Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
11.7.2017 10:52 - Bleška
tony píše:
k té rase: vysávání životní síly,je koncipována pro hraní temných charakterů/příběhů.Na všech civilizovanějších světech je střílej od pohledu(automatický nepřátelský reakce)z toho se pro mne rovná že jsou opravdu velkej problém.
No a hrajeme v a proti imperiu.
proto se Michal bude snažit, aby na to Impérium nepřišlo a když, tak bude mít hold novou postavu... Ostatně, jenom proto, že defaultně je ta postava "zlá" neznamená, že výchovou a prostředím nemůže být jiná... Jasně, vysává ubohá malá zvířátka, aby se udržel naživu, ale dokud o tom ví jen on...
11.7.2017 10:54 - Leese Dailen
tony píše:
jinak to pro jedie měla bejt SW náhražka věty pro boha.....no nic....

Tak to jsem vubec nechytil :-D

tony píše:
k té rase: vysávání životní síly,je koncipována pro hraní temných charakterů/příběhů.Na všech civilizovanějších světech je střílej od pohledu(automatický nepřátelský reakce)z toho se pro mne rovná že jsou opravdu velkej problém.
No a hrajeme v a proti imperiu.

Mas pravdu, rozdil je v tom, ze tahle rasa neni bezne znama a i tak by se obtizne rozpoznavala, tudiz nemaji koho strilet. Reakce tudiz muze byt az na nasledky toho vysati nebo primo pri cinu. Zrovna imperialni doba je pomerne vstricna uplatkum a zbytecne krutosti, takze je sance, ze oficialni reakce se da zahladit. Reakce mistnich ale bude silnejsi kvuli strachu a tak.
Postava to neni nutne temna a popravde zatim nepusobite nikdo (az na Miqu) jako svatousek, za to je shodna snaha to zmenit, vcetne Lerise.
11.7.2017 10:55 - Bleška
Takhle, mně vyhovuje kombinace obojího. Něco, co bude bodově připravené od tebe, ale jak se s tím vypořádáme, co si případně dovymyslíme, ať je na nás. Já mám totiž jinak pocit, že pokud je všechno na hráčích, tak vlastně GM ani není potřeba :).
11.7.2017 11:03 - Leese Dailen
Hunter píše:
Za me, Wrigly, pasivka - Houston by to nepovazoval za vhodne jako aktivni akci, spis by dal otravoval Moffy...

Dava mi to docela smysl treba kvuli te lodi a to Huston treba resit mohl chtit. Prijde mi to podobe Robin Hoodovske jako najit spinu na moffy - obrat zlodeje.

Bleška píše:
Obojí? Fajn bude, aby to bylo připravené, ať to nevaříš z vody na místě. A vůbec, my je nechceme obrat. Oni chtějí obrat nás a jak psal Pavel, i se jim to může povést, a my se z toho pak musíme nějak dostat.

proto se ptam, abych to pripravil. Kdyz je nechcete obrat, tak proc planujete vzit jim lod a zvirata?
11.7.2017 11:14 - Leese Dailen
Bleška píše:
Takhle, mně vyhovuje kombinace obojího. Něco, co bude bodově připravené od tebe, ale jak se s tím vypořádáme, co si případně dovymyslíme, ať je na nás. Já mám totiž jinak pocit, že pokud je všechno na hráčích, tak vlastně GM ani není potřeba :).

Po vas chci, abyste si vymysleli co chteji delat postavy a nenechali se jen tahat dejem. To ze se budou dit i dalsi veci kolem, ktere si postavy neobjednaly je naprosto v poradku a to je moje prace, stejne jako priprava toho, co na vas ceka ohledne vasich cilu.
Pokud jako hraci prijdete s tim, ze chcete bojuvku s piraty, tak nemam problem neco takoveho do hry zapojit, ale rad bych, aby hybatelem deje byly hlavne postavy a ne, ze vam mam servirovat dej pod nos. Naopak od vas nechci, abyste vymysleli co se ma stavat postavam, to uz bych opravdu nedelal skoro nic .-)

Takze idealni stav: budeme chtit delat tohle a tohle. rad bych, aby se ve hre projevilo tohle. a podobne informace jsou pro me dulezite pro pripravu.
11.7.2017 11:14 - Bleška
Leese Dailen píše:

proto se ptam, abych to pripravil. Kdyz je nechcete obrat, tak proc planujete vzit jim lod a zvirata?
Je rozdíl, pokud chceme najít piráty, zaútočit na ně a obrat je, což je tvůj návrh, nebo na útěku pobrat zvíře, pokud bude možnost a čas, a sednout do první trochu bytelné kraksny, protože na víc nemáš čas. Tudíž neobíráš cíleně, ale protože ti nic jiného nezbývá a chudáka zbědované ostnatné vyzábliny je ti strašně líto, takže ji tam nenecháš.
11.7.2017 11:17 - tony
Mi jim neplánujeme vzít lod a zvířata,jenom olůtujeme ty co nás unesly/přepadly.
11.7.2017 11:36 - Leese Dailen
pak se teda asi dost rozchazime v tom, co si vlastne kdo predstavuje, ze touhle udalosti ziska. Pavel chce lod, Tonda zvire, Andy mozna nic, ...
11.7.2017 11:49 - Hunter
Leese Dailen píše:
Dava mi to docela smysl treba kvuli te lodi a to Huston treba resit mohl chtit. Prijde mi to podobe Robin Hoodovske jako najit spinu na moffy - obrat zlodeje.


