Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
10.7.2017 17:43 - Aegnor
Omlouvám se za vstupování do diskuze, ale snad mi to odpustíte.
Bleška píše:
Problém mám s tím, Toníku, že pokud ho chceš vytáhnout z nějakých psích arén, tak vystresované, frustrované a značné agresivitě naučené zvíře není jendoduché "převychovat".

tony píše:
dobrááá takže ta aréna nebyl dobrý nápad.....další......

Ta aréna nemusí být nutně špatný nápad ... pouze to říká, že nebudeš mít peta okamžitě přesně vycvičeného, ale musíš si to odehrát. Z toho plynou potenciální problémy, další obsah hry a výrazná příběhová součást tvé postavy. To všechno mi přijde jako plus (celkově pak hra bude zas o něco zajímavější). A tím, že ten pet vstoupí do hry s vlastním "balíčkem obtíží", tak je pak teoreticky i jednodušší obhájit to, že je stejně silný jako hráčská postava. Ano, budeš mít dvojnásobnou sílu a možnosti, ale zase bude mít GM dvojnásobné možnosti, jak Tvé postavě zkomplikovat život.
10.7.2017 19:56 - Leese Dailen
nasel jsem bezva shrnuti deje starych hvezdnych valek:
mluvici zaba premluvi syna, aby sel zabit sveho otce :-)
10.7.2017 20:08 - Bleška
Hunter píše:
Pockej, "Mysko", tuhle hru muzou hrat dva :-D
Houstne, máme problém! Nějakej Wafric Levandule prudí :D :P

Aegnor píše:
Ta aréna nemusí být nutně špatný nápad ... pouze to říká, že nebudeš mít peta okamžitě přesně vycvičeného, ale musíš si to odehrát.
To je to, co jsem tím chtěla říct :).
10.7.2017 20:09 - Bleška
Leese Dailen píše:
mluvici zaba premluvi syna, aby sel zabit sveho otce :-)
:D
10.7.2017 21:04 - Elvid
Leese Dailen píše:
To jako ze Hustonovy prosmejdis lod zatimco tam neni? Pokud ano, tak to jeste probereme pred dalsi hrou.

To ne, jenom to mělo znamenat, že probere základní možnosti a třeba viditelné vybavení ve skladu, či tak něco, neleze někam do kajut, trezorů, zavřených skříní, apod. Pouze věci, které jsou dostupné a daly by se v případě problémů použít na krytí. Není to ani nijak podstatné a ani nic nebere, jen jsem nechtěl řešit konkrétně, že třeba najde kufřík s nářadím, nějaké zbraně na zdi, ale ty by moc nepoužil, leda by je zkoušel pak na odlákání pozornosti, či jako úplatek, apod. Chvilku jsem zvažoval možnost šmejdění, což bych tam zmínil důrazněji, ale zamítl. Nebude podnikat "nepřátelské" akce a zkouší to po dobrém. 4ili nějaké rozhovory, apod. V tom má ta postava mnohem lepší persuation, než mám jako hráč...:-D

Leese Dailen píše:
Zaprve jsi tohle ve hre neresil. Zadruhe by ses tohle vsechno urcite nedovedel. Muzes o Jediich zjistit, ze pouzivali svetelne mece se kterymi byli dost dobri, povazovali se za rytire a meli ohromne pravomoce v ramci republiky. Behem klonovych valek vedli republikovou armadu jako generalove a pokusili se prevzit moc a malem zabili tehdy kanclere Palpatina. Za svoji zradu byl jejich rad zrusen a konkretni jediove potrestani za sve zlociny, nekteri se zbabele schovavaji a jsou pohresovani Imperiem a je na jejich dopadeni vyhlasena vseobecna odmena.
-Tohle klidne povazujte za zname informace, ke kterym se dostanete ruznymi zpusoby vsichni.

Ano, moc jsem to neřešil, ale dávalo mi to smysl, že by to postava zkoušela pořešit, když se s tím na lodi setkala a i na lodi asi zjistila nějaké informace. Jinak nemám problém s tvým shrnutím a zkusím na něj myslet jako na něco o čem ta postava tedy už ví.
Jen jsem chtěl vyjádřit jistý skepticismus k tomuto. :-)

Leese Dailen píše:
Michale, tohle jsou presne ty vtipy, kterymi si vubec nepomahas...

To mi tím chceš naznačit, že za hráče nemohu vůbec nic prohlásit? 8-) Pokud vím, tak tu všichni zvládáme rozlišovat, co se děje ve hře a co je od hráčů. Pokud ne, tak je problém ale úplně někde jinde... ;-)
(Jinak by to mohl být i normálně regulérní plán, jak se třeba dostat na jejich základnu a přitom mít jistou taktickou výhodu.)

