Dukolm
13.2.2022 22:38
Compendium
Interní skrytá diskuze k https://d20-compendium.herokuapp.com/
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #21
17.2.2022 23:39 - Naoki
Píše:
Naoki: ok, a ta verze kdy by to mělo d20 URL ale běželo by to jinde je proveditelná?

Pokud myslíš tak jak to je teď (případně u serveru někoho jiného), tak no.
Píše:
Poněkud neintuitivní je multiple-select přes shift+click - není to nutně špatně, ale chtělo by to někam napsat strohou nápovědu že to jde udělat, většině uživatelů to IMO nedojde.

Přídám
Píše:
- definovat řazení položek (u některých by dávalo smysl řadit od nejmenší po nejvyšší spíš než abecedně - zejm. vyvolání a dosah
- dát možnost seřadit výsledky podle určitého sloupce

Přidám
Autorská citace #22
18.2.2022 23:40 - sirien
Naoki: FYI už teď sem si zvyknul navštěvovat dev verzi Compendií když potřebuju něco checknout nebo udělat s kouzlama... a dělám to stejně reflexivně jako že si du na SRD když chci rychle najít nějaké pravidlo. Myslim že potenciál téhle funkcionality je opravdu velkej :)
Autorská citace #23
19.2.2022 10:57 - Naoki
Rád slyším že to je užitečné :)

Hodil jsem požadované změny, ale u toho vyvolání, dosahu a trvání to s řazením bude těžké:
Jelikož je to vše ukládáné jako text tak jsem řazení položek musel sepsat manuálně. To ale znamená že výsledky řadit nepůjdou protože by byly opět řazené abecedně.
Řešením by bylo kdybych v rámci scriptu konvertoval textovou hodnotu na číselnou (třeba 1 reakce = 1, 1 bonusová akce = 2, 1 akce = 3, atd.), ale trochu mi ten setup potrvá a otázka je jestli to řazení co vznikne bude dobrý (mrkněte na to co je tam teď - podle mě je to více matoucí) a jestli to potřebujeme do MVP (to už bych spíš začal uvažovat o práci na designu)
Autorská citace #24
19.2.2022 10:58 - Naoki
pro lepší diskuzi háže sem současné řazení:

def casting_collection
[
'1 reakce',
'1 bonusová akce',
'1 akce',
'1 akce, nebo 8 hodin',
'1 minuta',
'10 minut',
'1 hodina',
'8 hodin',
'12 hodin',
'24 hodin'
]
end

def range_collection
[
'Ty sám',
'Ty sám (polokoule o poloměru 2 sáhy)',
'Ty sám (okruh 2 sáhy)',
'Ty sám (koule o poloměru 2 sáhy)',
'Ty sám (poloměr 3 sáhy)',
'Ty sám (kužel 3 sáhy)',
'Ty sám (krychle 3 sáhy)',
'Ty sám (6 sáhů)',
'Ty sám (kužel 6 sáhů)',
'Ty sám (okruh 6 sáhů)',
'Ty sám (dráha 12 sáhů)',
'Ty sám (kužel 12 sáhů)',
'Ty sám (dráha 20 sáhů)',
'Ty sám (okruh 200 sáhů)',
'Ty sám (okruh 5 mil)',
'Dotyk',
'1 sáh',
'2 sáhy',
'3 sáhy',
'6 sáhů',
'10 sáhů',
'12 sáhů',
'18 sáhů',
'20 sáhů',
'24 sáhů',
'30 sáhů',
'60 sáhů',
'100 sáhů',
'Dohled',
'1 míle',
'800 mil',
'Neomezený',
'Zvláštní'
]
end

def duration_collection
[
'Ihned',
'Ihned, nebo 1 hodina',
'Až 1 kolo',
'1 kolo',
'Až 6 kol',
'Až 1 minuta',
'1 minuta',
'Až 10 minut',
'10 minut',
'Až 1 hodina',
'1 hodina',
'Až 2 hodiny',
'Až 8 hodin',
'8 hodin',
'Až 24 hodin',
'24 hodin',
'Až 1 den',
'1 den',
'7 dní',
'10 dní',
'30 dní',
'Do rozptýlení',
'Do rozptýlení, nebo spuštění',
'Zvláštní'
]
end
Autorská citace #25
19.2.2022 11:24 - sirien
Potřebujeme to do MVP? Určitě ne. Přijde mi to jako dobrá věc do budoucna? Ano.

To řazení vypadá takhle uhlazenějc.

U Trvání je otázka jestli všechny ty "až X něčeho" nezahodit úplně - efektivně jde o soustředění a to se dá filtrovat zvlášť, tohle je docela duplicita která to menu poněkud zanáší balastem (IMO).

