Khardix
7.12.2009 21:56
Popis jedné z klasičtějších (i když ne tak úplně) ras - Elfů
Autorská citace #1
7.12.2009 21:56 - Aegnor
Jo, přesně tohle jsem potřeboval:-)) Jenom, pokud bys mi dokázal napsat, co která výhoda/nevýhoda dělá, tak bych ti byl vděčnej:-)
Autorská citace #2
8.12.2009 14:29 - Sidalir
Autorská citace #3
8.12.2009 14:59 - Khardix
Sidalir: Moc pěkné, jenom prosím přihlédněte k tomu, že nejsme ve Středozemi, takže se snažte vybírat spíše neobvyklejší a lépe zapamatovatelná jména :-)
Autorská citace #4
8.12.2009 15:47 - Colombo
Dokonce existuje jeden "překladač", který vám přeloží vaše jméno do elfího:)
Mi vyšlo Camathalion Tasartir.

Ale mnohem více jsem si zvykl na svá drowí jména (na UO shardu Imperial Dawn), Valas T'orgh (Nalezeno a sestaveno někde v seznamu drowích jmen) a Zes'inidia'dra (sestaveno podle generátoru, hodíte kostkou a vyberete si část jména, která má něco znamenat, tohle jméno bylo sestaveno s tím, že to mělo být jméno proroka a tak něco i znamená, ačkoliv nevím už co, něco s temnotou).
Autorská citace #5
8.12.2009 17:03 - Khardix
Přidána první část popisu lesních elfů. Pokud najdete něco, co by v reálu nemohlo fungovat, napište to sem. Buď to upravím, nebo se vám vysvětlení dostane v další části (tou bude Náboženství)
Autorská citace #6
8.12.2009 23:13 - Aegnor
Colombo: překladač je fajn, to je pravda...a pochybuju, že existuje jenom jeden:-)
Co se týče Drowích jmen, tak ty se podlě mě k lesním/městkým elfům nehodí;-)
Edit: právě jsem si přečetl kulturu a měl bych otázku...jakožto lovec/stopař, můžu být členem "usazeného" kmene, nebo musím být jeden z těch kočujících?
Autorská citace #7
9.12.2009 13:12 - Khardix
Lovce mají obě varianty kmenů, akorát u kočovných jsou hlavním zdrojem obživy, u těch usedlých mají mnohem menší roli
Autorská citace #8
9.12.2009 15:50 - Aegnor
ook...díky:-)
Autorská citace #9
10.12.2009 21:09 - Khardix
Tak dodána část náboženství, která bude pravděpodobně nejvíce zajímat Dajrina:-) Kdyby vám bylo něco nejasného, ptejte se, nevím, jak srozumitelně jsem to napsal :-)
Autorská citace #10
10.12.2009 21:33 - Sidalir
Chjo, já se na to můžu vykašlat. Všechny možnosti co mě napadly mi vyžral Dajrin. (sice pasivně, ale dál už fakt nevím)
Autorská citace #11
10.12.2009 21:54 - Dajrin
Sidalir: Trochu fantasie do toho umírání. Nemusíš hrát jenom za mága, bylinkáře a léčitele.
Autorská citace #12
10.12.2009 21:59 - Khardix
Njn, on ten šaman funguje tak nějak univerzálně... na druhou stranu, v boji vám moc platný nebude, ony ty rituály jsou na dlouho ;-) Jinak co mě u lesních elfů ještě napadá za role: kromě lovce (mimochodem dva by se v družince klidně uplatnili) by to mohlo být třeba nějaký "řemeslník" (hlavně asi práce s kůží a znalost některých tajných přísad...). Buď kreativní;-)
Autorská citace #13
10.12.2009 22:03 - Sidalir
Všichni ostatní budou elfové? Nemohl bych být teda goblin (nebo skřet)? :-D
Možní to znáte: Elfové povraždí skupinu goblinů a přežije to nemluvně. Toho je jim líto a řeknou si, že ho zkusí vychovat k dobru. Dítě roste a dělá neplechu (ale je mnohem lepší než ostatní goblini).

Tomu aspoň říkám nápad.
(Pokud by se vám goblin nezamlouval tak bych si vzal člověka.)
Autorská citace #14
10.12.2009 22:11 - Khardix
No, Eldran nějak nepíše, ale ti další dva jsou elfové.
Goblina nee, podle toho co víte, nic takového neexistuje ;-) (GM je svině...)
Člověka můžeš, ale dej mi důvod, proč tě ti dva vezmou do skupiny.
Autorská citace #15
10.12.2009 22:14 - Dajrin
Tak mu povol aspoň skřeta, khardixi. Jinak to bude příšerně nudná skupina, sice ho zabijí hned na začátku a když né oni tak mi, ale to už je jedno. Aspoň bude zábava.
Autorská citace #16
10.12.2009 22:17 - Sidalir
Bude záležet na důvodu proč se zrovna ONI dají dohromady. A mohli by to být taky jediní "kamarádi"
Autorská citace #17
10.12.2009 22:23 - Khardix
No, oni dva půjdou spolu, protože problém bude spíše duchovního rázu, takže je třeba šaman, který ale potřebuje ochranu, jinak by to nemusel přežít, takže je jeden lovec poslán s ním.
Já ale chci slyšet vysvětletlení, proč by mezi sebe elfové vůbec vzali člověka (cizí = divná kultura, jiné zvyky, neúcta k duchům...)
A skřeti taky nejsou... Na výběr jsou prakticky lidi, elfové a hobiti. Možná by se tam někde mohl vyskytnout trpaslík nebo minotaurus, ale to bude chtít hodně dobrý důvod...
Autorská citace #18
10.12.2009 22:24 - Dajrin
Pro mého šamana nebude problém přijmout za společníka: člověka, elfa, skřeta, vlka, stonožku, kyklopa a ani draka, i když u něj bych se trochu pozastavil.
Autorská citace #19
11.12.2009 21:43 - Lord Eldran
Khardixsi tak cokdybych hrál za pulčíka lovce ale pořád mě nenapadá jak ho tam zakonponovat

má prectava je taková že pulčík co se zabý vá lovem zvěře a kuže pak prodává
buď elfum-lidem ? to je na tobě
a nějk je u nějaký ho kmene asi ?
zatim nevim jak fun guje svět
Autorská citace #20
12.12.2009 20:40 - Khardix
Odpověď jsem ti napsal do diskuze o postavách, protože tohle už s elfy nemá nic společného. Jinak prosím i ostatní: postavy a jejich vztahy řešte v Postavách, ostatní v Pravidlech - sem spíše dotazy na kulturu a pozadí rasy elfů.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10171103477478 secREMOTE_IP: 18.207.163.25