sirien
2.11.2009 15:38
Ukázková hra Exaltů na vyžádání... takže... si to nějak projděte a rozmyslete si, co byste asi tak chtěli hrát. Až si nějak ujasníte postavy tak se dohodnem na nějakém příběhovém námětu.
Autorská citace #1
2.11.2009 15:38 - Alnag
Mně se líbilo jak jsem posledně hrál Dawn (v terminologii DnD - Fightera), ale nemám problém hrát i cokoliv jiného, pokud by Dawn chtěl zkusit někdo jiný...
Autorská citace #2
2.11.2009 15:44 - sirien
Dawn není nutně fighter, ST systém Exalted je přecejen skill-based. Dawn jsou voleni pro své přímé odhodlání a odvahu čelit problémům čelem, řešit je zpříma, bývali to i velcí vládci, vojevůdci... opačně, s rozumnou volbou skillů lze udělat fightera i z jiné classy, Dawn může být pi určité konstelaci spíše lučištníkem atp.
Autorská citace #3
2.11.2009 15:46 - sirien
(to jen abych ujasnil, že ty "kasty" nejsou přímo Classy, spíše to jsou takové charakterové koncepty, které se ale mohou hodně lišit podle zájmu)
Autorská citace #4
2.11.2009 15:53 - Alnag
Aniž bych chtěl odbíhat od tématu, tak fightera lze v DnD taky udělat i z jiného povolání a naopak. Šlo mi spíš o ten archetypální feeling a v tom je to IMO jasné - Dawn (fighter); Zenith (druid); Twilight (cleric-wizard); Night (rogue); Eclipse (bard). Přinejmenším se mi to takhle líp pamatuje... při minulé hře se mi ty kasty hrozně pletly, ale tahle mnemotechnická pomůcka mi dost pomáhá, tak mi to nekaž. :-)
Autorská citace #5
2.11.2009 15:57 - sirien
eh, to je hodně zajímavý přístup k podstatě věci, navíc kapku nepřesný, ale ok, když Ti to pomáhá...
Autorská citace #6
2.11.2009 16:40 - sirien
Mě tak napadlo - nějaké základní koncepty, třeba to někomu pomůže. Samozřejmě jde o archetypy, možno porůznu kombinovat - stejně jako skilly i mezi kastami, tohle je jen takový přehled největší náchylnosti archetypů ke kastám.
Chápejte to v širšim kontextu - healer neznamená jen typa co chodí okolo a léčí chudáka Dawna, je to prostě někdo schopný napravovat věci - včetně podstaty světa jako takové.
Na první pohled se mnohé archetypy váží k jedné konkrétní schopnosti, ve skutečnosti ji ale dalece přesahují nebo se jí v důsledku týkají jen okrajově.

Dawn
Fighter
Archer
Martial artist
War leader

Zenith
Monk
Leader
Priest/King
Moral authority (judge, moral leader...)

Twilight
Sorcerer
Healer
Scholar
Occultist

Night
Assassin
Tracker
Thief (solar - představte si spíš Krále zlodějů z Xeny než nějakou lamu)
Trickster

Eclipse
Diplomat
Wanderer
Negotiater
Aristocrat


Archetypální úlohy v Kruhu (tak archetypální, že jsem ani neslyšel, že by někdo takový kruh hrál):
Dawn - v boji fighter, jinak leader
Zenith - v boji tank, jinak morální vůdce, určuje směřování kruhu a tlumí spory
Twilight - čaroděj a okultista. V boji různě.
Night - striker, špeh
Twilight - mluvčí a referenční osoba pro vyjednávání a tak. V boji různě.
Autorská citace #7
2.11.2009 16:51 - Naoki
kde a kdy že se bude hrát?
Autorská citace #8
2.11.2009 17:18 - sirien
V Praze... kdy zatim nevíme. Ono to navazuje na hraní Ravenloftu, nicméně jsem zjistil, že by si Exalty chtělo zkusit i pár dalších lidí, tak uvažuju o tom že bych těch ukázkovek udělal víc.
Autorská citace #9
2.11.2009 17:21 - Fibriso
jo, já bych si je taky rád vyzkoušel, jeli to možné (ale bohužel jsem limitován na víkendy)
Autorská citace #10
2.11.2009 17:24 - Sethi
Docela mě láká Night (nejsem si tedy jistá s tím chozením tam, kam slunce nesvítí).

