Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
21.7.2017 02:35 - Hunter
Aegnor píše:
Každý si tu založí článek ve skupině, každá mise bude na stránku?

Diky za nazor :-) Tak nejak zapominam, ze mozna nase zapisy cte s chuti vic lidi...
Ad sekce za kazdeho - smazne tu moznost si precist k jedne misi vsechny zapisy (budes muset dohledavat). Ale alespon to bude verejna verze, oproti tem googledocs :-)

Jestli ti nevadi otazka, co te vede k cteni nasi, leckdy dost zbesile diskuze? :-)
21.7.2017 02:40 - Hunter
Zajimavy "vhled" do minulosti, diky Tonicku :-) Tesim se na dalsi!

Jenom, Dex neni znam jako "Dex" pro neklonovou populaci. Byl/je Mandalor the Protector (Mandalor Ochrance :-)) a je tudiz znam pod timhle. Jenom klonaci a to specificky z Adry a zrejme jejich potomci mu budou rikat Dex, potazmo kapitane :-)
21.7.2017 09:14 - Bleška
Na možnost těch článků jsem taky koukala, ale právě mi to přišlo hrozně odtržené od skupiny a muselo by se to složitě dohledávat. Napadlo mě využít sekce Materiály - ZIP soubor se složkama jednotlivých postav, kde by byly uloženy zápisy ve Word i s datováním. Samozřejmě nepůjde zobrazit si všechny zápisy k dané misi. To by pak musela být třeba ještě jedna složka s datem mise a v tom uložené zápisy postav... Takže by to tam vlastně bylo 2x, akorát jednou pod postavama a podruhé pod misí. Problémová by mohla být aktualizace takového souboru.

Pak si ještě můžeme vytvořit vlastní úžasné webové stránky, nástrojů je na to ne netu dost, a v tom si to vytvořit podle svého. Sem by se po zapsání hodil odkaz s aktualizací. Něco jako: Tak jsme přežili další den, jak se nám to povedlo naleznete zde: http...
21.7.2017 09:16 - Bleška
Vím, že se s tím zápisem flákám :D. Na obrázek své matinky slibuji, že ho dnes dodám :D.
21.7.2017 21:58 - tony
tak makej zatim nikde nic
21.7.2017 23:17 - Hunter
tony píše:
tak makej zatim nikde nic

By me teda zajimalo, co dela Andy misto psani... Snad se s nekym jenom nevykecava, nebo tak neco...
21.7.2017 23:46 - Bleška
Protože jsem strávila s kamarádem asi hodinu a půl na telefonu a pak ještě mluvila s bráchou (já vím, trapná výmluva), tak ten zápis rozhodně nestihnu. A protože zítra nehraju, tak mě to zase tak moc netrápí (já vím, jsem evil) :P

To be continued...
21.7.2017 23:48 - Bleška
Hunter píše:
Snad se s nekym jenom nevykecava, nebo tak neco...
No je neuvěřitelný, kolik někteří lidé vyžadují pozornosti... Hrůza... Pak nic nestihneš, ani kdyby ses postavil na hlavu :D.
22.7.2017 10:29 - Elvid
Přes týden holt nebyl čas, zařizoval jsem jiné věci a zápis během jednoho týdne je složitý. Ale něco jsem sesmolil alespoň v to dopoledne, no. :-)
22.7.2017 10:29 - Elvid
Odlétáme na Randon. Malou planetku poblíž, která je zároveň v blízkosti Huttského prostoru a kam se odeslaly některé Moffovi objednávky. Cesta je krátká, tak si jdeme všichni oddechnout.
Na planetě se Houston vydává vyzvednout a zpeněžit objednané věci, abychom měli jisté rezervy. Já se mezitím vydávám prozkoumat zdejší informační síť. Třeba sem již něco proniklo okolo 501., ale bez jakéhokoliv úspěchu. Tedy, obecné informace mi sdělí, ale nic konkrétního, co by se nám hodilo, nebo bychom ještě nevěděli. Čekal jsem více i z toho důvodu, že je to tak blízko Huttům.
Tak si potom zajdu vyzvednout odměnu za Miquu. Je divné, že nikde v databázi není její bounty. To by vypadalo, že ji dostali a teď to zahlazují. Ale zatím je s námi, takže snad v tomto směru nic nehrozí. Každopádně jsem zjistil, co jsem mohl a aktuálně se vracím zpět.

