Geralt
14.1.2013 15:57
Autorská citace #21
15.3.2013 21:49 - Geralt
Jarik píše:
Ale myslím, ze baba jaga byla manželkou císaře, již jedl ty děti. Nikoliv tchyně.

To je otázka. Původně jsem to tak také měl. Jak ale podotkl hRob, ta poslední scéna (tedy alespoň pro mě) vyzněla spíš tak, že Paní Podzimního dvora je matka císařovny. Stará eladrinka byla ta aktivní - její mladší družka tam jen tak pasivně (možná i apaticky) stála mimo rozhovor.

Docela bych si to dovedl představit a v jistém smyslu se mi taková konstrukce zdá i barvitější:

Paní Podzimního dvora provdá svoji nadevše milovanou dceru císaři. Když však dívka zjistí, co ve skutečnosti císař provádí s jejich potomky, její křehká nátura to neustojí a eladrinka utrpí trauma, ze kterého už se nikdy zcela duševně nevzpamatuje. Otřesená a zničená se uchyluje zpět ke své matce. Ta se pak dozvídá o příčinách a se zarputilostí staré lvice začne nenávidět císaře (Nerath), jelikož způsobil utrpení těm, kdo byli v jejím životě nejcennější: dceři a vnoučatům.

Ale to je pouze ryze moje představa Paní Podzimního dvora. Klidně můžeme udělat nějaké hlasování či se jinak kolektivně dohodnout a podle toho zaktualizuji výsledný zápis.
Autorská citace #22
15.3.2013 21:57 - Alnag
Geralt: Já vás nechci trápit a mám i pocit, že to bylo naznačeno přinejmenším mezi řádky, pokud ne napřímo, ale Paní podzimního dvora je skutečně matka první císařovny. (Tedy přesně dle Geraltova rozboru.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.060117959976196 secREMOTE_IP: 3.144.16.254