Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
7.7.2017 19:55 - Hunter
Bleška píše:
Skvěle napsanééé!!! Aaaach... ^^

Kujuuu, aspon nekdo si vsimnul :-)
7.7.2017 21:12 - Elvid
Jen netuším, co tam mezitím dělala moje postava? :-)

PS: A jak jsem pochopil, tak vás mám příště úmyslně střelit pirátům, aby vás zajali, já byl stále volný a pomohl vám pak od nich v útěku? O:-D (Tedy s +1 lodí.)
Čili situace, na kterou by si asi Miqua začala u mojí postavy zvykat...:-D
PPS: + By to mohli být piráti od Huttů, ať se i naplní to, jak říkala, že ji chceme s Teem střelit Huttům a ona nás pak sejme...:-D O;-)
7.7.2017 21:54 - Bleška
Začala bych tímto:
Elvid píše:
Jen netuším, co tam mezitím dělala moje postava? :-)
Co hraješ příště? :D :P
7.7.2017 21:56 - Bleška
Já bych měla myšlenku:

Tvá nová postava je Weequay, který bude součástí huttova gangu, jež nás přepadne. Protože se v něm hne svědomí, pomůže té podivné sebrance utéct i s lodí navíc. Skupinka se ho rozhodne podržet, protože Theo chtěl nějaké to zvířátko, které by chodilo po jeho boku a tvářilo se nebezpečně, ale ne moc, protože to by ho pak musel převážet v kleci.

Co říkáš? :D
7.7.2017 22:00 - Bleška
Hunter píše:
Kujuuu, aspon nekdo si vsimnul :-)
Vždyť Leese už psal, že děkuje za zápis. Máš mu poslat svou minulost :D.
7.7.2017 23:28 - Bleška
Když se ráno dostanu do jídelny, najdu tam znechuceně a zamyšleně se tvářícího Houstna, jak čte cosi na svém computeru. Asi ho to tedy ještě po včerejšku nepřešlo, pomyslím si, zatímco přemýšlím, co si dám. Taková spousta lahůdek, sliny se jenom zbíhají. Theo už se spokojeně láduje a dle vyjedeného talíře asi pomalu končí. Zachvěju se, když si uvědomím, že bych tu s Houstnem zůstala sama. Včera vypadal, že neměl daleko k tomu mě praštit, ta zuřivost, co z něj sálala… Natáhnu se pro ani kupodivu nevím co, ale vypadá to hrozně lákavě. Kůže bundy tiše zavrže, jenom ten zvuk mi dokáže zvednout náladu. Kašlu na to, jestli chce být naštvaný, fajn. Ale krčit v koutě se nebudu, natož kolem něj chodit po špičkách.
„Neuvěřitelný,“ odfrkne si herec znechuceně. „Představte si, že ten moff, co na Malisteru zabil jednoho vězně, za dost ošklivých okolností, byl přeložen na Kashyyyk. A tady se rozhodl zbudovat projekt vesmírného výtahu, aby převážel wookiejské otroky z planety na orbitu ještě rychleji. Dle zpráv jich je statisíce… Ale kam mizí?!“
Zaraženě polknu.
„Jak, kam mizí?“ ozve se zaujatě Theo.
„Normálně bys čekal, že někde budou pracovat, nějaké doly, fabriky apod. Ale po nich se prostě slehne zem.“
Přemýšlím, zda ten moff, o kterém mluví, je ten, co s ním má tu špatnou zkušenost. Ale nejspíš ano. A statisíce zmizelých wookiejů? Mně to zase tak divné nepřijde, to je prostě Impérium, kde se občané málokdy starají o to, že některé rasy jsou doslova vykořisťovány a persekuovány, pro jeho špinavou práci. A mizí spousta lidí, celé rodiny, kmeny, vesnice… A wookieové jsou obzvlášť silní, vhodní na těžkou práci v místech, kde se asi ani droidi nehodí. Poznámku, co tě na tom jako překvapuje a vidíš, jaké to tvoje Impérium je, spolknu. Není potřeba začínat další hádku a dřív nebo později na to přijde sám. Chce to trpělivost.
…“takže toho moffa chci kompromitovat a nechat sesadit,“ dolehne ke mně zbytek Wafricovi věty. Zaznamenám, že se k nám připojil i Leris, který na mě hledí tím svým upřeným pohledem, ze kterého mám husí kůži. Všimnu si, že na něj Houston nevrhá nevraživé pohledy, takže asi nejsem jediná, kdo se rozhodl zbytečně nečeřit vodu.

Když do ruky uchopím sklenici s džusem, svaly zaprotestují a nejspíš mám na rukou mozoly. Opatrně ruku stáhnu a pečlivě si ji prohlídnu. A jsou tam. I na té druhé. Zkusím se narovnat, napnout ramena a bolest, která o sobě hned po probuzení nedávala vědět, se mi začíná škodolibě vysmívat. Povzdechnu si, neměla jsem to s tím cvičením tak přehánět. A příště si aspoň vem rukavice. Nebo něco…

Dobře, plán je takový, že se máme dostat do té rozestavěné části vesmírného výtahu (což je za mě strašná blbost, ale budiž, když to tak chtěj, vždyť to musí spolknout strašné zdroje, o technické stránce nemluvě… mno, nebudu se rozčilovat). Tam najít konzoli, do které se nabouráme a vytáhneme všechnu možnou špínu, kterou dokážeme najít. A když už tam budeme, tak se podívám, zda tam najdeme něco o mé mamince.

„Dokázala bys sabotovat vzduchový filtr, ideálně tak, aby šel znovu jednoduše spravit, ale pokud by se do toho někdo šťoural, vypadalo to věrohodně poničeně?“ podívá se na mě herec.
V první chvíli sebou lehce trhnu, když si uvědomím, že mluví přímo na mě a tak tak, že mu zase neodseknu, ale vždyť nic nehrozí, tak klídek.
Nervózně poposednu. „Bez problému.“ Srdce se mi divoce rozbuší, ale snažím se na sobě nedat nic znát. Pitomá reakce, jednou jste se pohádali a ty budeš čekat hádku na každém kroku…
„Skvělé, tak to bychom měli. Teď přichází ta těžší část.“


Když se vyloupneme z hyperprostoru, ukáže se před námi ta technická zrůdnost, kterou si tam moff staví, v celé své monstrózní kráse. Jakoby wookieové netrpěli dost, teď tu bude ještě tohle. Nejraději bych to celé zničila, ne jen najít špínu na moffa, ale pěkně mu to odpálit. Věřím, že zespoda by to byla nádherná podívaná a wookieům by to dodalo trochu naděje. Ale zatím si to nechávám pro sebe. Je mi jasné, že v tuhle chvíli nemáme žádné možnosti, jak toho dosáhnout. Myšlenku odsunu stranou, ale jsem si jistá, že tam bude a jednoho krásného dne…

