sirien
2.11.2009 15:38
Ukázková hra Exaltů na vyžádání... takže... si to nějak projděte a rozmyslete si, co byste asi tak chtěli hrát. Až si nějak ujasníte postavy tak se dohodnem na nějakém příběhovém námětu.
Autorská citace #61
8.11.2009 02:01 - Max
Zak vyrůstal na pobřeží říčky v rybářské vesničce.
Dva dny po oslavě svých desátých narozenin přišla ničivá bouře a sesun bahna zavalil polovinu vesnice bahnem. Ten den přišel o rodinu. Říkali mu že měl štěstí. Necítil to tak. Vesnice měla vlastních starostí dost a tak byl s několika dalšími dán do Edniina dětského útulku v nedalekém městečku. Slíbili, že se o ně postarají. Život v útulku byl těžký, ale obsahoval v sobě i šťastná místa a nové přátele. Se smrtí Edny přišel konec toho světa. Druhý den nato byli všechny děti prodány do otroctví.

Z lodi která je převážela se Zakovi spolu s šesti přáteli podařilo utéci. Samotného pobřeží ale dosáhli pouze tři. Rufus, Elena a Zak. Pobřeží bylo klidným místem s lesem všude okolo. Rozhodli se, že prozatím zůstanou zde.
Zak obstarával ryby, Rufus a Elen chodili na lov do lesa. Zimy byly mírné a jídla dostatek. Postavili si menší domek a Rufus později Zakovi vyrobil i menší loďku. Přestali se starat o okolní svět.

Po jednom nepříliš vydařeném lovu se Zak vracel s prázdnou. Špatná nálada, ani nevnímal okolí. Vstoupil do domku. Uchopily ho ruce. Krom tloušíka si uvědomil i okolí. Vše rozházené, rozbité a na zemi i několik cákanců krve. Zareagoval. Tlouštík ho nechytl příliš pevně, vyškubl se mu. Vyrazil ze dveří a vrazil do druhého. Skočil mu na hlavu. Jeden prst se mu podařilo zarýt vetřelci do oka. Ten zavrávoral. Pak vyrazil tryskem do lesa.

Skryt ve stínech lesa je sledoval. Ten s okem to zřejmě přežil, nezmáčkl dost silně. Začali se o čemsi hádat a po chvíli se vydali chůzí do lesa. Sledoval je. Po hodině se usadili pod pískovcovým převisem. Hádka stupňovala. Tlouštík vytáhl dýku a vrhl se na jednookého. Po chvíli boje jednooký vstal a tlouštík zůstal ležet. Odplivl si na něj, sebral batoh a vyrazil dál.

S nástupem večera vyšli z lesa. Nedaleko proudila mohutná řeka a na skalnatém převisu nad ní se rozkládalo neveliké tábořiště. Zak se ukryl v lese a pozoroval ležení. Jednooký se mezitím dostal do tábořiště a zmizel z dohledu. S ubývajícím dnem se obloha začala zatahovat.

Padla tma. Zak se tedy vydal do tábora osvětleného pouze několika loučemi. Deset malých stanů a před jedním z nich sedí černoch. Jeho kůže je drsná a strupatá jak kůra stromu. Má skloněnou hlavu a klidně oddychuje. Zak nejprve prozkoumává nehlídané stany. V jednom naráží na spícího Jednookého. Ostatní stany jsou prázdné. Zbývá hlídaný stan. Černoch stále spokojeně oddechuje. Zak se pomaličku natahuje po závěsu, aby se podíval dovnitř. Pak se svět otočí a zůstane stát metr nad jeho hlavou. Zdola se na něj zubí Černochova tvář. "Chytil jsem krysu" hýká černoch a dál se zubí.

Vchod stanu se odhrne a ven tak pronikne mdlé světlo. Ze stanu vychází středně vysoký muž s dlouhými vlasy rudými stejně jako jeho plášť. Udělá sotva viditelný pokyn rukou a černoch pouští Zaka na zem."Škoda, taková škoda..." pronáší pomalu "...ale náklad už odjel". Chvíli upře zrak na Zaka, zkřiví tvář a otočí na černocha "mnoho starostí za málo peněz, zbav se ho" a stanový vchod se opět uzavře.

