Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
16.6.2017 23:30 - Bleška
Haha, přijde mi vtipné, jak nikdo nevzal v potaz, že měla hlavně strach :D, a z paláce ví, že se věci dají vydupat a hlavně! Působit sebejistě! :D.

Michale, super! Moc se mi ten zápis líbil :).
16.6.2017 23:31 - Bleška
Hunter píše:
Andy ziskava hlavni cenu za spolehlive nejdelsi zapis :-D
Doufám, že ta cena není putovní, protože jinak mi ji právě Michal sebral :D
16.6.2017 23:33 - Bleška
Elvid píše:
Ale abych Andy nesebral nejdelší zápis, tak jsem ho alespoň rozdělil na dva menší samostatné, protože o to mi nešlo.
Pche! Nepotřebuji úlevy! Challenge accepted! :P
17.6.2017 08:13 - Elvid
Bleška píše:
nevzal v potaz, že měla hlavně strach :D

Já to tam tuším někde zmiňuji, ale jen okrajově, protože si ten strach dobře maskovala právě tou "arogancí" a sebejistotou...;-) Nebo alespoň z pohledu té postavy. :-)
19.6.2017 00:06 - Hunter
Minulá hra byla dost náročná na mluvené slovo a přesné vyznění... Takže se předem omlouvám za zcela jistě nepřesný přepis :-)

Stavové kontrolky hlásí vše v zeleném. Jediná oranžová pomrkává u třetí levé manévrovací trysky, která se stará o náklon. Víceméně tedy všechno v pořádku. Ukazatale paliva jsou na 88%, ostatní zásoby vzduchu a provozních tekutin na maxu. Zkušebně nahazuju jeden motor po druhém, abych je zahřál a připravil na případný maximální výkon.
Poté vyhlédnu z lodi ven. Miqua je stále ještě v bedně, hlídka trooperů už odešla a já bych se tu už dlouho neměl zdržovat. Čekám ale na signál. Do okna odvráceného od kontrolní veže zasvítí drobný laserový paprsek. Zabliká smluvený kód. Jsou připraveni. Bliknu jim zpátky a zavolám na věž. Vyměním si pár formalit s kontrolorem a zároveň požádám, jestli bych mohl promluvit k mužům ve službě. Dovolí mi to a přepne mě na jejich interní komlink. Žvatlám něco o vrcholné spokojenosti, o odvaze vykonávat svůj díl práce a jak služba znamená lepší budoucnost pro nás pro všechny. Poslouchají a dívají se na můj obraz na svých obrazovkách. Nikdo si tak nevšimne dvou stínů, které přeběhnou přistávací plochu a vyběhnou po rampě mé lodi nahoru. Otevření dveří, zavření a můžeme letět. Rozsvítím poziční světla, do kamery zasalutuji a končím hovor. Kontrolor mě nadšeným hlasem navádí na odletový koridor. Startujeme a necháváme bujnou vegetaci planety Codru-ji za sebou.

Po opuštění atmosféry předávám řízení B0N1e a jdu se podívat na pasažéry. Nejdříve Miqua. Nabídnu ji sprchu a občerstvení a chvíli si s ní povídám. Chce se mi podívat na loď a nějak se odvděčit. Říkám, že to počká, nejdřív tu koupel. Bonie řeknu, aby tam dala autopilota a na tu půl hodinu, než budeme v bezpečné vzdálenosti ji pověřuji úpravou mého pyžama pro Miquinu drobnou postavu.
Teprve pak scházím k plošině do podpalubí. Stále je bezpečně zamčená. V kuchyňce vezmu od droidího barmana P0D3-J připravené welcome drinky a spustím rampu. Dole na mě čekají dvě tváře bounty hunterů. Usměju se na ně, podám jim pití a říkám, pojďte se mnou. Ten nepříjemný, Leris, chce vidět Miquu. Říkám, že to nejde, že se sprchuje, ale že jí vyřídím, že by jí rád viděl, až vyleze. Zatím je vedu k jejich pokojům. Jsou to ty dva v podpalubí kousek od strojovny. Ukážu jim je s tím, že je požádám, aby se mi po lodi nepotulovali a že je ráno zvu na snídani nahoru. Teo vypadá, že chápe, ale Lerisovi se to nelíbí. Připomenu mu, že pokud Miqua bude chtít, může si s ním jít promluvit, ale že jí musí nechat prostor se rozhodnout. Jinak se může stát, že ho už nikdy nebude chtít vidět. Z jeho obličeje se moc vyčíst nedá, ale zdá se, nechce riskovat ztrátu možnosti být s ní. Popřeju jim oběma dobrou noc a vracím se nahoru. Za sebou zase rampu zamknu a nastavím alarm. Akorát, abych viděl Miquu, jak v mém pyžamu vchází do salónku. Vypadá tak křehce a mladě. Dole jsem si neuvědomil, jak moc mladá vlastně je.