Znovu se scházíme ve společenské místnosti a Houstna bych nepoznala, jak se dokázal namaskovat. Ostatně, i moje kůže má momentálně úplně jinou barvu a i laloky na hlavě jsou jinak vystínované. Tomuhle opravdu rozumí. K tomu ještě nové ID, které vytvořil… Je falšování také součástí herecké výuky nebo je něco víc?
„Jdu se porozhlédnout okolo a zjistit, jak bychom se nejjednodušeji dostali dovnitř. Hádám, že převléknout se za dělníky bude nejlepší řešení.“ Něco si ještě zandá do kapes a naposledy se na nás tři podívá. „A vy… zkuste neudělat nějakou hloupost.“
Protočím očima. „Jasně, protože Pan herec se dokáže vykecat ze všeho.“ Hned jak to vypustím z pusy, uvědomím si, že zase zbytečně reju.
„Aspoň slečna Princezna neskončí v průseru, až si zase někde otevře tu svou papulu,“ odsekne s lehkostí zpět a s tím se za ním zasunou dveře. Ani nemám šanci mu na to něco říct. Chmf…

„No nic, já se jdu podívat kolem, jestli nedokážu najít něco, co by nám ulehčilo vstup, případně zjistit, jak tu funguje vzduchotechnika, na umístění té smradlavky,“ oznámím těm dvoum a vyrazím. Jenom ve svém od oleje a jiných mazadel zašpiněném mundůru. Ta bunda by tu asi nebyla zrovínka nenápadná. Leris vypadá, že se ke mně přidá, ale poprosím ho, jestli by se nemohl držet někde jinde. Přeci jen dva bychom tam vypadali fakt podezřele, a že jsme jenom pár na romantické procházce, by nám určitě nikdo nezbaštil. Kupodivu to přijme, ani se moc nehádá. Když se i za mnou zavřou dveře, mám obavu, že mě nejspíš bude potají sledovat… Rychle tu myšlenku vypudím z hlavy, už takhle mám soustu jiných věcí, se kterými si musím dělat starosti.

Hangár je obrovský, ale to se tak nějak dalo čekat. Sice se mi podaří nahlédnout do několika otevřených beden s materiálem, ale jednotlivé díly mi moc nedávají smysl, chtělo by to ještě plánky, ale galaxie div se, nikde se po okolí neválí… Zatracení poctiví stavbyvedoucí.

„Hej! Řekl jsem, opatrně, ty pitomá plechová bandasko!“
Otočím se po hlase a vidím nějakého Impa, nejspíš důstojníka, podle uniformy, jak dohlíží na nějakou vykládku. Kolem se motá několik droidů vykládající bedny a pár dalších lidí.
„Jestli to upustíte, vyzkratuju vám ty vaše zatracený obvody!“
Milý chlapík, říkám si, zatímco droidi nevzrušeně dál pokračují ve své monotónní práci. Počkej, kopla bych tě, že by ti gatě byly malý, ty malej imperiální šmejde. Věř mi, že trocha elektřiny by vyzkratovala obvody tobě. Nebo tě vysadit dole na planetě, o wookieích se vypráví spousta děsivých příběhů, určitě jsi je slyšel taky, takhle je poznat z první ruky, za to, co jim děláte…
Chlapík si něco odškrtne na svém datapadu a já najednou získám pocit, že bych se měla rychle někam odklidit a přestat se na něj soustředit. Přesunu se do jiné části a řekla bych, že se nejspíš určitě podíval tím směrem, kde jsem stála. Uf, to bylo těsné… Nejspíš by se po mně povozil, kdyby mě tam zmerčil.
Tak jo, holka, klimatizace, to je to, co tě zajímá. Impům můžeš zavařit později.

Procházím dál hangárem a zjistím, že systém klimatizace je rozdělený minimálně na dvě části, na tu v hangáru a na tu v rozestavěné části. Což znamená, že nemůžeme využít smrádku k tomu dostat se dovnitř, ale tak pro všechny případy ji vhodím do jedné z průduch, aby mohla minimálně odvézt pozornost.
Ještě chvíli tak korzuju kolem vykládkové lodi, ale začínám mít pocit, že už by si mě mohl někdo všimnout, tak se raději zdekuju pryč. Ještě si zapamatuju hlídku u jedněch dveří, které nejspíš vedou dovnitř rozestavěné části, přesně tam, kam se potřebujeme dostat. Herec určitě sehraje nějaké pěkné divadélko a ti vojáci nás pustí. Pokud je tedy tak dobrý, jak říká. Což mi připomíná, že bych se možná měla podívat na nějaký ten jeho film. Hodnotit jeho talent, ne obsah, samozřejmě…

„Výborně, takže se mi podařilo sehnat tři mundůry,“ položí svůj úlovek Wafric spokojeně na stůl.
„Jenom tři?“ podiví se Leris.
„Ano, jenom tři. Říkal jsem si, že bys mohl zůstat někde venku, a kdyby se něco pokazilo, mohl nám pomoct. Víš co, kdybychom náhodou zůstali uvnitř a nemohli ven…“
Založím si ruce a pořádně si ho prohlédnu. Vypadá přesvědčivě, ale nevěří mu pomalu ani nos mezi očima a nechá si od něj hlídat záda?
„To zní rozumně,“ přikývne bounty hunter. No, tak důležité je, že aspoň ten mu to baští. Nebo se nechce hádat?

