Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
1.7.2017 17:57 - tony
https://lh3.googleusercontent.com/-J5eVc9AG0n4/Vgk7gSkd49I/AAAAAAAAAYU/gLMjEoBkz1E/w600-h322/swdeadliest_08.jpg

https://vignette3.wikia.nocookie.net/starwars/images/a/aa/NarglatchCubs-woswfg.jpg/revision/latest?cb=20070124013622
2.7.2017 10:33 - Hunter
To prvni je Nexu a je v pravidlech, stejne jako to druhe, u ceho si nepamatuju jmeno. Ale to druhe je obojzivelne a umi dobre plavat :-)

Pro ne cisla najdem a pripadne upravime snadno :-)
3.7.2017 20:09 - tony
Milí deníčku
První cesta s tou imperiální hérečkou proběhla celkem dobře,sice z toho ta keldorka málem udělala zasedání senátního výboru "kdo je lepší" ale nakonec i přes obě její přednosti(edit vydavatele:věk a pohlaví) jsem dával za pravdu víc Impovi než jí.Celkem jsme se všichni tři seznámili a asi si je oblíbím...když neumřu já nebo oni.O tom druhém lovci už vím že je duševně nemocný a potřebuje pomoct.A ta keldorka je prej zvláštně uklidnující,to tedy nevim jak na to přišel ten imp se naštve hned jak otevře pusu.
3.7.2017 20:41 - tony
takže jsem napsal asi třicetiřádkovej příspěvek o posledním hraní,přečetl jsem si ho znovu a smazal ho.

Zjednoduším to na pár dotazů:
Jak tedy fungujou skili a proč?
Jaký jsou dostupný zbraně a jak fungujou?
4.7.2017 08:32 - tony
už jsem přišel na to jaký má být moje zvířátko:
Chytrý jako pavel,krásný jako andy,silný jako conan,odolný jako ruskej voják a levný na provoz jako čínská továrna.........
4.7.2017 11:41 - Leese Dailen
Mam pro tebe reseni! je to chytry, krasny, silny, odolny a sni toho podobne, jako cinska tovarna :-))
4.7.2017 11:53 - Leese Dailen
tony píše:
Zjednoduším to na pár dotazů:
Jak tedy fungujou skili a proč?
Jaký jsou dostupný zbraně a jak fungujou?

Ohledne skillu si nejsem jisty na co se ptas. Funguji klasicky - mas hodnotu, hodis nahlasis vysledek. Hodnoty DC v pravidlech beru jako orientaci, konkretni jsou podle situace ve hre.

Zbrane a dalsi vybaveni ze zakladnich pravidel je dostupne vcelku bezne, ostatni pravidla jen se souhlasem (pokud byste chteli neco shanet), pripadne ve hre. Druha vec je dostupnost, jakozto kategorie zbozi (volne prodejne, licencovane, na povoleni, vojenske a ilegalni), ale to uz je zalezitost sveta a da se ruzne obchazet.
bezne dostupne zbrane (volne nebo licence) jsou chladne zbrane a nesmrtici pistole. Vsechno silnejsi je s omezenim nebo hure dostupne (v podstate vojenska technika), Powerpack je bran jako munice a tedy licencovany nakup (podobne jako dneska potrebujes zbrojak na nakup munice).
Jeste doplnim, ze jako bounty hunter mas pristup i k tezsim zbranim (restricted - na povoleni) a ze to je zcela podle orginal pravidel, jen jsme to driv vubec nehrali.
4.7.2017 12:57 - tony
Jde mi o to že to většinu doby byla hádka o tom proč nám skili fungujou jinak než jsme zvyklí a proč nemůžeme dělat to co chceme.Konkrétně Use kompjůtr.Já nevím možná by bylo lepší sem někam vypsat jak si ty věci představuješ abychom netrávili dvě třetiny hraní hádkou o pravidlech,na to ty SW hrajeme už moc dlouho.A nechci těm hádkám dávat víc prostoru než je nezbytně nutné.

Zbraně totéž,jestli se ti nelíběj vyškrtni je a oznam nám to ať s nima nepočítáme.

