Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
25.6.2017 14:31 - Bleška
Mohl by mit toho mandalorianskyho strlla :-)
25.6.2017 17:52 - tony
SOuhlas že Human to kazí ale ten v imperiu kazí uplně všechno :P
25.6.2017 17:58 - tony
Ta znalost cíle předpokládá původně 8h meditace.Takže skupinová čelenž na celej den mi přišla jako adekvátní náhrada.

U familiara začínáš s velikostí small na 7lvlu je z něj medium a na 10 je z něj large a nebo pack těch mediálních.Ale předpokládám že na lodi asi nebude pro smečku rankorů dost místa co?
25.6.2017 18:05 - tony
Hele budou fungovat fíty na familiary,Impruv a except familiar?
26.6.2017 11:15 - Leese Dailen
myslenka skill challange na pripravu se mi taky libi, promyslim reseni.
Familiara bych nedoporucoval, bude to vytvaret spoustu problemu ve hre. Zvire muzes mit klidne i bez toho nebo si nejake zajistit na miste, kde budete.
Bounty hunter schopnosti mi docela sedi, kouknu na moznosti.
Sneak attack jak pise Pavel, je to talent za 1d6.

Jsem rad, ze ses na to podival, jen poresime implementaci do SW SE.
26.6.2017 14:38 - tony
nepobral sem tu část s familiarem skus to vysvětlit prosím,kuju.
26.6.2017 16:26 - Bleška
Leese Dailen píše:
Familiara bych nedoporucoval, bude to vytvaret spoustu problemu ve hre. Zvire muzes mit klidne i bez toho nebo si nejake zajistit na miste, kde budete.
když bude mechanický, tak projde ;) :D
26.6.2017 21:37 - Bleška
Fíha, tak tohle bylo hustý. S touhle myšlenkou se svalím na postel. Jestli mě Houston nevyhodí air lockem teď, tak pak už asi nikdy. Převalím se na záda. I když… Nechval dne před večerem, že? Už pár lidí mi řeklo, že umím být pěkná osina v zadku, když na to přijde. A jedna omluva to asi nespraví… Za co jsem se vlastně omlouvala? Připadám si hloupě, když si to znovu přehraju. Houston seděl v kokpitu u pilotní konzole a nad něčím přemýšlel. Vypadal tak smutně, tak… Fajn, řekla bych spíš rozhozeně, otráveně, vykolejeně… Tak nějak všechno dohromady. Ale sakra, měla jsem pravdu! To jeho slavné Impérium je taková… Jak jen se ten chlap s těma vesnicema jmenoval? Potin… Potonin… Poronin.. Ne, to už vůbec ne… No prostě ten, co mu při návštěvě vesnic stavěli akorát tak pěknou fasádu, aby se vidělo, jak se lidem krásně žije a jak se mají dobře, ale realita byla neuvěřitelně bídná… To je to jeho Impérium.

Neklid mě postaví znovu na nohy a vnitřní svár mě nutí rázovat po mém pokoji. Nebo kajutě? Jak se tomu vlastně říká na lodi? Musí se ale nechat, že zařízený je příjemně a pohodlně. Jakoby pravidelně převážel nějakou honoraci…

Z kapsy vytáhnu obrázek a krátce se na něj zadívám. Jsem jí vůbec trochu podobná? Jaká byla? Prej Jedi… Fotku maminky položím na stolek u zdi a jemně přejedu po decentně zdobeném rámu. Nejraději bych ho tátovi poslala zpět, stačí mi, když si ho vyfotím… Proč jsem to jenom neudělala hned? Mohla jsem mu ho nechat. Určitě se teď hrozně trápí. Jeho jediná vzpomínka na ni… Vlna rozhořčení mnou projede jak rána elektrickým proudem. Ten tlak mě donutí začít opět rázovat po ubikaci. Kdyby mi něco řek! Kdyby nebyl tak tajnůstkářský, nemusela jsem v tomhle průseru být! A on mohl mít klidný spánek. Můžu jenom doufat, že je v pořádku a vzkaz, který jsem mu přes Arena poslala, se k němu a k senátorovi Organovi dostane včas…