„No a jak dál?“ zapojím se do debaty. „Našla jsem nějakej přístup chráněný dvěma vojáky a probíhá tam nějaká vykládka. Říkala jsem si, že bychom se mohli schovat do nějaké z těch beden.“
Houston si zamyšleně promne bradu. „A jak poznáš, že už jsi na místě? A že je bezpečné vylézt.“
„No… Přestanou se hýbat a kolem je ticho?“ nadhodím.
„Dobře,“ řekne váhavě po chvíli, „je to taky možnost, ale zkusme ještě něco jiného. Zjistil jsem, že za cca dvě hodiny se bude měnit směna. Do té doby bychom tam mohli proklouznout, jakože na žádost předáka uvnitř, znám jeho jméno, s tím, že si nás zavolal na nějakou adhoc opravu něčeho. Já vymyslím důvěryhodné co, ty,“ ukáže na mě, „mi pomůžeš s technickým vyladěním.“
Přikývnu. „Nebo bychom mohli ještě proklouznout s další směnou. Kolik je tam asi tak lidí?“
„Asi dvacet? Něco takového…“
„Tak to bychom se mezi nimi mohli ztratit…“
„Ne, pokud kontrolují ID každého u vchodu,“ vloží se do toho Theo.
„S tím by se snad nepatlali,“ namítnu pochybovačně.
„Ne? Je to Impérium a moffův úžasný projekt. Já bych řekl, že patlali.“
„Rozhodně je to něco, s čím bych u Impéria počítal,“ přidá se k němu Leaway. „A takhle narychlo nám žádné identity nevytvořím.“
„Takže tedy hurá do mundůru a jdeme tam něco opravit?“
„Přesně tak.“
„Takže se mám zase tvářit jako ušlápnutý alien?“ zamručím spíš pro sebe a beru jeden z těch obleků. Určitě mi bude hrozně velký, ale Bonie už se prokázala jako šikovná švadlenka, takže vše v rámci možností uzpůsobí na mou velikost. Nebo spíš malost, usoudím, když se tak kriticky dívám do zrcadla.

Žaludek mám až někde v krku, srdce pro změnu v kalhotách, když se pomalu přibližujeme k vojákům. Hrát ušlápnutého alinea nebude tak těžké, protože jsem přesvědčivě rozklepaná a s hlavou sklopenou, takže skvěle zapadám do představy ustrašeného ne-člověka. Musím obdivovat hercovu sebejistotu, s jakou si to kráčí směrem k hlídce, ale ne nijak přehnanou, aby provokoval, tak akorát. Juknu po očku po Theovi, kterému pro změnu stéká pramínek potu po skráni a řekla bych, že je bez svého armoru a helmy dost nesvůj. Ostatně, předstírání není jeho silná stránka, ale také působí jenom prostě nervózně z těch Imperiálů před námi, což je vlastně kde kdo. Tudíž jsme důvěryhodnost sama.
„Stát!“ štěkne jeden rázně a s nataženou dlaní nám dává signál stát, kdybychom asi náhodou byli hluší. Trochu se schoulím a obejmu se nejistě rukama. Doufám, že to vyjde. Ale jestli se na mě jenom trochu lépe podívají, uvidí, že to jenom hraju, že sem nepatřím. V klidu, dýchej, ať nevypadáš podezřele. Nepřitahuj pozornost. Ale, jak poznám, že nepřitahuju pozornost? Panika, že budeme odhaleni, že za chvíli na mě budou mířit zbraně, že se výboj zakousne do mého těla…
Dveře se otevřou a já se mechanicky rozejdu dovnitř. Klopýtnu a za zády ke mně ještě dolehne smích těch Impů a něco o alienským nemehlu, pak se za námi dveře zavřou a je ticho.

„V pořádku?“ zeptá se mě Houston a v jeho hlase zaznívá upřímná starost.
Zhluboka se nadechnu. „Jo, jenom…“ Hlas se mi hrozně třese. „Nechápu, jak můžeš být tak klidný…“
Leaway neodpoví. Jenom vidím, jak pevně stiskl čelisti a v očích se mu objevil prázdný výraz, jako by byl na chvíli pryč.
„Jdem najít tu konzoli.“ Jeho hlas zní dutě.
Theo přikývne a vyrazí vpřed. Pak už nemám čas přemýšlet, co ten pohled měl znamenat.

Chodba je dlouhá a děsí mě každý stín, každý zvuk, který se ozve. Neustále čekám, že za každým rohem vyjde imperiální hlídka a my budeme odhaleni. V lepším případě nás jenom zavřou, v tom horším rovnou zastřelí. Nebo obráceně?

Máme štěstí a po nějaké době nalézáme místnost, do kterého si můžeme vytvořit přístup. Vyndavám svůj datapad podávám ho Houstnovi. Pozorně sleduji, jak zkušeně připojuje dráty a spouští hackovací programy, aby se dostal dovnitř. Snažím se mu pomáhat, taky se v tom trochu vyznám, ale vypadá to, že ani zdaleka tak, jako on. A pak… jsme zase v sobě. Nejdřív je to všechno v poho a vzápětí mám chuť vzít mu ten datapad a…
Vzpurně si založím ruce na prsou, když mi ho cpe do rukou. „Já ten datapad nechci!“
„Jen si ho vem, když si tak chytrá!“ odhodí ho herec naštvaně a také se postaví s rukama založeným na hrudi s bojovně vystrčenou bradou. V mozku mi lítaj blesky, datapad se nečině houpe mezi námi na několika drátech. Začíná mi docházet, jak směšně musíme oba vypadat a lehce mi zacukají koutky. Mám pocit, že i herec má lehce pobavený výraz.
„Víte co, vy dva?“ povzdechne si lovec a stoupne si přesně mezi nás. „Já se na to podívám.“ S tím vezme do ruky přístroj a začne v něm klikat. Zhrozím se, stačí jeden blbý klik a všechny nás prozradí. Chci se po něm hned vrhnout a zachránit sitauci, ale herec ho zvědavě pozoruje, tak se taky podívám. Kupodivu to není tak hrozné, vlastně vůbec, ale stejně mi to po chvíli nedá.
„Theo, dej mi ten datapad,“ natáhnu se po něm, ale mladý muž je natolik pohroužen do toho, co dělá, nebo mě ignoruje schválně.
„Haló, mladý pane, dejte to sem.“ Zkusím ho odstrčit, zatlačit mu na ruku, ale jenom se lehce natočí, jako bych nebyla víc, než jen trochu víc otravný hmyz. Hm, musím říct, má pěkně vypracovaný svaly. Eh, to je vážně starost, Miquo. Pak se znovu podívám na herce a uvědomím si, že vedle něj vypadá bounty hunter ještě celkem nevyvinutě. Vypadá to, že aby mohl hrát ty role, o kterých vyprávěl, tak se musel udržovat ve špičkové kondici…
„Dobrá, tak to by stačilo, Theo,“ natáhne se po přístroji a Theo mu ho poslušně vydá. Pche, takže je to o svalech?
„Mimochodem, hlídá někdo dveře?“ nadhodím.
„To by asi bylo dobré,“ rozhlédne se mladík trochu zahanbeně. Pravda, to by měla být jeho starost. S Houstnem pak pokračujeme v získávání informací, které potřebujeme, zatímco nám Theo dohlíží na chodbu.

