Gabik
13.7.2009 08:26
Eberron - Bouřnice (City of Stormreach)
Úvod

Náš první pokus ve světě Eberronu. Rozhodli jsme se pro tajemný a neprozkoumaný kontinent Xen`drik, a konkrétně město Bouřnici (Stromreach).

DM: Gabik

Hráči: Lotrando, Jarda, Lukáš, Honza

Zbytky zápisníku

… dělníci mi včera konečně donesli to nové zařízení, co našli na vykopávkách západně od města. Ta technologie je zcela neznámá. Navenek stroj vykazuje malou přítomnost magie, ale myslím, že to bude umět víc…

… včera jsem pokročil v překladu desek, které byli u stroje. Jsem přímo unesen silou, jakou to vládne a jakou texty popisují. Stále však ještě nechápu, proč měli z té věci takový strach. Všude je spousta varování, kterým nerozumím. Poznámky se zmiňují o dvojím využití:
Jako zdroj energie - při připojení k magickému zařízení je stroj toto zařízení schopen napájet po neomezenou dobu a to bez jakéhokoliv přísunu magického residua či jiného paliva. To by byl převrat v magii, ty rituály, vynálezy, stroje co by tímto šli pohánět. Je to nepředstavitelné.
Druhý způsob popisuje jakési tvůrčí pole, v němž lze rozložit jakýkoliv magický předmět a pomocí tvůrčích formulí vytvořit nový, bez jakýchkoliv ztrát na magickém potenciálu rozkládaného předmětu.
Točí se mi hlava z toho, co ta věc dokáže. Jen nerozumím těm varováním. Autor neustále hovoří o něčem, co popisuje jako „Anub“. Stále se mi to slovo nedaří přeložit. Zítra to zapojím na nejnižší výkon a zahájím měření. Už nemohu ani dospat…

… konečně se vracím k deníku, týden jsem nemohl psát kvůli zranění na ruce. Podle plánu jsem stroj zapojil. Srdce stroje z neznámého materiálu začalo pulzovat modrým světlem a stroj se rozběhl. Produkovanou energii jsem dle návodu z desek přesměroval do jedné gnómských přenosných lamp. Bylo to neuvěřitelné, ta lampa žhnula jako malé slunce. Rozhodl jsem se vyzkoušet ještě tvůrčí funkci stroje. Autor popisoval, že tato funkce je dostupná pouze na stupni dvě. Přepnul jsem stroj a čekal. V tu chvíli se stalo něco nečekaného. Z magického srdce stroje cosi vyskočilo, měl jsem dojem, že jen to jen sen, ale nebyl. Uprostřed mé laboratoře stál neznámý tvor. Vypadal jako brouk s velkými noži místo nohou. Napadl mě a zle pořezal na ruce, než si mi podařilo ho ubít gnómskou lampou. Stroj jsem vypnul. Od té doby z něj mam strach…

… včera jsem to konečně přeložil. „Anub“ znamená brouk. Tak to je to varování. Ten stroj svojí energii čerpá z jiného plánu existence, bohužel čím je výkon stroje vyšší, tím je větší šance na přitáhnutí živého obyvatele této sféry. Desky z vykopávek popisují událost, kdy srdce stroje o průměru osmi stop přitáhlo jakousi královnu. Otřásl jsem se z té představy. Ještě že srdce mého má jen tři couly, ale i tak je pokračování nebezpečné…

…další objev. Na jedné z desek jsem našel popis nerostu, jehož magické schopnosti stíní teleportační vlastnost pole. Musím ho sehnat větší množství na obložení mé laboratoře a pak obnovím pokusy…

5.8.2009 14:49 - Ruu
Mám takovej pocit, že přijde.
5.8.2009 23:07 - Lotrando
Výborná hra, těším se na pokračování.
5.8.2009 23:41 - Ruu
jj, tohle má hezkou dějovou linku.
6.8.2009 01:50 - Ruu
Ruu - pokračování:

