Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
24.7.2017 18:10 - tony
za mne je pálení FP v pohodě když děláš něco co umíš nebo čemu rozumíš.Když něco dělám "poprvé" jako např.zastrašování tak mi tam prostě nesedí že dám FP a mám 20+.......Možná kdybych to chtěl v budoucnosti umět tak pak jo,skusím to dám fp,vidím výsledek a řeknu si fíha to bylo hustý to ted budu dělat.....Takhle si to umím představit.

Ty bys jí možná neřešil ale postavy ano,kord když jsem si házel na percepci a uspěl.
24.7.2017 19:09 - Elvid
Hunter píše:
ze nekdo nepouziva FP pote

To nebylo myšleno nějak zle, nebo že měl FP použít...pouze,že tam ta možnost taky byla. ;-)
Jinak já nepoužíval na přípravu skrýše FP, ne kvůli tomu, že bychom měli jistý úspěch, ale protože mi nepřijde vhodné používat na takovouto věc FP. Jinde nevím, kde by se používaly, ale to je celkem jedno. ;-)
Rozhodně do toho nebudu mluvit hráči, kdy použít o to jsem se nesnažil a ani jsem nechtěl, aby to tak vyznělo. Tam jsem chtěl jen lehce popíchnout Tondu k delším zápisům, než pár větama... O:-)

tony píše:
Ty bys jí možná neřešil ale postavy ano,kord když jsem si házel na percepci a uspěl.
Tohle není o postavách. Tam jsem právě ani nechápal jako hráč, čeho si můžeš všimnout, nehledě na to, že by se to tam pak odehrálo trochu jinak.
Jestli jsi zaznamenal, tak jsem tam jako hráč řešil, ke komu jdeme provézt ten výslech, abych se ujistil, že právě nemusím za postavu nic dělat a ani říkat, abych výslech odvedl na druhého strážného.

Něco jiného by bylo, kdybych to ukrytí následků aktivně neřešil, případně aktivně neřešil, kam a jak jdeme.
25.7.2017 08:47 - Bleška
*sigh*

Začínám z toho být unavená... Jako fest. Dohadovat se o tom, kdy použít a nepoužít FP? A odpověď typu: Tohle neřešme, to teď nemá smysl... co to je? Když to nebudeme řešit TEĎ znamená, že to budeme řešit POTOM a budeme zase tam, co jsme TEĎ. Proto bych to ráda měla vyřešený a uzavřený. Ne jen čekat, až opět dojde na stejnou situaci a zase se dohadovat.

Michale, důvod, proč chci soupis pro hráče je, že nevěřím, že si to s Wriglym mezi sebou ujasníte. A v tvém příspěvku píšeš opět: Teď to neřešte, není to teď důležitý. Kdybys sis to pořešil a nám dal jenom vědět: Ok, mám to hotový, máme to s Wriglym odsouhlasný, nemám s tím problém. Ale takhle se nemůžu zbavit dojmu, že se vám to jenom teď řešit nechce.

Nečekala jsem, že nová hra bude bez porodních bolestí, ale tohle?

Já jsem taky pro to pivo.
25.7.2017 17:17 - Elvid
Bleška píše:
Ale takhle se nemůžu zbavit dojmu, že se vám to jenom teď řešit nechce.

Pořešené to je kromě jedné drobnosti a tu nechám na wriglym, ať ji pak upřesní, není podstatná. Tuším, že jsem se tu pokaždé vyjadřoval, že už je to pořešené do budoucna, jak se to bude projevovat.

Namátkou:
Elvid píše:
Ad Wrigly: Ještě jsme nepořešili, jak se ty projevy projeví při smrti...

Leese Dailen píše:
Na hre padlo par peknych napadu, ktere jsem nasledne vyuzil a s Michalem po hre dohodl zbytek (az na ty posmrtne nasledky, poslu cele mailem Michale)
26.7.2017 08:34 - Bleška
A výsledek nikde a spousta věcí tady už vyšumělo do ztracena.
26.7.2017 12:02 - Leese Dailen
Bleška píše:
A výsledek nikde a spousta věcí tady už vyšumělo do ztracena.