Povídáme si dál. Ukazuje mi fotku své maminky. Je v krásných večerních šatech a působí také mladě. V kolika Miquu měla se nedozvím. Překvapeně ani Miqua neví, jak se jmenuje. Její táta jí nic neřekl. Chvíli se bavíme dál a probíráme možnosti. Nabízím jí, že bychom se mohli zastavit u jednoho moffa. Je nechutně zkorumpovaný a navíc se vyžívá v zabíjení lidí pro zábavu. Říká tomu "Lovení škodné"! Z poslední návštěvy u něj jsem měl polízanici. Toho Neimodiana uštval a zatřelil on, ale když to ten reportér natočil a pustil na Holonet, přiřkli tu vraždu mě. COMPNOR to sice zahladil, dokonce to vypadalo, že je to potěšilo, ale i tak mi to dali sežrat. Že je sice prima, že se bavím, ale měl bych už vědět, jakými aktivitami nemám kompromitovat moffy. To kvůli němu jsem si pořídil do obleku ta nahrávací zařízení. Přiště budu moci dokázat, že za to nemůžu...

No, tak k němu bychom se mohli podívat. V jeho archivech jsou natočené desítky takových lovů. Dokonce má i trofeje ve své speciální místnosti v jeho paláci! Trofeje lidí! Myslících tvorů! Otřesu se. Ten reportér, co si na mě smlsnul sice už nepracuje, zřejmě ho vyhodili, ale určitě najdu vhodný způsob, jak to pustit ven. A jen, jak to velkomoffové, nebo možná nějaký senátor uvidí, tak ho odstraní a nahradí někým rozumným. Ano, to je dobrý plán. Možná, že když to správně podám, uvidí to i samotný Imperátor! A ten zjednat nápravu dokáže, protože tohle není nějaká prohnilá republika, kde by kvůli takzvané demokracii lidé mohli hromadit moc a nemuseli být odpovědní lidem. Nene, Imperátor jasně nastolil řád a vymítil takovéhle jednání a určitě ho nebude trpět. Jen co se o něm dozví... No a při přístupu do databáze moffa se budeme moct porozhlédnout i po tom, proč Miquu hledají a také po té její mamince. Plácneme si, dáme rychlou pozdní večeři a jdeme spát. Nemohl jsem si nevšimnou, jak vybrané má Miqua stolování. Jak nějaká princezna...

Je ráno. Moc jsem toho nenaspal, dost jsem se v posteli převaloval a přemýšlel. A taky jsem byl nervózní. Sice jsem B0N1 nechal zapnutou, aby monitorovala situaci a upozornila mě, kdyby se snažil Leris něco podniknout, ale to riziko a ta nedůvěra mě držela vzhůru. Heh, sám sobě bych lhát neměl. Taky se mi hlavou honil celý můj život a co to vlastně dělám. Vždyť pomáhám uprchlé zajatkyni! Zrádce! Jsem zrádce Impéria, všeho, v co věřím! Osprchuju se, obleču a mrknu na hodinky. Je hodina do snídaně. Jdu si zaběhat na pás a zacvičit. Moc mi to ale nejde, ať už tím, že jsem unavený, nebo znechucený tím, co dělám. Po půl hodině slezu z pásu a vyrazím dolů. Promluvit si s Teem.

