Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.12.2022 00:38 - Dukolm
Tak jsem opět aktualizoval dev verzi.

Trochu jsme se ztratil co jsme psal hangoutech o průběžných aktualizacích.

Blogy už jsou samostatně a k diskuzi.
U článku už jde měnit stav (stav Naplánovaná publikace ještě nemá automatizaci která to v daný čas spustí).
U článku je jeden pokus o výběr štítků ale podle mě neúspěšný a stejně ho budu muset předělat.

A pár věcí věcí co úplně není vidět navenek.


Dlužím ještě popis co potřebujeme očekáváme od loga + mám rozkreslený nápad na trochu jiné rozvržení věcí po přidání vyhledávání, ...
13.12.2022 09:23 - sirien
Mobile - ikonka menu napravo nahoře otevře levé menu (strukturu), ne pravé (aktuality) - ty musím otevřít swypem, ale musím vědět že to jde. To je poněkud neintuitivní.
13.12.2022 09:28 - sirien
V diskusi tam kde jsou posty od neregistrovaných to nepřenese jejich vyplněné jméno a ty posty jsou anonymní.
13.12.2022 10:35 - Dukolm
Pošli ideálně url kde to dělá ušetříš mi tím čas.
13.12.2022 11:03 - sirien
tady, post #6 má být Vlasák


Btw. teď sem si všim že by možná bylo friendly umožnit přímý vstup do diskuse k článku/blogu rovnou z horní části stránky, aby člověk nemusel scrollovat až dolu (u článků to asi moc nevadí, tam de skočit do diskuse přímo ze seznamu článků, ale u blogů tahle možnost neni a v tom současnym layoutu moc nevidim jak jí tam dostat)
13.12.2022 19:05 - sirien
Píše:
SIR má smysl ti řikat že všechny tlačítka v editoru vložej <strong>? :)

DUK V html editoru o tom vím tam to je na uvážeonou pak co chceme nabízet
Někde jsem se na to kdysi ptal a zustalo to bez odpovědi


Já bych viděl dvě roviny:
- co chceme dovolovat
- co chceme nabízet

S tím že co chceme nabízet... jsou věci, které budou lidi používat - a popravdě asi bych byl spíš za to držet se zpátky, ta současná nabíka mi přijde vcelku ideální, možná bych přidal SPOILER, protože v některých diskusích občas neni od věci a stejně sme ho chtěli implementovat pro komunitu...

Co chceme dovolovat navíc nad základní nabídku... je do diskuse. Aktuálně tu třeba fungují tabulky, mě jsou jedno, Dukolm není fanoušek... noapak já třeba nejsem fanoušek toho dovolit lidem barvičky nebo smajlíky.
14.12.2022 22:32 - Dukolm
sirien píše:
V diskusi tam kde jsou posty od neregistrovaných to nepřenese jejich vyplněné jméno a ty posty jsou anonymní.


Tak tohle je pěkná věc on totiž existuje uživatel neregistrován a má přiřazeny tyhle příspěvky z počátků kostky. Píšu si to na seznam věcí k řešení.

sirien píše:
Mobile - ikonka menu napravo nahoře otevře levé menu (strukturu), ne pravé (aktuality) - ty musím otevřít swypem, ale musím vědět že to jde. To je poněkud neintuitivní.


Ikonky otevírají menu naopak ta více v pravo levé, ... Celkově tuhle mobilní hlavičku ještě ladím a sbírám nápady.

sirien píše:
Btw. teď sem si všim že by možná bylo friendly umožnit přímý vstup do diskuse k článku/blogu rovnou z horní části stránky, aby člověk nemusel scrollovat až dolu (u článků to asi moc nevadí, tam de skočit do diskuse přímo ze seznamu článků, ale u blogů tahle možnost neni a v tom současnym layoutu moc nevidim jak jí tam dostat)


No tak zamyslím se nad tím s tím že výpis blogů a jejich příspěvků se dá upravit a tlačítka tam přidat.
Teoreticky by mohlo jít přidat to do drobečkový navigace nějak.
3.4.2023 22:42 - Dukolm
Aktualizována dev verze

  1. Proběhl refaktor rozložení dle zpětné vazby (ucelení co je v kterém menu, odebrány gesta protože se rušila s těmi nativními v telefonu)
  2. přidána podpora pro změnu témat přepínání dole v patičce (muže dojít probliknutí defaultního protože se hodnota ukládá v cookies a mění se až během načítání, je to tam takhle zatím abych to dostal i na překladové klíče)
  3. poměrně rozsáhlá úprava organizace stylů z vývojového nepořádku do učesanější formy
  4. Seznamy článků, diskuzí a příspěvků ještě nevypadají úplně krásně dostanu se k nim a vím o tom
Logo

Asi bychom už měly začít řešit to logo, nešel bych cestou že si nechat nakreslit vzhled webu protože netušíme jak se budou věci vyvíjet. To až maximálně později, až bude nějaká ustálenější verze. (Ušetříme tím zklamání osobě co to kreslí a nám práci to nakodovat do přesné podoby podle obrázku a pak řešení jak, do toho nakódovat i novou funkčnost co přidáme)

Logo potřebujeme pro tyto učely (Případně mě doplňte):

  • Logo stránek
  • Favicon v prohlížeči
  • Do dokumentů (překlady, ...)
  • Do streamů
Počítáme s tmavým i světlým tématem, nejspíše dvě verze nebo měnitelné barvy.
Logo by pro Favicon mělo mít menší verzi bez textu a bude se hodit asi i na další věci.
3.4.2023 23:20 - sirien
U blogů bych možná hodil nahoru abecedu nebo nějakej search box - když chci skočit na blog konkrétního člověka tak takhle to je vopruz
3.4.2023 23:42 - Dukolm
U blogů si hraju s myšlenkou mít je řazené podle posledního příspěvku blogu (a mít tam 1-3 poslední blogové příspěvky autora) a někde vedle mít abecední list blogů s tím že jim ale bude víc vypsaných na stránku.
26.6.2023 22:13 - Dukolm
Tak jsme se po delší době dostal k nightfallu a aktualizovat dev. Po dálavě se musel víc starat o babičku tak jsem sotva stíhal věci okolo GC.

- obrázky v cache se generují v avif (efektivnější)
- přepracoval jsem blogy a
- technické aktualizace co nejsou vidět


Skupiny a co s nimi jak je chceme pojmout?
7.4.2024 20:36 - Dukolm
Tak v nový práci už jsem se trochu rozkoukal.

Aktualizovaný dev drobné změny na hlavní stránce a základ pro aktuality.

Změnil se html editor. Vydaly novou verzi a trochu mě to doběhlo v aktulizazi věcí abych mohl používat to ně čem poběží aktuality.

A proběhl technologický skok na aktuálně nejnovější verze u většiny věcí.

Nefungují překladové klíče a je to v řešení co s tím.
7.4.2024 22:28 - sirien
super, já sem se zase propracoval svym ToDo listem tak že (doslova) konečně zas vidim Nightfall položku, tak tenhle tejden bych se měl snad dostat k tomu to fakt poctivě projít.-
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077376842498779 secREMOTE_IP: 18.223.172.252