Ad zvíře, na jednu stranu bych s tím neměl problém, protože i droidi jsou celkem běžní, apod, ale ve chvíli, kdy je to v podstatě silnější, než kdokoliv ze družinky a mělo by levelovat, tak mi to přijde celkem moc. Na druhou stranu, pokud to bude vesměs tak, jak píše Pavel, tak s tím asi nemám problém.Hunter píše:
Takze to je propojene i s "akci majitele za odehrani". Jestlize Wrigly bude pozadovat, ze akce priserky stoji akce majitele, pak levluje stejne rychle jak majitel. A majitel si da feat, kteri rika, ze ma familiara (stoji to resource, aby odpovidalo, ze to prinasi dalsi utoky, vyhody a prinejmensim hromady dalsich HP :-)).
Pokud hraje priserka volne, ale hrac ji smeruje (rika, co ma delat, ala "utoc na trupika, tak je hodnej kluk!", ale ne vzdycky to vyjde (komplikovane prikaze nefunguji)) za free akce, pak by mela mit stejny level, co na zacatku, zlepsovat se da za featy majitele.

(Nehledě na to, že to asi bude působit problémy i pro pohyb na planetách. Rozhodně, pokud je tu tato éra, kdy je problém nosit zbraně, tak aby po ulici jen tak běhalo něco takového tak se před tím jako občan mám hodně na pozoru a jako ochranka to nikam nepouštím. Ale to je jen můj dojem.)

tony píše:
Neřeším že michalova postava je Jedi,
A to si sebral kde? Jak psal Wrigly, tak není ani force sensitive. Pokud se na něčem dohodneme (jen jedna postava s force sensitive předem daná), nemám problém to dodržovat a nesnažím se to obejít. ;-)

Leese Dailen píše:
ale stejne po nem pujdou, pokud zjisti co je zac.
Jo, minimálně tohle má vtlučené do hlavy od rodičů, sic by ho třeba nepoznali přesně jako rasu, tak strachu z pověr o upírech je asi celkem dost...:-D
A to je také důvod, proč tohle prozradí skupině až později. To dřív prozradí jiné věci. (Pokud se to samozřejmě neprovalí někdy náhodou a pak to bude asi o to těžší, že jim to neřekl. Ale jenom kvůli tomu, že se jedná o hráčské postavy to prostě říkat nebude, nesedí mi to k té postavě, takže to tak budu hrát, i když si tím může přitížit. O:-) )

PS: Jste se nějak rozepsali...:-D
10.7.2017 21:24 - Hunter
Umm... Tiskovka s architektem Death Stary...

A tohle me proste vede k tomu, ze uz si chci konecne zaletat letadelkama... Modylky mame, tak sup, suuuuuup :-) Bitva o Scarif

A pro ty, co by radi laserovy mec a trochu te magie... Vsimnete si, co otevira dvere, je to magicke sluvko? Ne, je to laserovy mec!
10.7.2017 21:31 - Elvid
Hunter píše:
ze uz si chci konecne zaletat letadelkama

To chtělo, když jsem měl Zoru...i když ta si zalétala i proti letce, ale za Lerise to vidím spíš tak, že bude jen zmateně běhat po lodi, čímž tomu leteckému boji přispěje nejvíc, jelikož nebude nikomu překážet na jednotlivých postech...:-D
10.7.2017 21:36 - Hunter
Elvid píše:
zmateně běhat

Misto C3PO mame Lerise...

Jeste EDIT: Jako jo, souhlasim s Michalem, ze to byl for za hrace. Trochu ale mas, Michale, trabl pri hre, kdyz jde o primou rec, co je for za postavu a co hrace. A dost casto to reknes "za postavu" (to vyzni jako for, ktery se hodi), ale protoze by to vyvolalo poprask, stahnes to na hrace :-) Zkus byt vtipny jako postava - je to sice uz par let, ale sam jsem delal forky jen a jen za hrace a pak jsem to zkusil generovat za postavu - a slo to. Nebylo jich tolik, sly mi sloziteji poskladat, ale vykreslily mou postavu jako zabavneho spolecnika snaz, nez kdyz bych rekl "ma postava je vtipna" :-) A kdo rika, ze Leris nemuze mit pokriveny smysl pro humor? To by ho "priblizilo" ostatnim o dost vic...
10.7.2017 21:39 - Elvid
Hunter píše:
Misto C3PO mame Lerise...
jj :-D
Ne, udržel by chladnou hlavu, ale přínos by asi nebyl větší, než jak jsem to již popsal...;-)

Hunter píše:
Umm... Tiskovka s architektem Death Stary...
Nice :-D

Elvid píše:
pokriveny smysl
Ten mi k němu moc nesedí. Jen bez obalu řekne, co si myslí a to se tam snaží dávat, ale na vtípky nebude...neboť mám problém si to za něho představit i jako hráč s tím, co prožil...možná časem, ale teď mi to k němu moc nejde...
10.7.2017 22:04 - Hunter
Hergot, me ta youtuba chytla...

Join the Empire!

Je skvele byt trooper...




A ted se jdu podivat na Starship Troopers :-)
10.7.2017 23:06 - tony
Od Leese:
Pokud nekde praskne co je zac, tak ano bude na to patricna reakce mistnich. Jediove jsou aktualne hledana skodna, po ktere jde imperium.

