Dukolm
13.2.2022 22:38
Compendium
Interní skrytá diskuze k https://d20-compendium.herokuapp.com/
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
13.2.2022 22:47 - Dukolm
Na žádost siréna jsem tedy založil skrytou diskuzi.
Autorská citace #2
13.2.2022 23:49 - Dukolm
1) Stahování zdrojáků pro druhou verzi srd generatoru jsme teď zkoušel tohle rclone

2) Co se týče rozběhnutí na hostingu kostky tak to nepůjde. U mě na VPS kde jsou SRD taky ne SRD tam jsou jen proto že jsou statický a neberou prostředky jen disk, kuli co nejednoduší aktualizaci a migraci tam nemám zájem nic doinstalovat oproti zakladu.

3) Takže je otázka kde to pak provozovat? Přesměrovat někam dns záznam na subdoménu není problém.

4) Jinak je mimo moje časový možnosti něco ještě dalšího spravovat.

5) Jinak za mě by bylo jednoduší u fate triků, aspektů, ... než je vypisovat někde bokem je ohraničit nějakým tagem stejně jako to máme v bestiáři. Prostě se to lépe strojově vytahuje. A vytáhnout to během kompilace do nějakého json formátu nebude problém a muže to využít časem i někdo jiný když takhle zpřístupníme data.
Autorská citace #3
14.2.2022 00:28 - sirien
U Fate triků (a částečně i u AW tahů) je ten problém, že mají na všech místech úplně jinou strukturu a formální uspořádání co např k nadpisům (názvům dovedností) popř i jiný formát zápisu, plus některé triky se váží k dovednostem i z jiných sad, které u nich nejsou uvedené (např moje star wars umožňují u svých dovedností triky z Core), což se stejně musí ošetřit manuálně na vstupu někým kdo tomu systému rozumí.

Přišlo mi, že nejjednodušší bude je prostě manuálně vyzobat a udělat jednotnou DB tak jako máme DnD kouzla vytahaná bokem do snippetů s tím že se všemu dá stejná forma zápasu, aby to ten systém nasál jen s minimální nutností vlastního přenastavení.

Přijde mi i do budoucna lepší upravit zdrojová data do jednotného formátu bokem než pro každá data upravovat systém který je nasává nebo všechno dávat do tagů v původních zdrojích. Když nic jiného tak to je mnohem méně kvalifikovaný typ práce a může to udělat každej ťunťa (třeba já) bez zatěžování programátora.


Ad hosting - poradíme si holt jinak. Na Nightfall když budeme měnit hosting to taky nepůjde?


Ad správa - bavil jsem se o tom s Naokim na callu a design by měl být velmi bezúdržbový. To nutné minimum snad zvládne obstarat Naoki :)
Autorská citace #4
14.2.2022 02:13 - Naoki
ad rclone - není mi jasné jestli tím půjde downloadnout přímo z gDrive, nebo jestli ty zdrojáky budem dávat jinam

hosting - stránka poběží na heroku.com (tak jak běží teď), takže nejjednodušší bude dát dns přesměrování. Nevím jak je zvykem s placením, ale pokud se compendium rozběhne tak bude asi potřeba ten hosting zaplatit (nejlevnější varianta jsou nějakých 7 dolarů měsíčně)

Fate triky - viz sirien

design - pokud žádné guidelines k tomu nebudou tak holt něco ošklivého ukuchtím :D
Autorská citace #5
14.2.2022 05:09 - Naoki
Nahrána první verze MVP

Od PoC jsem přidal následující:
- čištčí filtry
- sloupce (a tudíž i vyhledávání) pro anglický název, pravidla, složky a povolání
- výběr více možností
- více infa u nerozkliknuté lišty

Kromě obligátního feedbacku bychom se mohli domluvit na dalším kroku. Možnosti jsou:
- řazení
- Fate triky (blocker: zdrojáky)
- rozhraní pro mobily a tablety (blocker: Fate triky)
- design (blocker: Fate triky)
- ???
Autorská citace #6
14.2.2022 11:29 - Dukolm
Naoki píše:
ad rclone - není mi jasné jestli tím půjde downloadnout přímo z gDrive, nebo jestli ty zdrojáky budem dávat jinam
Umí to po nastavení stahování, nahrávání i sync. Já si nastavil přístupový bod ke složce SRD jen pro čtení a stahuji tak data.

Naoki píše:
hosting zaplatit (nejlevnější varianta jsou nějakých 7 dolarů měsíčně)

No tohle se bude muset projít s ostatními adminy jsou to 2/3 toho co nás kostka stojí ročně aktuálně. A skládá se na to admin team dle možností.

Naoki píše:
design - pokud žádné guidelines k tomu nebudou tak holt něco ošklivého ukuchtím :D

Nightfall má vzhled ve vývoji takže nic stabilního co by šlo poskytnout. Jsme musel css oprášit a kovaný v tom nejsem.

sirien píše:
Přišlo mi, že nejjednodušší bude je prostě manuálně vyzobat a udělat jednotnou DB tak jako máme DnD kouzla vytahaná bokem do snippetů s tím že se všemu dá stejná forma zápasu, aby to ten systém nasál jen s minimální nutností vlastního přenastavení.

Ok jak chceš.

sirien píše:
Ad hosting - poradíme si holt jinak. Na Nightfall když budeme měnit hosting to taky nepůjde?