U Dosahu si říkám jestli nemergenout všechny ty "Ty sám" dohromady (nebo na Ty sám a Ty sám (oblast)

Obojí můžou teoreticky posoudit až uživatelé hromadně, ale píšu to sem ať se to neztratí.
Autorská citace #26
19.2.2022 13:42 - Naoki
Píše:
Potřebujeme to do MVP? Určitě ne. Přijde mi to jako dobrá věc do budoucna? Ano

Mě to taky příjde jako dobrá věc do budoucna, ale kdybychom měli tu stránku publikovat zítra měl bys raději hezčí design nebo řazení podle dosahu? ;)

Píše:
U Trvání je otázka jestli všechny ty "až X něčeho" nezahodit úplně - efektivně jde o soustředění a to se dá filtrovat zvlášť, tohle je docela duplicita která to menu poněkud zanáší balastem (IMO).

Jako úplně zahodit, nebo mergenout do "soustředění", nebo mergnout to jejich variant bez "až"? (i.e. "až 1 hodina" = "1 hodina")
Osobně bych raději viděl poslední variantu

Píše:
U Dosahu si říkám jestli nemergenout všechny ty "Ty sám" dohromady (nebo na Ty sám a Ty sám (oblast)

To by bylo uhlazenější, to se mi líbí
Autorská citace #27
19.2.2022 15:16 - sirien
Naoki: well... mě ten design přijde ve skutečnosti docela ok (možná bych invertoval barvy... ale já bych invertoval barvy vždycky a všude :D ) - resp. jako design Sunrise je na setrvačnost, pro Nightfall žádný finalizovaný nemáme...

Tím jako nic neříkám, jen to tak jako poznamenávám jako postřeh/názor k věci :)


Naoki píše:
Jako úplně zahodit, nebo mergenout do "soustředění", nebo mergnout to jejich variant bez "až"?

c) je správně za mě. Prostě "2 hodiny" a "až 2 hodiny" je úplně v pohodě spojit do "2 hodiny" - další (resp. zpětné) rozlišení se dá snadno nakliknout pomocí zaškrtnutí Y/N u Soustředění.


Jinak sem začal zpracovávat ty Fate triky. Samostatný dokument je super v tom že tam můžu přidat spoustu atributů které v originále nejsou kodifikované, ale reálně existují... s tím přiřazením různých dovedností jsem si zatím poradil tak, že každou sado dovedností eviduju jako samostatný řádek se samostatnými vstupy, přijde mi to zatím nejpraktičtější a nejpřehlednější - a nejspíš nejvíc korespondující k žádoucímu výsledku?

Jsou tam ještě nějaké háčky které budu muset pořešit s někým Fate-savy (trochu doufám že by mi Dukolm pak věnoval pár minut na konzultaci...) protože si nejsem jistý co je nejlepší user-top-value přístup k věci.
Autorská citace #28
20.2.2022 01:06 - Naoki
Píše:
s tím přiřazením různých dovedností jsem si zatím poradil tak, že každou sado dovedností eviduju jako samostatný řádek se samostatnými vstupy, přijde mi to zatím nejpraktičtější a nejpřehlednější - a nejspíš nejvíc korespondující k žádoucímu výsledku?

nevím jestli je to tím že jsem po ránu groggy, ale nedovedu si to moc představit
každopádně důležité je aby to bylo konzistentní, a pak si to scriptem nějak přeberu
Autorská citace #29
20.2.2022 01:20 - sirien
Naoki: se na to podívej sám - za dnešek jsem stihnul zpracovat celé Star Wars, ale pouze Star Wars, ostatní příručky zítra. (Stejně jako zarovnání hlaviček)

Zatím jsem narazil na několik zádrhelů.

Zaprvé to jsou ty vícečetné dials - různé typy sad zdrojů těch triků (dovednosti z FC, dovednosti ze SW, classy ze SW, rasy ze SW...) - tohle se asi začne hodně multiplikovat a komplikovat, protože pokud by měl být ve všech hlavičkách ten samý set dials, i když jsou tyto prázdné, tak za chvíli budou ty hlavičky nekonečně dlouhé a ne úplně jednoduché na spravování. Možná bych udělal nějaký příznak pro tenhle typ dials (např. začít jejich řádek v hlavičce "D:") s tím, že program by měl definované zpracování hlavičky bez ohledu na jejich počet?

Zadruhé jsem zjistil že tam mám troje další dials které jsou "kolmé" na tyhle "zdrojové" - první je "typ", který určuje charakter triku (jestli dává bonus, jestli rozšiřuje možnost dovednosti, jestli dává novou schopnost, jestli pracuje s aspekty...), druhý je "tag" - tag používám jako "dial" jdoucí napříč standardními zdrojovými dials (tj. aby např. bylo možné vylistovat triky zbraní bez ohledu na zdrojové knížky atp. tak se vylistují jen triky s tagem zbraň...) Tohle je spíš detail bokem, asi by to neměl být technický problém - fakticky vzato ten vztah je stejný jako např. sesílací složky vůči škole kouzel. A třetí "kolmý" dial je "omezení".

