Gabik
13.7.2009 08:26
Eberron - Bouřnice (City of Stormreach)
Úvod

Náš první pokus ve světě Eberronu. Rozhodli jsme se pro tajemný a neprozkoumaný kontinent Xen`drik, a konkrétně město Bouřnici (Stromreach).

DM: Gabik

Hráči: Lotrando, Jarda, Lukáš, Honza

Zbytky zápisníku

… dělníci mi včera konečně donesli to nové zařízení, co našli na vykopávkách západně od města. Ta technologie je zcela neznámá. Navenek stroj vykazuje malou přítomnost magie, ale myslím, že to bude umět víc…

… včera jsem pokročil v překladu desek, které byli u stroje. Jsem přímo unesen silou, jakou to vládne a jakou texty popisují. Stále však ještě nechápu, proč měli z té věci takový strach. Všude je spousta varování, kterým nerozumím. Poznámky se zmiňují o dvojím využití:
Jako zdroj energie - při připojení k magickému zařízení je stroj toto zařízení schopen napájet po neomezenou dobu a to bez jakéhokoliv přísunu magického residua či jiného paliva. To by byl převrat v magii, ty rituály, vynálezy, stroje co by tímto šli pohánět. Je to nepředstavitelné.
Druhý způsob popisuje jakési tvůrčí pole, v němž lze rozložit jakýkoliv magický předmět a pomocí tvůrčích formulí vytvořit nový, bez jakýchkoliv ztrát na magickém potenciálu rozkládaného předmětu.
Točí se mi hlava z toho, co ta věc dokáže. Jen nerozumím těm varováním. Autor neustále hovoří o něčem, co popisuje jako „Anub“. Stále se mi to slovo nedaří přeložit. Zítra to zapojím na nejnižší výkon a zahájím měření. Už nemohu ani dospat…

… konečně se vracím k deníku, týden jsem nemohl psát kvůli zranění na ruce. Podle plánu jsem stroj zapojil. Srdce stroje z neznámého materiálu začalo pulzovat modrým světlem a stroj se rozběhl. Produkovanou energii jsem dle návodu z desek přesměroval do jedné gnómských přenosných lamp. Bylo to neuvěřitelné, ta lampa žhnula jako malé slunce. Rozhodl jsem se vyzkoušet ještě tvůrčí funkci stroje. Autor popisoval, že tato funkce je dostupná pouze na stupni dvě. Přepnul jsem stroj a čekal. V tu chvíli se stalo něco nečekaného. Z magického srdce stroje cosi vyskočilo, měl jsem dojem, že jen to jen sen, ale nebyl. Uprostřed mé laboratoře stál neznámý tvor. Vypadal jako brouk s velkými noži místo nohou. Napadl mě a zle pořezal na ruce, než si mi podařilo ho ubít gnómskou lampou. Stroj jsem vypnul. Od té doby z něj mam strach…

… včera jsem to konečně přeložil. „Anub“ znamená brouk. Tak to je to varování. Ten stroj svojí energii čerpá z jiného plánu existence, bohužel čím je výkon stroje vyšší, tím je větší šance na přitáhnutí živého obyvatele této sféry. Desky z vykopávek popisují událost, kdy srdce stroje o průměru osmi stop přitáhlo jakousi královnu. Otřásl jsem se z té představy. Ještě že srdce mého má jen tři couly, ale i tak je pokračování nebezpečné…

…další objev. Na jedné z desek jsem našel popis nerostu, jehož magické schopnosti stíní teleportační vlastnost pole. Musím ho sehnat větší množství na obložení mé laboratoře a pak obnovím pokusy…

Autorská citace #65
16.7.2009 11:50 - Ruu
Aseilas: No, nezbyl nikdo, kdo by pochopil... Snad jen ten druid nebo šaman je myslím zajatej.

Rensi: Uvědomuješ si, že si mi otevřela nové obzory? Jsem rád, že vím, jak napříště prosazovat své názory. Skoro začínám být nadšený představou, že tvou výzvu přijmu, a budu se tvářit jako tvůj bezduchý, slepě poslouchající sluha. A až něco "vyvedu". Už slyším ty vesničany, jak řvou: KDO na nás poštval tu zrůdu?!
:]
Autorská citace #66
16.7.2009 11:56 - Lotrando
Findli: Vlastně jen skončil souboj s tím, že zbytek se dořeší příště. Máme 3. level, tak si vyber útočnou power. Takže vyjednávání může pokračovat příští středu.


uša: nepovídej ... a co ti to připomíná ... vůbec nic mě nenapadá :)

Pro nezúčastněné. Náš vykovaný paladin se rozhodl, že goblini musí dostat možnost volby, zda propustí zajaté kopáče/archeology, nebo je předají nějakému svému havranímu králi, který nesouhlasí s pronikáním civilizace do divočiny. Mezi tím se strikeři snažili proniknout nepozorovaně do tábora a vězně osvobodit. Bohužel, jeden parakotoul nevyšel a vše bylo prozrazeno.

Rensia, vědoma si možností oživlého kusu železa zapůsobit pozitivně na tyto fanatiky, pomohla ve vyjednávání tím, že navrhla aby se sklonili před jeho mocí. Pak už následovala jen bitka, ze které si vykovaný nic moc nepamatuje, protože jsme ho museli rebootovat. Bohužel virus ovlivňující jeho chování se prozatím nepodařilo odstranit.