Naštěstí je už vzhůru. Nevím, jestli jsem za ním přišel kvůli němu, nebo kvůli sobě. Ptám se ho znovu na to, co ho vedlo k tomu rozhodnutí přestat být bounty hunterem. Je to tím, že naháněl lidi. Je stopař, ale podle všeho ho zneužívali v nečem, co strašně připomíná lov na škodnou. A ten moff? Sakra, ten stejný parchant?! V hlavě mi to sepne. Tohle není náhoda, tohle je potvrzení. To co dělám je správné. Pro lepší Imperium musí pracovat každý a tohle je způsob, jak ho lepší udělat. Odstranit toho moffa a předat ho spravedlnosti. Tohle přeci není nějaká anarchie, kde si může každý dělat co chce! Jestli tu zprávu pustím na Holonet, tak to bude ostuda a... Mohl bych jí poslat jen na velkomoffy. Nebo ostatním moffům! Však oni se už o to interně postarají a nebude z toho skandál! A přitom systém bude fungovat! Mám radost. Vnitřně si oddechnu a je to, jako kdyby ze mě spadla tíha.Teovi říkám, že mě jeho síla ke změně inspirovala a ptám se ho, jestli by mi mohl pomoci toho moffa kompromitovat. Souhlasí. S lehkým srdcem jdu na snídani. Miqua už je vzhůru a popíjí kakao. Ptá se mě na sny. Dneska jsem žádný neměl. Pak se mě ptá na spirituální sny. Takový jsem kdysi měl, ale mělo to co dělat s tím kořením, co donesla Adél. To jí ale radši neříkám a jen poslouchám. Přý se týká toho Lerise. Jo, to chápu, je tak divný, že bych z něj noční můry měl i já. Něco mi na něm strašně nesedí. Nedokážu na to ukázat prstem, ale je to jak kdyby se na mě díval hladový Jaggalor. No tak Miquě se o něm zdálo něco důležitého a chce ho vidět. Skoro mi spadne čelist. Cože? Ona se s ním chce kamarádit? No a pak mě informuje, že opravila tu manévrovací trysku, co táhla blbě. Vše v zeleném. Taky prohodí, že netuší, kdo mi dělá údržbu, ale je to mizérie. Po očku kouknu na Bonie, která připravuje spolu s Podej snídani. Nevypadá, že by jí to vadilo a dál tím svým medovým hlasem švitoří s nemluvným Podej.

Je čas snídaně a připojují se i dva zbylí hosté. Na stole máme spousu dobrot. Bonie se rozhodla vytáhnout slušnou část lepších věcí. Vždycky říká, že dobré jídlo dělá dobré přátele. S láskou sleduji, jak rozdává porce, dolévá oblíbené nápoje a dokonce si najde chvilku, aby mě pohladila po zádech, když jde kolem. Usmívám se a vracím se k debatě. Leris právě povídá, že má o Miquu zvláštní zájem. Ta mu briskně odvětí, že jí říkal, že je přeci na něj moc mladá! Ušklíbnu se, tolik k tomu, že by mu to dělala snažší. Leris se kroutí, ale je překvapivě sdílný. Povídá o tom, že když se Miqui dotkne, přináší mu to klid. Jinak prý klidný není, cítí jakýsi tlak, který upravuje, jak jedná. Nesměřuje ho, jenom místo klidných řešení volí ta horší. Tak to nechápu. Asi je na ní nějak fixovaný, nebo co. A pak se jí dokonce omluví! Třikrát! Skoro mi vypadne banthí šunka z pusy a snažím se nezakuckat. Cože? Co se sakra stalo? Najednou se chová jako člověk s duší? No fíha! Pozměňuju si na něj názor. Stále netuším, co od něj mám čekat, co sakra chce s Miquou, ale ten pocit toho strachu, té nejasné obavy se vytratil. Snídani končíme plánem, že se zastavíme na Quermiu, obchodní křižovatce, kde chceme získat další informace a ideálně legálně najmout ostatní, abychom mohli cestovat společně. Když vstávám, abych šel do kokpitu naplánovat novou trasu, usmívám se. Že by opravdu dobrá snídaně dělala přátele?
19.6.2017 13:24 - Leese Dailen
Fajn zapis, diky a uz se tesim na dalsi. FP vas samozrejme neminou.