Nejsem si jisty jaky vysledek ocekavas.
Pokud chces neco doresit, tak napis co. Ja ted eviduju: rozepsat fungovani s pocitaci/droidy; zda ma grapple branit pouziti vetsich zbrani

tony píše:
Ty bys jí možná neřešil ale postavy ano,kord když jsem si házel na percepci a uspěl.

pokud bych bral v potaz zamaskovani cele postavy a ne jen vpichu, coz Michal aktivne zminoval. Tak by sis toho nevsiml.
At ten rollback nejak rozetneme. Do zapisu to prosim nezminujte, za nejvhodnejsi reseni povazuju to vratit. Pokud bychom se presto dohodli, ze to nechame, zacneme tim na pristi hre.
26.7.2017 13:20 - Bleška
Leese Dailen píše:
Pokud chces neco doresit, tak napis co. Ja ted eviduju: rozepsat fungovani s pocitaci/droidy; zda ma grapple branit pouziti vetsich zbrani


Tak droidi se víceméně vyřešily sami náhledem do pravidel, jak nám Pavel přečetl.

Co se týče grapple, na to jsme narazili ve dvou předposledních hrách, pokaždé bylo řešení jiné, doposud žádná úprava.
Fungování počítačů - doposud jsme s fungováním počítačů v SW neměli žádný vážný problém, občas nejasnosti, které se ale vyřešily na místě. Najednou z toho byl celkem slušný konflikt. A tohle téma mi přijde natolik rozsáhlé, že jakmile do toho zasáhneš a nenapadnou tě všechny možnosti, tak se zase pohádáme, nehledě na udržení konzistence.

Michalova postava - další konflikt. Ok, je to vyřešeno, ale co přijde příště?

Nikdy před tím jsme se takhle nedohadovali. Nikdy před tím pravidla nebo vůbec pohled na řešení situací neplodila tolik zlé krve, jako nyní. Pojďme si na to lidi sednout. Tady to nevyřešíme. A na hře u stolu to jenom kazí hru.
26.7.2017 13:50 - tony
Ja ted eviduju: rozepsat fungovani s pocitaci/droidy; zda ma grapple branit pouziti vetsich zbrani.

Co přesně ti vadí na pravidlech která to řeší?
26.7.2017 21:53 - Bleška
Hm, už jsem smazala asi 5. příspěvek takže ve zkratce:

Je to ten grapple, který není jasný, jak vlastně platí, martial arts, nejasnost ve fungování počítačů (možná by stačilo nedomýšlet to příliš do detailu, kdy se reálně dostanem na úroveň vystudovaného IT či co), droidi jsou popsaní v originálních pravidlech, netuším, proč to měnit, FP=20, vzít si 10=trvá to 2x tak dlouho.

O těch posledních dvou Wrigly ví, o MA taky ví, ten zbytek teď vyvstal.
26.7.2017 21:54 - Bleška
Btw, napíše někdo další zápis? :)
26.7.2017 21:54 - Bleška
Já už skoro finišuju ten svůj z minulé hry :D
26.7.2017 22:28 - Tony
Díky ten příspěvek byl nicméně na Lukáše....ale díky i za tvůj názor :)
27.7.2017 06:32 - Elvid
Bleška píše:
Btw, napíše někdo další zápis? :)

Chystám se ho zkusit sepsat v sobotu, kdy zatím nic jinak nemám, tak to snad klapne...O:-)
27.7.2017 10:13 - Hunter
Muj zapis bude az... hmmm... nekdy pristi tyden, na vikend si budu uzivat jinych radosti...
27.7.2017 13:13 - Leese Dailen
Takze nejdriv to dulezite, Pavel i Michal by meli cas ve stredu 2.8., tak bychom se mohli sejit an to pivo a probrat/ujasnit situaci. Jako misto me prvni napadlo U Houmra, ale jestli mate lepsi napad, sem s nim. Cas, alespon za me od 19h.

Prosim tedy Andy a Tony potvrdte, jestli mate cas a prijdete.

K dalsimu:
Droidi - jedinne, co mi dost nesedi je moznost behem chvilky prepisovat droidovy vzpominky, chovani, ... Zapsat noveho majitele-ok, vymazat pamet do tovarniho nastaveni-ok, zmenit parametry v nastaveni-ok, kopirovat ulozena data-ok. Zmena bude v case nikoliv nemoznosti to provest.

Pocitace - zaprve je v pravidlech nedoresena pamet/kapacita nosicu, jsou jen zminky a i driv jsem na to narazel. Dalsi co je nedoresene je hackovani - pospojovat jednotliva pravidla do fungujiciho celku, rozepisu. Dalsi otazka je kradeni lodi -bylo by dobre ujasnit co vsechno je pro to potreba, aby bylo nadale jasno, rozepisu.