Opět sebou praštím na postel. Hmm… Celkem měkká… 501. je mi na stopě. Vaderova pěst nebo tak něco. Nejraději bych se do těch poddušek propadla a stala se součástí měkké výstelky a nedělat si s ničím starosti. Jako třeba s matkou, 501., Houstenem, Lerisem, Theem, otcem, Organou… Myšlenky hrozí, že mi roztrhnou hlavu. Jsem v takové kaši, že už to moje hlava doslova nebere. V tom jsem říkala pravdu, že je toho moc. Je toho… Potřebovala bych vypnout. Úplně vypnout. Propadnout se do temnoty, do nicoty a aspoň chvíli necítit nic, na nic nemyslet, jenom…

Zrak mi spočine na mé krásné nové bundě. A připomene mi zklamaný pohled Leawaye. Jasně, byla to hloupost, já vím. Ale aspoň chvíli jsem měla pocit, že je vše normální, při starém. Že jsem jenom na výletě a mám radost z pěkného kousku, který jsem na své cestě objevila a nemůžu se dočkat, až se v něm předvedu.

Vstanu a zabořím se do pevné kůže… Miluju ten materiál. A tu vůni… Na jednu stranu poddajný, pevně obejme tělo, ale nepřekáží v pohybu. Zahihňám se při vzpomínce na výmluvu, kterou jsem použila, abych odůvodnila neobrandovanou tašku. Prej přítel nerad vidí, když utrácím hodně peněz za pěknější věci. No, až na toho přítele jsem také nelhala… Škoda, že ji budu moct nosit akorát tak po lodi… Ale kdo ví? Možná se bude hodit. Pokud se toho dožiju… Když si uvědomím, že i to je dost pravděpodobné, a ne jenom co se mě týče, podlomí se pode mnou kolena a sesunu se k zemi. Ohrožuji otce a strýčka Organu. Co ta jejich diplomatická mise tak najednou? Souvisí to nějak s tím vším? Roztřeseně sáhnu do baťohu a chvíli v něm hledám, než sevřu malý předmět - komlink. Mohla bych mu zavolat. Právě teď. Všechno mu říct a poprosit ho o odpuštění. Houston by mě mohl někde vyhodit a na Alderaan už bych se dostala sama. Pokud se mu povede udělat ty falešné doklady, na kterých pracuje, bude to hračka. Vrátila bych se domů a na tohle malé dobrodružství bych zapomněla.

“No vidíš, konečně se chováš jako dospělý člověk a ne jako dítě.” Strnu. Jako bych slyšela Lerise teď vedle sebe. Ale tohle mi řekl tak před dobrou půl hodinou… Dospělá… Řekl to… Co to tam bylo? O něčem jsme debatovali a tohle z něj najednou vypadlo… Důležitý moment, jako bych zahlédla cosi za závojem mlhy, ale bylo to pryč, než jsem mohla cokoliv zaměřit a… pak už jen zbyl pocit ztracené chvíle, důležité chvíle… Ale navždy pryč. Proč se mi to ale vrací? Převrátím v rukou komlink. Dospělý člověk…

Dobře… možná bych mohla přestat vyšilovat a nějak se pokusit vyznat v situaci, ve které jsem se ocitla. Zkusme na to jít jinak. Otec vždycky říkal, že je důležité nenechat se ovládat emocemi. Že je v pořádku je mít, ale kontrolovat je, ne obráceně. A taky být systematický. S tím se opět ponořím do baťohu a vytáhnu svůj datapad.

Systematický… Mám tu příliš mnoho věcí, které na mě padají ze všech stran a potřebuji se v nich vyznat. Takže, emoce stranou a zkusme použít hlavu.

Bod 1) Leris
Je divný, mrazí mě z něj, ale nemám z něj pocit ohrožení. S tím dokážu žít. A ty sny… Vůbec tomu nerozumím, ale určitě tomu časem přijdu na kloub. Ne hned, ale jak říkal táta, nemá smysl se něčím trápit, když to nemůžeš hned vyřešit. Pracuj na tom, sbírej informace, vyvozuj výsledek. Zatím mám jenom další identifikovaný problém. K tomu dnes za večer několikrát řekl slovo v ithorianštině, ani si toho nebyl vědom. A to souviselo s těmi sny. Bylo to “bla bla” a “ble ble”. A mám pocit, že do toho spadá i ta poznámka o dospělosti. Budu to dál sledovat a uvidíme, co z toho bude.
Oceňuji, že byl dnes více otevřený a dokonce prozradil něco ze své minulosti - dítě, které vyrostlo na ulici a pralo se o kdejakou kost. To je to Houstnovo slavné Impérium.

Bod 2) Theo
Ten kluk vypadá dost ztraceně… Tedy, ví aspoň, co nechce, ale kdo ví, jestli přišel na to, co chce. Zatím asi zůstane s námi (ať to “námi” je kdo chce) a časem se uvidí, na co přijde. Nebude o moc starší, než jsem já.