Dalsi hra tedy 2.7.v nedeli
19.6.2017 20:16 - Bleška
Talent Educated je taky docela ftipný :D. Skoro by až dával smysl... Všechno vím, všechno znám, všude jsem byla a až polevlím, budu mít od všeho klíče :D.
19.6.2017 20:59 - Elvid
Hunter píše:
Minulá hra byla dost náročná na mluvené slovo a přesné vyznění

Jo, také si říkám, co vše tam promítnout a zda ho nezkusit sepsat dřív, dokud si to vícemeně pamatuji i s detaily, ale obávám se, že se k tomu dostanu až později...O:-)

I když teoreticky mám čas až někdy do poloviny července ... O:-)
20.6.2017 08:53 - Bleška
Elvid píše:
Jo, také si říkám, co vše tam promítnout a zda ho nezkusit sepsat dřív, dokud si to vícemeně pamatuji i s detaily
já se toho zápisu až děsím :D.

Hele, pojďme z těch zápisů udělat knihu :D. Už píšeme prakticky všichni, budeme to prodávat a budeme hrozně moooooc bohatí :D.
20.6.2017 09:05 - Hunter
Heh Andy :-D Byly bychom bohati, kdybychom nehrali Disney franchise :-D Takhle budeme mit knihu a Disney bude "zase" strasne bohate :-)
20.6.2017 10:40 - Bleška
Tak nám aspoň zůstane dobrý pocit? :D
20.6.2017 11:44 - Leese Dailen
Bleška píše:
Tak nám aspoň zůstane dobrý pocit? :D

myslis force pointy? :-D

Obavam se ale, ze krome Andy neni kvalita pro disney dost na vysi. Treba me trochu zabrnelo, kdyz jsem cetl jak Leris popisuje: "Odcházím a zabočím do různých uliček."
Ale jinak jsou zapisy hrozne super a moc rad je ctu, takze ac to na spisovatelskou drahu neni, tak Diky moc za Vase zapisy (alespon ode mne ocenene Forcepointovou cenou za literaturu ve SW)!
20.6.2017 14:47 - Hunter
Leese Dailen píše:
Obavam se ale, ze krome Andy neni kvalita pro disney dost na vysi. Treba me trochu zabrnelo, kdyz jsem cetl jak Leris popisuje: "Odcházím a zabočím do různých uliček."
Ale jinak jsou zapisy hrozne super a moc rad je ctu, takze ac to na spisovatelskou drahu neni, tak Diky moc za Vase zapisy (alespon ode mne ocenene Forcepointovou cenou za literaturu ve SW)!


Facepalm, tos to cely shodil... Ted ti je nebude psat nikdo :-)
20.6.2017 15:35 - Bleška
LOL... Na to se nedá nic říct :D. Asi tam budu muset připisovat *nadsázka*, aby se nám nedostalo podobného komentáře :D.
21.6.2017 11:15 - Hunter
Btw, kdyz tak resime budouci undercover, mrknete na instruktazni video z WWII :-)
https://www.youtube.com/watch?v=oJJfIh_vGnw
22.6.2017 15:24 - Hunter
Příletová kontrola na Quermiu nestíhá a musíme čekat dobře přes půl hodiny, než nám přidělí přistávací plochu. Dostaneme klasický úvodní balíček informací, pár aktualizací k mapám tras a co je zajímavé, i informaci, že systém Codru-ji je blokován ve jménu impéria. Asi další blesková akce tady na okraji, která povede k osvobození a připojení dalších planet k Impériu. Mezitím si ověřuji, že stále platí pouze výzva k návštěvě celní kontroly. Znamená, že když budeme chtít, bez větších problémů projdeme bez ověření identity do nitra stanice. Výhoda, které plánujeme využít.

Sejdeme se opět v salónku a probíráme, co máme v plánu na dnešek. Říkám, že hlavním cílem zastávky je vytvořit krytí, které zdůvodní fakt, že na palubě budu mít dva BH a jednu Kel Dorku. Miqua bude hrát mechaničku a Teo s Lerisem pak mé dva strážce. Miqua se chce podívat do sítě na další informace o její mámě a hlavně zavolat domů. Její táta by měl vědět, že je v pořádku a hlavně by mohl odpovědět na pár informací o její mámě. A třeba i objastnit, proč Miqua byla vlastně zatčena. Jenže diskuze se mezi mnou a Miqou přiostří. Tvrdí mi, že Republika to dělala dobře a teď pod Impériem to je hrozné! No tomu snad sama nevěří? Co jí to sakra nakecali? Vždyť teď každý má práci a když chce, tak i dobrý život! Snadnější, než za zkorumpované Republiky! A pak ty řeči o samotném Imperátorovi! Takové lži! Říkám jí, že nemůže věřit všemu, co tací senátoři jako Bail Organa napovídají. A na to mi dá takový pohled! Jak kdybych šťouchnul do vosího hnízda. Ona jim snad vážně věří! Co jí to udělali! Úplně ji tím zblbli!