Grapple - resi se stale stejne, jen jsem nejasne napsal poskozeni pri Crush (doreseno - unarmed), padla otazka na omezeni pistoli (doreseno - lze pouzit jakekoliv lehke zbrane) a resili jsme zda neni moc silne zamezit grapplem pouziti vetsich zbrani (doreseno - lze pouzit jen lehke zbrane, na pouziti vetsich je potreba se vyprostit. Je to silne, ale zamerne, aby bylo mozne vyradit nepratele potichu).

Force pointy (20) - ano je to silnejsi nez puvodni verze, ale to byl zamer. Pokud se dohodnete mezi sebou, ze to pouzivat nechcete, tak to vyradime. Me se to takhle libi.

10=2x tak dlouho - totez co FP, pokud se dohodnete, muzeme se vratit k puvodnimu. Nejvetsi problem vidim v tom, ze to neni aplikovatelne na vsechny situace a skilly, coz ale nebylo ani puvodne.

Leris (azant) - s Michalem vyreseno vcetne dusledku, situace z minuleho hrani se vraci - Teo s Lerisem prosli kolem a sli vyslychat druheho veznitele.
Pokud to budete chtit vedet jako hraci predem, muzu popsat jak to cele funguje, postavy se to ale dozvi az pri hre.
27.7.2017 14:46 - tony
droidi:proto by mělo jít že si ty věci připravíš předem.

pamět: a chceš to řešit počtem GB na 1cm HDD,nebo 1gram? Vzhledem k tomu že to je scifi kde jsou baterky které ti vydrží fungovat 500 let a váží 0,5kg tak si myslím ře řešíš zbytečné detaily.

Hackování:pokud se nepletu tak s hackováním zatím problémy nebyli.

Zatím to vypadá že úterý a středa mám noční.
27.7.2017 15:08 - Hunter
Takze pivo u Tonicka v praci? :-)

Za me k brani desitky - rad bych tam videl 1x cas, tim to pak odpovida tomu memu "prumerny vysledek". Kdyz je to dvojnasobek casu, tak na podprumerny vysledek je to nuda = ve hre jsme v podstate desitku prestali kvuli tomu pouzivat a resime to u dulezitych veci proste spalenim FP. Aneb, jsem pro 1x cas pro desitku.

Droidi a hackovani = ja bych to rad neresil do hloubky, pokud by to slo, ale spis jen max ala "flavour" popisoval, cca jak na to. Plus hod proti DC. Adekvatni priprava muze znamenat bonus, neznamy system postih... Ale nechci odehravat detaily, mame jine predstavy jako hraci = postavy to "nejak" udelaly a neresme (a tudiz se nehadejme) jak :-) Maximalne si muzeme rict, co "nejde" = to Wriglym prosazovane nejde mazat cast pameti rychle. Ve vysledku pokud to prinese neco pribehu, je mi to jedno. Veci co "nejdou" musi byt zname dopredu.
Kapacita souhlas, taky jsem s tim mel problem pri svem GMovani. Ale... Plany Death Star jsou na jednu disketu, coz je kanon... Tj. ostatni data se tam v zasade maji snadno vejit (tj. neco jako 1 Petabyte, nebo dokonce 1 Exabyte na datakartu :-))...

Ostatni za me ok...
27.7.2017 15:27 - Leese Dailen
Nejsem si jisty ok kolika zacina Tonikovi nocni, ale predpokladam, ze se to kryje, takze bud u Tonika nebo pak az v sobotu 5., ale to bych radsi hral SW (mohli bychom ale zajit nekam po hre...)

tony píše:
droidi:proto by mělo jít že si ty věci připravíš předem.

Souhlas, existuje na to i popsany equip, ktery primo prepisuje cely software droida na vlastni.

Hunter píše:
Kapacita souhlas, taky jsem s tim mel problem pri svem GMovani. Ale... Plany Death Star jsou na jednu disketu, coz je kanon... Tj. ostatni data se tam v zasade maji snadno vejit (tj. neco jako 1 Petabyte, nebo dokonce 1 Exabyte na datakartu :-))...

Kdyz uz chces Kanon, tak jsi taky asi videl ve filmu, jak velka ta "disketa" byla (Rogue One), jinak to mel v palici R2, coz je taky ok.
Chci resit koncepci a fungovani, detaily by se daly rozebirat donekonecna. Prave proto, ze mame jine predstavy bych to rad vyjasnil, abychom to sjednotili a ne hrali s klapkami na ocich.
27.7.2017 18:30 - tony
Velikost HDD:
Kanon je že si lidi předávali mezi sebou disketu s plánama která skončila v R2.To co myslíš ty je harddisk kde byli i další věci.