Jinak za mne si do budoucna hodlám pořídit
a)zápěstní needlery dávaj 1k8 a jedem dle volby. celkem levná hračka až na ten jed ale ten jsem doufal že si budu pořizovat v přírodě sám.(a na lodi začnem přepravovat několik terárek s Vibrochřestýšema)

b)sonickej blaster kterej uměl knocknout při stunu.DC na fortitudu a útok je 15+1k20(podle pravidel)

tak at si tu hádku vyřešíme tady rovnou a nezdržujeme ve hře.
Jinak brontik je pěknej ale nebude asi medium.....i když kdo ví.
5.7.2017 17:18 - Hunter
Toniku, nechci te prudit, ale kdyz uz pises dle pravidel, napis jaka pravidla a dopis cislo stranky. Takhle ti jen muzu rict, ze je tam sice podobne znejici utok proti fortitude u sonicke zbrane, ale ten dela to, ze dotycnej ohluchne na nejakych par kol.
6.7.2017 11:28 - Hunter
Vracim se do salonku pro nejaky zivotabudic. Duroske zelene ma nadhernou jarni prichut a jiskri na jazyku. Spokojene pomlaskavam a dal dopisuju detaily "Mury", nove identity Miquy. Uz to mam dobre ze tri ctvrtin hotove, kdyz prichazi Leris. Sedne si do kresla a usrkava nejakou jahodovou sodovku. Nebavime se, ale ve vzduchu je jista tolerance. Pote, jak se rano snazil otevrit ho schvalne neignoruju, naopak se po nem pakrat podivam, ale nechava me pracovat. Pak prichazi Miqua s Teem. Miqua mi ukazuje svou novou bundu. Kozena, jemna prace, ciste doplnky. Celkem ji slusi. Zvyraznuje stihly pas a zesiluje ponekud povadla ramena. Mela by vic cvicit, probleskne mi hlavou. A pak se me pta, co ja na to. Zamracim se, kdyz si uvedomim, kolik tak ta bunda stala. A kolik jidla bych za ni v mladi na ulici dostal. Urcite ctyri mesicni pridely, mozna i vic. Propadnu se v case a vzpominam na potulovani ve vecnem seru Coruscantu. Drobne kradeze, prace, ktere nikdo nechtel delat.. Mel jsem to snadnejsi, ze jsem vypadal i ve svych otrhanych satech duveryhodne. Ale presto, zivot sirotka, valkou vyhnaneho uprchlika nebyl nicim jinym, nez stalym strachem o to kde spat a zda me ten poulicni gang nakonec preci jen vyhmatne a zabije. Nebo hur... Otresu se a zavrcim.
"Hmm, pekna bunda, ale takove plytvani", muj kysely vyraz jeji nadseny zmrazi. Zamrzi me to, vzdyt si chtela udelat radost, je to vlastne pro ni taky tezke, sama bez rodicu. Ale ona ma volbu, ma se kam vratit, pomyslim si. Dal pracuju na datapadu.