Jinak tedy, pochopila jsem správně, že hrajeme světlušky a že bychom se měli snažit naplnit kruh?
Autorská citace #11
2.11.2009 17:50 - sirien
Jistěže Solary, ostatní sou socky :)
Ve skutečnosti o lunarech a siderealech tak moc nevim a DB neznám tak moc abych je vedl...

Naplnění kruhu... Solaři mají takovou tendenci dávat se dohromady a fungovat v kruhu, nicméně narozdíl od lunarů (nebo WoD vlkodlaků atp.) to je spíš takový sklon, rozhodně to není nějaký instinkt, touha nebo tak něco, klidně mohou existovat i mimo kruhy, tj. buď putovat zcela sami, v přechodné skupině nebo v dlouhodobé skupině, která se ale vzájemně nijak nezavázala, klidně mohou fungovat ve smíšených skupinách (tj. solaři plus někdo... nějaký magoři hráli skupinu v níž byli Solar, Abyssal, lunar, sidereal a DB. Kupodivu solar a abyssal se prý snášeli vcelku dobře, po počáteční nabroušenosti, ale ani jeden se moc nemusel se siderealem.

Podobně ustanovený kruh nemusí nutně mít všechny kasty, ani se nevylučuje aby v něm byla nějaká kasta vícekrát. Ustanovený kruh je také možné vcelku snadno rozšířit (s odchodem z ustanoveného kruhu je to o něco složitější...). A jak jsem psal, solaři nejsou vlkodlaci, ustanovený kruh nedává nijak úchvatné výhody, bonusy ani nic podobného, spíš jde o tu vazbu která tak mezi postavami vznikne.
Autorská citace #12
2.11.2009 20:44 - Geralt
Spojme se do kruhu, zamlouvá se mi Eclipse. Ale pokud by po něm toužil někdo jiný, klidně si vyberu jinou kastu.
Autorská citace #13
2.11.2009 21:38 - Max
Když to zkoukávám, tak Zenith by byl fajn.
Autorská citace #14
2.11.2009 23:01 - Sethi
Navrhuji pracovně přejmenovat Dawn na Breaking Dawn, Night na Midnight Sun a místo Zenitha si nabereme nějakého lunárka a budeme mu říkat New Moon.

Celá hra tak dostane úplně novou příchuť =)
Autorská citace #15
2.11.2009 23:04 - Alnag
Uši: Exaltí Twilight... to by se ti líbilo.
Autorská citace #16
2.11.2009 23:17 - Sosáček
Vsichni exalti maji "v boji ruzne", ta kasta nema s tim co si hrac vybere za schopnosti moc spolecneho.
Autorská citace #17
2.11.2009 23:19 - Sethi
Alnag píše:
Uši: Exaltí Twilight... to by se ti líbilo.

Ty názvy si o to říkají.

Dopis z Marseille píše:
Vsichni exalti maji "v boji ruzne", ta kasta nema s tim co si hrac vybere za schopnosti moc spolecneho.

Rozumím jednotlivým slovům. Ale ať dělám, co dělám, nechápu smysl toho souvětí. A fakt jsem se snažila.
Autorská citace #18
2.11.2009 23:25 - sirien
ok than...

Zkuste si udělat nástřel postav co do atributů a skillů. Jde o trochu modifikovaný ST systém, takže jako ve WoDčku - v každé sekci (Atributy, Abylity, Virtue, Merit...) máte určitý počet puntíků a ty rozdělíte dle své libosti.

KONCEPT
Nejprve si vymyslete vcelku tradičně koncept postavy - odkud pochází, zda má/měla rodinu, kým byla před exaltací, na co se zaměřovala atd.
Poté, a to je velmi důležité, si určete, co se stalo, že postava exaltovala. Mohlo to být kdeco, nicméně obvykle jde o nějakou nespravedlnost nebo děsivý prožitek, který ji dohnal do míst, kde se zoufalství mění v maniakální odhodlání, které u smrtelníků vede tak maximálně do blázince. Řekněte si, co si postava v tu chvíli určila jako motivaci, která bude jejímu životu dávat smysl a co přesně v ní vzbudilo odhodlání, kvůli kterému si ji soláří esence zvolila.