„Pěkně zdravím, pánové! Kampak tak narychlo?!“
Theův hlas se nese prostorem a my s hercem si vyměníme rychlý pohled. Sakra, průšvih! Rychle se rozhlédnu v naději, že se mi povede najít nějaký úkryt, ale není tu nic, pod co bych se vešla. Kruci, a to jsme byli tak blízko! Už jenom odeslat dotaz na mou mamku a mohli jsme jít!
Ve dveřích se zaleskly bílé uniformy. Och, ne-ne-ne…

O chvíli později zírám na čtyři bezvládná těla v armorech. V ruce držím komlink, kterým se mi vojáky podařilo vyděsit. Ha, stačí hrozit odpálením bomby a hned má člověk prostor. Mohli mě zastřelit… Mám pocit, že se pozvracím. Jako ve snu sleduju, jak Theo i Houston ze dvou stáhnou armory a oblečou si je. Jako v mlze projdeme zpět skrze kontrolní dveře, tentokrát ty v tom hangáru, kde pocítím opravdu nechutný smrádek. Naše „voňavá“ bomba. Ani nevím, kdy jsem zmáčkla ovládání…

Až skoro v lodi začnu zase nějak vnímat. Obraz a zvuky získají na ostrosti a jasnosti. Ale zhluboka se nadechnu, až když se za mnou zavřou dveře od mé kajuty. Rozpláču se. Vzlyky otřásají mým tělem, hrdlo se mi svírá námahou. Trvá hodnou chvíli, než se uklidním, než ten nejhorší strach a pach boje vypudím z útrob. Přesto bude trvat nějakou dobu, než zapomenu na hlavně zabodnuté do mých zad, než zmizí pocit, že mi ten voják pevně svírá ruku a drží mě v šachu…

Těžce se zvednu a jdu si dát sprchu, dlouhou sprchu, ale ať se drhnu, jak chci, nemůžu se vydrhnout do čista, od toho pachu ozonu a spálené kůže a… znovu mě přepadne záchvat nekontrolovaného pláče. Nechám vodu puštěnou, ať přehluší můj rozpad. Nechci s nikým mluvit, nestojím o ničí soucit ani přítomnost. Když jsem odcházela z Alderaanu, tohle jsem nečekala, že to bude tak… těžké? Ani to není to správné slovo… Je to… šílené.

Zabalím se do ručníku a sednu si na postel. Nevím, jak dlouho jsem tam seděla a tupě zírala do prázdna, když mě vyrušilo zaklepání na dveře.
„Miquo, jsi v pořádku?“
Houston… pomalu se probírám z hloubky letargie.
„Miquo?“ jeho hlas zní víc naléhavě a s trochou obav.
Měla bys mu odpovědět, jinak sem určitě vtrhne a nepotřebuješ, aby tě tu našel v tomhle stavu.
„Co je?!“ hlas spíš zachraptí, než že by zněl v pohodě.
„Jsi v pořádku?“
Zhluboka se nadechnu a natáhnu se pro rámeček s obrázkem mamky. Všechno kolem mě nabírá děsivý a šílený spád, jenom ona zůstává stejná. V těch krásných večerních šatech, s širokým úsměvem, v póze, jakoby si ten moment hrozně užívala.
„Jsem,“ houknu. Pohled mi na ni dodává sílu. „Bez obav!“ dodám hlasitě. Je to hloupé, hulákat na sebe přes dveře, ale nejsem ve stavu, abych mu otevřela. Cítím, jak přemýšlí, co dál, nakonec mi ale jenom doporučí odpočinek a odejde. Slyším, jak se jeho kroky vzdalují a nikdy před tím jsem se necítila tak sama…
7.7.2017 23:29 - tony
Dashade blaster proslavily Dashadští bountyhunteři viz tam kde sem zmiňoval.

Ta puška dává 2k8 a je projektilová s tlumičem by němělo jít zjistit odkud to střílím.Pravděpodobně si později pořídím i další upgrady.

Ten needler je zápěstní záležitost tak jak tam mají Mandaloriani flamer je tam možný dát práve tenhle needler dmg 1k8mi přijde na malou pistolku celkem slušný dmg.
8.7.2017 21:35 - tony
jo a skvěle napsané pavle
9.7.2017 12:37 - tony
Verše Mandaloriana


Jakpak hesky sedí v ruce
vzduchem náhle zavíří
letí k cíli hrozně prudce
kam ho oko zamíří

Francouzáku ty můj tvrdý příteli
skončíš stejně hravě
v hlavě
jak u motoru na hřídeli

Krev nám pěkně kolem cáká
na ty bílé armory
Válka hochy stejně láká
ať z Mandaloru či Gamory
9.7.2017 14:49 - Elvid
Ráno přicházím do jídelny, kde jsou již všichni ostatní. Chvíli zvažuji, zda omluvu nechat na později, ale radši bych ji neměl odkládat. Stejně měla přijít již dříve, takže ji ze sebe vydrmolím. Nikdy jsem se nemusel omlouvat a podle toho to taky vypadá. Když pominu omluvy rodičům v dětství. Houston na mne překvapeně kouká. „To byla omluva?“
„Ano, byla.“ Utvrdím ho v tom a ať to náhodou nesklouzne do něčeho, jak to původně nebylo myšleno.
Miqua vypadá, že ji to potěšilo a sic je také překvapena, no on i Teo, tak ji přijala.

Hovor chvíli plyne o jednotlivých osobách. Dovídáme se, že Miqua utekla od táty hledat mámu. Tím se vysvětluje, proč se na ulici neorientuje tak dobře a proč se pohybuje zároveň bez rodičů. Trochu se to stočí na probírání poměrů v Impériu, jak je to teď jiné. Z pohledu Houstona lepší, z pohledu Miqui horší.
Do toho přidává Teo svoje seznámení s tímto režimem na akademii a z pozice lovce odměn. Dělal na dosti specifických úkolech. Ani se mu nedivím, že chce od toho pryč. Samá zvěrstva Moffů. Kupodivu se s nimi setkal i Houston a Miquu to nijak nepřekvapuje, že taková korupce v Impériu bují, jak houby po dešti. Přidávám, že z pohledu ulice je to pořád stejné. Ať už Republika, či Impérium, vše je o lidech na vyšších pozicích které nedohlédnout za práh svých dveří a na ničem jim nesejde. Čili jak mne život a rodiče učili, vždy je nejlepší spoléhat se jen sám na sebe. No, teď to vypadá, že zkusím udělat výjimku a spolehnu se i na ostatní, že zvládnou to, co si sami naloží.

