Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
23.7.2017 11:57 - Hunter
Rikam si, jestli mam bejt zticha :-) Takze budu. Alespon k pravidlum, snizuje to objem frustrace a napeti i pro ostatni :-)

Pro Andy - Rolback resil to, ze Michal a Wrigly nemeli stejnou predstavu jak to vypada s telem, kdyz ho nekdo sosne.
Michal bral jen dve mista po sosacich, tj nenapadne. Wrigly chtel celkovou bledost a dost ocividnou "zahadu" i pro amatera.

K pravidlum, jak moc je to silne, souhlasim s Tondou. Ten mesic je ulet, ale hadat se proste nebudu.

Me ta historie Mandaloru bavila, takze i kdyz to nemelo vliv na Houstona, melo to mit vliv na Tea na tema, ze ve vnimajici dobe jeho zivota Dex v podstate nebyl uz oficialne u kormidla. Neboli Dexe muze znat, ale pak to ma mozny hlubsi dopad, nez jen "a dnes nam vladne kral Jeliman"... :-)
23.7.2017 12:29 - tony
Na mne i mojí postavu by to mělo hlubší dopad kdyby se historie vesmíru napsala sem do materiálů.Pokud mi někdo dělá přednášku o historii mojeho rodnýho světa s vědomím že se na něj nehodlám nejbližších 20 let vrátit,že jsem apolitickej(dokud nevzniknou rebelové),že jsem sice mandalorian ale vládne mi ten kdo dodržuje naše pravidla a ano kvůli imperiu se museli ohnout i když mi není jasný proč(postavě).Ale v okamžiku kdy jsem ve vězení na planetě o třináct systémů dál,nemám nic čím bych se odtamtud dostal,tři členové mojí smečky mají tři neby čtyři kondice dole,já sám mám 3hp z 37hp.Promiň ale v tu chvíli neocením vzpomínku na semestr historie......tedy pokud tam něco nebouchá.
23.7.2017 12:33 - tony
Ostatně pokud sis všimnul tak Lukáš měl tu půlhodinovou přednášku na papíru tudíž dát to sem by neměl bejt takovej problém.Všichni bychom si to s chutí přečetli,tady i na hraní bychom ho pochválili za snahu a začlibychom hrát náš příběh.Ostatně já i moje postava očekáváme že dexe na živo jsme viděli max při oficiálních oslavách.
23.7.2017 12:45 - tony
k sosání:
Je mi celkem jedno jak dlouho je cíl v komatu protože to je bojovej manévr kterej ho vyřadí z boje a po něm ho doděláme mi,nebo popravěj jeho kompanioni.
Je mi celkem jedno že v případě úspěšnýho útoku mu dáš tu ťafku za kolo.

Vadí mi že PJ nemá ověřeno že schopnost má vysvětlenou dobře.

Tak jako tak nás tahle scénka jednou čeká a nechci ji rolbekovat 15* protože si každej myslí něco jinýho.

Jestli že je v družince něco takovího uplně nechápu kde je problém s inkvizitorem :P
23.7.2017 22:07 - Elvid
tony píše:
kde je problém s inkvizitorem :P

Mám dojem, že tam nebyl žádný problém s inkvizitorem, ale že jsi chtěl, aby měl forcu...
24.7.2017 00:58 - tony
s ní bych byl klidnější........
24.7.2017 10:44 - Bleška
Asi by bylo celkově vhodné si ujasnist, co všechno platí. Na Wookieepedii píší třeba toto, krom jiného http://starwars.wikia.com/wiki/Anzat_(species):

They had no natural biorhythm; that is to say, no pulse, and as a result, no body heat. Therefore, it was a total mystery as to how their circulatory system functioned - pravda? Tohle mi přijde dost zásadní, protože na to se dá přijít celkem rychle.

telepathic control - toho by si možná taky mohl někdo všimnout, pokud takovou abilitu má

Once a victim was within their power, the Anzati would uncoil their thin proboscises from their cheek pouches located on either side of its nose and usually inserted them into the subject's nostrils and into the cranium, where the brain was sucked out of the organism[2], though the Anzati fed by drawing soup out of wherever it resided in a victim, as it varied by species - těžko říct, jak pak oběť vypadá, nicméně alespoň nosní dírky nebo jiný vstup v závislosti na rase, by mohly nést nějaké viditelné poškození...


