Alnag
21.10.2012 11:39
EDGE: Stíny nad Nerathem
Termíny (2. sobota v měsíci), cca 11-19 h
  • 8. června 2013
Další odkazy okolo hry jsou v sérii blogů:

Postavy:
  • Aramor - Girel (human/fighter)
  • hRob - Pao-chuang (human/monk)
  • Jarik (human/sorcerer)
  • Max - Ivan (vryloka/paladin-blackguard)
  • Ebon Hand - Lars "Pavouk" (human/rogue)
  • Geralt - Erik (human/avenger)
  • Noir - Art "Krysa" (shade/warlock-hexblade)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
4.8.2013 17:29 - Max
Jasná páka, budu tam.

Píše:
Jsem zvědavý, co si na nás Aramor připravil... :)

Přesně tak ... a kdo umře jako poslední, je srab.
4.8.2013 18:33 - hRob
Já bych byl spíš pro masivní letákovou kampaň.
6.8.2013 15:52 - Max
jinak jsem koukal na český překlad Ghost Stories a docela překvapení.

Hřbitov: Vrátí do hry jednoho mrvého. Daruje mu 2 Qi a hodí kostku prokletí ...

Budhistický chrám: ... vezme figurku Buddhy, kterou může na konci svého dalšího tahu umístit ...

Cesta ponocného: Všechny figurky na jedné desce hráče se schopností strašit se vrací na svou kartu Ducha.

Je to nějaká úprava nebo jsme si to posledně o tolik ulehčovali?
6.8.2013 16:33 - hRob
No, ulehčili jsme si to, koukám, s tím ponocným (a to docela dost), ale jinak jsme to s hřbitovem i Buddhou takhle hráli...
6.8.2013 17:46 - Alnag
Já se divil, jak to, že se nám podařilo vyhrát. :)
6.8.2013 21:09 - Geralt
Takže příště zase zpátky na začátečnickou úroveň? Ale byl to hezký pocit, když se nám to podařilo dohrát na normální úroveň. :-)
6.8.2013 21:20 - Alnag
Nechci znít poraženecky, ale myslíš si opravdu, že dokážeme uhrát byť i jen tu začátečnickou úroveň?
6.8.2013 22:54 - Max
hRob píše:
s hřbitovem

Mi to připadá že by měl hráč darovat 2Qi ze svého tomu koho oživuje ... nikoliv že je prostě "dostane".

hRob píše:
Buddhou

No většinou jo, ale myslim že se párkrát vykládal budha poté co se sebral ... ale tam mě možná paměť klame.
6.8.2013 22:56 - Max
Alnag píše:
Nechci znít poraženecky

To půjde ... i slovo "beznaděj" v sobě obsahuje naději :)
6.8.2013 23:02 - Alnag
Tihle rules-lawyeři... ts, ts.
6.8.2013 23:44 - hRob
Ohledně hřbitova, v němčině je, že aktivní hráč vrátí mrtvého taoistu do hry se dvěma žetony, ve francouzštině pak, že mrtvý dostane dva žetony z rezerv. Takže tak vražedné, aby hráč musel dávat vlastní to asi není...

S Buddhou to tak opravdu párkrát bylo, ale pak se to uvedlo na pravou míru (potom byl spíš problém v tom, že se zapomínal umisťovat :) ).

Je to hororová hra, tam slovo "naděje" patří jen s předponou "bez" :D
7.8.2013 08:07 - Geralt
Pravda, na Buddhu jsme kolikrát regulérně zapomněli i na několik kol, takže tohle pravidlo by nás zase tolik nebrzdilo. :-)

U zahánění je to krapet horší, ale i odšoupnutí pouze jedné strany mapy vyřeší alespoň to nejhorší. Na začátečnické úrovni se nám dařilo strašivce vesměs odhánět vlastními silami, jakmile jsme se sehráli.

Jediný zádrhel představuje to nejasné pravidlo s životy - brát to z vlastních hráčských žetonů je totiž imho fakt drsný. Přijde mi to jako nějaký překladatelský úlet.

Pokud platí, že žetonky čerpá oživený hráč z neutrálních zdrojů, pak zůstávám optimistou - začátečníky dáme! :-)
7.8.2013 13:54 - Alnag
Z rezerv? Tam jsou nějaké rezervy?
7.8.2013 15:58 - Max
hRob píše:
Takže tak vražedné

Našel sem si ukázku jedný hry a skutečně jim tam Qi neberou. Takže asi je to jen o tom že jednou je podmětem "podavač" (prostě podává 2 Qi) a podruhé "vyvolávající" (hází prokletí).
7.8.2013 16:09 - Jarik
Ahoj pánové.
Čím začneme novou sezonu?

Mám zkusit něco připravit? Nebo to budeme řešit na poslední chvíli?
7.8.2013 16:53 - Alnag
Jarik: Zkus něco připravit, jestli můžeš. Momentálně vůbec nestíhám. :(
7.8.2013 19:41 - Jarik
Udělal bych dobr.pro 7.lvl
Povolena jsou phb 1-3. Vsechna powers. Ale bez témat.

Teoreticky můžete pouzit postavy z proběhlé kampaně.
Alnag je sto si postavu vytvorit:-)
Max postavu malinko přepsat, aby nebyla tak ultimatni - rozumej 2x silnejsi nez zbytek :-)

Pravidla viz proběhla edge. Každý může mit jeden kouzelný předmět do 7.lvl.

P.s. případně si s námi zahraje i moje žena - nováček.
8.8.2013 01:28 - hRob
Rezervami jsem myslel tu hromádku, kam hráči odhazují žetony a ze které si je pak zase berou...
8.8.2013 16:25 - Max
Jarik píše:
Povolena jsou phb 1-3.

Jenom tyhle třiiii? :-O
Sem se zas těšil na nějakou neživě nemrtvou postavu ... njn ... budu se muset spokojit s živáčkama ... hmmm tak třeba Seeker Razorclaw ... "act like predators" ... hmmm to zas bude roleplay :)))
8.8.2013 22:00 - Jarik
Max: Ja davam na vyber jen to, co mi alespon bude neco rikat pravidlove :)

ALe uz se na ten tvuj RP tesim. U one-shotu je treba chytit prilezitost za pacesy a predvest co je v tobe :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086945056915283 secREMOTE_IP: 44.200.32.31