Po nutnem obcerstveni, u ktereho mi dojde moje zaslepenost - vzdyt jen cena tehle svacinky by zaplatila normalni jidlo na tyden a ja se rozciluju nad jeji bundou! - se zacnou bavit. Resi co Miqua zjistila, ze jeji tata nekam s Organou odletel. Nahle, nikdo nevi proc, ale neco o diplomaticke ceste na Dorin. Typicke... Pak me vtahnou do hovoru. Miqua se uz zase navazi do Imperia. Chvili ji posloucham a roste ve me zlost. Citim se, jak kdyby me osocovala ze vseho prikori v cele galaxii.
"Imperium neni spatne, spatni jsou konkretni lide! Copak nejsem taky imperial? A ja ti pomohl, nevsimla sis?" Vyjedu na ni, protoze svuj vztek uz ani nechci kontrolovat. Hrani hodneho a mileho Houstona, ktery na vsechny ty vystrelky moffu prikyvuje ze me spadlo. A pustim se do ni dal.
"Ty, palacova princeznicka, vis kulove o svete. Vis houby o tom, jak se beznym lidem zije tedka lepe. Ze uz se nemusi bat o svuj zivot, ze jim nekdo vezme jejich denni davku jidla a budou dalsi tyden hladovet! Nebo ze by se museli pro jidlo prodavat!" Frustrace ze me tryska spolu se zhavym hnevem. Castecne je to tim, ze se pustila do meho milovaneho imperia, ale vetsi cast prestavuji pocity z mladi. Ani jsem nevedel, ze ve me je tolik zlosti.
Hadame se. Vrhame na sebe argumenty, ale ten podkres nenavisti je jasne citit. Ona nenavidi Imperium. A ja to, co predstavuje. Privilegovanou, vzdy krmenou a chranenou. To, co ja nikdy nemel. Nemusela pro svuj snadny zivot tak tvrde pracovat, jako ja! Nikdy nebyla sprchovana ledovou vodou, kdyz ji popadl hnev jako me v akademii, kdyz Theru odvedli! Nezavreli ji a nebodali do ni injekcemi ve vycvikovem centru! Kdo si sakra mysli, ze je? Vsechen ten potlacovany vztek ve me kypi. A jeste neco, co jasne vystupuje na povrch. Snazi se rozbit mou predstavu Imperia. Tu, ktera me uz tak dlouho drzi na nohou. Tu, ktera me chranila, kdyz jsem videl, jak ten prasivy moff s krutym usmevem zabiji toho Twilecka. Vize, ktera me zastavila, abych mu sam zakroutil krkem. Chci verit, ne, potrebuju verit, ze Imperium neni spatne! Vzdyt jsem do nej investoval tolik. Tolik ze sebe, ze sve identity. To jsem pak ja ten spatny, ten vysinuty, ze verim v neco pokriveneho? To teda ne. Mam chut ji zakroutit krkem, aby uz ztichla, aby dal nemluvila, s tim svym protivnym sebepresvedcenym tonem. Prsty by se sevrely, chrupavky by zacaly drncet pod tlakem, ten sipavy dech lapajici po dechu... Pred ocima se mi zatmi a pak se proberu, musim pryc! Hned!
Prastim datapadem o stul, hlasivky bolave od kriku a odchazim na mustek. Zkousim prastit zaviracimi dvermi, aby me od ni oddelily. Od toho jejiho hlasu. Strhnu si dva nehty, jak se zoufale snazim zavrit. A pak se dvere bezhlesne zasunou. Zamykam za sebou a sesypu se do pilotniho kresla. Slzy z vypeti na krajicku, mysl v tornadu emoci a vzpominek. Usmev, pak vytrestene oci, napuchly fialovy jazyk, obraz, ktery se vynoril kdo vi odkud. Snazim se ho zaplasit, ale vsechno mi ted pripomina tu temne fialovou barvu. Kontrolky lodi vypadaji jak oci, co na me zrazene pohlizeji...
A pak se ozve zasyceni, jak se dvere otevrou. Stoji v nich Miqua a neco rika. Vypada bezradne, potrebovala by obejmout. Ochranit, vdyt je to jen dite.. Chci neco rict, chci ji uklidnit, ale nez to stihnu, odejde a dvere se neprodysne zavrou. Jsem sam, se svym koktejlem myslenek. A pak mi zacnou tect slzy, ani nevim presne proc. A pak... Pak se po dlouhe chvili citim o neco lepe a lehci...
6.7.2017 12:12 - Hunter
Druhy den rano mam v hlave plan. Poletime na Kashyyyk vyrovnat skore s jistym moffem. Teo je pro, Miqua take. Leris, no, ten chce tam, kam Miqua...
Nad planetou jsou orbitalni stanice a stavi se tam novy projekt. Moff se chce ukazat a stavi orbitalni vytah. Aby mohl rychleji odvazet Wookieeje jako levnou pracovni silu. Ale kam? Cetl jsem na Holonetu, ze pocet odvezenych se blizi statisici a pritom jsem je vlastne nikde poradne nevidel. Kam je vozi? Co kde delaji?
Zatraceny parchant. Byl prelozen po tom incidentu, pcha incidentu, vrazde toho Twilecka z Malastairu. A zrejme i vrazdy dalsich Dougu, jak rikal Teo, vedly na tuhle pozici. Mam v planu najit na nej vsechnu spinu, vsechny financni transakce a vystavit to na odiv galaxii. Vsak uz si ho pak Imperium poda. Premyslim, ze bych to mohl poslat te senatorce, co rada poukazuje na krivarny moffu a odhaluje korupci. Tu, Mon Mothmu. No uvidime.

