Niku Vjachador

Původ
Shadar-kai
Zaměření
Swordmage
Osud postavy je otevřen
Ikona postavy

Cíl postavy

Být znovu spolu s Aliou (teď nově postarat se o její sestru), poznávat nové světy.

Životní moto

"Důležitý není cíl, ale Cesta."

Vlastní popis postavy

Niku je potetovaný Shadar-kai. Na tom by nebylo nic zvláštního, nebýt jednoho tetování, který se nachází na pravém hrudním koši. Toto tetování obsahuje silnou magickou energii a co je už úplně nepochopitelné je, že se s tímto tetováním narodil. Historický unikát v Shadar-kaiské společnosti přinesl nemálo problémů mladému Niku a jeho rodině. V jinak velmi tolerantní společnosti byl fakt, že Niku měl magické tetování, přijímané s opovrhováním – u Shadar-kaiů je tetování a piercing odznakem zásluh a maličký žádných zásluh nedosáhl.

Pro otce, matku a staršího bratra to bylo peklo. Posměchů a pronásledování se jím dostávalo velkou měrou. Proto když Niku dorostl do školního věku, rozhodl se otec, že nechce s ním mít už nic společného a poslal ho do akademie magie na učení. Tím ale problémy neskončili. Pomluvy se dostaly až do akademie, proto ani tam nepřijali mladého Niku. Jaký konec by postihl Niku, můžeme jen hádat, naštěstí jeden z učitelů si uvědomil obrovský potenciál, který v sobě to tetování nese a vzal ho k sobě do učení. Ten učitel se jmenoval Alsem.

Alsem (viz obrázek vpravo) byl jedním z nejlepších učitelů Swordmagů i když se zajímal i o jiné odvětví arkány, přesto se rozhodl zasvětit Niku do svého umění. Učebny akademie jim však byly zapovězeny, proto trénovali po nocích v okolí, zatímco ve dne Niku přespával v Alsemovo domě.

Když byl Niku dostatečně silný, Alsem mu začal vyhledávat protivníky, aby se učil bojem. Bohužel nemohl hledat v řadách studentů a tak hledal inovativní metody. Skutečnost, že trénovali za město, rozhodnutí velmi napomohlo. Pro Niku začalo období, kdy cílem jeho čepele a kouzel se stávali nemrtvé, kterých se v Shadowfellu jen hemžilo. Léta ubíhala a pod vlivem velmi psychicky napjatého tréninku si Niku postupně vypěstoval hlubokou nenávist vůči nemrtvým. Když ale pohlédl na způsob, jakým si společnost s nimi vypořádávala, cítil se zklamaný až rozzuřený. Nejen že nesnažili je aktivně ničit, někteří z Shadar-kaiů dokonce s nemrtvýma čile obchodovalo! Fakt, že lid přímo spjatý s bohyní smrti se neangažuje, v co by mělo být jedním z hlavních kréd víry v ní (boj proti nemrtvým), vedl Niku k pochybnostem o Havraní královně a i částečné ztráty víry a respektu. Začal tedy hledat náhradu za objevené vakuum. Odpověď našel, když studoval Alsemovo warločí spisy. Zaujal ho pakt hvězd a s ním spojenou bohyni Sehanine – bohyně hvězd, lásky a darebnosti. Od té doby začal vzhlížet ke hvězdám s nadějí v srdci a snil o dni, kdy se je vydá navštívit.

Životní styl Alsema a Niku byl těžký, ale dařilo se jím nějakým způsobem přežívat. Ale jednoho dne se jejich život zvrtl. V akademii přišli na to, že Alsem učí studenta se zakázaným přístupem, takže ho s okamžitou platností vyhodili. Hrozily i nějaké právní kroky, nakonec od toho naštěstí ustoupili s tím, že se uspokojí s finanční reparací. Reparace ale hlavně vyhazov Alsema duševně zničily. Byl neustále mrzutý a dokonce začal pít (zlé hlasy dokonce tvrdily, že jede na drogách). Jednoho dne náhle zmizel a už ho nikdo nikdy neviděl.

Niku zůstal sám. Společnost ho nechtěla a on nechtěl jí. Rozhodl se tedy vzít osud do vlastních rukou a opustit tuto pláň – vydat se k těm hvězdám, které si tak zamiloval. Začal se teda intenzivně učit s mistrových spisů. Našel potřebné informace o tvorbě portálů, zapamatoval si několik sigilů a opatřil si potřebné suroviny. Tak nadešel osudový den, kdy Niku definitivně opustil svůj domov.

Procestoval mnoho plání, větších i menších, poznal nové kultury, jazyky a humanoidy (i nehumanoidy). Přesto se v jeho srdci neustále nacházela jistá prázdnota. A pak potkal jí. Snad to byl anděl, snad to byl avatar, či jen posel, to se neví, okouzlila však jeho srdce jako nikdo předtím. Jmenovala se Alia. Byla to láska na první pohled a naštěstí pro něho láska opětovaná. Vydali se tedy spolu cestovat. On jí vyprávěl o svém životě, o svých cestách, ona o své patronce Avandra – bohyně změn, štěstí a svobody. Niku jí tedy přijal rovněž za patronku – možná protože sedla jeho srdci líp než Sehanine, možná z lásky k Alii – a zavázal se plnit její učení. Na druhé straně se dozvěděl i mnoho nemilých věcí. Alia mu vyprávěla o Havraní paní: její minulost, jméno, kterým jí obdařil Nerull, její plány o odvetě vůči ostatním bohům. Zjištěné věci jen přidali olej do ohně odporu, který hořel v jeho srdci. Rozhodl se teda jí úplně zavrhnout, doufajíc, že jeho původ nakonec nepovede k tomu, že by musel strávit posmrtný život v jejím studeném paláci.