Jinak, pokud si nejsme vůbec vědomi toho, že by taková nějaká rasa mohla v galaxii žít, tak to pro nás bude poněkud nevysvětlitelná záhada. Obzvlášť, pokud se nebude dít často kolem nás. Jenom v případě, že se takové oběti budou vršit kolem nás a bude dost těžké odhadnout, co to způsobuje, začne to Mique vrtat hlavou. Biologii má, takže pátrat po tom může. Někde na HoloNetu/v Imperiálních databází by ta informace , co tuto smrt způsobuje, být mohla. A za daných okolností upozorňuji, že pokud na to Miqua přijde, nebude váhat vysadit Lerrise na první opuštěné planetě, kterou najdeme. Ideálně nějaký asteroid nasměrovaný do slunce...


EDIT: ještě jednou jsem si přečetla diskuzi, a sosnutí tedy nemusí končit smrtí... Bude fajn, aby se přesně určilo, jak dotyčný vypadá, protože pokud tam bude ležet chlápek, smrtelně bledej, po tom, co ho někde jenom hvízdnul něčím po hlavě, bude z Miquiny strany snaha zjistit a případně zajistit, aby to rozdýchal. Jednou to přejde, možná měl slabý srdce, vysoký tlak, něco, co se nezjistí na místě, ale pokud se to bude opakovat, bude se na to snažit přijít.
24.7.2017 10:53 - Bleška
Jinak bych ocenila Wrigly, kdybys mi poslal do emailu ty sny - o čem jsou a co to pro mě znamená. Nebudu hrát na to, že se mi to zdá a proto Lerrise beru srdečně na vědomí.
24.7.2017 12:22 - Leese Dailen
Abych to shrnul:
Zaverem hry doslo k situaci, kdy si Teo vsiml vysateho veznitele a rekl Mique, at se na nej podiva. Ta to zacala resit a protoze nebyla zjevna pricina jeho stavu, tak to zduraznila. Leris se to pokousel okecat tim, ze uz ho osetroval, ale Teo ho moc nevnimal.
Situace vznikla kvuli tomu, ze Michal mel predstavu, ze vysati nema zadne ocividne nasledky krome vpichu. Me zas nenapadlo, ze je to potreba u persistentnich kondic zduraznit. Proto zamaskoval jen ty vpichy (na ktere prisla Miqua az pri dukladnem ohledani tela).
Nasledne se hraci zasekli na tom, jake tekutiny tedy vlastne v tele chybi. To jsem sice predem resil, ale nenapadlo me zadne dobre vysvetleni (original zadne rozumne neposkytl). Na hre padlo par peknych napadu, ktere jsem nasledne vyuzil a s Michalem po hre dohodl zbytek (az na ty posmrtne nasledky, poslu cele mailem Michale).
Vzhledem k tomu vsemu bych situaci upravil, jak pise Michal, ze jste prosli kolem a Miqua resila jine veci.
tony píše:
Ten jeden problém vůbec neměl vzniknout,rolbeknout umí každej ale když už se chlubím půlroční přípravou mohlo by to tak alespoň vypadat.

Pulrocni pripravou se nechlubim, naopak me docela mrzi, ze jsem na to nemel tolik energie, kolik bych chtel.

tony píše:
Takže minimálně věci k bekgraundu světa by bylo vhodný psát a dávat sem,nebo do materiálů.Kdyby se Pavel nebavil tím že Lukáš vypráví o mandaloru byl bych naštvanej víc.A díky bohu já nejsem ten kdo kvůli tomu jezdí do Prahy vlakem.