Bod 3) Houston

Tady se pero zastaví… Je toho tolik… Kde mám začít?

Nezištně mi pomohl. A hodlá v tom pokračovat. Asi jsem do něj neměla ohledně Impéria tak hustit. Ale měla jsem sakra pravdu! Někdo mu musí otevřít oči a ukázat, že Impérium nepluje na žádném růžovém obláčku s jednorožci prdícími duhu. Vždyť to musel na Munto Codru vidět! Represe, potlačování svobody… A pak se obul do strýčka Organy… Jediný člověk, který se nebojí říct pravdu!

Zarazím se a znovu si přečtu řádky věnované Houstnovi a povzdechnu si. Kruci, už se zase nechávám unášet a hádám se tu s ním na datapadu… Obrátím pero, abych smazala, co jsem zatím napsala, ale rozmyslím si to. I takový záznam je důležitý. Krom mě to nikdo přeci číst nebude.

A to může být rád, že nepotkal Leiu. Ta by ho snědla zaživa i s tou židlí, na které seděl.

Zamyšleně hryžu tupý konec a maličko se zděsím. Snad nejsem moc jako Leia? To by byla katastrofa. Ta panovačná, nafoukaná fúrie… Ale má takové zvláštní charisma a ty její plamenné projevy, byť jen papouškovala svého otce, se krásně poslouchaly a nebylo těžké s ní souhlasit… Ale jenom když jste ji neznali moc zblízka. Pak jste se z toho transu probrali a byla to opět jen fúrie. Zase mi utekly myšlenky. Soustřeď se.

Pomohl mi. A hodlá v tom pokračovat. Bude hodně riskovat, ale když řeknu, ať mě někde vysadí, tak to udělá. A chci to?

...Jako dospělá…

Ta slova opět tiše proplují místností a rozplynou se. Dítě by se běželo opět schovat do bezpečí domu, pod stůl, odkud by ho starostlivý rodič vyzvedl a uklidnil. Ukolébavkou...

Shadows fall, and hope has fled
Steel your heart, the dawn will come
The night is long, and the path is dark
Look to the sky, for one day soon
The dawn will come

The shepherd's lost, and his home is far
Keep to the stars, the dawn will come
The night is long, and the path is dark
Look to the sky, for one day soon
The dawn will come

Bare your blade, and raise it high
Stand your ground, the dawn will come
The night is long, and the path is dark
Look to the sky, for one day soon
The dawn will come

Slova mi plují myslí a stoupají a klesají spolu s tesknou melodií s nádechem naděje… Táta mi ji broukával, když jsem byla malá, v tom zvláštním jazyce, o kterém mi nechtěl také nic říct, krom toho, že je hodně starý a krom něj už ho snad ani nikdo nezná. Což byla pravda, jak jsem si pak ověřila. Co je důležitější, jsou odpovědí na mou budoucnost. Uvedla jsem cosi do pohybu. Cosi, co mě děsí a čemu nerozumím. Ale zjistím, co za tím je a třeba se mi povede galaxii změnit k lepšímu. A můžu začít tím, že pomůžu Houstnovi odhalit ty zrádné moffy. To bude začátek. A pokud cestou Leaway pochopí, že Impérium s tím stoletým dědou v čele není žádná cesta ke štěstí, bude o dalšího člověka, který se zasadí o demokratické uspořádání, více. Jenom na něj nesmím tlačit moc a hádat s ním. A nebýt jako Leia. Jinak mě vyhodí na prvním opuštěném asteroidu a bude po výletě.

Bod 4) 501. - Vaderova pěst
Jejich přítomnost a celé načasování není nejspíš náhoda. Já se objevím, zavřou mě do vězení, sotva jim zamávám na rozloučenou, blokují planetu. Zrovna oni, nechvalně proslulí lovci Jediů a vykonavatelé… Eh, prostě popravčí četa, či tak něco. Bez skrupulí, bez svědomí, naprosto loayální svému veliteli - obrovskému muži v černém armoru - Vaderovi. Jeho původ je záhadou, ale zlo, které z něj bylo cítit i přes holovideo… Doufám, že ho nikdy neuvidím. Byť se zdá, že to bylo dost blízko. Pokud tam je. Nicméně, přítomnost 501. mě vede k dalšímu bodu.