...no a pak tam je hromada věcí které nejsou technické a o kterých se budu muset poradit s někým Fate-savy, ale to bude muset počkat až to dojedu celý abych to měl nějak utříděný a znal sem kontext napříč příručkama.
Autorská citace #30
20.2.2022 02:22 - Aegnor
Co se týče zpracování hlavičky - nestačí mít nějakej konkrétní tag kterej prostě řekne "tady končí hlavička"?
Autorská citace #31
20.2.2022 08:54 - Naoki
nahrána nová verze
teď to vypadá i trochu k světu :)
už jen to udělat mobile-friendly
Autorská citace #32
20.2.2022 10:35 - sirien
Přepnutí se na mobile je trochu divoký :D

Jak funguje sekundární řazení? Kliknul jsem na stupeň, seřadilo se to podle stupňů, ale v rámci každého stupně to je nějak divně rozházený - čekal bych že pokud nemůžu druhý level řazení nastavit, tak bude abecední.
Autorská citace #33
20.2.2022 11:15 - Naoki
Píše:
Jak funguje sekundární řazení? Kliknul jsem na stupeň, seřadilo se to podle stupňů, ale v rámci každého stupně to je nějak divně rozházený - čekal bych že pokud nemůžu druhý level řazení nastavit, tak bude abecední.

To jsem nezkoumal. Mrknu a uvidím jestli se s tím dá něco dělat
Autorská citace #34
20.2.2022 13:12 - Naoki
fixnutý druhotný řazení a mobile friendliness

takže už jen Fate triky a můžem to vydat
Autorská citace #35
20.2.2022 16:13 - sirien
drobný bug ve zobrazení hlavičky - "až 1 hodina" se nezobrazí (viz Kejkle, Tvaruj vodu, Tvaruj zemi...)

Na Fate tricích se vesele pracuje :)
Autorská citace #36
20.2.2022 21:22 - sirien
Naoki: huf, ok... dojel sem Fate Core... bylo tam toho teda o dost víc než sem pamatoval :D

Anyway, zbývá System Toolkit a Conversion guide, udělám zítra nebo pozítří a ve středu mám call s Dukolmem na to doujasnit si nějaké háčky na které jsem tam narazil.

...a pak asi budu potřebovat hodit nějakej call s Tebou ohledně toho jak nějaké věci ideálně formátovat a zpracovat. S trochou štěstí by to do konce příštího týdne mohlo být ready.

(jinak sem to musel rozdělit do 10 dokumentů, protože v momentě kdy přesáhnu 15000 bitů dokumentu se mi StackEdit začne až moc nepříjemně sekat a nedá se v tom rozumně pracovat :/ )
Autorská citace #37
21.2.2022 00:49 - Naoki
fixuntý bug

co se callu týče tak buď budeš vzhůru po půlnoci, nebo můžem dát až se probudíš (ale tak doufám že do 14:00 ;) )
pisni mi na hangouts
Autorská citace #38
21.2.2022 17:43 - sirien
ok, tak sem dozpracoval hrubý převod všech Fate triků... trvalo to jen dvakrát tak dlouho než sem čekal :D - ale to hlavně protože se ukázalo, že jich v těch mizernejch příručkách je asi dvakrát víc, než sem se pamatoval. Zejtra to nějak sesumíruju a ve středu pořešíme s Dukolmem na zabroušení.

Klidně zůstanu vzhůru po půlnoci - obvykle stejně nechodim spát dřív :D (na druhou stranu vstávat před 14:00... to jako snad nemyslíš vážně :D ) Klidně se ozvu, ale asi dej prostě vědět kdy by se Ti to hodilo, takhle pozdě sem vybitej nejspíš jen ve čtvrtek.
Autorská citace #39
21.2.2022 23:49 - Naoki
dneska mám plno, ale od zítřka jakýkoliv den mi vyhovuje (zítřek by teda byl nejlepší)
Autorská citace #40
22.2.2022 12:35 - sirien
Naoki: můžeme si prosím ujasnit v jakém časovém pásmu se vyjadřuješ? Když mi tu 10 minut před půlnocí s +8h time shiftem napíšeš že "od zítřka", tak to není úplně jednoznačné vyjádření :)

Osobně se klidně přizpůsobim, ale deklaruj referenční standard a pojďme se ho držet :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07879900932312 secREMOTE_IP: 3.133.109.211