Na lodi se mezitím začal řešit úkryt pro případ nouze. Každý si bereme na starost jeden konkrétní aspekt a během dvanácti hodin připravujeme plány. Na tématiku schování úkrytu pronesu: „Quas-cu az.“
Chvíli přemýšlím, jak by bylo nejlepší to zakrýt, když začnu instinktivně malovat vhodnou podobu. No, nevypadá to špatně. Jedná se o něco, co balancuje na jedné hraně posazené na zemi. Kdokoli by to viděl, tak mu musí být jasné, že je to tak výrazné a složité vybalancovat, že uvnitř nemůže být nic ukrytého.
Ale zdá se, že ostatním se to moc nezamlouvá. Nevím proč, stačí si vlézt dovnitř a zaujmout přesně vybalancovanou polohu a vše bude ok.
Plány ostatních vypadají také fajn. Je vidět, že si dali také záležet. Každopádně se odebereme trochu prospat a druhý den pokračujeme opět nad dalšími plány.

Když se podívám na ten včerejší návrh, tak nechápu, jak jsem s tím mohl přijít. Ano, plní to účel, ale nedovedu si představit, jak bych se tam zvládl tak pěkně nacpat, aby se to nezřítilo. Každopádně se chystám to tedy předělat. Houston se na to moc netváří, ale ostatní ho přesvědčí.
Teď to vezmu trochu jinak. Bude se jednat o opravdové zamaskování a splynutí, ne něco, co je vidět a jen hrozně nepravděpodobné, že by uvnitř něco mohlo být. I když to taky nebyl zas tak špatný nápad, jen by se to muselo doladit a přizpůsobit.
Nakonec přicházím s rozvržením, kde se použijí i lehké překryvy a lišty na zamaskování originálních spojů, takže se to bude tvářit jen jako stěna, kterou bude potřeba posunout do boku, aby se ji podařilo otevřít. Zdá se, že tyto plány se ostatním líbí více a i je schvalují.
Každopádně máme hotovo a jdeme se pustit do práce. Protože by nám to trvalo moc dlouho, tak Houston rovnou najímá několik droidů na výpomoc, kterým se pak chystá smazat paměť. Tak je to správně. Nedůvěřuji těm plechovkám, ale ohánět se umí, tak snad to nedopadne tak špatně.
Trvá nám to celé čtyři dny i s drobnou úpravou rampy na cvičné terče. Následně jim maže paměť a odchází s nimi do města. Jelikož se chystáme brzy odletět a už je to nějaký čas, co jsem neměl řádnou potravu, tak také vycházím do města. Zpočátku si něco zkusit odchytit. Zatoulanou kočku, krysu, ale není moc času, tak nakonec skončím v nějakém zvěrimexu, či útulku a pořídím si drobné zvířátko. O několik ulic dál ho skrytě vysaji a zahodím do popelnice. Takto nasycen se vracím zpět.

Teo rozebírá, že by si pořídil nějaké malé zvířátko na loď. Vesměs nikdo není proti, když si po sobě bude uklízet a já to také kvituji, jelikož se hodí mít náhradní možnost, kdybychom zůstali moc dlouho ve vesmíru. Nechci, abych je z hladu vysával. Rozhodně ne Miquu a Tea. Možná Houston by tolik nevadil. Ale ne, chovejme se kultivovaně, pokud to půjdu. Už jsem to občas musel vydržet i delší dobu, ale bylo to dost náročné a většinou se to pak při rvačce projevilo. Naštěstí nikdo nebyl dostatečně pozorný, nebo si to neuvědomil.
Nakonec si ho zatím nepořizuje.