Jestli z toho nejde vyčíst že jsi Jedi tak už nevím jak jinak to napsat.
Jinak ať už jsi co chceš opravdu mi vadí akorát rasa,zbytek je omáčka
11.7.2017 06:20 - Elvid
tony píše:
Pokud někdo identifikuje Michalovu postavu taky jí bude dávat do klece nebo rovnou střílet?Jsou to SW Pro Jedie.........
Ty jsi to propojil do jednoho prohlášení, wrigly pak také:
Leese Dailen píše:
Pokud nekde praskne co je zac, tak ano bude na to patricna reakce mistnich. Jediove jsou aktualne hledana skodna, po ktere jde imperium.

Leese Dailen píše:
Michalova postava neni jedi ani sensitivni, ale stejne po nem pujdou, pokud zjisti co je zac.


tony píše:
opravdu mi vadí akorát rasa,

Co se rasy týče, tak já to nedělal tak, že bych se snažil si vybrat rasu a nějaké silné doplňky, apod, ale přesně obráceně, sic bych na to měl.
Jinak řečeno jsem si vymyslel nějakou zajímavost pro postavu, okolo ní postavil koncept a pak jsem pro to hledal vhodnou rasu a další doplňkové věci. A tato rasa se mi k tomu hodila nejvíc. (Později pochopíš proč.)

tony píše:
zbytek je omáčka

Tos měl říct, bych si vzal forcera :-D Ne, i tak bych to dodržel a asi vybral stejně tím, co jsem si k té postavě vymyslel. ;-)
11.7.2017 08:23 - Bleška
tony píše:
Od Leese:
Pokud nekde praskne co je zac, tak ano bude na to patricna reakce mistnich. Jediove jsou aktualne hledana skodna, po ktere jde imperium.

Jestli z toho nejde vyčíst že jsi Jedi tak už nevím jak jinak to napsat.
Jinak ať už jsi co chceš opravdu mi vadí akorát rasa,zbytek je omáčka
Jop, je pravda, že tady z toho to tak vyznívá, proto jsem se ptala taky, zda tomu tak je či ne...
11.7.2017 08:25 - Bleška
Tony, proč je ti ta rasa tak proti srsti? Čím je ti tak nesympatická, tak odpudivá, skoro až že by v tom vesmíru vlastně vůbec neměla existovat (což ale spousta jiných)?
11.7.2017 08:27 - Bleška
Jinak, tady jsem s vtípkem od Michala problém opravdu neměla, je to psané v diskuzi, takže jednoznačné od hráče. Zase umíme rozlišit hráče od postavy. Do potíží se dostáváme při hře, kdy vtipkuje hráč, ale vypadá to na postavu, případně obráceně (přeci jen ji neznáme, takže nevíme, jak se reálně projevuje a co by udělala a neudělala). Ostatně to děláme ve větší či menší míře všichni.
11.7.2017 10:11 - Leese Dailen
Ohledne Michalovych vtipku jsem psal kvuli Pavlove reakci, ktera byla sice stale v lehkem tonu, ale te postave to rozhodne nepomaha. U michala si sam obcas nejsem jisty, co je vtip a co mysli vazne, obzvlast za postavu. Viz vtip o druhem prodeji Miqui.

Ohledne Jediu jsem odpovidal na dve veci v jednom Tondove prizpevku, jak popisuje Michal. Nasledne jsem to radsi upresnil, kdyz to zaclo byt zmatene.

Hunter píše:
A tohle me proste vede k tomu, ze uz si chci konecne zaletat letadelkama... Modylky mame, tak sup, suuuuuup :-)

Tak sup sup neco provedte at si muzete zaletat :-)

A kdyz uz jsme u toho, chcete teda, abych Vam pripravil pasivne konzumovane dobrodruzstvi s piraty nebo si ve hre chcete najit zpusob, jak je vytipovat a obrat?
11.7.2017 10:34 - tony
k té rase: vysávání životní síly,je koncipována pro hraní temných charakterů/příběhů.Na všech civilizovanějších světech je střílej od pohledu(automatický nepřátelský reakce)z toho se pro mne rovná že jsou opravdu velkej problém.
No a hrajeme v a proti imperiu.
11.7.2017 10:37 - tony
jinak to pro jedie měla bejt SW náhražka věty pro boha.....no nic....
11.7.2017 10:50 - Bleška
tony píše:
jinak to pro jedie měla bejt SW náhražka věty pro boha.....no nic....
tak to jsem nechytla :D.

tony píše:
A kdyz uz jsme u toho, chcete teda, abych Vam pripravil pasivne konzumovane dobrodruzstvi s piraty nebo si ve hre chcete najit zpusob, jak je vytipovat a obrat?
Obojí? Fajn bude, aby to bylo připravené, ať to nevaříš z vody na místě. A vůbec, my je nechceme obrat. Oni chtějí obrat nás a jak psal Pavel, i se jim to může povést, a my se z toho pak musíme nějak dostat.
11.7.2017 10:51 - Hunter
Za me, Wrigly, pasivka - Houston by to nepovazoval za vhodne jako aktivni akci, spis by dal otravoval Moffy...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097304821014404 secREMOTE_IP: 34.200.248.66