ATRIBUTY
první bod všech atributů máte zdarma. Atributy se dělí na fyzické, sociální a mentální. Mezi tyto skupiny přiřadíte priority a podle zvolené priority rozdělíte mezi atributy dané skupiny patřičný počet dalších bodíků.
Primární skupina dostane dalších 8, sekundární 6 a poslední 4.
Rozdělujte uvážlivě, v STs mají atributy větší váhu než v DnD (viz dále)
Fyzické: Síla, obratnost, stamina
Sociální: Charisma, manipulace, vzhled
Mentální: Vnímání, inteligence, důvtip

DOVEDNOSTI
Dovednosti jsou rozřazeny do pěti skupin podle kast, ale mají pouze jednu sadu rozdělovaných puntíků. Podstatné je, že kromě toho se ještě určují tzv. "preferované dovednosti" - automaticky to je těch pět kastovních a pak dalších pět podle vašeho vlastního výběru.
Do dovedností rozdělujete 28 bodů s tím, že minimálně 10 musí přijít do kastovních a preferovaných dovedností. Nemusíte (!) dávat puntíky do kastovních abilit, pokud nechcete, nicméně nekastovní preferované dovednosti musí mít aspoň jeden puntík.
Hodnocení žádné dovednosti nesmí být na počátku vyšší než 3 (čtvrtý a pátý bod dovednosti se pak dokupují za bonusové bodíky)
Dawn: Archery, Martial arts, Melee, Thrown, War
Zenith: Integrity, Performance, Presence, Resistance, Survival
Twilight: Craft, Investigation, Lore, Medicine, Occult
Night: Athletics, Awareness, Dodge, Larceny, Stealth
Eclipse: Bureaucracy, Linguistics, Ride, Sail, Socialize

Ve chvíli, kdy si házíte na ověření nějaké dovednosti, tak berete tolik kostiček, kolik je součet dovednosti a atributu. Některé dovednosti se poměrně silně váží k jednomu z atributů, nicméně není to dané pevně - atribut se volí logicky dle situace.

POZOR - Narozdíl od DnD, hod na útok pomocí jakékoliv zbraně se v Exalted řeší pomocí Obratnosti, nikoliv Síly. Síla se používá jako předpoklad pro některé zbraně a pro výpočet základního zranění.

POZNÁMKY K NĚKOLIKA SKILLŮM
Zároveň pozor na to, že některé dovednosti si jsou dost blízké a ačkoliv se liší, tak je zbytečné je mít oboje na vysokých hodnotách.
Martial arts X Melee - některé MA zahrnují i vybrané zbraně a když ne, tak se dají používat s kdejakými artefaktálními rukavicemi atp. Rozhodněte se, jestli chcete mávat oponenty a kopat je, nebo je mlátit velkými mečáky atp.
Performance X Presence - první je vůči velké skupině, druhé vůči jednotlivci nebo několika jedincům. K motlitbám se používá Performance.
Resistance X Dodge - oboje jsou obranné dovednosti, obě mají svou versi dokonalé obrany (třetí dokonalá obrana je v Melee).

VÝHODY
Máme několik skupin výhod, ale takhle na úvod bych prošel jen dvě z nich.
Ctnosti: Jedná se o čtyři charakterové ctnosti, kterými můžete vládnout. Jako u atributů je první bod každé z nich zdarma. Jedná se o: Soucit, Klid, Cílevědomost a Odvahu. Mezi ně rozdělte pět dalších bodů do maxima 4.
Nebojte se nějakou napálit a jinou nechat na jedna, pokud se vám to tak líbí.
Willpower: Základní síla vůle je součtem dvou nejvyšších Ctností.