Mandalor jsem resil proto, ze jsi zacal zminovat Dexe v denicku a kdyz uz jsem se nad tim zamyslel, tak jsem to rozebral, aby bylo nadale jasno. Kontinualitu s predchozi hrou uz jsme resili drive a od zacatku je dano, ze to tak je (viz Miqua) a ty jsi zacal protestovat az pozdeji. To ze te to nezajimalo, kdyz jsem to zpracovaval hlavne pro tebe me mrzi, ostatnim jsem to predkladal proto, aby se k tomu mohli vyjadrit nez to zapisu definitivne nekam do materialu.
Ano mohl jsem to resit pred d20, kdybych to stihl driv, takhle jsem si v praci sepsal poznamky a utridil si to v hlave.

tony píše:
A k tomu rolbeku...má li tvoje postava NEMESIS která tebe/tvojí postavu zabije na 100% a naše jen na 50%,tak by bylo vhodné vědět pravidla,nebo se nedivit.
Ostatně půlroční balancování pravidel aby to bylo hratelné evidentně nevyšlo.

Zadna nemesis to neni a ani nevim odkud to beres. Pravidlove je to cele naprosto vyreseno uz dobu, nejasnosti byly ohledne popisu dusledku. Pulrocni priprava ti zjevne lezi v zaludku.

tony píše:
NEMESIS myslím tu schopnost Michalovi postavy,dneska sme zjistili že nikdo neví jak to funguje protože to podle Lukáše není pro příběh důležitý.Musím říct že se tam trošku nesouhlasilo protože jakmile se to provaří chcípneme.A umření kvůli tomu že něco nevíme podle mne příběh našich postav dost ovlivní,nicméně minimálně Lukáš nesouhlasil.

Nikdy jsem nerikal (a ani to tak neni), ze jakmile se provari jeho vysavani, ze chcipnete. Dusledky pujdou za Lerisem, ohledne pribehu jsem rikal, ze to neni hlavni linka Lerise. Stejne jako u ostatnich vite jen to, co vam postava rekne nebo zjistite sami.

tony píše:
A OPĚT SE NENAVÁŽÍM DO POSTAVY ALE DO PRAVIDEL skuste to rozlišit prosím.

Jak uz jsem psal, pravidlove to bylo vyreseno od zacatku, leceni nasledku jste ve hre nemeli sanci potkat jeste ani jednou. Trochu se napiju byl uvodni napad Michala, proto jsem se ptal, zda se tim chce nakrmit a tam jsme meli predstavu shodnou – nasledne se rozhodl, ze se nakrmi, coz jsou ty 3-4 kondice. Tech 5 mesicu je skutecne prestrelene, tak jsem si to ani nepredstavoval. Michal si misto „mesic“, zapamatoval „mesic na kondici“. I tak je to hodne, ale to byl zamer. Neshoduje se to s originalem, kde jakykoliv problem s telem vyresi hodinovy zasah a pak uz jen leceni zivotu (pro jistotu: bezne kondice, zpusobene zranenim se tak leci, jinak (dle pravidel) podle popisu zraneni).
24.7.2017 12:33 - Leese Dailen
Bleška píše:
ještě jednou jsem si přečetla diskuzi, a sosnutí tedy nemusí končit smrtí... Bude fajn, aby se přesně určilo, jak dotyčný vypadá, protože pokud tam bude ležet chlápek, smrtelně bledej, po tom, co ho někde jenom hvízdnul něčím po hlavě, bude z Miquiny strany snaha zjistit a případně zajistit, aby to rozdýchal. Jednou to přejde, možná měl slabý srdce, vysoký tlak, něco, co se nezjistí na místě, ale pokud se to bude opakovat, bude se na to snažit přijít.

Presne tak jsem to odehraval a Miqua to resila. Protoze Michal netusil, ze to bude vypadat takhle, nezamaskoval celou osobu, ale jen vpichy. Kvuli tomu souhlasim s rollbackem, kdy to zamaskoval dobre a Teo to minul (a nezavolal Miquu).

