Dukolm
13.2.2022 22:38
Compendium
Interní skrytá diskuze k https://d20-compendium.herokuapp.com/
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
5.5.2022 16:07 - Naoki
Píše:
wait a sec... jakože jednotliví useři se nesčítaj a počítá se jen celkovej uptime na straně serveru?

550 hodin měsíčně je přes 18 hodin denně. To by teoreticky mohlo utáhnout samo o sobě.

1000 hodin měsíčně je přes 24 hodin denně (!) - tzn. jen proti verifikaci něčí kreditky bysme měli full-scale hosting.

Přesně tak
5.5.2022 16:11 - Naoki
Jo a teda zapoměl jsem dodat nevýhodu free systému že pokud server spí tak to trvá pár sekund než se opět "probudí" - což vede ke špatnému UX
5.5.2022 17:07 - sirien
Google style - plácnem na to "beta" na neurčito :D

Point že těch odkazů bude málo, takže bysme si asi měli vystačit s kartoteka.d.cz/XXX
6.5.2022 08:31 - Naoki
@Dukolm: DNS target pro kartoteka.d20.cz
larval-lettuce-yplzi064d0hduh5j28lqv80p.herokudns.com

@Sirien: zdá se že abychom mohli udělat pointing přes DNS tak account musí být verifikované (tzn. bude potřeba mít tu kreditku)
6.5.2022 09:05 - sirien
To je lehce otravný, já se přiznám že mám jen debet, nějak se mi daří dodneška přežít bez kreditky...
6.5.2022 09:29 - Naoki
Accepted Credit Cards
Visa, MasterCard, American Express, Discover, and JCB credit cards are accepted. Debit cards are also accepted for Visa, MasterCard, or JCB. We do not accept any other cards.
6.5.2022 12:08 - sirien
Dukolm: ok, vytvořil sem si účet na Heroku s kartou a Naoki na něj přenesl kartotéky; neběží na něm nic jinýho a je (nebo brzo bude) verified, takže by měl bohatě stačit.

Můžeš prosím nastavit URL "kartoteky.d20.cz" na ten key co psal Naoki výše? (Prý se transferem nijak nezměnil).
6.5.2022 12:27 - Naoki
ah, pozor, je to kartoteka.d20.cz
jestli chceme kartoteky.d20.cz tak bude potřeba vygenerovat nový key
6.5.2022 12:31 - sirien
kartoteky je věcně přesnější (už teď tam jsou dvě...)

...ale technicky mi to je asi jedno?
Klidně vygeneruj druhej klíč pro kartoteky...
6.5.2022 12:39 - Naoki
kartoteky.d20.cz
cylindrical-elk-occc4oosfgv0pc5sycgyvwwb.herokudns.com
6.5.2022 16:18 - Naoki
tasky pro Naokiho:
- strojově připravit nové zdrojáky DnD spellů v XML formátu
- strojově rozdělit fate triky na jednotlivé soubory
7.5.2022 16:06 - Naoki
Ve Fate SW jsou dva tricky se stejným názvem - šlo by jeden z nich přejmenovat?

A
<stunt
title="Ničitel"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-skill: Atletika"

fc-skill="Boj"
sw-skill="Boj"

type="+2, +aspekt/vyvolání"


actions="A"
>

Jednou za scénu můžeš popsat, jak při svém útoku zničíš něco ve svém okolí (ať už protože to použiješ jako zbraň, nebo protože to zničíš svým odhozeným protivníkem) a vzít si +2 k útoku. Můžeš také použít posílení, volné vyvolání na vhodný aspekt nebo Bod Síly a místo získání dalších +2 udělat ze zničené věci situační aspekt.

</stunt>


B
<stunt
title="Ničitel"

source="Fate Epizoda I: Star Wars"
origin="sw-archetype: Průzkumní"

sw-archetype="Průzkumník"

type="+schopnost"
>

Máš výcvik v boji s těžkou technikou. Při střetech s tanky, bombardéry, dělovými věžemi atp. při nichž bojuješ pěšmo nebo jen z lehké techniky (speedery atp.) můžeš zcela ignorovat jednu úroveň rozdílu velikostí.

</stunt>
9.5.2022 21:52 - sirien
Naoki: blbě, musel bych šáhnout do PDF což se mi moc nechce :/

Jak moc je to potřeba? O možnosti shody názvu položky jsme se bavili už dřív a říkal si že to není kritické (i když chápu že to není elegantní).


upgrade idea: šlo by u Fate triků hodit nějaké ohraničení popř. ještě líp identické podbarvení pro všechna rolovátka, která jsou ve filtru mezi sebou spojená pomocí OR? Přišlo by mi to citelně intuitivnější, aby uživatel viděl že to je jedna "spojená" skupina.
9.5.2022 22:11 - sirien
Plus u Fate triků by mohlo přibýt řazení podle Dovednosti (abecedně). Další asi zatím nejsou třeba, případně uvidíme podle živelné poptávky.
10.5.2022 02:34 - Naoki
Píše:
Jak moc je to potřeba? O možnosti shody názvu položky jsme se bavili už dřív a říkal si že to není kritické (i když chápu že to není elegantní)

Pro samotnou kartotéku to potřeba není vůbec. Pro rozdělení triků na jednotlivé soubory už to potřeba je - buď bych to pojmenoval po windowsku (každý další trik se stejným názvem by měl číslo v závorce) nebo by pojmenování muselo následovat jinou logiku

Píše:
šlo by u Fate triků hodit nějaké ohraničení popř. ještě líp identické podbarvení pro všechna rolovátka, která jsou ve filtru mezi sebou spojená pomocí OR? Přišlo by mi to citelně intuitivnější, aby uživatel viděl že to je jedna "spojená" skupina.

Přidáno

Píše:
Plus u Fate triků by mohlo přibýt řazení podle Dovednosti (abecedně). Další asi zatím nejsou třeba, případně uvidíme podle živelné poptávky.

Přidáno
10.5.2022 03:32 - sirien
Naoki píše:
Pro rozdělení triků na jednotlivé soubory už to potřeba je

Fuck, to mi vůbec nedošlo. Zamyslim se nad tim.


Ad to podbarvení... sem to myslel jinak (jakože ne pozadí uvnitř rolovátek, ale jako nějakej vizuální rámeček okolo co je spojí...), ale tohle snad bude fungovat taky :)
10.5.2022 03:34 - sirien
Hm. Interesting bug.

U Fate volba "žádný" se zaškrtává napříč rolovátky, což není žádoucí chování.

(není to kritický problém, ale ta funkčnost té volby tím je rozbitá)
10.5.2022 07:50 - Naoki
Píše:
U Fate volba "žádný" se zaškrtává napříč rolovátky, což není žádoucí chování.

To je u všech dialů co mají stejný název. Ono to jinak než takto udělat nešlo, a AFAIK to nerozbijí funkčnost (ještli např. chceš triky s dovedností Atletika které budou pouze z FC, tak stačí zaškrtnout Zdroj)
10.5.2022 11:19 - sirien
Hm. To je zajímavé omezení, se kterým možná do budoucna bude potřeba něco udělat (A u té volby žádné to vadí víc než u ostatních). Ale pravda že zatím to moc nevadí a může to počkat.
10.5.2022 12:31 - Dukolm
Pokud to nechcete používat jako snippety v SRD tak to nemusí být co trik to jeden soubor.

Připadne snippety jdou dát do různých složek ale je pak potřeba mít prefixy při jejich použití.

DNS si musím pořádně přečíst návod na heroku a Nightfall měl o víkendu a včera přednost.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086925029754639 secREMOTE_IP: 44.220.251.57