Ebon Hand
10.11.2010 12:35
Autorská citace #21
24.11.2010 00:54 - Alnag
Crowen: Stačí se třeba... hm... registrovat.
Autorská citace #22
24.11.2010 02:09 - sirien
crowen: taková minuta času na registraci a aktivaci autologinu je docela rozumné řešení.
Případně inteligentní webbrowser (Opera, třeba), který umí zachovat rozepsané texty v paměti a znovu je vyvolat při stisknutí tlačítka Zpět, handy věc nejen pro tento konkrétní případ
Autorská citace #23
24.11.2010 16:13 - Ebon Hand
Hajzlové ruský se vopičí! :-)
Vzhledem k nárokům to nemám šanci spustit na svých předpotopních zbraních.
Screenshoty vypadají docela dobře. :-)
Autorská citace #24
24.11.2010 17:00 - Gurney
Mě se celý tenhle nápad na postapo hru hrozně líbí, hodně inspirující prostředí do kterého mě hned po přečtení napadlo hned několik námětů pro hru. Těm high-tech technologiím bych se rozhodně nebránil, ale udělal bych je dost vzácné (vyjímkou může být nějaká tajnůstkářská a mocná organizace, jak navrhoval sirien) a jejich používání by nebylo úplně bez problémů.

Strašně se dá vyhrát s tou mimozemskou civilizací, sám bych se ji asi snažil podat jako dost tajemnou, s lidmi komunikující jen zřídka (za jakým účelem?) a málokdy nějak smysluplně, zato si úzkostlivě střežící několik zabraných oblastí (co tam asi je?). Kromě toho bych jim dal nějaké technologie dost odlišné od lidských (moc se mi líbí představa "pěstování" syntetiků - silně geneticky upravených tvorů z různých planet následně doplněných o ware a zbraně a užívaných místo bojových a užitkových vozidel ala Half Life 2). Když nad tím tak přemýšlím i ty implantáty by mohly být bioware a pocházet od těch alienů.
Autorská citace #25
24.11.2010 17:30 - Ebon Hand
Já tam zatím nechávám hodně volného místa a otazníků, aby to hráči mohli doplnit. Přiznám se, že miluji jejich konspirační teorie, to jsou konstrukty, které by mě nenapadli. :-)
Každopádně se na to díváš velmi podobným pohledem jako já. Jsem si teď pořídil The Road a Book of Eli, abych začal nasávat atmosféru.
Autorská citace #26
25.11.2010 22:29 - crowen
The Road ani necitaj, to je cesta od hovien do sraciek do zumpy, najdepresivnejsia kniha, aku som kedy cital

BOok of Eli je super, dalsie celkom pozeratelne post-apo je treti Resident Evil a momentalne novy serial The Walking Dead. Kniha Metro 2033 co som vyssie spominal je celkom dobry inspiracny material
Autorská citace #27
26.11.2010 11:20 - Ebon Hand
Crowene, na to jak tě znám dlouhou si mě docela překvapil tak brutálním odsouzením.. :-)

Book of Eli mám naplánovaný na dnešní večer, už se těším. Resident Evily mám moc rád.
O The Walking Dead psal hodně Sirien, docela mě to láká. Kouknul jsem na trailer a vypadá to docela použitelně. Jenže já jsem stahovač na prd, takže pokud to někdo má v té lepší kvalitě a s titulky, tak SZ.
Knihu Metro 2033 si seženu, knížek není nikdy dost. :-)
Autorská citace #28
27.11.2010 02:26 - Blaine
Ebon: Walking Dead je imho jeden z nejlepsich soucasnych (OK, predlonskych, scenu ted nemam cas sledovat) comicsu, co vychazi pravidelne. Ma uz dost dilu a scenarista se tam vyziva. Myslim, ze po scenaristicke strance jde o extremne povedenou vec.
No a serial - jeden z dvou nejocekavanejsich novych serialu letosniho americkeho podzimu. A zda se ze plni ocekavani.
Ja osobne cekam na konec. Tohle je vec, kterou chci videt celou naraz, maxialne v rozmezi jednoho tydne.
Kazdopadne se pridavam k doporuceni, uz jenom kvuli tomu prostredi - je to nejrozsahlejsi postapo serial, co bezi. Soucasne triky, celkove produkce je na suprove urovni a muzes dostat dost inspiraci, treba si i chytit par snimku a pouzit je jako atmosfericke doplnky u postapo hry.
Autorská citace #29
1.12.2010 20:30 - Jerson
Tak musím říct, že hra Metro 2033 je excelentní inspitrací, a hlavně funguje velmi uvěřitelně. Placení pomocí "vojenské" munice 5,54, tedy předapokalyptické, která je mnohem kvalitnější než ta co se vyrábí podomácku a lze ji poznat na první pohled (a samozřejmě ji lze nabíjet do zbraní, ale je to strašné plýtvání). Zbraně nově vyráběné z různých součástek, nepřesné a nespolehlivé, a vedle nich klasické modely, o dost vzácnější a dražší.
Stanice uzavřené vraty, každá stanice je vlastně jedna komunita na způsob vesnice, mezi sebou tu a tam obchodují, i když tunely nejsou moc bezpečné, jedovaté zplodiny, které omezují pobyt v některých níže položených prostorách na masku s čistými filtry - a také nadzemí je takto zamořeno, takže se tam nikdo nebude zdržovat pořád. K tomu nepřátelé jak mezi lidmi, bandité a tak, ale i zmutované potvory. A náznak jakýchsi mimozemšťanů a anomálií, u kterých zatím nevím, o co jde.
Autorská citace #30
2.12.2010 16:41 - Ebon Hand
Koukám, že se instalace po prvotních potížích podařila. :-)
Autorská citace #31
2.12.2010 17:05 - Jerson
Nebyla to ani tak instalace jako ICQ, když bylo spuštěné, nešla spustit hra. Až odehraju větší kus, napíšu sem své dojmy.
Autorská citace #32
4.1.2011 13:22 - crowen
Bump - pohol sa setting niekde dalej?