Nastesti postavy nemaji k wookiepedii pristup, jinak by resili, jak si vylozit, ze jsou Legends... :-)
To jak funguje azant máme pořešeno, nejsou o nich dostupne zaznamy (ani postavy o nich nevedi), tykadla se napichuji do zil. Maji normalni pulz a dalsi znamky zivota, zadne telepaticke/hypnoticke schopnosti nema (tohle je spis info pro hrace).
24.7.2017 12:43 - Bleška
Leese Dailen píše:
To jak funguje anzati máme pořešeno, nejsou o nich dostupne zaznamy (ani postavy o nich nevedi), tykadla se napichuji do zil. Maji normalni pulz a dalsi znamky zivota, zadne telepaticke/hypnoticke schopnosti nema (tohle je spis info pro hrace).
Super, hodlá tedy někdo udělat soupis, co jste si řekli na hře? Ať taky přesně vím? Nebo si to mám nějak vysosat z diskuze a zbytek domyslet? Jinak chápu, že má Michal postavu tajemnou jak hrad v Karpatech, ale nějaké základní info by bylo fajn vědět. Protože představa od toho, jak jsou Anzati popisovaní na netu, se zjevně podstatně liší od toho, co má Michal nakonfigurované. Pak by se přesně předešlo i takovýmto situacím :).
24.7.2017 12:46 - tony
Tak jestli se ukáže že Leris je to co je sejmou nás za to že mu pomáháme a kryjeme ho.Samozřejmě v závislosti na situaci a lokaci.

Vzhledem k tomu že o Lerisovi je všechno na tajňačku tak to vysávání momentálně vnímám jako jedinou dějovou linku.Všechno ostatní kolem něj zatím vnímám jako snahu hráčů tu postavu nesejmout.

V Gurpsech je Nemesis negativum které může postavu stát život,pokud na to leris neumře a všichni budou hepy z toho vysávání máš pravdu a není to nemesis.

Ostatně stav kdy někdo má i jen jeden měsíc -10 na všechno má podle mne celkem slušný vizuální "stopy".A zase je jedno jak dlouho se z toho léčí pokud to v podstatě znamená že upadne do komatu neuvěřím nikomu že pořád vypadá štastně a spokojeně a jenom spí........i když na druhou stranu jsou to emzáci a jakou mají mít správnou barvu ví jenom agentka "M"
24.7.2017 12:50 - tony
Pokud bylo všechno správně ujasněno a vysvětleno + všechno bylo pravidlově v pořádku.Tak navrhuju aby se nerolbekovalo a odehrálo se to tak jak to bylo.
Protože to znamená že se vlastně nic nestalo!Chápu to pořád správně?
24.7.2017 13:00 - Leese Dailen
tony píše:
Ostatně stav kdy někdo má i jen jeden měsíc -10 na všechno má podle mne celkem slušný vizuální "stopy".A zase je jedno jak dlouho se z toho léčí pokud to v podstatě znamená že upadne do komatu neuvěřím nikomu že pořád vypadá štastně a spokojeně a jenom spí........i když na druhou stranu jsou to emzáci a jakou mají mít správnou barvu ví jenom agentka "M"

Ano ma to mit viditelne nasledky, Michal si myslel, ze az po case.

tony píše:
Pokud bylo všechno správně ujasněno a vysvětleno + všechno bylo pravidlově v pořádku.Tak navrhuju aby se nerolbekovalo a odehrálo se to tak jak to bylo.
Protože to znamená že se vlastně nic nestalo!Chápu to pořád správně?

Pravidlove to bylo vyreseno, zasekli jsme se na detailu, jake konkretni tekutiny v tom tele chybi (pravidlove persistentni kondice)*. Vysvetleno a ujasneno to bylo zjevne spatne, proto rollback. Kdyby Michal pocital s tim, ze je to takhle videt, zamaskoval to lepe (naraficil telo tak, aby to nebylo videt).