Houston má hovor a tak na chvíli zmizí. Pak se vrátí zpátky. Celý systém, ze kterého jsme zmizeli je prý v blokádě. Vyslali tam oddíly Vaderovi pěsti. Nějaká pětistá první. Ale nechápe, co by tam dělali. Že prý běžně potlačují nějakou sektu, co byla rozšířená za doby Republiky. Jedie. Nevím, proč by je chtěl někdo potlačovat, ani kdo to vlastně je, ale evidentně se na tom shodují všichni tři. I když už se neshodují na tom, kdo to vlastně je.
Podle Houstona to jsou odpadlíci a zrádci Impéria, které se pokoušeli ho rozvrátit. Podle Tea to jsou skvělí bojovníci a válečníci a podle Miqui jsou to vzdělaní mystici, ochránci míru a řádu. A teď babo raď, kdo o tom ví nejvíc a má tudíž pravdu. Ale což, tak je to nějaká podivínská sekta, o které jsem jakživ neslyšel, tak nebude asi tak důležitá.

Každopádně vím, jak to chodí a tak ji varuji, že když nedostali ji, tak mohou jít po jejím otci, aby musela na světlo. Ještě tedy nevíme, zda chtějí použít jí na nějaké machinace u ní doma a nebo obráceně jim jde o ni a tak použijí její blízké, na to, aby ji získali, ale nerad zavrhuji nějaké možnosti a na náhody moc nevěřím.
I to odpovídá tomu špatnému pocitu, proč jsem chtěl radši z planety zmizet dřív, než si pro ni někdo přijde a tohle by mohli být ti Oni.
Zdá se, že Houston se mnou souhlasí a Miqua je z toho čím dál víc nervózní. Trochu zmíním i praktiky, kdy jsem musel uklízet fyzické důkazy občas i já. A jak to tak probíhalo. Aby nemusela myslet na to, co hrozí jejímu otci, tak otočí situaci a pustí se do Impéria. Toho, co představuje a jak je tato situace umožněna jen díky tomu. Přidávám pohled z ulice, kde jsem se setkal i s podivnými požadavky rádoby herců a jiné pakáže.
Dostanu se i k tomu, že přibližně v době, kdy vzniklo Impérium, mne rodiče pro moje dobro opustili s nějakým finančním zázemím. Ale jak to tak bývá, samotný kluk na ulici se rychle proflákne a tak netrvalo ani týden a byl jsem bez prostředků, co mi zanechali i bez aktuálního příbytku.
Povídám i jak jsem se musel poprat o pořadí na rádoby jídlo a jinak protloukat na ulici. Houston říká, že se dříve také potuloval na ulici, ale od doby Impéria se to změnilo, zlepšilo, a že to viděl na vlastní oči na Coruscantu. Tam jsem nikdy nebyl, ale moc tomu nevěřím. Ulice byla zatím všude vesměs stejná. Pochybuji, že byl na správném místě a nejsem si jistý, zda přesně ví, o čem mluví.

Teo zmiňuje i jestli moji rodiče nebyli Jediové. Ale to je nesmysl. To bych o té sektě musel něco vědět, či kdo to vlastně je. Ale Miquina matka zmizela v obdobné době. Krátce po jejím narození.
Od Miqui padl dotaz, zda jsem je také nezkoušel hledat. Zkoušel, ale není to jednoduché. Již dříve nezanechávali mnoho stop a tak jim povídám, že jsme se i předtím často stěhovali. Většinou jsme vystupovali pod různými jmény. Abychom nemuseli pokaždé padělat doklady, tak jsme ty první měli vytvořený na poměrně dlouhá jména, skládající se z několika slov. Takže stačilo vždy na nějaké planetě používat jen jedno z nich, či kombinaci dvou slov a lidé si nás podle ní zapamatovali, ale ve výsledku nevěděli, jak nás pak hledat jinde. Z počátku jsem z toho byl zmatený, ale dávalo to smysl. Identifikace byla vždy platná, protože to jméno v ní bylo obsažené a už bylo mnohem snazší to okecat, proč se to a to jméno zrovna nepoužívá, nehledě na to, že by to bylo moc dlouhé a že je to tak u nás běžné.
Ano, pamatuji si většinu z těch jmen, co měli v dokladech, sic ne všechna. Občas je zkusím někde naťuknout, ale celkem pochybuji, že nezainvestovali do nových identifikačních karet, když mne opustili. Opatrní na to bývali dost.

Po nějaké době se opět vrátíme, k tomu, co zmínil Teo. Že by to mohlo souviset tedy s její matkou. Podle obrázku na Jedie nevypadá, ale Houston navrhuje, že je jen mohla znát, proto po ní jdou. Už to do sebe zapadá lépe, alespoň pro Miquu, ale evidentně je to pro ni o to horší, že si uvědomuje následky, co by toto spojení mohlo mít. Že se tím i vysvětluje, proč u nich v paláci o její matce nikdo nemluví a ani otec ji o ní nic neřekne pro její vlastní bezpečnost.

Tím jsme sice probrali většinu situace, ale nedostali k ničemu pořádnému, kromě toho,že Houstonovi zrušili program a Miqua chce co nejdříve poslat zprávu. Dle Houstona nemůže mít na lodi jen tak pasažéry, takže to vyřešíme vše při jednom. Zastavíme se na překladišti, kde strávíme dostatečnou dobu, aby se tam vyměnilo několik plavidel.
Miqua se přitom s Teem pokusí kontaktovat svého otce a poslat mu varování. Nejlépe nepřímo, jeho linka by mohla být napíchnutá. Houston se mezitím pokusí udělat nábor a vytvořit ji novou identifikaci. Já a Teo budeme vystupovat jako jeho ochranka a Miqua jako mechanička na jeho lodi.
Za sebe se pokusím zjistit něco o té blokádě. Nečekám, že se hned něco dozvím, ale pokusím se tu informaci vypustit, trochu rozvířit vody a občas někoho pošťouchnout, aby se dalo později něco zjistit. Tohle se roznese rychle, alespoň podle toho, jak k tomu ostatní na lodi přistupovali.