Večer nás čeká promítání jednoho filmu z Houstnových trháků. Tvářím se na skepticky. Miqua donese popcorn v Teově helmě, kterého to pěkně vytočilo. Každopádně pokračujeme ve sledování filmu, který mi přijde trochu přitažený za vlasy a asi nejsem sám. I když z jiných důvodů. Nechápu, jak někdo může věřit, že něco takového byla skutečnost. To jsou všechny filmy takové? To už chápu, proč jsem je nikdy nesledoval.
Houston rozebírá dojemnou scénu nad padlými a tak se ho ptám. „Ty dokážeš brečet na povel?“ A vzápětí se rozbrečí. Jsem až zaražený. Dobrý výkon, ale o to víc se obávám, kdy to jen předstírá a kdy je sám sebou. Jestli celou dobu před námi jenom něco nehraje, když zvládá takhle zahrát emoce.
Následně se odebereme opět trochu prospat, protože odlétáme na další cestu, kde má něco Houston prezentovat, nebo se jen ukazovat, či co.

Probudí mne Houstonův hlas. „Čeká nás imperiální kontrola, tak se připravte.“ Nevím, co to přesně obnáší, ale v klidu se obléknu a víc moc neřeším. Sejdeme se o patnáct minut později dole v hangáru, kde čekáme na delegaci. Postavím se kousek od Houstona, aby to vypadalo, že jsem tedy jeho bodyguard. Teo je na druhé straně a Miqua v montérkách trochu za námi spolu s droidem.
Přichází velitel se čtyřmi muži. Nereaguje na Houstonovi komentáře. Nelíbí se mi to, sic nevím, jak by to mělo probíhat. O to víc, když napochoduje dalších deset a jdou prohledávat loď. Máme zůstat spolu na jednom místě. Nikomu to, zdá se, nevadí a tak jsem zatím také v klidu.
Když odchází velitel, tak se Houston chystá vyrazit s ním. Vzhledem k tomu, že si pamatuji, že máme zůstat spolu, tak jen kývnu na zbývající dva, ať jdeme. Nejdříve vypadá velitel zaraženě, ale pak si uvědomí, že stále plníme ten příkaz a tak to nechá být. Čtyři vojáci nás stále eskortují.
Až se vrátím opět na spodní palubu, tak nás chtějí zavřít a odvést do jejich lodi. Otáži se: „Proč?“. Něco vysvětlují, ale Houston jim kontruje nějakými paragrafy. Na jejich nový pokyn se otáži stejně, ale moc tomu nevěnují pozornost. Zkusím skrytě zjistit od Houstona, zda je to ok, ale také skrytě naznačuje, že není. Přesně jak jsem předpokládal. Potom naznačí, že jdeme na ně.
Velitel si toho také povšimne a vystřelí na Houstona s poodstoupením. Již je moc daleko, tak se vrhnu na vojáka u sebe. Vypadá překvapeně, že se nechceme vzdát, ale snadno se mi vyhne a já pak přecházím doprostřed místnosti, abych kryl záda Houstonovi i Miquce. Je jich okolo deset a všichni začínají pálit. Pak se konečně probírají ostatní a také je zkouší napadnout.
Velitel přechází dál za ně. Potřebuji se k němu dostat a třeba to půjde zastavit. Takto to moc dlouho nevydržíme, sic se zdá, že střílí omračujícími. Pěkně to štíplo, ale nekrvácí mi to.
Vybíhám dopředu a vrhnu se na vyděšeného vojáka. Alespoň podle jeho pohybů. Nečekal to. Není moc zvyklý na souboj na blízko a tak mu hravě podklouznu pod rukama a sevřu hlavu v drtivém stisku na krku. Má to i druhý efekt. Jeho jsem vyřadil a zbývající polovina včetně velitele jde po mě. Alespoň nejdou na Miquu.
Vidím velitele kousek od sebe a tak se odpoutám a vrhnu se na něho. Čekal to. Nějaké zkušenosti mít bude. Vzápětí mne přesně trefí rána od jednoho z vojáků a já se klátím v bezvědomí k zemi.

Proberu se v cele na nějaké planetě. Ostatní jsou na tom obdobně. Provedu rychlou kontrolu věcí.
22.7.2017 22:24 - tony
Přiznám se že dnes jsme opět hráli tak že zápis udělám nejdřív zítra jinak budu hrubý až neurvalý.
22.7.2017 23:27 - Elvid
Tondo, tak hrozné to zase nebylo.