Zatím jsem nepotkal hosting který by byl cenově dostupný a uměl mixovat technologie. Pokud půjdeme cestou VPS tak obvikle jsou v nějaké přednastavené kombinaci nebo si je instaluješ a řídíš sám, tahle komnbinace ale znamená si ho nastavovat a spravovat plně sami což bude znamenat, že se musí sehnat člověk co to bude dělat (hlídat, aktualizovat, ...) a riskuješ že budeme vypadávat jako RPG F. Nebo naopak se bavíme o několikanásobných nákladech na provoz protože takového člověka budeš muset zaplatit.
Autorská citace #7
14.2.2022 12:28 - Naoki
Píše:
Umí to po nastavení stahování, nahrávání i sync. Já si nastavil přístupový bod ke složce SRD jen pro čtení a stahuji tak data.

Mrknu pozorněji
Píše:
No tohle se bude muset projít s ostatními adminy jsou to 2/3 toho co nás kostka stojí ročně aktuálně. A skládá se na to admin team dle možností.

Možná by šlo všechno hodit na Heroku a tím by se ta cena konsolidovala. Ale to bych si musel nastudovat a pochybuju že to bude jednoduché
Autorská citace #8
14.2.2022 12:59 - sirien
80 USD navíc za jednu funkci je hodně :/

Nemůžeme to na punk hostovat bokem u někoho kdo už má Ruby server?
Autorská citace #9
14.2.2022 13:25 - Naoki
já si neplatím žádný server a potaji hodit kod k cizímu serveru nepřipadá v úvahu

můžeme to prozatím nechat běžet na free serveru: hlavní nevýhoda je že trvá nějakých 4 sekund než se stránka prvně načte a že to má maximum 1000 hodin runtime měsíčně (1000 hodin napříč všech mých projektů, takže je to mnohem míň než to a kdybychom chtěli dosáhnout vyšších čísel musel bych si udělat account speciálně jen pro toto)

pokud časem uvidíme že zájem převyšuje nabídku tak bychom toto téma opět otevřeli
worst case scenario bych si to mohl hodit jako vlastní projekt a dát si tam nějaký patreon nebo kofi na platbu server nákladů
Autorská citace #10
14.2.2022 13:29 - sirien
Můžeme se poptat okolo. ITáků ke kterým máme blízko je dost, třeba někdo něco má v provozu?
Autorská citace #11
14.2.2022 13:43 - Naoki
to by šlo
a jak jsem zmínil, mezitím to může bběžet na tom free serveru

(a až budeš mít čas tak mi dej feedback k tomu MVP ;) )
Autorská citace #12
14.2.2022 14:34 - sirien
Dneska jsme na cestě do Německa, takže sem to viděl jsem z telefonu, vypadá to cool, ale víc si to proklikám až zítra z počítače.
Autorská citace #13
14.2.2022 23:14 - Dukolm
Případně je tu pak ještě zamyšlení použití nějakýho statického generátoru a udělat to tak aby to filtrovalo třeba až v prohlížeči, nebo to mělo předgenereovaný stránky pro nastavení filtru. Vzhledem k tomu že tam není požadavek na editování z applikace by to mělo být technicky možné. Statický soubory hostovat umíme bez větší finanční investice (srd a klíče jsou příkladem).

Vím že v ruby je Jekyll ale nevím jaký jsou jeho možnosti.
Autorská citace #14
15.2.2022 01:49 - Naoki
na statický generování používám spíš Middleman app a jako šlo by to, ale to bych pravděpodobně musel komplet překopat vyhledávací funkci

jestli je ale toto preferovanější cesta tak to zkusím prozkoumat více dopodrobna
Autorská citace #15
15.2.2022 09:22 - Aegnor
A proč vlastně nejde compendium hostovat přímo na kostce?
Autorská citace #16
15.2.2022 10:04 - Dukolm
Kostka má PHP hosting, server kde jsou staticky SRD je taky PHP. A naoki to píše v Ruby. Rozdílné technologie.
Autorská citace #17
15.2.2022 10:49 - Aegnor
a rozběhnout to uvnitř nějakýho kontejneru?
Autorská citace #18
15.2.2022 11:25 - Dukolm
Asi už bych se opakoval s #6 Hlavně poslední odstavec.

Znamenalo by to že se musí zaplatit další stroj případně služba a to zvedne náklady na provoz kostky který jdou za adminama. Čas potřebný na údržbu, ...
Autorská citace #19
15.2.2022 15:06 - Naoki
Čím víc na to koukám, tím jasnější je že udělat tu samou funkcionalitu na statické stránce by znamenalo to psát v JavaScriptu, místo v Ruby... což jako, rád pomůžu komunitě, ale tady po mě chcete moc :D
Autorská citace #20
17.2.2022 15:42 - sirien
Naoki: ok, a ta verze kdy by to mělo d20 URL ale běželo by to jinde je proveditelná?


Aktuální verze vypadá hodně dobře. Poněkud neintuitivní je multiple-select přes shift+click - není to nutně špatně, ale chtělo by to někam napsat strohou nápovědu že to jde udělat, většině uživatelů to IMO nedojde.

Možná zlepšení:
- definovat řazení položek (u některých by dávalo smysl řadit od nejmenší po nejvyšší spíš než abecedně - zejm. vyvolání a dosah
- dát možnost seřadit výsledky podle určitého sloupce
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086891889572144 secREMOTE_IP: 3.144.109.5