Vypadá to, že se toho chytili a sic nevědí, nic konkrétního, tak to využívám i k tomu, abych se o té pětisté první dozvěděl více informací a potažmo i o Jediích. Snad to nebude ještě více zamotané, než už to je, ale vypadá to, že alespoň v tomto ohledu se dovídám zajímavá fakta a skládám si obrázek o tom, kdo to vlastně Jediové byli. Nebo možná jsou, ale nikdo o nich po začátku Impéria moc neslyšel. I když spousta věcí mi přijde přitažená za vlasy.
Nabourat se někomu do hlavy? To by ještě šlo pomocí hypnózy. Něco jsem o tom slyšel. Urychlovat růst rostlin? Dejme tomu nějaké hnojivo. Maskovat se za okolní prostředí a být tak neviditelní? Nějaký modernější způsob kamufláže a odrážení spektra. Každopádně mi přijde přitažené za vlasy, že by se měli pohybovat neuvěřitelně rychle, dokonce tak rychle, že dokážou procházet pevnými předměty, nebo dokonce prostorem. To už je nějaká pohádka na dobrou noc, ne?
K tomu přidáme ještě jakýsi předpovídání, ničení planet pouhou vůlí, blesky a pohybování věcmi. Dobře, i na to by šlo mít vždy nějaké sofistikované zařízení. Vždyť sami měli mít ultramoderní ruční zbraně, které generovali silové pole na odrážení střel. Že by to zvládali sami, to bych musel vidět, než tomu uvěřím.

Zpátky na lodi se zdá být vše v pořádku. Druhý den se chystáme probrat ten nábor a mezitím se dostáváme k rozhovoru s Miqou k tomu, jak mne vlastně uklidňuje. Zkusíme nějaké pokusy s dotykem. Pokouším se jí to tedy nějak vysvětlit. Povídám jim o tom, že to je jakoby jasný den byl zakryt oblaky. Čili úmysl je shodný, stejně jako světlo přes den, jen cesta, po které se to světlo k nám dostane, může být jiná a je ohýbána těmi oblaky, sic dojde ke svému cíli i tak. Podobně se většinou cítím i já. Pokud se mne dotýká, je to, jakoby všechna oblaka na chvíli zmizela a nic nebránilo přímému slunečnímu svitu.
Vypadají z toho zmateně a Houston navrhuje nějaké psychiatrické zařízení. Že já ho do jednoho pošlu vlastnoručně, aby si to mohl vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to tam je. Přitom se na mne obrací Miqua. Před chvílí byla zmatená. Jakoby tady seděla, ale promítala si jiný obrázek. Ale je to jen pocit, tak to nebudu zkoumat. Ale překvapí ona mne, že jsem prý řekl něco Ithoriánsky. To musí být nějaký nesmysl. Touhle řečí nemluvím a rozhodně bych si ji pamatoval.
Nakonec se dostáváme k tomu, že by to mohlo odpovídat tomu světlo. Sice se to projevuje jinak, než dřív, ale možná je to také upravené její přítomností. Ale o tom zatím pomlčím. Nechci, aby mě měli ještě za většího blázna, než už mne asi mají. Stačí evidentně tyto projevy.

Začnu se vyptávat i na její dětství, které popisuje. Komentuji to nějak ve smysl, že konečně to byla kompletní hodná odpověď mladé slečny, tak jak na její věk přísluší. Když mi říká, že jsem opět použil cizí slovo. Co to? Nemohu tomu uvěřit, vždyť se tu bavíme normálně, ale vypadá to, že ho zaznamenali i ostatní, tak na tom asi něco bude. Nu což, bude potřeba tomu přijít na kloub, ale asi později.

Druhý den dořešíme doklady a najmutí. Miqua se večer opět pohádala s Houstonem a sic na ní zvolám, zda něco nepotřebuje, tak bez ohlédnutí mizí do vlastní kajuty a zabouchne za sebou dveře. Koukneme se s Teem na sebe, pokrčíme rameny a dojídáme večeři. Stačila by nějaká méně honosná, ale když to takto asi vyhovuje Houstonovy, tak mu do toho nebudu mluvit.

Později se dohodneme, že navštívíme toho Moffa, na kterého má spadeno Houston i Teo. Brzy je připraven plán. Jedná se o imperiální základnu. Houston sežene uniformy. Jen tři, že prý mám být záloha, abych je z toho případně vysekal. Nevěřím mu ani nos mezi očima, i když to jistý smysl dává. Teo je až moc otevřený, kdyby měl něco pak řešit a Miquu potřebuje mít u sebe z důvodu jejích znalostí s mechanikou.
Nebudu tedy vířit vodu a říkám, že to pohlídám. Určíme si časové okno, do kterého mají být zpátky, než něco aktivního podniknu.
Mezitím je sleduji na kamerovém systému, jak se blíží k hlídce. Houston celkem sebejistě. Tak je zvyklý vystopovat na scéně. Teo se pořád ošívá a popotahuje za oblečení, jako by nemělo správnou váhu, či velikost a Miqua občas hází kradmé pohledy všude okolo.

Využívám čas a dělám inventuru a zvažuji možnosti, co by se daly použít, kdyby bylo potřeba začít jednat. B0N1e se sice snaží kolem mne lítat, ale mne se daří ten kus neživého šrotu ignorovat. Do toho si prohlížím i skladiště a mapuji stráže. Povšimnu si i nějakých kontejnerů s kotci a zvířaty uvnitř. Krátce se zamyslím. Je to sice už několik dnů, co jsem jen na běžné stravě a nějakou dobu bych ještě vydržel, ale nebudu to radši pokoušet. Jak teď často cestujeme vesmírem, tak se taková to strava shání hůře. Kdo ví, jak by to později vypadalo.

Vykradu se tedy z lodi, že jdu na obhlídku a opatrně se v připlížím k těm kotcům. Zdá se, že jsou nějak utlumení. Ale tamhle je jeden exemplář, který vypadá živěji. Dva receptory mi vyjedou v rychlosti z tváří ven, skrze mřížování a krátké zapištění, které se ztratí v hluku hangáru. Až se nasytím, tak se vracím zpátky a přidávám si poznámku. Tak za dvě hodiny by mohli být dostatečně živí na to, aby při vypuštění mohli nadělat rozruch a ty kotce nebyly zas tak pevně uzavřené. Byl to zrezlý kov. Kdo by se tedy divil, kdyby upadl a oni vyběhli ven. Asi nikdo. Pousměji se a čekám připravený.

Mám naplánovanou trasu, jak se k nim dostat, jak je vypustit, kam se schovat, odkud zneškodnit stráž , vzít kartu a pokračovat dovnitř. Možná s menší zastávkou na převlékárně, ať tu nepobíhám v tomto s trochou makeupu. Vyhlídnu si jednoho strážného přibližně podobného vzhledu a připravím si příslušné potřebné vybavení po ruce s promyšlením, kde co upravit, aby mu to ještě více odpovídalo.

Zdá se ale, že to nebude potřeba. Z klimatizace vychází nějaký hutný dým. Podle reakcí to bude ta smrdutá bomba, co připravili. A chvíli na to se již ve spěchu vrací. Vyhledávám pohledem Miquu a pak počítám ostatní. Jsou všichni. Dobře, takže přestaneme řešit záchranné plány a začneme pracovat na úniku.