Bod 5) Matka
Protože jsou to především lovci Jediů, přišel Houston s myšlenkou, zda má matka nebyla či neměla něco společného s Jedii. Ta myšlenka se mi nelíbí. Vůbec se mi nelíbí. Ale nemůžu říct, že ne. Nevím o ní vůbec nic, takže i přes veškerou nechuť musím tuto možnost brát v potaz. Možná, při honu na kompromitující materály na moffy se mi povede najít i nějakou informaci ohledně ní. Nebo alespoň o tom, proč jdou po mně. Obojí spolu nejspíš nějak souvisí…

Několikrát po sobě přečtu, co jsem napsala. Cítím, že by toho bylo daleko víc, že bych mohla psát a psát… Teda, spíš se většinu času písemně hádat s Houstnem, to je jednoduché. Ale neměla bych kolem sebe tak kopat. Ne, když se mi snaží pomoct. Co se týče těch dvou, Lerise a Thea… Lerise chci mít raději poblíž. Mít ho na očích a vymyslet způsob, jak ho případně rychle poslat do bezvědomí, kdyby začal nějak vyšilovat. Zkusím to Leawayovi navrhnout, vypadal, že by s tím možná i souhlasil. A Theo… Mno, ten armor mu sekne, to se musí nechat. Jak tak stál opřený o tu telefonní budku, měla jsem chvíli čas si ho nenápadně prohlédnout… Vysoký, atletická postava a působil pro mě uklidňujícím dojmem, když už ne na ostatní, kteří se mu raději obloukem vyhýbali. Cítila jsem se bezpečně.

To nejhorší jsem ze sebe dostala. Ale stejně se potřebuji nějak vybít a nechat myšlenky plout, jak je samotné napadne. Táta se mě snažil naučit meditaci, ale nikdy jsem na to nepřišla. Sedět v klidu a co… Nic. Ale chápu tu myšlenku, zbytečně netlačit. Hlava většinou sama najde řešení, pokud jí v tom nebráníme tím, že věci omíláme stále dokola.

Ohlédnu se po baťůžku, Bubo nepřichází momentálně v úvahu. Nedokázala bych se na něj soustředit. Takže zbývá pohyb. Pokud jsem si všimla správně, má tu herec vlastní posilovnu či co. Ale nakonec zamířím do nákladového prostoru, kde je místa víc než dost a dokonce objevím vhodnou tyč, sice trošičku kratší a užší než správná hůl, ale na procvičení bohatě postačí.

A účel splní. Po chvilce ze mě leje, svaly úpí únavou, ale stejně si představuji bílé armory z tvrdého plastoidu, jak je zasahuji do těch citlivějších částí. To bude štěstí, až půjdu kolem… V těch věcech se totiž vyznám..
27.6.2017 01:09 - Hunter
A ja uz si rikal, ze nikdo jiny nepise a nepise... :-)
Pekne Andy :-)
Tady jsem ti nasel dve chyby, muzes si je opravit :-) 4 odstavce nad ukolebavkou.

Ale má takové zvláštní charisma a ty její plamenné projevy, byť jen papouškovala svého otce, se krásně poslouchal//"y"// a nebylo těžké s ní souhlasit…
Zase mi utekl//"y"// myšlenky.

tony píše:
nepobral sem tu část s familiarem skus to vysvětlit prosím,kuju.

Jako ze muzes mit cvicene zvire a klasicky s nim hrat. Budes si ho muset nekde sehnat (treba u toho zleho moffa?), drzet si jeho statistiky a v pripade neceho rozumneho, ala "pes" (Vornskr), nebo chytreho a schopneho (jako Mandaloriansky smradlavy a uslintany Strill) te to bude i poslouchat. Rancor te maximalne tak sni :-) To uz by chtelo prestizku, aby te poslouchal a lod, do ktere ho a jeho jidlo nacpes. Co treba zajmout nejakou imperialni freg... :-D
Pritelicek=Familiar je specificke pravidlo, ktere normalni zvire ma nejak zesilovat. Neb s Familiarem SW Saga nepocita, muselo by se to slozite tvorit a skladat.
Ale pochopitelne netusim, co tim Wrigly myslel, pisu jen za sebe :-)

EDIT: Myslenka - mohlo by to byt zviratko skrze talent - jak jsou ti "followers" v Clone Wars pravidlech - taky maji nejake akce, ktere nahrazuji tvoje = bud hrajes ty, nebo tvuj follower, ne oba najednou. To mi sice prijde slabe, ale jako zaklad, odkud se da dal postupovat by to slo...