EDIT:

Ruu: to je otřepaný, navíc všichni vědí, co si zač - krvelačný válečná stroj. btw, zeptám se DMa, jestli můžu v lese nasbírat červotoče
Autorská citace #67
16.7.2009 12:55 - Ruu
A já myslel, že všichni chtějí, abych nebyl vražedný stroj, ale polidštil se ...

... bude to těžší, než jsem si myslel.

Lodní deník, dodatek: To s těma červotočema není úplně prima nápad. Myslím, že až mi v boji odpadnou obě uhlodané ruce, tak ze na živu dlouho neudržím. A pak se smíchy neudržíte vy.
Autorská citace #68
16.7.2009 15:19 - Beny
Ruu píše:
A já myslel, že všichni chtějí, abych nebyl vražedný stroj, ale polidštil se ...

Ty hraješ Cylona? doufám že máš plán, jinak chudáci kluci -:))))
Autorská citace #69
16.7.2009 16:53 - Ruu
Plánů mám, každou minutu dvacet ... :] Ale vždy se nějak domluvíme, bo zme lidi, nézme stroje... asi.
Autorská citace #70
17.7.2009 09:02 - Peren
Hoj, tak jsem tady, na chvilku, co se týče dělení předmětů, kouknu na ně a něco si možná vyberu, ale dneska to asi nestihnu a pak nebudu na netu, ale ve středu budu, v šest, takže pokud něco někdo chcete, berte si. Já si taky vyberu a dáme to ve středu dohromady.

A co se týče příběhu, Ruu, já se nebráním tomu dcerku hledat, ale spíš bych bral pořadí děje 1) pomsta 2) bůh 3) dcerka
Autorská citace #71
17.7.2009 09:43 - Ruu
Peren: Nooo, to se nedivím, že s tebou bůh nemluví. Ale možna s tebou začne mluvit nejakej jinej... :]
Autorská citace #72
17.7.2009 11:39 - Peren
Ruu: nevím, Dol Dorn je bůh boje, války, dokonalosti v něm, přikazuje následovníkům testovat své dovednosti v boji...., myslím, že nejsem proti němu.
Autorská citace #73
17.7.2009 11:46 - Ruu
Já jen vidím podle těch tvých priorit, že pokud vlevo od tebe stojí úhlavní padouch, před tebou grimoár mistrovství v šermu a vpravo se topí tvoje malá, že asi moc šancí nemá ona, ani ten padouch.
Autorská citace #74
17.7.2009 12:50 - Peren
To jsou prioriry pro případnou tvorbu dobrodružství a zápletek, pokud to bude tak jak píšeš, budu zachraňovat dceru.
Autorská citace #75
17.7.2009 13:12 - Merlin
navrhuji grimoárem zneškodnit hlavního padoucha a pak ho hodit dceři jako záchrannou kládu
Autorská citace #76
17.7.2009 13:15 - Peren
A nebo, skočit pro grimoár, předtím hodit sekeru na padoucha, vytažený grimoár hodit po dceři, tím jí trefit a utopit, no a hned má člověk klid. :-)
Autorská citace #77
17.7.2009 13:26 - Lotrando
Merlin píše:
navrhuji grimoárem zneškodnit hlavního padoucha a pak ho hodit dceři jako záchrannou kládu


nevim proč, ale pořád přemýšlím nad tím, jak použít padoucha jako záchrannou kládu
Autorská citace #78
17.7.2009 13:28 - Merlin
amatére...vytáhl bych dceru, hodil bych ji po padouchovi a grimoár si nechal.

lotrando: ách jo...no byl by tuhej jak prkno, ne?
Autorská citace #79
17.7.2009 13:32 - Peren
Hmmm, než mrtvola stuhne do podoby prkna, chudák dcerka...., jinak bych to obrátil, dcerka se topí, padouch ne, když vytáhnu dcerku a hodím ji na padoucha, mohou přežít oba, když hodím padoucha za dcerou, oba se utopí a je klid.
Autorská citace #80
17.7.2009 13:34 - Merlin
tak hod po dceři griomár a vezmi domů padoucha..beztak jsi stejnej všivák jako on
Autorská citace #81
17.7.2009 13:44 - Peren
jojo, to taky není špatný nápad!
Autorská citace #82
17.7.2009 16:19 - Ruu
... bych si zase poslech něco o tom, jakej jsem já vraždící stroj. :]

BTW: proč tu nění RSS?
Autorská citace #83
17.7.2009 16:21 - Ruu
... asi proto, že bych neudělal už vůbec nic.
Autorská citace #84
18.7.2009 15:15 - Lotrando
Hola, páprdové,

požádal jsem admina, aby přesunul tuto diskuzi a článek s pirátskou tématikou (předchozí kampaň) do sekce vlastí skupiny, kterou jsem založil pod názvem "Gabikovo". V tuhle chvíli je to díky skvělé podpoře realizováno a práva by měl mít náš DM.

Co to pro nás znamená? Můžete mít v sekci založenou postavu (DMem). Gabik může publikovat tématické články, které stále podléhají schválení admina, nebo příspěvky do Blogu, které se okamžitě zobrazují. K oboum formám lze založit diskuzi. Navíc jdou přidávat materiály pro skupinu formou příloh a spoustu dalších věcí se patrně objeví časem.

K orientaci používejte submenu "Komunita".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089209794998169 secREMOTE_IP: 44.192.75.131