*je to podobny detail jako resit, jakym zpusobem jde pistoli omracit jednou ranou celou skupinu nepratel (squad).
24.7.2017 13:09 - tony
Ve vězení trávíme čtyři dny kdy se nám tam chodí posmívat nějakej emzák a pokládá nám nesmyslný dotazy.Relativně hladovíme a žízníme a tak abysme nechcípli nam od čtvrtýho dne začali nosit trochu vody.Taťku jednou vytáhli ven a zmlátili jako žito,podle něj v nějaký aréně.Nakonec pátej den máme štěstí a i když jsme vyčerpaní a unavení zmateme a posléze přemůžeme stráže a stáváme se vládci vězeňského bloku.Já a taťka se převlíkáme do klonovejch zbrojí a vyrážíme na průzkum okolí.Nakonec se vracíme a řešíme co dál.Kromě vězeňského bloku tu jsou něco jako kasárna,aréna,stodola s truckem a skupinkou zvířat v klecích.Nakonec tam je přistávací dráha s naší lodí a o velkej kus dál je šrotiště.Jo a na kopci vedle kriminálu je radiová stanice.
24.7.2017 13:21 - tony
Ano zasekli jsme se na tom že je v komatu a nevíme proč.(Mno já bych možná nerolbekoval stejně to musíme někdy odehrát a tady alespoň máme motiv lerise nezabít rovnou)A spouštěč nebyl to že nevíme co saje ale že hráč nevěděl co vizualně dělá když saje.A tím navrhuji tuhle část diskuze uzavřít protože jsme už k tomu asi řekli všechno.
24.7.2017 16:35 - Elvid
Tondo, v kómatu není, normálně se probere. Příznaky jsou jiné, je jich víc a jsou viditelné hned. Každopádně bych tu situaci teď neřešil z několika důvodů, že zatím ty postavy k němu nemají vazbu, za Lerise jsem to přímo ve hře odehrával, že to maskuje (tam byla jen různá představa, jak se to vlastně projevuje) apod.
+ jsme si i ujasnili, jaký vliv bude mít se trochu napít apod., protože to jsem také bral poměrově, ale wrigly spíš exponenciálně a tak. Není potřeba tady rozebírat.

A pak jsem to ani já neověřoval s Wriglym, že máme stejnou představu, protože je to sice podstatné z hlediska rasy, ale ne z hlediska postavy a toho, co jsem si okolo ní připravil a projevuje se i ve hře, i když radši ne tolik, jak jsem měl původně v plánu. (Aby to nezhoršovalo situaci mezi postavama.)

Ad Andy - asi není potřeba to tu přímo sepisovat hráčům, v čem se liší schopnosti oproti pravidlům (oslabené, aby to někdo nepochopil obráceně ;-) ) a konkrétní příznaky, apod. než na to sami někde narazí.
24.7.2017 16:40 - Elvid
Tondo, kdyby jsi použil FP z takto krátkých zápisů, tak jsi mohl zkrátit ty 4 dny třeba na den a ne že když Ti to po asi třech 1 a dvou 6 padne, tak já použiji 4 FP, abychom to tam už nemuseli znovu řešit. ;-)
(Sic pravda, že jsem chtěl i jako hráč tam trochu vylepšit postavení Lerise ve skupině a proto jsem je tam klidně použil. :-) )

PS: On byl asi i problém v tom, že to měl Wrigly připravené nějak jinak jednoduše, ale mne tam napadly jen tyto dva způsoby úniku, z nichž tedy jeden alespoň vyšel.
24.7.2017 17:36 - Hunter
Hele Michale, zrovna ze ty zminis, ze nekdo nepouziva FP pote, co jsme je palili na tu skrys a ty jsi si vedome hodil s tim, ze fail si muzes dovolit, kdyz ostatni uz platili FP a zajistili tak uspech... Takze tam ti rozhodne zbyl navic...

A ano, z pohledu Houstona ti minula hra vylepsila postaveni - ale ze ti musim pripominat to, ze vetsina z nas pali sve FP prubezne, protoze dela neco duleziteho pro druzinu co "musi" vyjit a ty ne... Jak rikam, tyhle dvere radsi ani nenaznacuj, ze znas, natoz abys je oteviral...
24.7.2017 17:40 - Hunter
Ad tajne priznaky = neznaji je hraci dopredu, za me totalne ok. Stejne se to hur hraje jako mystery, kdyz vime, ze to povede k tve postave, takze spis za sebe jsem minule cilene ubiral "domysleni", ktere by Houstona napadlo, kdyz by mou postavu do toho nekdo zatahl.

Ach jo, meli bychom se sejit "na pivu" a nejak vyvetrat, mam dojem, ze nam ty mezilidske vztahy nejak zapachaji a zhorsuje se to...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093173027038574 secREMOTE_IP: 3.80.211.101