Kromě toho zde jsou ještě Charmy, které bych vám raději po dohodě doporučil sám, a backgroundy, které se doladí ke konci.
Pokud vám někde bolestivě nezbývají bodíky, tak nesmutněte, ke konci dostanete ještě pár bonusových na doladění postavy (slouží mimo jiné ke zlepšení dovedností na 4 nebo 5, Ctností na 5 atp.)
Autorská citace #19
2.11.2009 23:29 - sirien
uŠiUšIuŠi™ píše:
Rozumím jednotlivým slovům. Ale ať dělám, co dělám, nechápu smysl toho souvětí. A fakt jsem se snažila.

Jakub se odkazoval na ten můj přehled co jsem vyjmenoval v závěru u těch totálních archetypů, protože přehlédl že mluvím o totálních zcela klišeoidních archetypech. Samozřejmě, to kdo je jak moc fighter si můžete při tvorbě určit vcelku libovolně prostě tím jak si přerozdělíte puntíčky, takže Twilight může klidně stát v první linii a mlátit okolí dvoumetrovou zlatou traverzou, zatímco Zenith se může krčit v koutku doufajíc, že příště se mu podaří vyjednat nepřátelskou kapitulaci bez boje.


Mimochodem, Sathel říkala že by si kdyžtak také zahrála a klidně si případně vezme Twilighta, ale úplně napevno bych s ní nepočítal, uvidíme jak to bude mít s časem.
Autorská citace #20
2.11.2009 23:48 - Sethi
sirien píše:
Dovednosti blablabla ....

Takže mám pět dovedností ze své kasty, k tomu pět dovedností tak volně roztroušených po mapě - do těhlech deseti musím naprat alespoň deset puntíků a zbylých osmnáct si můžu dát, kam se mi zachce, i mimo výše zmíněné vybrané a základní?
Autorská citace #21
2.11.2009 23:49 - sirien
yep

EDIT: upřesnim jen že do fave dovedností musíš dát alespoň 10 s tím, že do fave nekastovních musí přijít alespoň 1 do každé, ale kastovní mohou zůstat na nule.
fluffově jsou kastovní dané především solaří esencí (tedy postava je může mít netrénované), ale nekastovní jsou dané spíše zájmy postavy, takže prostě musí mít aspoň tečku aby to dávalo smysl.
Autorská citace #22
3.11.2009 00:04 - Sethi
Jaký je z technického hlediska rozdíl mezi dovedností preferovanou (nikoli kastovní), do které investuji určitý počet bodů, a nepreferovanou, která má stejné hodnocení?
Autorská citace #23
3.11.2009 00:08 - sirien
co do použití vůbec žádný.
Při vylepšování za bonusové bodíky a za expy jsou preferované dovednosti levnější (vyplatí se tedy favenout i něco co máš nízké, ale máš s tím Plány. Naopak něco co máš vysoké, ale neplánuješ to zlepšovat nebo k tomu dokupovat moc dalších charmů se favenout nevyplatí, pokud nejsi Fakt-Drsný-Roleplayer-Co-Definitivně-Není-Poweplayer)
Při nákupu charmů jsou charmy z fave schopností lacinější.

Ty rozdíly nejsou na první pohled extrémní, takže to tak moc nebolí když si něco z ne-fave sem tam zlepšíš nebo si z toho koupíš charm nebo dva, nicméně když si toho pak pořizuješ a zlepšuješ víc, tak expík k expíku sedne...
Autorská citace #24
3.11.2009 00:09 - Fibriso
ok, taky to skusím
but im taking Midnight Sun (as earsearsears said)

... no to je Strašný, obzláště kdy když se to přečte rychle párkrát za sebou....
Autorská citace #25
3.11.2009 00:51 - sirien
mimochodem, jedna důležitá věc - ještě to nezahlazujte do čista, jde teď hlavně o nástřel a nějakou hrubou podobu. Začišťovat se pak bude bonus puntíkama a hlavně nejspíš budete chtít upravit pár věcí až dojde na charmy... tak se s tim zbytečně nemazlete stylem "radši dvě sem a tři sem, nebo naopak?" - někam flákněte dvě, do druhýho tři, doladí se to potom.
Autorská citace #26
3.11.2009 15:52 - Pety
Siriene chapu spravne ze pokud bude dostatek zajemcu tak by si udelal otevrenou hru v exalted?
Autorská citace #27
3.11.2009 16:18 - sirien
No, dělám hru pro Alnaga, Geralta, Maxe a Sethi (možná Sathel)
Kromě toho projevil zájem Adam a Naoki... kdyby bylo dost lidí tak jo. Otázka jestli dělat jednorázovku nebo tři, čtyři session... jednorázovky jsou dobrý na to ukázat systém, ale tu hru si tak moc neužiješ...
Autorská citace #28
3.11.2009 17:57 - Fibriso
každopádně pokud nějaká otevřená hra bude, tak bych se taky rád připojil a vyzkoušel