Kapky deště pomalu smývají krev ze stromu kam právě dopadlo Zakovo tělo. Mysl zastřená bolestí, ale nejvíc bolí ta najivita. Rufus a Elena skončí na nějakém tržišti kuli němu. Mohl je zachránit kdyby se líp připravil, kdyby tolik nespěchal, kdyby byl silnější, teď už ale ne. Skončí opět na nějaké lodi a tentokrát už neuniknou. Uvědomil si další náraz a také černochovo nespokojené odfrknutí. "Řvi, pobav mě taky trochu!" a jako hadrovou loutkou hodil Zaka na hromadu kamení. Na tváři cítil jak se směje. Nejprve myslel že i smích pochází od něj, ale patřil někomu dalšímu. Znal ho. "Ale ale, dneska mám určitě svátek" ozve se hlas Jednookého. "Kůro, jdi si hrát s jinou hračkou...o todle smetí se už postarám". Pleskající kroky se pomalu blíží k Zakovi. "Stejně s mím není sranda" pronese Kůra a hodí Zacka Jednookému k nohám. Ten ho chytí pod krkem zdvihne "Tak teď si budeme kvit".. slyší jeho slova. Pak Zackovi hlavou projede ostrá bolest. "Je to konec?" ozývá se v hlavě. Musí s tím udělat víc. Pokud teď zemře, nepomůže nikomu.

Jednooký odtahuje Zaka ke převysu. "No je čas to skončit ... a uklidit" praští Zakem na kraj a vytahuje dýku. "Tuhle mi před nedávnem věnoval jeden velmi dobrý přítel...".

V Zakovi se skrze bolest rozhořela nenávist. Nenávist k těm monstrům. Nenávist k otrokářům. "Pokud by tady nebyli, nic z toho by se nestalo. Dál bychom si žili s Elen, s Rufusem. Ale oni přicházejí, zas a znova. Tohle musí skončit. A začnu tímhle" a jakýsi cizí hlas v hlavě dodal "a pak už neskonči!"

"...a dokonce mu byla dražší nežli jeho život..." dál se svým monologem baví Jendooký. Pak mu na tvář dopadne první z laviny úderů. O chvíli později leží na zemi, obličej zalitý krví. To už přibíhá na pomoc černoch. Nejprve překvapeně uhýbá závalu úderů, pak ale vyráží do protiútoku a mohutným kopem posílá Zacka přes okraj převisu...
Autorská citace #62
8.11.2009 02:08 - Max
Jo a tady je Charmovátko
Autorská citace #63
8.11.2009 10:25 - Sethi
Erm...

....huftý oO'
Autorská citace #64
8.11.2009 22:56 - sirien
no to si... jako že brutál...
Autorská citace #65
12.11.2009 21:54 - captain66
No, jestli bude nejaka volna ukazkova hra, tak bych se rad pridal. Pokud teda nepisu pozde. (Ackoliv tohle forum uz par mesicu ctu tak pisu poprve)
Autorská citace #66
12.11.2009 23:15 - Alnag
Jinak teda, ne že bych do toho chtěl krafat, ale nešlo by nějak oddělit diskuzi o hraní Exalted pro již danou skupinu (post-Ravenloftí + Sathel) a event. další hry.
Autorská citace #67
13.11.2009 01:36 - sirien
určitě šlo...

každopádně čekám od Maxe a Geralta nějaký nástin postavy co do systému. A od Sethi tu konečnou verzi. Abysme se nějak hnuli.
Autorská citace #68
13.11.2009 08:48 - Alnag
Já mám taky tu vymunchkinovanou verzi... přepsal jsem trochu postavu, brzy pošlu...
Autorská citace #69
14.11.2009 00:23 - Max
Nástřel ťupek Zaka
Str: o Dex: ooooo Sta: oooooCha: oooo Man: o App: ooooPer: ooo Int: oo Wit: oo
Martial: ooooo Integrity: ooo Performance: oooo Presence: ooo Resistance: ooooo Survival: ooo Medicine: ooo Dodge: ooo Sail: o Essence: ooo Willpower: ooooo ooo Compassion: oooo (Red Rage) Conviction: o Temperance: oooo Valour: o
Man: oooo Seven leaping dragon stone Man: o Stone of healing Man: ooo Gem of grace
HEART-COMPELLING METHOD IRON KETTLE BODY OX-BODY TECHNIQUE (2) BODY-MENDING MEDITATION DURABILITY OF OAK MEDITATION IRON SKIN CONCENTRATION HARDSHIP-SURVIVING MENDICANT SPIRIT FISTS OF IRON TECHNIQUE FIRST EXCELLENCY—ESSENCE OVERWHELMING (Performance)
Autorská citace #70
14.11.2009 00:36 - Alnag
Možná jsem to nepochopil, ale není to náhodou tak, že musíš mít ten heartstone i umístěný do amuletu nebo nátepníku, aby fungoval?
Autorská citace #71
14.11.2009 00:42 - Max
nevim ... proto to posílám, abych byl vyveden z omylů
Autorská citace #72
14.11.2009 00:53 - Sethi
Což mi připomíná.