Niku a Alia strávili několik příjemných měsíců, možná let (neustálým měněním plání se špatně hlídá čas). Byly to krásné chvíle a Niku si přál, aby trvali navěky. Přišel den, kdy se však museli rozloučit a ten den přišel náhle a nečekaně. Přišla k němu a už z obličeje dokázal vyčíst, že něco není v pořádku. Říkala, že se musí rozdělit, že už nemůžou být spolu a každý musí jít vlastní cestou. Se slzami v očích ho políbila, načež se zvedl vítr a peří začalo lítat všude okolo. Niku zamrkal a Alia zmizela beze stop. Chvíli zůstal strnule stát. Nevěřil, čemu se právě stalo. Pak začal z plných plic křičet její jméno. Spadl v slzách na kolenou a naříkal. Připadalo mu to jako celou věčnost utrpení. Nakonec se ale vzmužil. Zvedl se a s rozhodnosti v jeho očích se ji vydal hledat. A dokud jí nenajde, nenalezne odpočinku.


Dotazník - postava

Jak se jmenuješ? Máš nějakou přezdívku? Jaká je tvá rasa a povolání?

Niku Vjachador, Shadar-kai Swordmage

Popiš sám(a) sebe v (cca) deseti či méně slovech.
Vzhled deseti slovy a charakter deseti slovy.

Středně vysoký Shadar-kai s dlouhými bílými vlasy, magickém tetováním na pravém hrudním koši a oblečen v černých a bílých hadrech.
Povahově je dobrodružný a zapálený pro svou věc. Nemá rád Havraní Paní.

O čem si myslíš že je tvou největší silou-předností?

Mobilita.

O čem si myslíš že je tvou největší slabinou?

Že si nedovede vydobyt odpor vůči Havraní Paní.

Proč sis vybral(a) život dobrodruha?

Chtěl utéct od předsudků a sžíravé monotónnosti svého světa a poznat lepší místa.

Co tvá rodina? Koho máš rád(a), koho ne a proč?
Nemusíš vypisovat celý svůj rodokmen, stačí pouze ti zajímavý – klidně třeba jen bratr či otec a ostatní nezmiňovat.

Své rodiče nenávidí, stejně jako celou společnost až na svého učitele. Jestli má nebo nemá sourozence, neví, ale je pravděpodobné, že ani jeho by neměl rád.

Co nějaké skupiny, lidé či místa a předměty? Máš nějaké rád(a) či nerad(a)?

Nic zvláštního, až na Aliu

Jakou kariéru-osud si pro sebe představuješ za rok? A co za pět let?

Aby zase jako dřív mohl cestovat s Aliou.

Jaké místo(a) si přeješ navštívit?

Žádné konkrétní.

Popřemýšlej o svých dovednostech, jak jsi je získal(a)?

Studiem od svého mistra.

Co rád(a) děláš když nejsi zrovna na nějaké výpravě či tréninku?

Píšu si deník o světech které jsem navštívil.

Jaké magické předměty by sis přál?
Nemusíš vypisovat přesné názvy z příruček, ale co chceš aby dělali, jak vypadali atd.

Nemusíš vypisovat přesné názvy z příruček, ale co chceš aby dělali, jak vypadali atd.
Cokoliv na bonus do portů, insubstantial a phasing.

Kde a jak rád(a) trávíš svůj volný čas, kam si rád chodíš „povyrazit“?

Všude možně, tož duše dobrodruha.

Jak chceš aby si tě ostatní pomatovali po tvé smrti?

Jako Shadar-kaie co se vzepřel zabudovaným tradicím a procestoval kus universa v cestě za svobodou.

Něco dalšího co by si nám o sobě rád řekl a nebylo zde na to místo?
Náboženská orientace, „kostlivci ve skříni“, cíle, cokoliv co máš na jazyku…

Nic.
Dotazník - hráč

Jaká monstra máš nejraději?

Bosse.

Ohodnoť jak máš rád následující prostředí od 1 do 10, když 10 je nejlepší.
a) Divočina. 8
b) Města. 7
c) Podzemí. 5
d) Neobvyklá místa jako jsou města v oblacích či světy pod vodou. 10
e) Něco jiného?

Ohodnoť jak máš rád následující typy her od 1 do 10, když 10 je nejlepší.
a) Souboje. 6
b) Jednání s Cizími postavami (NPC). 6
c) Hádanky. 9
d) Vyšetřování. 7
e) Záhady a mystično. 8
f) Něco jiného?

Napiš tři momenty, které by jsi chtěl aby se ti v kampani staly.
Např. „Chci aby mi v náručí umřela má milá, a já jí pak mohl pomstít.“ nebo „Chci se setkat se svým otcem (se kterým jsem se rozešel ve zlém) a usmířit se.“

Chci najít svého učitele, který se ztratil.
Pomstít se Cainovy.
Stát se členem Řádu Stříbrného klíče.
Postavu spravuje: Naoki
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.043258905410767 secREMOTE_IP: 3.238.134.157