No, kdyz pominu, zes mi to zatrhl jako destiny, protoze nic takoveho by Houston delat nechtel...
Tak se dostavam k tomu, ze chci Tie fighter. A ten pujdu ukrast moffovi, ale ted by mi byl k nicemu, protoze ho nemam jak prevazet mezi systemy - Obsidian claw by asi neco na sebe prilepit mohl (ala Ghost), ale uplne nechci... Takze to by mela umoznit ta ukradena transportni lod (nebo to na ni upravime).

Sigh, Wrigly, ptas se, co chce postava - ta nechce loupit piraty a natoz nechce byt piraty zajata. Pak zminujes, co chce Pavel. Prekvapeni, kazdy chce neco jineho :-)

Jinak ja bych uvital vic pasivniho deje, zatim mame za sebou tri hry a nic "zvnejsku" se nam v podstate krome startovniho settingu nestalo. I Miquu narval do basy dalsi hrac, protoze "chtel" :-)
11.7.2017 12:27 - Bleška
Ale moje postava z toho nemusí získat vůbec nic. Já si chci užít hru :). Pro mě je podstatný příběh, epické scény a prima hráči, se kterýma si to užiju. Moje postava bude souhlasit s tím, že se půjde nakopat zadek dalšímu moffovi, protože je to opět zdroj informací (to, že to poprvé nevyšlo, neznamená, že někde nenarazí na zlatou žílu (jakože nejspíš nenarzí, ale to ví hráč, ne postava :) ).

Jinými slovy, Andy ví, co chtít, ale postava se k tomu ještě nedostala. Chce najít svou matku, což znamená, bude se držet s Wafridem (vidíš Pájo, mám tam D :P) a pomůže mu "odpálit" dalšího moffa. Do toho tam roste další motivace, a to jest pomáhat utlačovaným a snaha změnit galaxii k lepšímu, včetně toho donutit herce říct, že Impérium sucks ;).

Přeci na každé sezení nemusím mít připravený seznam cílů, kterých chce moje postava dosáhnout, případně věcí, které chce získat. Takové prostě nemá. Cíle se budou objevovat v závislosti interakcí s tím světem :).
11.7.2017 16:31 - Elvid
Jako co se týče lodi od těch pirátů, tak s tím nemám problém, aby přišel Leris. A dokonce mi dává smysl, že o nich ví, ale právě, že nemusí vědět, kde mají základnu a proto je potřeba nějaká vějička.

Proč to?
Protože jsou takto závislý na programu Houstona.
Pokud toto pominu, tak na jeho rozmaru, což s vlastní lodí, kterou stejně nebude pilotovat, toto lehce odpadá.
Pokud se někam jde, je to až moc oficiální a snadněji vystopovatelné, že se ty události dějí po trase Houstona. (S vlastní lodí by se maximálně vyměnila, kdyby byla moc horká...O:-) )
A jedna paranoidní - Houston může být brzo sledován, protože si za čas dají dohromady, že na planetě Miqua není a jediný, kdo odletěl byl on, sic nebudou vědět, zda s tím má něco úmyslně společného, ale i tak budou asi pročesávat jeho trasu, či se ho optají na detaily a v té době bych byl radši kus vedle.
+ Jeden za hráče - bude to pak dávat smysl, kdyby Pavel někdy nemohl, že jen řekneme, že odletěl s vlastní lodí podle programu, nebo nečekané představení...když to tedy nebude uprostřed děje a i to by mohlo být pak zajímavé...prostě ho okolnosti nutí jednat jinak, než chce...ale tohle nevím, jak má Pavel přesně pořešené, zatím jsem jen nabyl tohoto dojmu. :-)

Vzhledem k tomu, že se řešilo získání lodi a že by to mohl nadhodit Leris, tak jsem si to takto rozebral a chystal se tedy v tomto duchu nadhodit na hraní...;-)
Ale samozřejmě to můžeme včas típnout, nebo poupravit, pokud je zájem. :-)