V sobotu a neděli nejspíš budu mít denní,možná že to stihnu prohodit na 24ku,ale nevím a tak se ozvu.Jinak noční mi začíná ofiko od 18,00.
29.7.2017 12:51 - Hunter
Probouzim se s trestici hlavou a veskrze novymi bolestmi. Mam pocit, jako by se mnou nekdo zatloukal hrebiky. Pachut v ustech je vystridana znepokojenim, kdyz mi dojdou posledni udalosti.
Rozhlizim se opatrne, stale citim zavrat, kdyz ji zvedam ze zeme. Koleno osklive zaboli, kdyz narovnavam nohu. Asi z toho, jak jsem po prelezani te krabice spadl dolu. Heh, krec v sanici, tvrdy dopad a pretizeny mozek si krome bolesti pamatuje na par vojenskych bot u hlavy a pak sbohem ma lodi.

A ahoj vezeni. Permabetonova stavba, zamrizovana okna. Coze? Ne plast, ne okenice, ci klimatizace, ale zkratka okenko s mrizemi? To jsem v nejakem stredoveku, nebo co? Rozhlizim se s udesem dal. Ma zamrizovana cela vede do chodby. Jsme na konci chodby. V protejsi cele je Miqua, stale jeste v prenatalni poloze. Volam na ni, ape nic. Teo a Leris jsou ve vedlejsich celach. Leris ma vyhled do jakesi ulicky mezi nasim vezenim a necim, co muze byt sklad. Ja pak na zdvihajici se kopec. Dny zacinaji plynout. Navstevuje nas nejaka rodianska sracka a pta se ostatnich, co mu nabidnou. Me ne. Me slysel jen kdyz jsem hulakal, aby Miquu vzali k doktorum. Alespon, ze poslechl. Ale muze za to, ze nemame vodu ani jidlo. Kreten se sosackem a komplexem je to a taky mu to od plic rikam. Umyslne nas terorizuje, asi, aby nas oslabil. Kdyz pak pro me prijdou, abych bojoval v jakesi arene, kaslu na ne. Vim, ze me chteji ponizit, chteji mi dokazat, ze jsou lepsi nez ja. Ale to jim nedovolim. Pohrdam jimi. Sednu si do meditacni polohyba soustredim se. Uklidnujubrozbourene myslenky, vsechnu tu nenavist, kterou citim. A i to ponizeni. Hlavne to jesmi videt. A pak to prijde. Obrovsky duros se na me vrhne. Tedy, kdyz vidi, ze bojovat nechci, snazi se me vyprovokovat, ale ja ho ignoruju. Hodi me. Dopadnu dobre, seberu se a zase sedim v sedu. Mohou zlamat me telo, ale ne dusi. Imperium nikdo tak snadne neporazi. Stojim v duchu nad nimi a v litosti na ne shlizim. Jsou tak mali ve svych potrebach... Dokonce slibuji, ze vsem daji vodu, kdyz budu bojovat. Ale takovy precedenc jim nedovolim. Nenajdou si skulinku. Ano, budeme trpet, ale bud nas zabiji, nebo uteceme, zadnou dalsi moznost jim nenecham. Nas totiz nezlomi...

Den po arene dostavame stejne vsichni vodu. Parada. Snazim se vydrzet dal jepit, ale je to treti den. A proste to nejde vydrzet. Rozpraskane rty chtive saji z lahve a mozek ma co delat, aby dokazal ovladat pomale dousky. Leris svoji vodu investuje do pokusu, jak se dostat ven. To ocenuju. Ale nevyslo mu to. Plan je, ze Teo straz vydesi a Leris zmacke v objeti. Ctvrty den to nakonec vyjde.

Leris ze sebe vydava to nejlepsi a drti strazneho bezhlesne. Je ticho, ten druhy ve straznici se tak nedozvi, ze mame klice, venku z cel a svobodni. Pada proto prekvapene po vystrelu Tea a dalsimu skrceni Lerisem k zemi. Leris zapasit umi, to se musi nechat. Nekdy se zeptam, kde se to naucil.
Hmm, ostatne, uz vim, co ty zahyby kuze na tvari jsou! Skryvaji jakasi tykadla. Asi na piti vody. K cemu se jeho predkove z lidi prizpusobovali ani netusim.

Mame kontrolu nad vezenim, plan, jak sejmout celou mistni celni spravu (propustenou uz davno) a nasledne tyhle pirady predat spravedlnosti. Dost se tesim na ten elegantni trojuhelnik na obloze, ktery znamena bezpeci a jistotu... A pak se tesim na to, jak se chobotoksichtu vysmeju do tech jeho slozenych oci...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084695100784302 secREMOTE_IP: 52.91.255.225