Nerhinn
10.1.2011 13:47
Znáte detektivky od S.S.Van Dinea? Jejich hrdina se řídí teorií, že sepíšeme-li si všechna fakta a správně je seřadíme, řešení vypluje na povrch samo. U Spercheiových šesti stran to bude asi krapet oříšek.
Autorská citace #1
10.1.2011 13:47 - Nerhinn
Původně jsem chtěla psát Gaerwynin deník.
Strávila jsem několik hodin nad prvními šesti verzemi, pak jsem to vyhodila a rozhodla se svést vinu za neúspěch na to, že informace, které mám k dispozici, jsou příliš zmatené.
Rozhodla jsem se udělat kalendář.
Uvědomila jsem si, že dobrodružství se poměrně snadno dá rozdělit na menší příběhové celky. Napadlo mě, že bych jim mohla dát nějaké téma a podle něj stylizovat své deníky.
Mám téma pro první kapitolu. U zbytku mě nic originálního, co nebylo vidět při hře, nenapadá.
Kašlu na deník. Kašlu na kalendář.
Začínám vytvářet sumarizace. Žádná informace se odteď neztratí.
Dokopala jsem se k vytvoření postavy v sekci postav.
Vytvořila jsem spoustu NPC v sekci postav. Nemůžu najít vhodný obrázek pro Durmena. A krom toho nemám dost informací, které bych k němu napsala. Narážím na starý známý problém.
Začínám pracovat na seznamu NPC. A když už jsem u toho, i na kalendáři.
Kašlu na to, je to moc složité.
Předělávám seznam. Možná, kdybych ho vyvěsila, měla bych motivaci v něm pokračovat.
Seznam je hotový. Článek je hotový. Nelíbí se mi název. Hledám obrázek.
Mám ideu na obrázek. Bude na něm většina portrétů, co máme u NPC. Budou spolu komunikovat. Bude to báječné.
Zabralo by to podobně času jako seznam samotný.
Hledám obrázek davu.
Hledám obrázek davu, který neskáče a netančí.
Hledám obrázek siluety skupiny lidí.
Vytvářím obrázek siluety NPC.
Dva dny přemýšlím nad názvem. První je hrozně trapný. Druhý taky. Třetí se nehodí k obrázku.
Heuréka. A teď si to přečtou tři lidi. Ale na titulní stránce to vypadá působivě :)
Autorská citace #2
10.1.2011 13:56 - Nerhinn
A teď menší vysvětlivky.
-První tři kapitoly jsou to proto, že ty mi teď připadají poměrně aktuální a zároveň nejvíc zapomenuté. Plánuji to samozřejmě dopsat až do současnosti, ale přišlo mi, že takhle to bude fajn jako malý refresh před další hrou.
-Ještě to plánuju nějak pospojovat odkazy, aby se v tom lépe chodilo. Nejspíš i se sekcí postav. Uvidíme.
-U některých postav je na začátku odkaz na příslušnou stránku něčího deníku. To proto, že na ní mají velký prostor. Tak aby, kdybyste chtěli, jste mohli nasát všechen kontext.

EDIT:
-A časem to asi rozdělím na Sborník postav & Dodatky, kde zůstane kalendář a přibude sekce předmětů, míst a událostí.
Autorská citace #3
10.1.2011 15:35 - Alnag
Je to prostě super.
Autorská citace #4
10.1.2011 15:39 - Quentin
Klobouk dolu :-)
Autorská citace #5
10.1.2011 16:31 - Jarik
a pak se divte, ze v tom mam "bordylek" :)
Autorská citace #6
10.1.2011 16:45 - Lokken
Hned se člověk v těch Denících, Vzpomínkách a Zápiscích lépe orientuje. Prostě paráda! ;-)
Autorská citace #7
10.1.2011 16:53 - Jarik
jen ten Janos tam neni.. jak jsem si vsimnul :)

Asi je to mene dulezita postava, ktera s hlavnim dejem nema nic spolecneho :)
Autorská citace #8
10.1.2011 16:56 - Sethi
Tak však to zatím končí prvním odchodem z Varteny.