No a pak se to jen horší, kope kolem sebe, snaží se pošpinit všechno dobré. Snažím se jí to v klidu vysvětlit, vždyť jsem sám viděl, jaké to je na Coruscantu ve spodních úrovních! Já tam za Republiky žil! Ten strach, že tě někdo přepadne kvůli dehydrované dávce jídla, nebo těm pár kreditům, které jsem si vyžebral a to, že ti tohle jen sebere je to nejmenší! Vždyť se tam pohybovaly všechny ti divné existence, které chtěli ještě víc a nikdo proti nim nezasáhnul a nebylo kam se schovat! A teď? Čistá voda, dostupné jídlo a dokonce i čerstvé ovoce a zelenina? Bezpečné ulice? Osvětlené? A tomu říká zhoršení??! To se sakra schovávala v nějakém paláci, nebo co! Skoro praštím věcmi a rozkřičím se na ní, aby se probudila, ale Bonie mě přeruší. Mám hyperhovor. Odcházím ho vyřídit a přitom se i vydýchat do kokpitu, protože takhle mě už dlouho nikdo nevytočil...

Když se vrátím, schválně držím hovor k věci. Navíc jim říkám, o čem byl ten hovor. Že mám teď větší prostor na vlastní plány a že Codru-ji blokuje Vaderova Pěst! Jeho 501 přeci loví Jedie, nebo tak něco! Tak co tam dělají? Že by tam byly informace o nějakých?
Tahám z Miqui osobní informace. Potřebuju vědět, proti čemu a proč stojíme. Pak můžeme formulovat plán a přijmout adekvátní kroky, abychom situaci nezhoršili hloupým prořeknutím. Miqua je dcera palácového kapitána bodyguardů rodu Organa! Ušklíbnu se, tak proto si myslí, že je to dneska horší, ale vlastně neví, o čem mluví, nezažila to. Přesto, že by její otec byl dostatečně důležitý, aby po ní šla 501? To bude spíš náhoda. Ptám se dál a skládám si obrázek. O její mámě nemluví nikdo v paláci. A navíc se Miqua narodila právě na konci Války Klonů. To bude určitě mít nějakou spojitost. Formuluju hypotézu, že její máma mohla pomoci nějakým Jediúm, nebo tak něco. A proto o ní nemluví, kvůli té ostudě? To by pak dávalo smysl, že se Miquu snaží najít poté, co se na ní začala vyptávat. To by ospravedlnilo tu vyšší částku za její zadržení. Ale Pěst bude mít jiný úkol na Codru-ji a je to jen náhoda.

Takže zpátky k dnešku. Teo doprovodí Miquu, aby měla ochranu. A Leris se chce poptat ohledně té blokády. Já půjdu zařídit ID pro Miquu a důvody, proč se mnou cestují. Nejdřív ale Miquu pořádně namaskuji. Vybíráme z možností fotek z Holonetu a nakonec se zaměříme na oranžovější odstín, spolu s promyšleným stínováním, které nahrazuje siluetu záhybů její kůže novými. Výsledek mé práce se mi i Miquě líbí. Do toho přijde Leris a mrmlá, že ji pořád ještě pozná. Mám chuť ho praštit, ale nechávám to být a vyrážím sám ven. Miqua vypadá spokojená s doprovodem Tea a i on se tváří spokojeně, než jeho výraz skryje helma.

Potkávám se v kantýnách s námezdnými lidmi a ptám se na vše možné. Krásně mě to napojí na místní černý trh. Hlídám si záda, protože je to přeci jen nelidská stanice, ale naštěstí se nic neděje. Jsem rád, že nepřitahuju víc pozornosti, než musím. Podaří se mi po dvou hodinách snaženích zajistit a zakoupit identitu Kel Dorské mladé ženy, 18 let a naštěstí i s oranžovým nádechem, který půjde snáz namaskovat. Dozvídám se, že její původní majitelku unesli piráti a prodali jako otrokyni Huttům. Beru to a ještě stáhnu cenu o 10% a pak se vracím na loď na tom pracovat. Díky mým znalostem vím, co je třeba upravit, ale i tak je to pomalá práce. Dávám si záležet, hledám zdroje a splétám dohromady neexistující život. Jsem extrémně precizní a zároveň spokojený se svou prací. Proto, když ostatní přijdou a chtějí si povídat, jsem částečně myšlenkami nepřítomný.