edit: kdyby měl někdo zájem Exalted core
Autorská citace #29
4.11.2009 18:19 - Jarik
Tohle je system, ktery jsem zkusit chtel, .. i kdyz jsem svetem (a systemem) Exalted neposkvrnen :)
Takze, az se budou hledat dobrovolnici, tak si mne dejte do Byciho oka :D
Autorská citace #30
4.11.2009 19:22 - Nachtrose
Sirien: trochu predbiham, ale co tak zaradit Exalted na pristi sraz jako OG? Ja bych si to taky rad zkusil, ale prahu mam trochu z ruky :-(
Autorská citace #31
4.11.2009 19:27 - sirien
To je fakt trochu předbíhání, ale nemyslím že bych s tím měl v budoucnu problém.
Autorská citace #32
4.11.2009 19:29 - Pety
a bude i nejaky OG v praze?

Ps:vzdycky kdyz vstoupim do nejake diskuze tak se mi v okne do ktereho pisu objevi tohlle? nevite cim to je?
uŠiUšIuŠi™ píše:
místo Zenitha si nabereme nějakého lunárka

No co k tomu říct .... celé Creation je zkažené.
Autorská citace #33
4.11.2009 19:38 - Max
Píše:
celé Creation je zkažené

Zřejmě to někdo psal jako nepřihlášenej a nějak se to zapsalo do konceptů ... což je záhada jak ... ale ať to už byl kdokoliv, má rozhodně pravdu a nelze s ním nesouhlasit ... i když vždy to nebylo takové ...
Autorská citace #34
4.11.2009 21:27 - Sethi
první nástřel píše:
Tamika se narodila do bohaté měšťanské rodiny. Jako jedna z mnoha dcer, které její otec zplodil, nemohla doufat v příliš barvitou budoucnost - její povinností bylo dobře se vdát a dále tak rozšířit bohatství a slávu rodu. Ve věku čtrnácti let - na místní poměry běžný věk - byla vyvdána za významného kupce, se kterým doufal její otec navázat výhodné obchodní vztahy.
V manželství byla cokoli, jen ne šťastná. Její pán byl hrubý, často ji bil. Pak tu byl ten neustálý tlak na to, aby porodila dědice. Ať to byla chyba její nebo jejího stárnoucího manžela, protrpěné noci dlouho nepřinášely žádný výsledek. Když však po více než roce konečně otěhotněla, manžela to jistě nepřimělo k jemnějšímu přístupu. O co méně navštěvoval její lože, o to častěji se vracel pozdě v noci domů opilý a téměř vždycky si dal tu práci, aby si vymyslel důvod, proč ji zbít. Tamika nátlak dlouho nevydržela a o dítě přišla.
Po potratu se situace ještě zhoršila - nejen manžel jí dělal z života peklo, ale ještě na ni naléhal otec, protože se obával hrozícího rozvodu - taková potupa by uškodila obchodu. Tamika málokde nacházela zastání.
Měla to být další z těch nocí - pán přišel domů pozdě, již značně podroušený. Vztek z prohry v kartách si chtěl jako obvykle vybít na Tamice. Do cesty se mu
ale připletla mladičká služka, v domě nová - chtěla opilého pána vyvést z Tamičina pokoje, podcenila ale situaci. Než stihla Tamika byť jen vykřiknout, její manžel, muž medvědí postavy, droboučkou dívku smetl na zem a několikrát ji v záchvatu vzteku udeřil stoličkou. Byla na místě mrtvá.
Tamika dokázala snášet příkoří, které se dělo jí samé - a dokázala by ho snášet o moc déle, ve snaze vyhovět otci a zachovat čest rodiny - kam jinam by také šla, v kraji, kde měl dobrý kůň vyšší cenu než žena? Ale v ten okamžik, když kvůli ní někdo trpěl, když kvůli ní někdo zemřel - v Tamice se něco zlomilo.
Ani nevěděl, co se přihodilo. Zabila ho jeho vlastním mečem, rychle, bez milosti. Stála pak nad jeho mrtvolou, ve spáncích jí bušila krev, tělem se jí rozlévala nová, dosud nepoznaná síla. Potrestá každého, káždého kdo by neprávem ubližoval slabším.
Tamika je drobná, štíhlá - nosí meč, který se zdá být příliš dlouhý pro styl boje, který preferuje, přesto jí nijak nebrání v tom být smrtící. Tančí tmou a stíny, dokáže se pohnout rychleji, než zaznamená oko. Je obouruká, ale levou paži má dominantní - překvapení jí umožnilo vyhrát mnohé souboje. Moc toho nenamluví, lidí se straní. Věří jen svému koni, který jí nosí od města k městu, v jejím věčném pátrání po těch, co páchají příkoří na slabších.
Autorská citace #35
4.11.2009 21:48 - Sosáček
No.