Je to skvělé. Ani jsem nevěděla, co všechno víme.
Autorská citace #9
10.1.2011 16:59 - Jarik
Mne nejde o kalendar.. ten je mi jasnej.
Mluvim o postavach. Kdyz je tam Alandra, tak ... Janos???
Autorská citace #10
10.1.2011 17:06 - Nerhinn
No, já jsem dost bojovala už s tím, že vlastně můj článek je elaborátem cizích prací. U vedlejších postav, které jsou v hlavě Almiho, se hodí mít výpis toho, co víme. Jelikož ale vím, že Sethi má v tom, co vymyslela, celkem přehled, přišlo mi hloupé dělat soupis informací k Janosovi... krom toho je to takové důvěrné. Stačilo mi sepisovat Alandru.
Autorská citace #11
10.1.2011 18:54 - noir
Já jen přemýšlím, jak se vlastně stalo, že Janos zkameněl. Řešili jsme to někdy vůbec, nebo už jsem to zapomněl?
Autorská citace #12
10.1.2011 19:16 - Nerhinn
Neřešili. Prezentoval se jako jakýsi Janos z budoucnosti, kdy se s Aiss tuším pohádal. Přenesl nás do Sarbatoin a... zmizel?
Autorská citace #13
10.1.2011 19:36 - Jarik
to je asi ta budoucnost, kdy se z Aiss stane meduza :)
Autorská citace #14
10.1.2011 21:02 - Alnag
Mně se na tom líbí i ten praktický aspekt. Když člověk píše zápisky, docela se hodí omrknout, jestli něco, co napsal není v rozporu s něčím jiným a tohle je určitě snazší prohlédnout. A navíc je tu všechno. :D

Teda až na toho Janose...
Autorská citace #15
10.1.2011 21:09 - Almi
Alnag: A jaký je to super přínos pro DMa! Nádhera, děkuji moc!
Autorská citace #16
10.1.2011 21:41 - Nerhinn
Mimochodem, už to mám. Historie se opakuje, že? Takže Spercheios byl ze dvojčat. Jedno hodn...ější, on, a jedno zlé, Svenův otec. Ten splodil jednoho hodn...ějšího ;) potomka - Svena - a jednoho padoucha, Stříbrňáka. Na epicu se potkáte, vezmete se kolem ramen a zadeklamujete: "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!" a vydáte se plenit Feywild.
Autorská citace #17
10.1.2011 21:50 - Jarik
Nerhinn> jsou veci o kterych se nezertuje.
Almi ma desnyho pamatovaka. Jemu jednou neco reknes... a on to z ty hlavy nedostane. :D
Autorská citace #18
10.1.2011 21:54 - Sethi
Koho zajímá Janos.
Autorská citace #19
10.1.2011 22:04 - Sethi
noir píše:
Já jen přemýšlím, jak se vlastně stalo, že Janos zkameněl. Řešili jsme to někdy vůbec, nebo už jsem to zapomněl?

Ono to celé vypadalo jako budoucnost nějaké alternativní časové linky, kde se Aiss snad vydala hledat lék na to zkamenění. Pro účely zápisků a pro vývoj postav to beru jako slepou uličku a vesměs ignoruju, neb se mi to nepříliš hodí do karet.
Autorská citace #20
10.1.2011 22:08 - Alnag
Nerhinn: Máš to skoro správně. Akorát... Spercheiův bratr a Stříbrňák jsou ti hodn... ější. :)
Autorská citace #21
10.1.2011 22:51 - Sethi
A proto Aiss jen vychovaně mlčí, ačkoli ví, že už několik sezení s námi chodí Stříbrňák, ne Sven...
Autorská citace #22
10.1.2011 23:15 - Jarik
wow. v tom pripade je jasny, ze mam na Bluff permanentni 20ku...
Autorská citace #23
11.1.2011 09:03 - yokuzava
NEuveritelne! Perfektni prace! a urcite narocna! Parkrat jsem neco podobneho zkousel vytvaret v jinych hrach a poznamkach. Na tohle jsem ale nemel nervy :) Diky
Autorská citace #24
11.1.2011 09:43 - Jarik
si to vytisknu... at pri hrach nejsem zmatenej jak lesni vcela :D
Autorská citace #25
11.1.2011 09:57 - Sethi
Vytisknout, naučit se. Budeš z toho prozkoušen.
Autorská citace #26
11.1.2011 12:50 - Nerhinn
Jarik: Nespěchala bych na to. Ještě je spousta toho, co tam chybí.

___________________


Můj nejbližší další krok bude seznam předmětů. To je ale hodně na vás. Potřebovala bych od každého seznam věcí, které získal nějakou zajímavou cestou.
Například já mám toulec, co jsem vyhandlovala se Spercheiem, a kuši, co možná byla Kylařina. Ohnivzdorné zarážky na knihy z Šedivcovy knihovny, a tak dále, a tak dále.
Autorská citace #27
11.1.2011 12:56 - Nerhinn
QuentinW & Lokken & yokuzava: Moc vám děkuju, nevěřila jsem, že to zaujme i někoho mimo skupinu. Hrozně mě to těší :)
Autorská citace #28
20.1.2011 01:03 - Nerhinn
O něco kratší shrnutí poslední hry.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070214986801147 secREMOTE_IP: 18.189.170.17