Ad rasa:
jak už bylo řešeno + se dá říct, že podobných ras je ve světě víc, co jsou spíš předurčené k násilí, apod. a taky je nikdo na potkání nevybíjí a to jsou veřejně známé. A pokud to stáhnu na aktuální dobu, tak tu je také spousta rádoby satanistů, upírů a jiných kultů a toleruje je i dnešní doba. ;-)
A krom toho, jaký je rozdíl? Zabiješ zvíře a sníš ho (syrové, nebo pečené) vs namixuješ ho a necháš vypít Keldorku vs cucneš si rovnou specifické látky...;-)

PS: Andy, ještě máš vedlejší úkol - uklidňovat Lerise...:-D
11.7.2017 16:56 - tony
Ad Elvid : chceš říct že když budu vegetarián(a budu k tomu nutit i ostatní) mohu tvojí postavu beztrestně zabít?Tenhle argument si nemyslel vážně že...

Ad Wrigli:Jinak motivů co dělat jsme dodali dost,alespoň já ten pocit mám,našel jsem si v knížkách asi tunu věcí o kterých sem nevěděl a já zjistil že postava je nutně potřebuje....většinou se jedná o exotik vejpny ale co i s těma jednou bude umět.

Ad pravidla k munici:
k těm needlerům sem našel něco v těch starejch pravidlech.
Jedná se o speciální munici Srážecí cena*5 ,poloviční dmg a hod na fortitudu
jestli tě srazí na zem.
Zápalná cena*5 a dodatečný 1k6 dmg ohněm na 1k4 kol nebo do uhašení cč15
Výbušná cena*10,dodatečný 2k4 dmg explozí

Ad nová lod:docela by mne nadchlo kdyby měli část hangáru předělaný na nejrůznější dílny- přeci jen to je mobilní základna.A kdybych mohl kecat do toho co to má být za lod tak nějakej ekvivalen ebony hawku nebo něco stejně kůůl jen možná krapet větší.
11.7.2017 18:17 - Hunter
Nikdo, myslim, za postavy neresil, ze je treba dalsi lodi... Houston by to rad resil upravou transponderu. Nechce se mu letat v plechovce... To resi hraci, ne postavy, tudiz pls, peclive rozlisuj :-)

A za druhe, nikdo Lerisovi nebude verit, kdyz z nas bude chtit delat vejicku... Neboli, shrnuto a podtrzeno, nasledujici hrani hodlame vyzvednout prasule od hodneho moffa.
Na stejne planete muze Teo najit sve zviratko. Nebo ho najde u piratu, kteri nas pri odletu ze soustavy prepadnou.
Jeste variantou je, ze by Leris navrhnul, ze bychom mohli ty piraty, co jsou ve stejne soustave sejmout. Ze vi, kde maji zakladnu (jakto?) a muzeme si tak prilepsit.

To ale drhne, takze jsem proto dospel k variante - mame veci, odletame, prepadnou nas pirati, dovlecou na svou zakladnu (Houston ma urcite hodnotu jako rukojmi!) a my se odtamtud uspesne dostaneme, vcetne Teova zviratka, noveho space transportu a treba i odmeny za likvidaci piratu, co si vyzvedne za nas Leris...
11.7.2017 19:18 - tony
A když už v tom budem a když budeme mít čas mohli bychom v té základně najít i nějakou užitečnou výbavu.....náklad otroků......Wookijské striptérky........
11.7.2017 19:20 - tony
teoreticky můžeme na tu základnu letět protože se na planetě dozvím že tam jsou zápasi takovíchle zvířat.A unesou nás tam,vyřešeno jak se o nás dozvěděli :P
11.7.2017 19:24 - Elvid
tony píše:
beztrestně zabít?Tenhle argument

Nevím, kde jsi to zase sebral, ale asi nebudu řešit. :-)

Hunter píše:
chtit delat vejicku
To byla jen jedna možnost, jsou i další. ;-) Krom toho, že se to lze i otočit na to, že se jim vydá Leris s tím, že ta loď bude prolítat tam a tam a pokud ne, tak mají jeho.Tím se dostane na základnu a stačí mít nějaké sledovací zařízení, nebo ho odsledovat a také víme, kde je.
Nebo ostatní mohou být schovaní v tajném krytu, zajmou Houstona, ale tam bude dohodnuto, že ho má dostat Leris a oni si nechat loď, takže proto si pro něj přijde a mezitím ostatní obsadí danou loď + jednu navíc.
Prostě různé možnosti...vějička vždy neznamená zbytek skupinky. ;-)

Hunter píše:
za postavy neresil, ze je treba dalsi lodi.
Já to za postavu zvažoval z výše zmíněných důvodů (+ trochu neshoda mezi Lerise a Houstonem, kterou jako hráč neřeším), ale vzhledem k tomu, že loď máme k dispozici, tak jsem do toho nechtěl za hráče moc šít (aby se náhodou skupinka nerozpadla), čili ani postava to nekomentovala...:-)
PS: Vesměs jsem i něco podobného říkal jako hráč, když jsme někdy šli k metru. O lodi a Houstonovi, apod.
11.7.2017 20:52 - Hunter
Elvid píše:
říkal jako hráč

Michale, psal jsem to jako odpoved na tvuj soupis, "ze to probiraly postavy". Takze ano, hraci jsme to probirali, to uz jsem rikal, ale postavy ne.

