Gabik
13.7.2009 08:26
Eberron - Bouřnice (City of Stormreach)
Úvod

Náš první pokus ve světě Eberronu. Rozhodli jsme se pro tajemný a neprozkoumaný kontinent Xen`drik, a konkrétně město Bouřnici (Stromreach).

DM: Gabik

Hráči: Lotrando, Jarda, Lukáš, Honza

Zbytky zápisníku

… dělníci mi včera konečně donesli to nové zařízení, co našli na vykopávkách západně od města. Ta technologie je zcela neznámá. Navenek stroj vykazuje malou přítomnost magie, ale myslím, že to bude umět víc…

… včera jsem pokročil v překladu desek, které byli u stroje. Jsem přímo unesen silou, jakou to vládne a jakou texty popisují. Stále však ještě nechápu, proč měli z té věci takový strach. Všude je spousta varování, kterým nerozumím. Poznámky se zmiňují o dvojím využití:
Jako zdroj energie - při připojení k magickému zařízení je stroj toto zařízení schopen napájet po neomezenou dobu a to bez jakéhokoliv přísunu magického residua či jiného paliva. To by byl převrat v magii, ty rituály, vynálezy, stroje co by tímto šli pohánět. Je to nepředstavitelné.
Druhý způsob popisuje jakési tvůrčí pole, v němž lze rozložit jakýkoliv magický předmět a pomocí tvůrčích formulí vytvořit nový, bez jakýchkoliv ztrát na magickém potenciálu rozkládaného předmětu.
Točí se mi hlava z toho, co ta věc dokáže. Jen nerozumím těm varováním. Autor neustále hovoří o něčem, co popisuje jako „Anub“. Stále se mi to slovo nedaří přeložit. Zítra to zapojím na nejnižší výkon a zahájím měření. Už nemohu ani dospat…

… konečně se vracím k deníku, týden jsem nemohl psát kvůli zranění na ruce. Podle plánu jsem stroj zapojil. Srdce stroje z neznámého materiálu začalo pulzovat modrým světlem a stroj se rozběhl. Produkovanou energii jsem dle návodu z desek přesměroval do jedné gnómských přenosných lamp. Bylo to neuvěřitelné, ta lampa žhnula jako malé slunce. Rozhodl jsem se vyzkoušet ještě tvůrčí funkci stroje. Autor popisoval, že tato funkce je dostupná pouze na stupni dvě. Přepnul jsem stroj a čekal. V tu chvíli se stalo něco nečekaného. Z magického srdce stroje cosi vyskočilo, měl jsem dojem, že jen to jen sen, ale nebyl. Uprostřed mé laboratoře stál neznámý tvor. Vypadal jako brouk s velkými noži místo nohou. Napadl mě a zle pořezal na ruce, než si mi podařilo ho ubít gnómskou lampou. Stroj jsem vypnul. Od té doby z něj mam strach…

… včera jsem to konečně přeložil. „Anub“ znamená brouk. Tak to je to varování. Ten stroj svojí energii čerpá z jiného plánu existence, bohužel čím je výkon stroje vyšší, tím je větší šance na přitáhnutí živého obyvatele této sféry. Desky z vykopávek popisují událost, kdy srdce stroje o průměru osmi stop přitáhlo jakousi královnu. Otřásl jsem se z té představy. Ještě že srdce mého má jen tři couly, ale i tak je pokračování nebezpečné…

…další objev. Na jedné z desek jsem našel popis nerostu, jehož magické schopnosti stíní teleportační vlastnost pole. Musím ho sehnat větší množství na obložení mé laboratoře a pak obnovím pokusy…

Autorská citace #1
13.7.2009 09:15 - Sethi
tiše závidím.

...ale, co bych si namlouvala...

závidím nahlas.
Autorská citace #2
13.7.2009 10:03 - Lotrando
Gabik: ten deník patřil majiteli domu?
Autorská citace #3
13.7.2009 10:03 - Ruu
Hezké, Gabíku, to je pak radost prolévat olej a krev za vědu.
Autorská citace #4
13.7.2009 10:05 - Ruu
Podle mě je to ta dodrbaná kniha, co jsme našli, nebo si to datluje ten roztržitej trpoš, co nám to zadal.
Autorská citace #5
13.7.2009 10:06 - Ruu
Hele, já mám tady ještě account ... :)
Autorská citace #6
13.7.2009 10:07 - Gabik
Lotrando píše:
Gabik: ten deník patřil majiteli domu?


