jira
23.5.2011 13:43
Battletech
bude se hrat klasicka doba ta vyhovuje vsem

Máte zájem o sérii článků/videí o BattleTechu (deskové hře)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body11
Nekladné body1
Autorská citace #61
13.6.2011 19:12 - Fibriso
no, bylo zo zajimave
první hra dopadla neslavně - dva mechové vs par tanku a jeden mech plus obrněná základna: každej z mechu dostal spravně mířený kritikac do jadra a uz jsem byli pečení dokřupava
"hele, bunkr, nevíš co tam maj?"
"vypada to jako gausovka"
BONK za 15

takže simulace s dvěmi mechy byla nedostačující, plus Petrův mech značky Sekáto se ukázal jako zcela naprd po té, co byl sám nasekán 3 tanky (6? tun armoru se ukazalo jako malo)
druhá hra se vydařila mnohem lépe, byl přibrán nahodilý mechcommander a za jeho vydatne pomoci byla nakonec základna dobita...skoro
jeden mech nám utekl (no mech, zbyj z něj jen skelet s kniplem na nožičkach...) a vyhodil se do vzduchu i s jedním ukolem

hra byla ovšem ve výsledku super a hodně jme se bavili
Autorská citace #62
13.6.2011 20:05 - Vojtěch
Zas tak vydatné ne... asi jsem si raději měl nabrat toho Wolverina. Ale sranda byla, to zas jo. Ještě to letadlo a bude to fajné (jde sběhnout ke Kuritovcům a šetřit si na zánovní Slayer)!

Problém je myslím trochu v tom, že docela fungujeme individuálně a ne jako jednotka. Tedy HBK se žene dopředu a na ránu nehledí, DSV nejde nikam a ač se raketami snaží, tak HBK nedovede úplně ohlídat (ne jeho chyba zcela) a PXH se snaží uhýbat protože PPC + něco do pacinky by z něho udělalo pobíhající střední laser. Každý jsme dělali co nám šlo nejlépe, ale součinnost už krapet drhne. Mno, chce to posily.

Co že to Petr hrál v první bitce? Tohle?
Autorská citace #63
14.6.2011 12:54 - Hunter
Diky za shrnuti... Dal jsem ta nova skill pravidla na net, vcetne uprav, co jsme s Jirkou delali. Tohle je jinak moje stranka, kde mam veci k battlu, stejne jako i postavy - pridam i vase :-)
Moje postava je Hans - dle dohody staveny jako velitel cele jednotky (proto taktika a persuasion na 3 :-) ). Taky umel pilotovat helikoptery a vselijaka era, tak jsem mu to tam dal taky :-)

Jsem zvedav na vase postavy a mechy :-)

http://p.oplt.sweb.cz/battle/index.html
Autorská citace #64
16.6.2011 16:05 - jira
cago vsem priznivcum battletechu dalsi hrani battletechu je 26 kde to se jeste upresni jinak na staryho barona se zene armada je jako jedinej kterej se postavil vlade jinak kluci nasli jednu rusicku 1 uroven,er pcc 1x,lbx 1x,5 tun brneni proti energetickym zbranim,5 tun proti balistice 3dvojity chladice a 2 tuny brneni stealth
Autorská citace #65
16.6.2011 16:51 - Fibriso
takže jestli to chápu dobře, cíl na dalších misí je ubránit nějak barona, aby nebyl zašlapán do země. Třeba zničení několika důležitých mostů, krocnutí velitele armády, či zničení toho Atlase co se na nás usmmívá z tamhletoho kopce?
(hele, to neni tak blbej nápad vzít nějakých blbmecha, a nastrojit ho papundeklem aby vypadal jako Atlas a tajit ho tak, aby se o něm nepřítel co nejlépe a obtíže dozvěděl)

Er PPC? no ouvej, to jsme našli pěknej opékač, (jinak taky řečeno autokremační zařízení) :D
nejaky salvage, který by se dal dostat z těch tanků, munice a podobné? (třeba náboje do LRM či SRM)
Autorská citace #66
16.6.2011 19:07 - Vojtěch
Jestli myslíš autokremační jako sebekremční, tak to souhlas. HBK by to možná dochladil, ale jinak to bude s SHS peklo.
Autorská citace #67
16.6.2011 19:55 - Fibriso
jo, sebekremace snadno a rychle, nechce si někdo naložit dvě?
...kolik to žhaví, 15?
nějak ještě nerozumím te vaší SHS a HBK hatmatilce, mohu poprosit o překladM?
Autorská citace #68
16.6.2011 20:21 - Vojtěch
15 v základu, nevím co po těch vašich úpravách.