S Bonie citlive vypoustime vzduch ze zasobniku a Miquu nechavam jemne sabotovat jeden z vzduchovych filtru. Dostatecny duvod pro nouzovou zastavku na Kashyyku. Plan je se na orbitalni stanici s moffem dostat do rozestavene sekce a vyuzit tamniho pripojeni k nabourani databaze a ziskani pristupu do jeho komnat. Tam si pak najdeme dukazy, videa a nahravky, ktere vim, ze si nechava. A jestli se zadari, tak i tu jeho nechutnou trofejni vystavku. Hlavy inteligentnich tvoru vystavene jak v nejake freak show. Otresu se. Stale me obcas ty prazdne pohledy jejich hlav v noci budi. Bezhlesne sleduji, jak jsem tam a hraji, ze nejsem zdesen na nejvyssi miru. Mozna to bylo ono, mel jsem vypadat zhnusene, zvracet, jak mi telo v soku rikalo. Pak by me nevzal na ten lov na skodnou. Skodnou! Vzdyt toho Twilecka schvalne vypustil a pak ho prohlasil za uprchleho vezne! Zhnusene se divam do zrcadla a vidim svuj pokriveny vyraz. Ale dnes to napravis, Houstone, dnes mu doprejes odplaty. Ne, ne odplaty, ale Imperialni spravedlnosti!

Na stanici se nam podari obstarat informace o stavene casti a me pak koupit nejake overaly, ktere nam zajisti cestu dovnitr. Miqua s Teem pripravili nejakou smradlavou bombu, ktera nam pomuze s ustupem. Pres hlidku se dostavame snadno. Uvnitr nachazime pripojeni a dostavame se do databaze. Miqua mi pomaha a je to fajn spoluprace. Predvcerejsi hadka je zapomenuta a vse je takove prijemnejsi. Nabourame se nejdriv do stanicni site, pak zastupce moffa, kdyz se s Miquou zase chytneme. Ne moc, ale preci jen. Oba trucujeme, ale je to spis naoko, nez vazne. Teo rika, dejte to sem a bere si datapad. A pak sam neco dela. S Miquou se na sebe zasklebime. Tak i on se vyzna v pocitacich? Muz mnoha talentu. Se zajmem prihlizim, jak za zastupce kupuje moffovi nejakou peknou loveckou pusku. Pry jako venovani a bla, bla, sranda korupce.
Pak si to zas vezmu a se stestim se naborim do moffova uctu. Prekvapene zjistuju, ze mam pristup i k mailum a dokonce i k videim z jeho lovu! A financnim zaznamum! Je tu vsechno.. Vse kopiruju, vcetne toho, jak zabil toho Twilecka. Vyschne mi v krku, kdyz si to zrychlene prehravam. Vidim, kdy jsem mel sanci zasahnout, ale ja tam jen stal a neco zvatlal. Nestrhl jsem mu zbran stranou, ne. Jen jsem zatuhl. Ja idiot...

Najednou nejaky zvuk bezicich nohou a hlas troopera na chodbe. Snazim se jeste pripravit skript na preposilani mailu na zadost o rozeznani a vyhledani fotky Miquiny matky, kdyz nas prerusi ctyri trooperi. Pry co tu delame. Vysvetluju, ukazuju schemata, ale v hlave se mi porad prehrava to video, misene se vzpominkami. Jestli zvednou zbran a zkusi strilet, vrhnu se na ne. Uz dost zabijeni!
A v tom to prijde. Teo vyboucne a zacne se ohanet vibrofrancouzakem na nejblizsiho vojaka. Krici neco o tom, ze nas vykoristuji. Asi to hraje, ale je to sakra presvedcive. Jejich velitel stoji u me a chce se na Tea taky vrhnout. Dva pak drzi v sachu Miquu. Doufam, ze s nimi nebude bojovat, nemela by sanci. Snazim se to jeste uklidnit, ale kdyz velitel po Teovi vystreli, vrhnu se na nej.
"Nestrilej mi na kamarada" kricim a stunnerem ho polechtam na spoji zbroje. Vyboj nebyl dost silny, ale ruka mu poklesne. Vyuziju toho, druhou ho obejmu a pak klamnym manevrem mu stunner dam na krk. Porouci se k zemi omracen. Miqua se tam zatim pere se dvema. Tedy, spis zapasi. Pak se trooperovi vytrhne a krici o tom, ze vsichni vybouchnem. Co to dohajzlu? Kde vzala bombu a kam ji kdy dala? Trooperi ustupuji, ale miri na ni dal. Dokonce si i jeden vystreli, kdyz pozveda komlink v ruce. Uzemnim ho dalsim vybojem do krku. Teo mezitim slozil sveho. Zbyva posledni a ten zacina utikat. Teo sebere karabinu a vystrelem do zad troopera slozi. Fiha, to bylo tesne.