Pravděpodobně ano, je to deník co našli ti tuláci v místnosti u "toho" stroje. Nějak se neobtěžovali čtením a "Křivák" to prostě zkusil zapnout.
Autorská citace #7
13.7.2009 10:12 - Lotrando
Ok, to znamená, že by jsme potenciálně mohli začít zjišťovat, kde že to vykopal. Nic akutního, ale jeden nikdy neví, kdy by se takový stroj mohl hodit, že :)
Autorská citace #8
13.7.2009 10:14 - Ruu
Jeden ví, třeba když potřebuješ hmyz.
Autorská citace #9
13.7.2009 10:26 - Jarda
Jinak jsem se dozvěděl, že Honza "přesedlal" a bude ranger, opravdu? Na dálku? To užije ten předmět, tu dýku, co se udělá jako luk.
Autorská citace #10
13.7.2009 10:31 - Ruu
Tak si do odvolání nechávám ten obojek.
Autorská citace #11
13.7.2009 10:35 - Lotrando
Jarda: dýku můžu předělat až později a to o dost. v tuhle chvíli je trošku na nic.
Autorská citace #12
13.7.2009 10:35 - Gabik
Lotrando: ano je to nástřel na jednu s příběhových linek, myslíš že pro Artificera zajímavá.
Autorská citace #13
13.7.2009 10:37 - Gabik
AD dýka: Připravte co ve stejném levelu a typu by vás zajímalo mam tam jistý nápad na NPC, který vyzkouším tento týden.
Autorská citace #14
13.7.2009 10:45 - Ruu
K lordu of blades - to je opravdu pošahanec. Kdyby nebyl, měl by místo každé kudličky mávátko, nebo něco užitešnějšího. Meč stačí jeden. Toho se asi chytnu. nějak se k němu vyprofiluju.
Autorská citace #15
13.7.2009 10:48 - Lotrando
ok, vytáhnu něco z mailové diskuze

Absence skillů v družině se mže ukázat jako problém, ale je to zároveň i výzva. Bohužel, urban fantasy trošku na tehle věcech běží, takže se s tím nějak budeme muset poprat. Není dobré, když něco hcybí a je hloupé, když s eto moc překrývá.

Takže co máme.

Rensi: History, Arcana - jako znalostní skilly dobrý, chybí dungeoneering,pokud by nebyl zkusím to vydumat, ale mohl by to umět někdo jiný. Thievery sice nic moc, ale na artificera mi sedí. Heal patrně nikdo jiný mít nebude, hodí se když potřebuješ někoho probrat amagie došla. Perception, ta se hodí vždycky, ale Rensi má malej bonus, takže to určitě někomu půjde líp.
Autorská citace #16
13.7.2009 10:50 - Jarda
AD dýka: ten enchantment na té dýce se dá použít i na luk, tudíž by ho mohl používat Honza.
Autorská citace #17
13.7.2009 10:52 - Jarda
AD skilly: já mám acrobatics, perception a stealth, kouknu co se dá změnit
Autorská citace #18
13.7.2009 11:00 - Ruu
Ruu:
Obecně žádná sláva. Jsem silovej specialista a většina zajímavých výhod z toho plynoucích pobíjí zbroj a štít. Ostatní vlastnosti - i ty trénované - nejsou kdovíkak hvězdné. Trošku jsem to přeboural vzhledem k ostatním a k povaze postavy. Intimidate: Když je třeba přitlačit, ale povahově tuhle linii nebude můj charakter využívat jako první možnost - trochu změna. Insight: první filtr na věř / nevěř. Diplomacy: za pomoci ostatních třeba něco vyjednám, žádná sláva, ale mám ji.
Autorská citace #19
13.7.2009 11:06 - Gabik
Ruu píše:
K lordu of blades - to je opravdu pošahanec. Kdyby nebyl, měl by místo každé kudličky mávátko, nebo něco užitešnějšího. Meč stačí jeden. Toho se asi chytnu. nějak se k němu vyprofiluju.


Počkej ty nehraješ pomateného šíleného vraždícího androida? Nevim proč, ale minulá hra ve mě chvílemi tyto myšlenky evokovala.
Autorská citace #20
13.7.2009 11:07 - Gabik
K vlastnostem, je dobré mít pokrytí, na druhou stranu když nebudete mít diplomata hra tím taky nekončí, jen se tomu jako GM přizpůsobím.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16609716415405 secREMOTE_IP: 3.81.89.248