SHS - single heat sink - obyč. chladiče (tedy ne dvojité).
HBK - od HBK-4G Hunchback (a jiných modelů). Petrovo poslední vozítko byl tuším HBK-4H Hunchback a pár úprav.
Autorská citace #69
17.6.2011 09:11 - Hunter
No uvidime, co se me tyka, tak pochybuju, ze bych nekdy ER verze vyuzil - v zasade nabizi sice vetsi dostrel a tudiz nizsi cilova cisla na zasah, ale nase strelecke umeni je i ted natolik dobre, ze si radsi vystrelim trikrat z PPC, nezli jen dvakrat z ER PPC a budu doufam, ze udelam stejny damage :-) Ale me to neva, ja jsem se zakladnimi pravidly a vybavou spokojen :-)
Autorská citace #70
17.6.2011 09:13 - Hunter
Jo a Wrigly nebude 26. moct - ma praci. Tonda musi byt doma na nemocenske, takze pokud nepujdeme hrat k nemu, muzeme hrat u nas, ale kluciii mi budou chybet :,-)
Ehmm, budu si muset vystacit s dlouhymi vlasy naseho zahranicniho kolegy :-D
Autorská citace #71
17.6.2011 15:53 - Hunter
Kluci, pokud by vam to nejak extremne nevadilo, rad bych se mrknul na vase deniky - jak osob, tak mechu, at mame prehled - zverejnil bych je jako ten svuj a pak i treba ostatnich kluku na tech mych strankach... Prijde mi to rozumne, abychom vedeli co kdo umi a zaroven se tak da zamyslet vcas nad strategii pro mechy - kdyz uz jsem ten velitel ;-)
Mail na me vsichni mate, takze kdyz mi to poslete tam, hodim vase deniky na net :-)
Autorská citace #72
17.6.2011 20:26 - jira
tak bude hrat david,to je muj svagr,pavel,fibri a mozna petr jestli bude mit cas mozna vojta skoda ze nemuze tonda ani lukas
Autorská citace #74
20.6.2011 12:25 - Hunter
Po dohode s Jirkou je tedy maximalni mozna uroven skillu 3 do zacatku. Pokud jste zoldner, mate narok na tezsiho mecha (65 az 75 tun). Pokud jste profesionalni vojak (moje postava), mate naopak o 60 skill bodu do primarnich a 40 bodu do civilnich vice s tim, ze muzete mit jeden skill na 4 v primarnich a jeden v civilnich uz do zacatku.
Zupdatoval jsem si proto postavu a tesim se na vas ve svem modifikovanem Gryfovi :-)
Autorská citace #75
20.6.2011 16:54 - Fibriso
nějaké zdražení skillů tedy není, Ok
Autorská citace #76
21.6.2011 11:56 - Hunter
Jak jsme se dohodli v aute, dame zatim jenom limit na max. co se da ze zacatku vzit - tim jsou lepsi skilly stale casem k dispozici :-) A zaroven to nenuti nikoho zbesile predelavat postavy :-)
Autorská citace #77
21.6.2011 15:23 - Hunter
Pridal jsem denik Fibriho a Jirkova svagra na ten muj net...
http://p.oplt.sweb.cz/battle/index.html
Petre, muzes nam poslat svuj, at ho taky zkouknem a hodime ho tam...
Autorská citace #78
23.6.2011 07:27 - jira
takze hrat se bude asi na ceskomoravske pocitam ze bude petr,pavel,fobri asi david a tonda.
Autorská citace #79
23.6.2011 10:59 - Hunter
ja budu, akorat mi poslete adresu, kde na te ceskomoravske :-) A od kolika tam chcete zacit :-)
Autorská citace #80
23.6.2011 12:45 - Fibriso
adresa je zde
Autorská citace #81
23.6.2011 13:37 - Vojtěch
V neděli bych mohl aj ja :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075217008590698 secREMOTE_IP: 34.227.191.136