Dalsi zpusob, uz reseny pravidly, je Unknown, strana 64. Zviratko hraje ve tve iniciative, ale ma vlastni akce a posloucha te, je-li domestikovano. Muze i levlovat, ale pak se adekvatne snizuji expy nam vsem. Zviratka jsou tam tri rovnou vypsana. Dark Wolf - umi cmuchat, tj. stopuje bez postihu za spatne svetlo a ma jedovate drapy, ktere ochromuji :-) Saber Cat, ktera by mela jit spatne sehnat a neumi nic moc zajimaveho a jen ma vyssi level. No a Strill, Mandalorianska obludka, ktera umi plachtit a i kdyz je mala, je extremne silna. Hlavne, je stylova a ma sest nohou! Ctyri ze tri Mandalorianu ji doporucuji! A kdyz bys u toho zleho Moffa nasel treba Strilla zavreneho, sedelo by, ze ho budes chtit osvobodit a vzit s sebou :-)
Tady je jedno z moznych vyobrazeni Strilla - ma to byt neco jako jesterka s volnou kuzi (ta umoznuje plachtit), sesti nohama, dlouhym holym ocasem a zbesile slintaci tlamou :-)
27.6.2017 08:42 - Bleška
Já jsem pro toho strilla! Ostatně už jsem to psala výše :). Ale cestovat bude na své vlastní imperiální freg... LOL :D. Proč? Protože strašně smrdí a slintají. Ale jsou "cool". Do domečku, na zahrádku, k dětem a páníčka nikdy nedají a budou ho bránit do roztrhání těla :D. Nicméně, jak je vyobrazený, tak se mi zdá dost malý. Myslím, že by měl být o něco větší :). Ne o moc, ale přeci jen...

Hunter píše:
Ale má takové zvláštní charisma a ty její plamenné projevy, byť jen papouškovala svého otce, se krásně poslouchal//"y"// a nebylo těžké s ní souhlasit…
Zase mi utekl//"y"// myšlenky.
Grammar Nazi v akci :D. Opraveno :).
27.6.2017 08:59 - tony
classa je beastwarden a ano je z těch starých pravidel ale vzhledem k tomu že krom familiara tam nemá nic problémového tak se nemusí(moc) předělávat.
29.6.2017 17:45 - Hunter
Nejak jsem se nedokopal k tomu, abych dopsal tu diskuzi v lodi... Asi to nejak jenom shrnu / skipnu a bude... Nemam uz totiz sanci si to pamatovat :-)
29.6.2017 18:46 - Bleška
:D já jsem to vyřešila dokonale :D.
30.6.2017 09:03 - Bleška
!CHALLENGE!

Vyjmenujte STAR WARS postavu za každé jedno vaše písmenko ve vašem jméně. Nezáleží na zdroji (film, seriál...)

A - Anakin
N - Nute (Gunray) EDIT
D - Dooku
R - Revan
E - Echo (klon ze seriálu ^^) EDIT
A - Amidala

N a E netuším a zatím se nechci nikam podívat :).
30.6.2017 10:28 - Hunter
P - Palpatine
A - Antilles
V - Ventress
E - Erso - z noveho filmu :-) Puvodne me napadl Emperor, ale to asi neni uplne jmeno :-)
L - Luke
30.6.2017 10:55 - Bleška
Erso? Nemyslel jsi Ezra?
30.6.2017 11:15 - Leese Dailen
L - Lando
U - Ulic (Qel-Droma)
K - Kenobi
A - Asajj (Ventress)
S - Skirata

Erso je prijmeni toho tvurce Death Star a te jeho dcery z Rogue One.
30.6.2017 14:10 - Bleška
Leese Dailen píše:
Erso je prijmeni toho tvurce Death Star a te jeho dcery z Rogue One.
Jo taaak... Taková nedůležitá postava, kdo si ji má pamatovat :D.
30.6.2017 17:38 - tony
J- Jaba Hutt
Á- Áááá generál Anakin
30.6.2017 17:50 - tony
takže ten beastwarden má jako peta od lvlu4 medium predatora.Začíná s tiny predatorem a končí se smečkou.V každým případě ten tiny má Str5,Dex18,Con10,Int3,Will12,Char8,dmg je 1k4(+/-síla) medium by se jen posunuli atributy a smečku si asi pořizovat nebudu protože to nejspíš nebude nenápadná smečka i když bude mít plížení na max co?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093892097473145 secREMOTE_IP: 44.204.94.166