No a vys - hele nechci do tebe ryt, ale oboje zni jako, hmm, jak to eufemicky rikam? "Zkus to dopracovat"... :-) A pracuj uz konecne s tim, ze postavy Lerisovy zatim neveri - toleruji ho, ale neveri mu...
11.7.2017 21:13 - Elvid
Tohle byl prostě nástřel a dopracování hádám ve hře i od ostatních. Ale pokud to hned zamítneme, tak to můžeme pak řešit "pasivně".
Ale zase bych se rád vyhnul situaci, kdy to nadhodím za postavu, pak se na ničem neshodneme a dojde k pasivnímu řešení a ostatní postavy na tu mou pak budou pohlížet špatně, protože to před pár "hodinami" navrhla a hned to nastalo. ;-)

(Nehledě na to, že pokud se Wriglymu bude víc hodit jedna metoda, nemám nic proti tomu.)

Jen jsem chtěl poukázat na to, že to nemusíme automaticky házet na pasivní způsob, páč je jednodušší, ale můžeme zkusit pak přijít s aktivním přístup.

A jak jsem psal, přijde mi schůdná i ta varianta, že bude Leris zavřený u nich (na čekání jako zástava za slíbenou kořist) a vloží důvěru do ostatních postav. Což by snad pomoci těm vztahům a bylo snad proveditelné, ale podrobnosti k tomu budou muset dořešit technicky zdatnější postavy, na to Leris mít nebude. (Jak sledovat, zda lze sledovat z lodi, apod.)
(Přímo v rozporu s postavou to není, protože bude věřit, že se z toho dokáže dostat sám, sic to pak nemusí být úplně pravda...O:-) )
A nebo to může být tímto způsobem, jen to necháme na ten konec srpna, kdy nebudu a tím vysvětlíme, proč Leris na daném hraní "nebude" k dispozici...;-)

A rozhodně si nemyslím, že bude vědět, kde je základna, ale kontakt bych věřil, že bude vědět, nebo bude schopen sehnat.

(Sic nejjistější mi to přijde s použitím Houstnovy lodě, ostatní skrytí a já si dohlížím na "zásilku", ale to by vyžadovalo důvěru od Houstona a asi i dalších v Lerise no...O:-) )
11.7.2017 21:30 - Bleška
Elvid píše:
Krom toho, že se to lze i otočit na to, že se jim vydá Leris
Problém vyřešen, co hraješ dalšího? :D. Ale faktem je, že nikdo ti nebude věřit natolik, abychom ti dělali vějičku...

Elvid píše:
Jen jsem chtěl poukázat na to, že to nemusíme automaticky házet na pasivní způsob, páč je jednodušší, ale můžeme zkusit pak přijít s aktivním přístup.
Za mě je super, že se také podílíš na vymýšlení dalšího postupu, ale únos se rozhodně neodehraje pasivně. Pasivní má být část: přpadli vás piráti. Co děláte? Následuje aktivní část: Pew pew pew. Pew... Peeeewww! Poté: No, tak bojovali jste statečně, někteří jste se statečně schovali, ale stejně vás dostali. Ostatně, Miqua může využít toho krásného místa, který vytvořili coby skrýš, ale následnou záchranou misi stejně failne, ale to je spoiler alert :D (případně se zjistí, že tak skvělá skrýš to nebyla :D :D). Jinak, souhlasím s Pavlem, že stejně jako jeho postava nebude chtít aktivně někde najít piráty a jít je olůtovat, tak Miqua nebude mít chuť pouštět se do toho taktéž. Zbytečně agresivní, riskatní, proč by to proboha dělala? A pokud o tom Houston nemluvil, tak ji ani vlastně nenapadne, že by měli změnit loď... Takže jak jsem psala, pomůže Houstnovi vymyslet a uskutečnit další plán na sezazení dalšího moffa, už jenom proto, že jsou to první kroky jak si šťournout do Impéria (čti vosího hnízda :D). A cestou tam nebo zpět může dojít k přepadení ;).
11.7.2017 22:50 - tony
hledám náměty na moje destiny,zatím mám slušně řečeno prdlačku:

Odhalení a sesazení moffa,očistit se před keldorkou tím že jí pomůžu,Najít nějakýho epickýho familiára......uznejte zatím nic moc.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083240032196045 secREMOTE_IP: 3.235.249.219