace #60
20.3.2022 16:59 - sirien
hm... pohybuješ se vpřed rychle :)

Výpis hlavičky je špatně:
- nedrží to tam sloupce, když tam je v některém sloupci null, tak se následující sloupce "propadnou" doleva na místo toho prázdného.
- multiple entries se nepropisují k sobě, ale proskočí do různých odstavců (Nepředvídatelná povaha, Lidé a Twi'lekové)

Zdroj a přiřazovací dialy vypadají správně...

Type by měl fungovat tak že jsou tam všechny ty entries jednotlivě - tj. "+2p, +možnost" by nemělo být dohromady jako varianta, ale mělo by tam být jednotlivě "+2p" a "+možnost".
Totéž platí pro Akce - tam by mělo být jen 5 položek (O CA A D OA).
...pro Tag a Omezení platí kdyžtak totéž.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078227996826172 secREMOTE_IP: 34.206.64.143