Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #41
19.10.2014 20:04 - Dukolm
No co se týče pořadí jsou pro nás důležité tyto věci.
Řazení pod sebou pravý sloupec, leví sloupec a tělo.
Pak volba pro ty tablety kde dát sloupce nad tělo nemusí být špatný nápad (s tím že je udělat rozbalovací po kliknutí).

No takhle funkčnost musí zůstat stejná(sám nesnáším když mobilní web neumí to co normální), s tím že vzhled se bude měnit a přizpůsobovat. To že něco můžeme schovat zjednodušit uvidíme až podle jednotlivých případech.
Autorská citace #42
19.10.2014 20:27 - sirien
Funkčností jsem myslel třeba to, že na mobilním rozhraní lze třeba nějaké věci seškrtat. Třeba ukázat jen jednu položku Archivu místo pěti (nebo ho neukázat vůbec) atp.
Autorská citace #43
19.10.2014 22:11 - Dukolm
No doufám že tohle nebudu muset dělat, spíš bych seškrtával obsah že ve velkém se zobrazí i pretext a na telefonu jen název.
Autorská citace #44
19.10.2014 22:43 - sirien
To zní docela rozumně (pravda je že i já nenávidim když mi mobile web nezobrazí tytéž možnosti co standardní web...)
Autorská citace #45
21.10.2014 21:54 - sirien
Návrat k třetímu levému sloupci navíc řeší i další problém a to jsou kontextová menu, která na Nightfall budou potřeba.

Na MAIN page tam dáme diskuse, abysme je zviditelnili, ale navíc k tomu při vstupu do sekce článků můžeme například v levém menu zobrazit sborníky článků, které už jsem pár dnů přemýšlel kam asi tak dát. V Komunitě tam bude možné zobrazit třeba OT diskuse nebo seznam posledních diskusí s klíčem "event" (tj všechny srazy, ukázková hraní a podobné záležitosti)

Popř. můžeme levý sloupec udělat "staticky-variabilní", tak jako je box Aktualit - tj. mít nahoře přepínání (diskse / sborníky).
Autorská citace #46
21.10.2014 22:00 - Gurney
sirien píše:
můžeme levý sloupec udělat "staticky-variabilní", tak jako je box Aktualit - tj. mít nahoře přepínání (diskse / sborníky)

To nevím jestli je to zas tak dobrý nápad. Zrovna nedávno jsem strašně překvapil jednoho uživatele, co na kostku aktivně příspívá už roky tím, že vůbec existuje něco jako "záložky", resp. že si v nich můžš hodit odkaz na konkrétní příspěvek v nějaké diskuzi.

Btw další velmi užitečná věc, která v tom přehršli tlačítek snadno zapadne.
Autorská citace #47
21.10.2014 22:31 - sirien
Když to je kritickej problém na jiné téma, které jsme ještě neotevřeli ale které musíme taky vyřešit: máme tu HAFO funkcí které jsou awesome - jenže jak je udělat graficky tak, aby je uživatelé VIDĚLI.

Zrovna ty tlačítka v boxu aktualit jsou myslím docela přehledná. Tlačítko "přidat do záložek" už bohužel moc ideální není. Jeho popisek "přidat záložku" je také divný, mělo by tam být spíš "přidat DO záložEK".

To kontextové menu je jedna z variant jak víc zviditelnit různé prvky Kostky. Mít to staticky s přepínáním má tu výhodu, že to budeme moct snáz udržet stejné napříč Kostkou. Udělat to jako čistě kontextovou nabídku je zase variabilnější a umožní nám to snáz ukazovat věci, co chceme.
Varianta samozřejmě je udělat to přepínací a nastavit aby se v každé sekci automaticky přeplo na jiný "default", jen nevím, jak šťastný nápad to je...
Autorská citace #48
21.10.2014 22:36 - Gurney
sirien píše:
Když to je kritickej problém na jiné téma, které jsme ještě neotevřeli ale které musíme taky vyřešit: máme tu HAFO funkcí které jsou awesome - jenže jak je udělat graficky tak, aby je uživatelé VIDĚLI.

Já se ho snažím otevřít od první stránky téhle diskuze :) přijde mi to společně s tím vkládáním článků (budu muset že jsem dostal html oslavit nějakým překladem btw) jeden z nejpalčivějších problémů kostky.
Autorská citace #49
21.10.2014 22:52 - sirien
Jenže co s tím chceš dělat. Ty funkce tu máme, ty funkce potřebují tlačítka, těch funkcí je hodně, těch tlačítek je hodně a na jednu stránku všechno prostě nenarveme.

Napadá mě nějaké klikací menu (klikneš a rozjede se Ti textová nabídka "přidat do záložek" / "označit jako nepřečtené" / ...), jenže to je
a) neelegantní
b) neergonomické
c) pro některé funkce (citace například) dost kontraproduktivní


Vem si, že jen u postů máme teď tři tlačítka (citace, záložka, #URL), chceme přidat čtvrté (mark as unread) - pokud tohle lidem přijde moc a neorientují se v tom, tak už fakt netuším co s tím.

