Janos Bran, havran

Původ
člověk
Zaměření
kněz Královny
Zemřela
Ikona postavy

Cíl postavy

Jak se má stát, stane se.

Životní moto

Vše má svůj smysl.

Vlastní popis postavy

Slepý služebník Paní Osudu už několik staletí kráčí po cestách světa Středu, za tu dobu však zestárnul jen málo. Ačkoli mu cestu ukazuje jeho hůl, občas se zdá, že vidí mnohem víc, než leckdo se zdravýma očima.

 • Narodil se do rodiny nižšího šlechtice, pána malého podhorského města. Jeho matka zemřela při porodu a stejně tak měl zemřít Janos, Královna ale vyslyšela prosby jeho otce - souhlasila, že chlapec smí zůstat, než sám uvidí, že jeho cesta vede k ní.
 • Prožil poměrně bezstarostné dětství, milován a chráněn svým otcem. Jak ale rostl a dospíval, otcova pozornost se měnila v žárlivost až chorobnou a nakonec v šílenství. Poté, co si Janos prošel několika náboženskými vizemi, ho otec ve snaze zabránit mu, aby viděl cestu, která vede ke Královně, sám oslepil.
 • Královna si začala vybírat krutou daň na městečku. Nakonec Janos, který věděl, co se od něj žádá, sám odešel do sněhové bouře, aby Paní ušetřila poddané jeho otce. Ten se syna vydal hledat, Janos ale našel jeho - to když si zima brala jeho život, a vlastní otec byl první duší, kterou Janos vyprovodil do náruče Královny.
 • Královna Janosovi navrátila oči, líbila se jí jeho tvář. Zrak mu však nazpět nedala - ať nemohla, nebo nechtěla. Přesto má Janos své způsoby, jak se dívat na svět kolem.
 • Ač téměř pořád na cestách, ať mezi městy nebo mezi světy, Janos vždy měl nějaké místo, kam se vracel. Posledním z nich byl klášter v Sarbatoin. Paní Maeve poznal, ještě než se stala představenou kláštera, zlé jazyky říkají, že snad mezi nimi něco bylo.
 • Blízké mu bylo i město Vartena - zde navázal přátelství s Vendamirem, velitelem stráže, a jistou dobu měl poměr s paní Alandrou z Bílé věže.
 • Janos vždy stál stranou hierarchie Havranů, nicméně také vždy respektoval hlavu řádu. Přátelil se s Havranem Arthfaelem, který mu také pomáhal v jeho posledním úkolu.
 • Aiss byla darem od Královny, ujal se jí, když jí bylo asi šest. Byla mu sestrou a žákyní, vychoval ji a zasvětil jí do cesty Havranů, a když dospěla, stala se i jeho milenkou.
 • Kvůli němu byla Aiss poprvé vyslána sama na cestu, jen v doprovodu několika pochybných osob. Pro něj samotného to znamenalo začátek posledního úkolu.
 • Vydal se do domény Nekončících cest, kde započal dlouhý rituál, který s pomocí Arthfaela a mírným přispěním smečky vyústil v jeho přeměnu ve vtělení Královny, a útěchu pro tisíce lapených duší. Duše jeho samotného je však v doméně uzavřená a od Paní odříznutá.
 • Janos, zkamenělý a bez očí, byl nalezen ve stínovém Sarbatoin - poté, co byl osvobozen, otevřel smečce cestu do skutečného světa. Nejspíš jen ozvěna jiného času.

Příčina smrti či ukončení dobrodružného života

Ascendoval na obraz Královny v doméně Nekončících cest.
Postavu spravuje: Sethi
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.049262046813965 secREMOTE_IP: 3.238.134.157