"Zbavte se jich." Syknul muž v kápi a pohůnci udělali krok naším směrem. Pocit deja-vu zesílil. Tesil jsem. Tohle už jsem zažil. Výpad a obrana. Hlavně oba poskoky zaměstnat. Jsou dobří, rychlí a sehraní. Držím se v obranné pozíci a snažím se poutat jejich pozornost. K mé smůle občas úspěšně. A navíc ten pocit, že "tady už jsem byl". Ten hlas znám. Tohle se už stalo. Proč to zažívám podruhé?. Těžký výpad do zad mě vrátil do koncentrace. Jsem tu, protože někdo roznáší nákazu a tahle cháska by o tom mohla něco vědět. Takže si odbydeme nezbytné kočkování, pak to v klidu probereme, a když budou rozumní... "Ci fix! si měla bejt dávno v kurníku a neplést se mi pod ... Do hajzlu, kde je... Doprdele Rensi bacha! Perena proměnil, kryj se!" Kvočna se do jednoho z pohůnků zaklovla s vervou buldočí, ale bez zjevného efektu. Ještě dvakrát to zkusila, než si uvědomila / uvědomil změnu své situace a perspektivy, ze které právě sledoval bojiště. Hlas, který proklamaci kouzla předcházel, mě ujistil. ZNÁM TĚ! Šero, vzdálenost a meče tančící kolem mi jen neumožňovali prohlédnout si mága a složit zbytek mého puzzle.

Do hajzlu, DO HAJZLU! Rensi mi zmizela z periferního vidění a kvočna zaujala moudře obranný postoj vedle sochy. Zbraně zvonily a vše se zdálo být rázem pomalejší. Střelec vypustil šíp za slepicí a sahal po dalším. Mnoho dílů mé zbroje se povalovalo kolem, ostří hvízdala a slepice statečně kdákala. Jeden z pohůnků klopýtl. Výpad se podařil a srazil jsem ho k zemi. Ve stejnou chvíli jsem zahlédl nepřirozený pohyb střelce, kterého jakoby někdo praštil pěstí do břicha. Rensi stříli, to je dobré. Sekyra se zaleskla a sekla druhého pohůnka přes nohu. Peren je zpět mezi savci, jaká úleva, síly mi už docházejí.

Zvuk ze střechy mě překvapil. Stál tam zakuklený. Světlo měsíce vybrousilo jeho siluetu. I tvář. A mě se nakrátko podlomila kolena. To je ten, kterého jsem zajal, když raboval vesnice se svou bandou. Zabil několik lidí a já ho nechal jít. Věřil jsem, že ....

Ale v tuto chvíli jsem se změnil já. Jako bych slyšel nářek dětí, ležících nedaleko v horečkách. Nemuselo se to stát, kdybych to nedovolil. A teď mi utekl!Vztek se mnou lomcoval jako hurikán. Takovou chybu už neudělám. NIKDY!

Když umíral jeden z pohůnků při výslechu, věděl jsem, že to tak má být.
6.8.2009 07:29 - Lotrando
RUU: pěkný, jak provedení, tak i zápletka.

to samý ještě jednou Gabikovi
6.8.2009 07:31 - Peren
Kvo kvok, ko ko dák, kvokkokokodák, kvokvokkvok, kokodák! Kokoko, kvokokvokokodák. (pro nechápající tlumočím - byla to super hra, opravdu dobrá, i když jsem si ten souboj moc neužil, protože jsem se jako slepice moudře krčil za sochou :-), ale jinak opravdu super)
6.8.2009 08:18 - Merlin
hezký :) jen Ruu, vyhnul bych se používání křestanských kledeb :)
6.8.2009 08:40 - Peren
Ruu, zajímavá změna charakteru. Jen drobná poznámka - Ty se měnit nemusíš, vůbec, dal jsi mu kdysi jednu šanci, což dáváš každému, ne? No a on jí nepřijal, nezměnil se, dál je to "padouch", takže ho můžeš beztrestně zabít. Ale nemusíš se měnit.
6.8.2009 09:13 - Gabik
Jsem upřímně rád že se líbilo. Nikdy totiž při tvorbě netušim, zda-li bude hráči přijato, či nikoliv.