Každopádně k těm akcím ke konci. Teo si ničeho nevšiml, budou tam i vnější projevy, dohodli jsme se nějak s wriglym. Moje postava ho asi šoupla i pod postel a zkoušel Tea rozptylovat cestou tam i zpět hovorem a stíněním pohledu.

Ad Wrigly: Ještě jsme nepořešili, jak se ty projevy projeví při smrti...

Ad Andy: Pokud bych na to zapomněl, tak mi prosím připomeň. Moje postava by s Miqou určitě chtěla probrat něco jako snahu řešení třeba formou půlhodinových pravidelných seancí, či tak něco, kdy se v podstatě obě postavy snaží na to přijít. Chystal jsem se již dřív to s Tebou probrat, ale probírala by to nejlépe soukromě, takže nemá tak moc smysl to odehrávat u ostatních a asi nemusíme přesně řešit, co se na nich děje, nebo ne pravidelně. Zatím jsme stále v tom vězení, i když venku z cely, takže tam to probírat nebude, ale do budoucna, až budou na lodi, tak se to dá předodehrát, nebo pak po skončení odehrát. Myslím, že i Tvoje postava něco podobného také měla v úmyslu, nebo zkoušela to nějak prozkoumat. :-)
22.7.2017 23:41 - Bleška
tony píše:
Přiznám se že dnes jsme opět hráli tak že zápis udělám nejdřív zítra jinak budu hrubý až neurvalý.
Co se proboha dělo?

Elvid píše:
Moje postava by s Miqou určitě chtěla probrat něco jako snahu řešení třeba formou půlhodinových pravidelných seancí,
Není problém :).
22.7.2017 23:48 - tony
Ten jeden problém vůbec neměl vzniknout,rolbeknout umí každej ale když už se chlubím půlroční přípravou mohlo by to tak alespoň vypadat.

Já se taky nesnažím odehrát každou hloupost která mne k Teovi napadne ,napíšu je sem a tady se ukáže jak moc dobrej nápad to byl...nebo nebyl.A pak se to bud upraví nebo zavrhne.
Takže minimálně věci k bekgraundu světa by bylo vhodný psát a dávat sem,nebo do materiálů.Kdyby se Pavel nebavil tím že Lukáš vypráví o mandaloru byl bych naštvanej víc.A díky bohu já nejsem ten kdo kvůli tomu jezdí do Prahy vlakem.

/Zabralo to X(35minut)času a co z toho vzešlo?Víme co se na mandaloru dělo před deseti lety.A moje otázky zní :
Jak nám to pomohlo z vězení?
Jak to posunulo příběh postav?/

A k tomu rolbeku...má li tvoje postava NEMESIS která tebe/tvojí postavu zabije na 100% a naše jen na 50%,tak by bylo vhodné vědět pravidla,nebo se nedivit.
Ostatně půlroční balancování pravidel aby to bylo hratelné evidentně nevyšlo.
23.7.2017 00:09 - Bleška
Díky Tony, byt úplně stále netuším, co se vlastně dělo, tzn. proč jste se bavili o Mandaloru před deseti lety, kdo má jakou Nemesis a zda někdo umřel?

Mám to tedy chápat tak, že se vám podařilo za celý den pouze utéct z cel?

V čem byl problém s pravidly?
23.7.2017 00:34 - Tony
Lukáš přišel s tím že skloubil bývalou (naší/skupinovou)ságu s ofiko pravidlama a díky tomu vyřešil co se dělo na mandaloru před deseti až patnácti lety.Hezkej příběh,vypadalo to propracovaně a nejspíš si na chvilku i sednul ke googlu.Nicméně skutečnost že nám to absolutně nijak nepomohlo osvětlit současnej problém natož aby nám to dodalo hinty např k tvojemu hledání.Za mne 35 minut času který šlo investovat do hraní.To že se to nedalo sem asi má nějakej smysl ale v tu dobu už sem byl trošku nazlobenej takže sem neposlouchal všechno.