Možná pracovat s grafikou těch tlačítek. Resp. s ne-grafikou a rovnou dummy-textem. Místo uvozovek tam dát natvrdo [CITACE], místo záložky [ZÁLOŽKA] a místo #48 tam dát [post #48], když to tak řeknu "jak pro debily". Nebude to hezké, ale možná to bude funkční... nicméně nejsem si jistej, jak moc obecně to bude aplikovatelné.


Další věc je že asi budeme muset nějak (?) snížit "hloubku" Kostky. Aktuálně máme standardně 2-3 a místy až 5 úrovní - to bude potřeba sesekat minimálně o jednu, když to zvládneme tak i o dvě... což je ale na to si sednout tenhle týden ideálně na to pivko a zamyslet se nad tím s tužkou a papírem, protože při vymýšlení tohodle si uvaříme mozky se bojim.
Autorská citace #50
22.10.2014 10:23 - Dukolm
Přiznám se že otázka Co s třetím levým sloupcem mě docela dost vrtá hlavou. Jako něco co se různě mění dle pozice na webu je dost dvousečné má to své klady ale i mínusy.
+ najde se kupa využití vypíchnutí důležitých věcí
- ale v době kdy se do toho bude občas dávat nějaké pod menu tak je to spíše zmatečné

Co se týče ovládacích prvků tak je potřeba pro ně udělat jednotný vzhled a formát(y). Aby uživatel nebyl maten jako je u aktuální verze občas.
Autorská citace #51
22.10.2014 10:44 - Gurney
sirien píše:
co s tím chceš dělat

Konkrétně u Novinek/záložek by Záložky mohly být pod Novinkami (tam kde maj admini rozepsané články). Pokud je to dotaz obecně na ta kam dát všechny ty tlačítka, nevím, doufám že z toho půjde nějak vybruslit pomocí znovuzavedení levého sloupce.

sirien píše:
Vem si, že jen u postů máme teď tři tlačítka (citace, záložka, #URL), chceme přidat čtvrté (mark as unread) - pokud tohle lidem přijde moc a neorientují se v tom, tak už fakt netuším co s tím.

U postů mi ta přehlednost přijde naopak dobrá.

Píše:
...což je ale na to si sednout tenhle týden ideálně na to pivko a zamyslet se nad tím s tužkou a papírem, protože při vymýšlení tohodle si uvaříme mozky se bojim.

Zrovna jsme se zbavil některých činností, které jsme měl provádět, takže nejsem proti.

Dukolm píše:
Co se týče ovládacích prvků tak je potřeba pro ně udělat jednotný vzhled a formát(y). Aby uživatel nebyl maten jako je u aktuální verze občas.

J, tím by se ta ta přehlednost asi dost vylepšila.
Autorská citace #52
22.10.2014 15:03 - sirien
Dneska jedu do toho Brna... chceme teda nějak dát nějaký sraz a probrat to osobně?
Autorská citace #53
22.10.2014 17:01 - ShadoWWW
Já jsem pro!
Autorská citace #54
22.10.2014 18:15 - sirien
ShadoWWW: zítra nebo v pátek (nebo v neděli) bysme mohli udělat tenhle admin sraz a pokecat o Nightfall.
Otázka je, kdy budou mít čas Dukolm a Gurney.

Předpokládám, že téma zabere dost času v řádu hodin a upřímně u toho nechci mít dav dalších lidí, radši bych to probíral soukromě mezi námi adminy a uživatele do toho v téhle fázi moc netahal (a už vůbec ne namátkou a plošně), protože si musíme nejdřív sami ujasnit kde jsou naše preference pro celý web a jak si to představujeme. Koncepčních rozhodnutí nás čeká docela vela.
Autorská citace #55
22.10.2014 18:20 - Gurney
Zítra nebo v pátek bych mohl. Zítřek by byl lepší.
Autorská citace #56
22.10.2014 18:23 - Dukolm
Za mě to vypadá bledě, zítra určitě nemůžu a pátek bych to asi nestíhal nějak rozumě tam a zase zpátky, v sobotu mám jednu akci a v neděli nemám představu jak budu použitelný po té akci. Asi by se dalo zařídit že budu v dosahu IM spojení ale na cestu do Brna zpátky to asi nevíjde.
Autorská citace #57
22.10.2014 19:16 - sirien
ShadoWWW, Gurney: ok, tak já navrhuju se teda sejít zítra tam co psal ShadoWWW (tj. U Richarda) a probrat nějaké ideové koncepty, otázky sekce komunita a podobně plus si třeba trochu brainstormnout?

Možná bych se sešel dřív, než v osm...

S Dukolmem se holt srazíme někdy jindy. (každopádně nějakej full-sraz by to chtělo... ideálně třeba i s Alnagem, i když nám tu teď povětšinou mlčí)
Autorská citace #58
22.10.2014 22:15 - Alnag
Alnag to tu čte. Ale nechávám to už víc na vás.
Autorská citace #59
22.10.2014 22:20 - Gurney
ok, můžu tam být tak v 1745

EDIT:
Alnag: Tak nás by názor Otců zakladatelů docela zajímal :)
Autorská citace #60
22.10.2014 22:47 - sirien
Posledního Prvního Dice Mastera :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08545708656311 secREMOTE_IP: 34.239.185.22