Zatimco ti dva svlekaji a spoutavaji vojaky, ja dokoncim praci a prikaz. Pote zadam serii obchodnich prikazu, ktere donuti posilat objednavky od moffa na ruzne strany. Nektere z nich si casem vyzvedneme. Sperky a draha elektronika, stejne jako bedna vzacne Correlianske Whisky. A pak me napadne jeste neco, jak moffovi zatopit. Skrze jeho prikaz a s odsouhlasenim zastupce moffa posilam na Kashyyyk co nejvice zasob, bojovych davek a vybavy. Jsou to orbitalni shozy, ale na domorodci ovladane uzemi. Snad jim to pomuze. A moffovi zavari, ha!
V bujare nalade a s adrenalinem stale v zilach ale nevytvorim ty nove identity. Skoda, dost jsem je pripravoval a pak misto prace na nich se vrhnu do prvoplanove pomsty. Navic se bojim, ze na ne a poradnou praci nebude cas. Stop jsme tu napachali uz dost, hlidka bude chybet a zkouset je pak pouzivat by stejne nemuselo byt chytre - prijdou na to, ze se nekdo do systemu naboural a zmeny dohledaji. Priste, z jineho mista, to bude bezpecnejsi.

Prevlekame se do zbroji, bereme zbrane a par veci a odchazime. Smradlava bomba funguje perfektne a zajisti nam moznost se vytratit. Bokem se prevlekneme, ulozime zbroje a veci do kontejneru a s nimi se vratime na lod. Prohlidka je ok a nez najdou svazane a omracene vojaky, odskakujeme davno pryc ze systemu.
6.7.2017 12:29 - Hunter
Pro pristi hru - cile jsou dva :-)
1. Teo chce zviratko - to bychom meli spojit s vyzvednutim nejake te zasilky od stedreho moffa :-)
2. Kdyz uz tam budeme, muzeme se prichomitnout k nejakym tem piratum apod - i kdyby jen skrze nejakou bounty. Docela by bylo fajn, kdyby to nabidl Leris - jako ze se nam hodi ne tak proflakla lod a ze tu prihodne je v systemu nejaka banda piratu. Takovych, kteri by o me a mou lod mohli mit zajem :-)
Jak jsem rikal, klidne to muze byt mise na tema - zajali nas a my se dostavame z jejich zakladny na nejakem mesici (idealne s dzungli :-)) pryc - a pritom jim sebereme jak mou, tak jejich lod :-)
6.7.2017 14:51 - tony
Dashade sonic blaster- Alien antologi str 45 (ten schazovací)
Dreselian projektil rifle -"- str 50 (s tlumičem moc kůůl)
Braceman mini flechete gun -"- str 78 (needler s jedem)
7.7.2017 10:33 - Bleška
Akce s piráty se mi taky zamlouvá a samozřejmě jsem i pro Toníkovo zvířátko :). Netuším sice, kam toho brontosaura dáme, ale tak můžeme říct, že má Toník kapesní vydání :D.

Jinak za Miqu, ta se bude chtít vidět s tátou, protože prostě neví, jak dál :).
7.7.2017 10:57 - tony
:"Ahoj tati tak jsem tady."
:"Vidím...a tihle pánové?"
:"To sou ty co mě dostali do vězení...pak z něj...pak sem s nima přepadla mofa..."

Na tenhle rozhovor se taky těším
7.7.2017 13:08 - Leese Dailen
Diky Pavle za zapis, poslal bys mi nejake info ohledne sve minulosti na Coruscantu?