Pokracovani zitra...
24.6.2017 02:35 - tony
Takže většina návrhů který tu uvidíte je z Ultimate alien anthology(strana 201+):

Class skily/featy:
Familiar
nevýhoda = při smrti familiara roll na will/fort dc15+lvl familiara jen neúspěch 1k3 h mám fajtig,při crit neúspěchu to probrečím a nemůžu dělat nic. Výhoda mám zvířátko od prvního lvlu s abilitama dle tabulky/dohody

Znalost cíle
nevýhoda =8h meditace o cíly(briefing před misí)
+1atk a skily proti cíly za každé 4moje lvly

sneak atk
pokud flankuju "známej cíl" +1k6 sneak atk /5 mejch lvlů

Know enemi
prereq Knowledž alien species 6rank
a dává to +2bluff,+2sens motiv,+1atk a dmg


rád bych to zakomponoval do toho mího lovce,co vy na to :)
24.6.2017 09:48 - Hunter
Eee, to jsou predchozi SW pravidla. Ty nemely talenty, takze se veci jinak nyni musi brat.
Sneak attack tu je jako talent. Dava +1d6 a muzes si tenhle talent vzit vickrat. Dava pak o dalsi kostku vic. Nema ten bonus nijak napojeny na level.

Zviratko klidne, mozna i bez featu? Ale uklizis si po nem sam :-)

Znalost cile. Bounty Hunter ma neco podobneho, ale resi se to jinak. Bonus je sice jen +1, ale jak ti cil chcipne, muzes si to dat na dalsi. Opet plati, ze v SW Saga neni nic takhle zesilovano za vyssi a vyssi levly. Jsou ale na to napojene hezke dalsi triky, jako snizeni kondice, snazsi sledovani atd...

No a know enemy se zda kombinovat skill bonus a point blank shot feat. Pravdepodobne je to silnejsi, nez by melo.

Na me to pusobi, ze preci jen miris na bounty huntera, co?
Mohl bys byt misto toho pistolnik, elitni vojak, sniper, pruzkumnik (lepe se orientuje, dobre prepada a muze napr. ostatnim za move napovidat, kam strilet, tj. dava bonusy apod)..
24.6.2017 13:30 - tony
U znalosti cíle: přijde mi že by to šlo udělat jako čelenž a podle toho jak uspějeme takovej to bude dávat bonus.Prostě jak dobře si uděláme přípravu takový máme bonusy.

u know enemi se to vztahuje vždy jen na jednu konkrétní rasu nebo druh bísta.Takže too zase není tak silný
25.6.2017 10:08 - Hunter
No tak to jo, kdyz nejakej challenge, tak to pak ma smysl, ze by to mohlo mit i herni efekt - jako ve Fatu, ze kdyz si prohlidnes dopredu misto, zjistis si hodne o cilech a mozne opozici, nastudujes si jejich taktiky atd, atd, tak ti to dohromady da lepsi zazemi, jak je porazit - v hernich podminkach by pak nejaky bonus, at uz by to byla treba "super priprava", kdy vsechny hody pri priprave vysly = mas 5 bodu. A rozdelte si je v druzine jak chcete (respektive jak urci majitel toho featu).
1 bod = +1 do utoku, nebo +1 do nejake obrany, nebo +1 k nejakemu skillu.
Pripravove veci by mohly byt slozene z:
Knowledge tactics, sociology, galactic lore, perception, gather info a pripadne misto percepce, nebo gather info computer use.
Kdyz by to bylo proti masinam, tak knowledge sociology nahradit technology a pokud proti zviratum, tak sociology nahradit life sciences.

Me se to libi, Toniku, zni to jako dobry napad :-)

A ad know enemy - no, trosku to kazi rasa "human", ktera vlastne tvori vsechny dulezite v imperiu. Ale jinak jasne, kdyz by to bylo takhle omezene, tak to sedi :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075895071029663 secREMOTE_IP: 3.81.97.37