Až jsme venku, tak mi shrnují, co vlastně napáchali a jaké měli problémy. Lépe řečeno mi to shrnuje Teo. Miqua se zavřela do kajuty. Podle popisu nerozumím, co ji tak rozrušilo, ale nikdy jsem nemusel pracovat s takto mladou ženou. Pokud už jsem na někoho narazil, tak byl také protřelý ulicí a rozhodně se takto nechoval. Asi potřebuje jen dost času a klidu a tak ji nechávám o samotě.
9.7.2017 20:16 - tony
Unknow region str41-antidote sintetizer -2500,- /0,8kg za 1k6kol udělá 1k4 antidotů,navíc +2 treat injury proti jedům.

další věc která se hodí do lodi.
9.7.2017 20:32 - Hunter
Wow Toniku,
naprosto
dokonala
basnicka!

Hehe a dik za komentar, hned se citim lepe :-D

To vzpominani boli, co Andy? Ale vidim, ze stejne jako ja kreativne "dopisujes" - aby to lepe sedlo do vypraveneho pribehu :-) Pekny zapis a jenom tak bokem Houston Wafrid Leaway - WafriD, ne C :-) Je v d-mol :-)

Ted rychle pro pizzu a na dobrou noc si precist, co pise Michal...
Btw, ad ty napady - jestli nas "prodas" piratum, tak se to dozvime a vysazeni na opustenem asteroidu bude to nejmensi, co vymyslime na oplatku :-D
Ale Miqua by mohla byt dobra tanecnice.. Jakou vlastne ma charismu Andy, hmm?
9.7.2017 20:32 - Hunter
To se hodi, Tonicku - zejmena, kdyz budeme mit jedovateho pejska na palube... Ale ja nelecim, takze :-D
9.7.2017 20:52 - Hunter
Tak docteno i Michalovo... Diky, tomu rikam dlouhy zapis :-)
Ehh, kamera k dispozici zadna nebyla, nebylo jak nas sledovat :-)
A lol na to, jak vezmes, co napsala Andy a vlastne se vubec neresilo (tvoji postavu jsem odmitl resit jako hrac :-D)... Ale ver mi, veril bys Houstonovi skoro cokoliv. Preci jen, will save... Neni u nikoho dost vysoky :-) A kdyz nevymyslim voloviny, ale diky Andy jsem "rekl" neco smysluplneho...

Toniku, ten needler je i v Saga pravidlech - dava 2d4, jak psal Wrigly (to je v prumeru lepsi damage, nez ma 1d8), tudiz muzeme brat ten - je presne jak pises, na natepniku a matlaj se na nej jedovaty blbinky...
Ad puska na 2d8, to je klasika. Silencer = tlumic je taky v pravidlech. Neni to, ze si clovek vedle tebe stojici vystelu nevsimne - jenom se to nenese tak daleko. Idealni jako odstrelovacka, nebo na tiche cisteni... Velikosti zbrani jsou dostupne vsechny = tezka pistole 2d8, tezka puska/odstrelovacka 2d10, utocna puska/karabina 2d8, dobre skryvatelna pistolka 2d4 atd :-)
9.7.2017 21:34 - tony
"Fluffy" mazlíček
Medium CL3 - Beast,predator4

Inic 11+ Perception 9+ (low light vižn/dark vižn) survival 9+, Stealth14+
Ref 16 (12) Fort 13 Will 12 HP 30 Tresh13 Speed 10
Str 18 DX 18 Con 16 Int 2 Wis 15 CHar 8

Special kvality scent nahrazeno Spike natural armor (takže je ostnatej)
Trained skill - Stealth,Inic,surv.,percep.

Bite 7+/1k6+6 or Claw(2*) 7+/1k4+6)+poisn(1k20+10) and tail 7+/1k3+6 +poisn
9.7.2017 21:40 - tony
Ty skili budou podle našich novejch pravidel o 3 nižší takže(8/6/6/11) a bude narůstat.

OK s těma puškama stejně sem počítal s tím že to bude lovecká puška ne do klouskombatu.

A ted jedna na PJ jak s těma fítama na familiary povolíš imprův familiar a except familiar? První říká že dostane do fyzickejch atributů +4 k stupni,to druhé říká všechny atributy +2 stupně.
10.7.2017 06:52 - Elvid
Hunter píše:
Ehh, kamera k dispozici zadna nebyla, nebylo jak nas sledovat

Pokud vím, tak nemáš čelní průzor v lodi, čili nějaké sensory/kamery tam budou, co by to ukazovaly na vnitřních obrazovkách.

Hunter píše:
A lol na to, jak vezmes, co napsala Andy a vlastne se vubec neresilo
Tak dávalo to smysl a alespoň něco, kde jsem lehce mohl dopořešit, co tak ta postava dělala...;-)

Hunter píše:
jestli nas "prodas" piratum, tak se to dozvime
Abyste se to nedozvěděli, když by to byl společný plán....sám jsi psal, že zevnitř a to je jednodušší mít někoho venku, aby pomáhal s tou záchranou, než abychom všichni skončili uvnitř...:-)
10.7.2017 08:25 - Bleška
Hunter píše:
Pekny zapis a jenom tak bokem Houston Wafrid Leaway - WafriD, ne C :-) Je v d-mol :-)
A mně se tam to C tak líbilo... Nechceš ho přejmenovat? :DHunter píše:
Ale Miqua by mohla byt dobra tanecnice.. Jakou vlastne ma charismu Andy, hmm?
Jasně, ze všech mých dvou postav uděláme tanečnice :D. Cha mám takovou, že vyloženě neurazí :D.
10.7.2017 12:27 - Leese Dailen
Elvid píše:
Vypadá to, že se toho chytili a sic nevědí, nic konkrétního, tak to využívám i k tomu, abych se o té pětisté první dozvěděl více informací a potažmo i o Jediích. Snad to nebude ještě více zamotané, než už to je, ale vypadá to, že alespoň v tomto ohledu se dovídám zajímavá fakta a skládám si obrázek o tom, kdo to vlastně Jediové byli. Nebo možná jsou, ale nikdo o nich po začátku Impéria moc neslyšel. I když spousta věcí mi přijde přitažená za vlasy.
Nabourat se někomu do hlavy? To by ještě šlo pomocí hypnózy. Něco jsem o tom slyšel. Urychlovat růst rostlin? Dejme tomu nějaké hnojivo. Maskovat se za okolní prostředí a být tak neviditelní? Nějaký modernější způsob kamufláže a odrážení spektra. Každopádně mi přijde přitažené za vlasy, že by se měli pohybovat neuvěřitelně rychle, dokonce tak rychle, že dokážou procházet pevnými předměty, nebo dokonce prostorem. To už je nějaká pohádka na dobrou noc, ne?
K tomu přidáme ještě jakýsi předpovídání, ničení planet pouhou vůlí, blesky a pohybování věcmi. Dobře, i na to by šlo mít vždy nějaké sofistikované zařízení. Vždyť sami měli mít ultramoderní ruční zbraně, které generovali silové pole na odrážení střel. Že by to zvládali sami, to bych musel vidět, než tomu uvěřím.