Do dalsi hry pocitam s piraty a zviretem pro Tea. Obecne jsem radsi, pokud aktivity ve hre vychazeji primarne ze zajmu postav. Oba pripady se daji pojmout jak aktivne tak pasivne (lov na piraty, shaneni zvirete nebo prepadeni piraty, objeveni zvirete), s Pavlem to byla vetsinou ta druha varianta.

Hadky me taky netesi, vznikaji z nekolika duvodu:
-kazdy GM ma trochu jiny styl hry i pohled na svet (pokud je znamy). Aktualne si zvykate na me pojeti a komplikuje to prave prechod z Pavlova pohledu na SW (navic v jine dobe), ktery jsme hrali doted a na ktery jste zvykli. Neobejde se to bez momentu, kdy narazime na rozdily a proto se snazim tu situaci vysvetlovat, aby jste na priste vedeli jak to funguje.
-S pravidly funguju take trochu jinak nez Pavel, konkretni pripad s Use Computer byl z me strany temer ciste podle puvodnich pravidel. To co je dostupne pri hackovani se neresi poradne nikde a uz pri hre jsem rikal, ze se na to podivam a dam dohromady nejaky popis jak to funguje a co je mozne.
-zbrane jsou ramcove dostupne podle pravidel, doted jsme na dostupnost nehrali a i pres to Pavel omezoval dostupne sourcebooky jak na vybaveni, tak na talenty, ...

Jehlova pistole (Darter, GoI, p.64) - dela prave 1 dmg piercing, dostrel 20sq (pouze short range), muze nest jed nebo malou stenici. Kapacita zasobniku neni zminena :-)
-ber to jako dostupnou zakladni verzi. nejake zmensovani, zakomponovani do zbroje je mozne.
Jeste jsem nasel Needler (KotOR, p.69) 2d4+jed, pistolovy dostrel (max 60sq), 10 naboju, 4-nasobna cena

Dressellian projectile rifle - nenasel jsem co na ni ma byt specialniho, dle popisu na wiki slugthrower rifle.

Dashade sonic blaster - v novych pravidlech neni, je tam Sonic disruptor (KotOR, p.69), ktery rozklada molekuly rovnou. Pak jsou tam ruzne veci na shazovani na zem, ohlusovani, ... Nejsem si jisty, co myslis tim "shazovaci/knocknout při stunu".

Ohledne zvirete
-uz jsi se rozhodl, zda chces konkretni potvoru ze SW nebo neco podle obrazku?
-pokud to bude neco do velikosti a nebezpecnosti psa, tak bude mozne, aby te to volne doprovazelo prakticky vsude. pokud to bude nebezpecnejsi, budes muset resit prevoz a fungovani v civilizaci (nejaka klec, prepravka), na okraji to muzes zkouset ignorovat. Papiry, ze ti to patri pujdou zajistit v pohode.
7.7.2017 13:47 - Hunter
Leese Dailen píše:
dostupnost nehrali

Na tu jsme hrali - ale neb jsi si za Leese vzal ten talent, ze vsechny veci z cerneho trhu jsou dostupne bez priplatku, bral jsem, ze zkratka vsechno jde stejne pres tvou postavu :-)

Umyslne mam zbrane, ktere jsou jen "licensed" a nic restricted... At to ale nezamluvime, hodlal jsi se vyjadrit k tomu contact stunneru - z unleashed - takze, jak to s tim vypada?

EDIT: Neni to unleashed, ale Unknown Regions - strana 36.
Podotykam, ze stoji 700 kreditu. Ten stun baton stoji jen 15...
7.7.2017 13:57 - Leese Dailen
s tvym argumentem ohledne stunneru souhlasim, rad bych aby bylo vyuzitelne i neco jineho nez jen pistole, ale snazim se najit nejake systemove reseni nez zavadet vyjimku.
7.7.2017 17:44 - Bleška
Pavel taky omezoval, to je pravda... Hlavně třeba sourcebooky z Legacy ery, což dávalo v době klonových válek smysl :).

Asi by bylo nejjednodušší sem hodit výpis pravidel, ze kterých můžeme čerpat, at tě náhodou někdo nepřekvapí, že si něco někde najde... Když už se to tedy tolik řeší.
7.7.2017 17:53 - Bleška
Pavel: Skvěle napsanééé!!! Aaaach... ^^

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09128999710083 secREMOTE_IP: 52.55.214.236