Můžu tedy mít ten šutr, co mění pohlaví? (29)

Abych to osvětlila ostatním - Tukan řekl, že když se zeptám stokrát, tak můžu. Takže ještě jednasedmdesátkrát...

A když už jsem si na to vzpomněla...

Můžu mít ten šutr, co mění pohlaví? (30)
Autorská citace #73
14.11.2009 01:21 - sirien
Hezoučkej minmax.
Jinak ano, hearthstone musí být umístěný do amuletu (dá se použít i jílec zbraně nebo plát zbroje nebo tak).

Sethi: Když si odcházela z Jehudy, měla si 27. A co se týče diskusí: jeden post je pouze za jednu otázku, ctrl c v umí každej. Takže máš 28.
Autorská citace #74
14.11.2009 01:36 - Sethi
Nevím, copypasta je pod mou úroveň, psala jsem to ručně, ale jak je ctěná libost. Bude to tedy 101.

edit *mumlymumlytadyjsemnemělažádnéjazykovénarážkymumly*
Autorská citace #75
14.11.2009 09:04 - Sosáček
Hezouckej moc ne. Vyrobil si exalted ekvivalent dnd3 klerika kterej ma wisdom 12, charismu 11 a dexteritu 18 kterou ovsem zabil platovkou :)

Tvoje utoky nikoho ani nezasahnou (nemas MA excellency) ani nikomu neublizi (sila 1), a ox-body a ti nijak nepomuze, protoze v exaltech jak te nekdo trefi tak prohravas fest. ISC je dobry, ale Iron Kettle Body neni moc pouzitelny, ostatne kdo by chtel byt konev? Hlavne tyhle charmy jsou nuda, porid si nejake co neco delaji, misto pasivnich.

Vyhodil bych kettle, oxbody a hardship (ktere nepridaji do hry zadnou zajimavou situaci nebo cool efekt) a koupil MA excellency, neco z Presence a jeste jeden performance charm, treba, a mozna nejakej stopovaci charm kdyz mas ten survival (pac ten k nicemu jinemu neni -- tukan urcite neni dost magor aby te nechal v exalted hazet na to jestli umres hlady v divocine, takze se survival na nic jinyho nez stopovani nehodi). Muzes si koupit aji medicinu, ale zrovna solarni medicina chce hodne charmu aby zacla neco delat.

To porad tvoje utoky nikomu neublizi, ale aspon se budes moct trefovat ;) Se silou 3 a staminou 3 by to bylo lepsi, ale takhle jsi zas defensicni mastah (ale jenom dokud aktivujes ISC, to je jedina situace kdy ti takhle velka stamina pomaha).

(tukane nevadi kdyz jim radim? :) )
Autorská citace #76
14.11.2009 12:47 - sirien
Dopis z Marseille píše:
(tukane nevadi kdyz jim radim? :) )

ne, šetříš mi práci :)
Autorská citace #77
14.11.2009 15:27 - Sethi
Autorská citace #78
14.11.2009 15:29 - sirien
hm, koukám že ste přímo soláří intelektuální kroužek :D
Autorská citace #79
14.11.2009 22:02 - Geralt
Nástřel, jak bych si představoval Wilfreda ve statistikách. V Exaltech jsem nováčkem, pokud něco divné (nebo něco důležitého zapomněl), dejte mi vědět.

Atributy
Strentgh 2 Charisma 5 Perception 3
Dexterity 3 Manipulation 4 Intelligence 3
Endurance 2 Appearance 3 Wits 3
Abilities
Caste (Eclipse) Favored Others
Bureaucracy 4 Investigation 2 Awareness 1
Linguistics 3 Lore 3 Doge 1
Ride 2 Melee 2 Integrity 2
Sail 0 Performance 3 Stealth 1
Socialize 5 Presence 3
Virtues
Compassion 1
Conviction 3
Temperance 4
Valor 1
Virtue Flaw: Contempt of Virtuous

Willpower 7
Essence 3

Backgrounds
Contacts 4
Influence 2
Resources 1
Autorská citace #80
15.11.2009 00:18 - sirien
konečně někdo aspoň trochu chytrej, už sem se bál že z vás bude intelektuální kroužek likvidační smrště...

Stejně jako ostatním Ti řeknu, že je zbytečné si dokupovat atributy za freebee... na krátkodobou hru se víc hoděj jinde, v dlouhodobý to teoreticky mít smysl může.
Nicméně mě asi stejně jako ostatní budeš ignorovat, nevim proč máte ty atributy všichni tak rádi :)

kolik Ti zbylo freebeeků?
pak se mrknu na charmy a zkusim Ti navrhnout nějaké rozumné kombinace.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082442045211792 secREMOTE_IP: 18.205.59.250