Zaprve jsi tohle ve hre neresil. Zadruhe by ses tohle vsechno urcite nedovedel. Muzes o Jediich zjistit, ze pouzivali svetelne mece se kterymi byli dost dobri, povazovali se za rytire a meli ohromne pravomoce v ramci republiky. Behem klonovych valek vedli republikovou armadu jako generalove a pokusili se prevzit moc a malem zabili tehdy kanclere Palpatina. Za svoji zradu byl jejich rad zrusen a konkretni jediove potrestani za sve zlociny, nekteri se zbabele schovavaji a jsou pohresovani Imperiem a je na jejich dopadeni vyhlasena vseobecna odmena.
-Tohle klidne povazujte za zname informace, ke kterym se dostanete ruznymi zpusoby vsichni.

Elvid píše:
Využívám čas a dělám inventuru a zvažuji možnosti, co by se daly použít, kdyby bylo potřeba začít jednat. B0N1e se sice snaží kolem mne lítat, ale mne se daří ten kus neživého šrotu ignorovat.

To jako ze Hustonovy prosmejdis lod zatimco tam neni? Pokud ano, tak to jeste probereme pred dalsi hrou.

Hunter píše:
Ehh, kamera k dispozici zadna nebyla, nebylo jak nas sledovat :-)

neresme jak, proste z povzdali sledoval, jak zachazite do stavebni casti, kdyz vas kryl. At uz to bylo z lodi nebo nekde okolo vas, za me OK. Kamery skutecne ne, lodni ovladani bylo vypnute.

tony píše:
Unknow region str41-antidote sintetizer -2500,- /0,8kg za 1k6kol udělá 1k4 antidotů,navíc +2 treat injury proti jedům.

super tondo, takhle si predstavuju namety, co bys chtel a ano, takovyto device pujde sehnat, zatim ho nemate. Klidne bych pridal i stejny bonus do Fortitude, pokud neni dostupna lekarska pomoc a nekdo serum aplikuje na cil.

Hunter píše:
Btw, ad ty napady - jestli nas "prodas" piratum, tak se to dozvime a vysazeni na opustenem asteroidu bude to nejmensi, co vymyslime na oplatku :-D

Michale, tohle jsou presne ty vtipy, kterymi si vubec nepomahas...

Hunter píše:
Ale ver mi, veril bys Houstonovi skoro cokoliv. Preci jen, will save... Neni u nikoho dost vysoky :-)

Jak uz jsem rikal a je to i v tech zmenach, bojove vyuziti Deception a Persuation je vzdy proti will save. Delsi vyuziti mimo boj je bezne opposed check.

Hunter píše:
Toniku, ten needler je i v Saga pravidlech - dava 2d4, jak psal Wrigly (to je v prumeru lepsi damage, nez ma 1d8), tudiz muzeme brat ten - je presne jak pises, na natepniku a matlaj se na nej jedovaty blbinky...
Ad puska na 2d8, to je klasika. Silencer = tlumic je taky v pravidlech. Neni to, ze si clovek vedle tebe stojici vystelu nevsimne - jenom se to nenese tak daleko. Idealni jako odstrelovacka, nebo na tiche cisteni... Velikosti zbrani jsou dostupne vsechny = tezka pistole 2d8, tezka puska/odstrelovacka 2d10, utocna puska/karabina 2d8, dobre skryvatelna pistolka 2d4 atd :-)

Needler je normalne pistole (licence), uprava na zbroj/natepnik je uprava navic (napriklad na Mandaloru se tohle dela bezne)
Tlumic (GoI, p.66) -10 Peception na zaznamenani vystrelu, -2 range increment (strlis pouze na short), jedna se o ilegalni doplnek (zakladni cena 400c).
Puska - jak pise Pavel, da se sehnat vsechno mozne, pistole jsou na licenci, pusky na povoleni (pravidla). Na okrajich, kde se dost pouzivaji se povoleni tolik neresi.

tony píše:
"Fluffy" mazlíček
Medium CL3 - Beast,predator4

Inic 11+ Perception 9+ (low light vižn/dark vižn) survival 9+, Stealth14+
Ref 16 (12) Fort 13 Will 12 HP 30 Tresh13 Speed 10
Str 18 DX 18 Con 16 Int 2 Wis 15 CHar 8

Special kvality scent nahrazeno Spike natural armor (takže je ostnatej)
Trained skill - Stealth,Inic,surv.,percep.

Bite 7+/1k6+6 or Claw(2*) 7+/1k4+6)+poisn(1k20+10) and tail 7+/1k3+6 +poisn

Tohle tedy znamena, ze to budes muset prevazet v kleci (kterou rozhodne neuneses), jak jsem psal a vzhledem k tomu, ze je to jedovate, tak kdykoliv nekdo pozna to zvire, tak budou pozadovat, at si to zavres (ekvivalent odjistene zbrane). Take bych upozornil, ze zvire se sice umi plizit, ale stopy po boji jsou naprosto jasne zvireci a na hodne svetech to bude vest na tebe.
Pokud ostatnim hracum nevadi, ze tim padem budes mit dve postavy (je to zhruba stejne silne jako vy), tak za me OK (doresime co dela jed a ten spike armor).
10.7.2017 12:41 - tony
ten needler je výslovně zminován jako nátepník,proč bych si měl nátepník upravovat na nátepník uplně nechápu.(Je bracelet needler ten nátepník že?)


jed (dle pravidel,ale můžem najít i jinej jed) dává -1kondici při neúspěšným Fortitudě útok je 10+1k20

ten pet je silnej nyní postupem času myslím bude slábnout(minimálně ten jed)

Pokud někdo identifikuje Michalovu postavu taky jí bude dávat do klece nebo rovnou střílet?Jsou to SW Pro Jedie.........

A co ty featy?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09340500831604 secREMOTE_IP: 3.238.142.134