Ruu - moc pěkné. Tak ty jsi si na něj vzpomněl. No původně jsem si říkal že ho dostane dav, ale pokud je to již NPC s tváří tak to NE, to se nám Orin ještě vrátí. Ty pravé nepřátele nevytváří GM, ty si dělají hráči sami :).

Peren - jj slepička byla cool, obvzlášť když jsi nebyl schopen to 6 kol zasavovat :)

Pro všechny GM (samozřejmě kromě Almiho!) - vřele doporučuji Human Hexer - MM2. Naprosto cool nestvůra se kterou si užijete spoustu legrace :).
6.8.2009 09:35 - Peren
Gabik - jojo, slepice byla kokodák, vlastně cool, šest kol bylo fakt děsivých! :-) Jinak pro všechny GM - Hexer je děsnej vopruz, a vůbec si s ním žádnou legraci neužijete!
6.8.2009 09:54 - Gabik
Peren: Ty to bereš hrozně subjektivně. Furt je lepší než Lotrandovo Vampír, který nás místo proměňování do slepic, nutil zabíjet se mezi sebou, to je teprve hlína - jo to bych před Almim taky neměl říkat :).
6.8.2009 10:13 - Peren
Jak hrozně subjektivně!?!? Byls Ty slepice??? :-)) V pohodě, já jsem se i jako slepice dobře bavil, neboj. Hlavní je dobře se bavit, a to u Tebe funguje super.
6.8.2009 10:16 - Merlin
gabik: já už ho mám v merku nějakej čas..ale ještě na něj nedošlo..zatracení dlaci..zdržujou
6.8.2009 10:27 - Nachtrose
Gabik: ty sis toho hexera trosku poupravil?
6.8.2009 11:06 - Ruu
Děkuji Gabíkovi za dobrou rozehru a "kulisy", které jsem si dovolil zneužít pro charakterový posun. Ten už jsem v hlavě nějakou chvíli měl, ale proč to stavět na neexistujících reáliích, když máme tak pěkné vlastní. Děj a zápletka je tvá, moje je jen "myšlenková vložka" a soukromá pointa.

Peren: no, o tom to právě je. Že tím, že jsem své rozhodování odkládal a dal mu druhou šanci, jsem způsobil jen další utrpení. Takže sice je Ruu už napokraji zhroucení, protože má pocit, že cokoliv, co udělá, je špatně, ale on se s tím naučí žít... =]

Mmch, dostal jsem parádní nápad na Fun hru. Proč nepostavit celý slepičí kult? Já v tom vidím potenciál... =]
6.8.2009 11:09 - Ruu
Merlin: Souhlas, zarazil jsem se u ní taky, ale pak jsem ji tam nechal. Myslím, že tam působí autenticky. Ono, když místo ní napíšeš:

Ker Cifox...

Tak to trochu ztrácí kouzlo...
6.8.2009 11:13 - Merlin
Ruu: vím..ale tak nějak to na mě působí rušivě a nepatřičně. Když píšu, snažím se vyhýbat větám a slovů, které nejsou pro danou dobu a prostředí vhodné. Dokonce i slovo "sakra" je křestanského charakteru, nicméně už je tak zaběhlý, že si to ani nikdo neuvědomuje.
6.8.2009 11:17 - Lotrando
Ruu píše:
které jsem si dovolil zneužít pro charakterový posun


Mistrně, opravdu výborný a propojuje to družinu, což oceňuji.
6.8.2009 11:50 - Ruu
=] - děkuju.
6.8.2009 12:23 - Ruu
Tak se jsem po updatu ztratil 5 životů. Přestal se mi započítávat background - Born under a bad sign. =[

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10340189933777 secREMOTE_IP: 18.208.172.3