Inac celkom dobra inspiracia je kniha Cerpadlo 6, dost huste temne zobrazenie buducnosti zeme po vycerpani ropy, zbierka poviedok, ale velmi emotivna. Hlavne poviedka Cerpadlo 6 je super post-apo like aj ked nedoslo k apokalypse :-)
Autorská citace #33
4.1.2011 13:43 - Ebon Hand
Jasně, minulý týden došlo na test upraveného herního systému. Hráči po sobě stříleli vším možným i nemočným od perkusní pušky po půl palcový kulomet a byli celkem spokojeni.
Nyní sjíždějí postapo filmy, aby nasáli atmosféru a vedou hádky, co je víc kůl a co by mělo být součástí prostředí.
Mám i připravenou příběhovou kostru hry a pár zvratů, vše napasováno na skutečné Pražské metro a pár vodítek do historie, ale z důvodu, že to tu hráči čtou, jsem to řešil přes SZ, pokud budeš mít zájem, pošlu ti to.
Autorská citace #34
4.1.2011 14:32 - sirien
já bych poprosil, docela by mě zajímalo co jsi nakonec vytvořil :)
Autorská citace #35
4.1.2011 15:58 - Gurney
Ebon: Můžu taky poprosit? Zajímalo by mě co z toho nakonec vzniklo.
Autorská citace #36
4.1.2011 20:31 - Ebon Hand
Poslal sem Vám základní osnovu hry. Jsou to takové body pro mě, tak snad to bude pro Vás srozumitelné.
crowen, nejsi registrovaný, nemohu ti poslat SZ, napiš mi, kam to budeš chtít poslat, teda pokud máš zájem. :-)
Autorská citace #37
7.1.2011 14:55 - crowen
mozes to prosim poslat na crowen (a) rpg.sk? vdaka
Autorská citace #38
8.6.2012 17:26 - Ebon Hand
Rychlý dotaz, o kolik by měla balistická vesta s kevlarovými pláty zlepšovat klasické AC? Používáme i modulace sečný, bodný, drtivý.
Autorská citace #39
8.6.2012 17:34 - Alnag
Ebon: A je to ADnD 2e, že? Asi bych na tvém místě vyšel z toho, jaká je rozteč klasických ADnD brnění, zvážil jaké je nejlepší nemagické brnění dostupné v tvém světem (tomu bych dal horní hodnotu toho rozsahu) a pak bych se mrknul, kde si stojí balistická vesta...

Druhý aspekt, jak se na to můžeš zkusit podívat je. O kolik větší pravděpodobnost je, že s vestou nedojdu zranění jehož bych bez ní došel. Za každých 5% této pravděpodobnosti 1 bod AC.
Autorská citace #40
9.6.2012 03:20 - sirien
jak sem řikal když sem Tě dneska viděl: záleží proti čemu jí stavíš.

Proti zbraním adekvátního tech. levelu (pistole atp.) - middle class armor

Proti primitivním zbraním: bodné - unpenetrable (absolutní armor, pokud nemíříš mimo) nebo heavy armor (a zásahy interpretovat jako zásahy které šly mimo vestu. Útočníci mohou mít nějaký natrénovaný feat na střelbu na lidi s kevlarkou, který ten bonus sníží jen k middle class armoru). Sečné: heavy armor (pokud jedeš unpenetrable pro piercing damage) nebo middle armor (pokud jedeš heavy armor pro piercing damage). Tupé: Light armor (tak jako tak)

(nevim jak u Tebe fungují armory - když vezmu číselnej rozsah jejich bonusů, tak za light považuj první třetinu, za middle druhou, za heavy tu nejvyšší... nejspíš)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07422399520874 secREMOTE_IP: 18.221.187.121