NEMESIS myslím tu schopnost Michalovi postavy,dneska sme zjistili že nikdo neví jak to funguje protože to podle Lukáše není pro příběh důležitý.Musím říct že se tam trošku nesouhlasilo protože jakmile se to provaří chcípneme.A umření kvůli tomu že něco nevíme podle mne příběh našich postav dost ovlivní,nicméně minimálně Lukáš nesouhlasil.
1)Po hře si to kluci nejspíš vysvětlili a ujasnili.....
2)rolbekovalo se že jsme to částečně odhalili protože Lukáš s Michalem nebyli na takovou možnost připravený.......
23.7.2017 07:45 - Elvid
Andy, ať Tě uvedu. Z cel jsme se dostávali asi čtyři dny, možná v pátý se to zadařilo. Byli jsme bez jídla a vesměs i vody. Takže když jsme byli venku, už pořešili jídlo a řešili, že zmizíme, tak mi dávalo smysl, že se moje postaví vrátí zpátky k cele, kde jsme měli již vyslechnutého strážného a trochu si cucne. Pak to maskovala, ale trochu jsme rozešli s wriglym, jak se to vlastně projeví.
Takže já jsem sice byl na jedné vlně s wriglym s tím, jak se to projeví, když se probere, ale ne, jak to vypadá takto. Čili ve chvíli, co jsme šli okolo vyslechnout toho zadního, což vesměs byl konec hraní, tak nechal Tea hodit, že si něčeho všimne a ten pak zburcoval Miquu, která ho začala vyšetřovat a mi vedle řešili výslech.
A obecně se začalo řešit, co vlastně bere z oběti, jak se to projevuje, apod.

Takže za hráče jsem se to snažil zakrýt, ale vesměs jsem tedy ani netušil, co zakrývám, nehledě na to, že jsem ani nevěděl, že by si toho šlo všimnout na dálku i když byl "naarandžovaný", aby nešlo.

(Což byl v podstatě konec, takže jediné, co odpadne je to, že si ho Teo všiml a že Ty jsi ho zkoumala, protože po tom výslechu druhého jsme skončili.)

Ad Tondo: Tohle jsem nemohl jen tak hodit do zápisu, když mi to k té postavě po té hladovce sedělo a může to mít vliv ve hře, jen jsem byl připraven přesunout výslech ke druhému strážnému, aby se na to nepřišlo, protože jsem bral, že skoro těsně u něho si lze všimnout, že je něco divného. Že nejde tak snadno probrat, apod.
23.7.2017 08:45 - tony
Já už opět neřeším jak si to zahrál,za mne to bylo v pořádku do okamžiku kdy jsme zjistili že nemáte vyřešeno herníma mechanikama/pravidlama z mého pohledu nejkritičtější věc tvojí postavy.A vzhledem k tomu že Lukáš kontinuálně působí dojmem že nemá absolutně nic připravenýho a rozmyšlenýho tak mne irituje a odnášíš to ty(možná i ostatní) a můj dobrej pocit z hraní SW.A po pravdě moje ochota hrát dál(za takovejchle podmínek)s každou další sešnou klesá.
23.7.2017 08:49 - tony
a upřímě bránit se tím že "někdo" netušil že se to ve hře projeví a proto tuhle věc neřešil bych skousnul dvanáctiletýmu PJ kterej začíná ne dlouholetýmu harcovníkovi jako je lukáš.

Jinak za mne 1úspěšnej útok a cíl trvalá kondice dolu na 1měsíc je asi nejbrutálnější abilita kterou na nás někdo zatím vytáhnul.Tedy podle mne.
23.7.2017 10:11 - tony
Michale rozešli jste se/nikdy nesešly -také v tom kolik přesně potřebuješ pít a jak často.Neboli tvoje troška byla podle Lukáše tři až čtyři trvalé kondice piráta.
Pravidlově to znamená:
první měsíc -10 na fšechno
druhý měsíc -5 na všechno
třetí měsíc -2 na všechno
čtvrtý měsíc má kocovinu

Tohle není popis "trochu se napiju" to je popis regulérního skoro komatozního stavu,po těžké autohavárii s komplikacema.

A OPĚT SE NENAVÁŽÍM DO POSTAVY ALE DO PRAVIDEL skuste to rozlišit prosím.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079316854476929 secREMOTE_IP: 52.54.103.76