Jeste tukan pokud vidim spravne nezminil jednu dulezitou vec -- exalted je nekolik her v jedne. Exalted lunars a exalted sidereals jsou hodne jine hry (o infernalech nebo elfech) nemluve. Ale je to taky nekolik settingu dohromady.

Meli byste se rozhodnout, jestli chcete arabsky styl (pouste, sklenene veze, princezny), styl piratu z karibiku, styl severskych chlapku, zasnezenych plani a barbarskych kmenu, styl bezneho fantasy (mirne pasmo, kralovstvi, kralove, chlapci na konich), dzungl nebo pseudojaponskocinsky styl mocne zkorumpovane rise kde vsichni intrikari jedna radost.

Vsechny tyhle mista na Stvoreni jsou a ta hra bude mit dost jiny nadech podle toho kam ji umistite. Ale je fakt ze treba to co popsala usatka se da nacpat kamkoli.

Zaroven jsou tu dalsi veci -- v Exalted muzete snadno jak jezdit na koni jak zminuje bloncka, tak treba litat na vzducholodi od mesta k mestu jako ve final fantasy, nebo pobihat kolem v mechu, podle toho jak si tu hru nastavite. Je to hodne rozmanity svet. A o tom, ze se muzete vydat do pekla (pres nekonecnou poust, ovsem), do nebe, do podsveti nebo do chasu mimo svet snad ani mluvit nebudu.

Safra, mam chut zahrat si Exalted :D

EDIT: i kdyz tukane ty prej hrajes s fosgenem, co. hmm hmm.
Autorská citace #36
4.11.2009 22:03 - Sethi
Tak to, že nám jde o světlušky, jsme si ujasnili hned na začátku. Já ji mám obecně nastavenou na nějaké to pseudojaponsko, ostatně i ten meč je tak jako spíš katana, tak jak si to představuju, jen jsem prostě nechtěla hned v úvodu znít moc weeaboo.

Na druhou stranu, tahle hra je o tom, aby si člověk vyfiltroval všechna tahle nutkání, takže...

Jo, je to katana. Ha! A máte to.
Autorská citace #37
4.11.2009 22:05 - Sosáček
Hej, tak Invincible Sword Princess je docela klasika :)

EDIT: ale vetsinou se hodi bejt Usvit kdyz jedinym tvym vstupem do hry je mec :)
Autorská citace #38
4.11.2009 22:07 - sirien
Procházim si exaltí wiki, ty motivace co píšou u solarů sou občas dost hodně lame... nicméně pár jich je vtipnejch:

Buy the Realm (in cash, of course).
Conquer Heaven.
Steal the prayers of Creation to give to the Unconquered Sun.
Create the largest harem in creation.
Forge a new more balanced Creation and leave the old one behind.
travel back in time to the first age to stop the the great curse. (jasně, co se srát s následkama, že jo...)

Abbysalí sou taky cool
Create the largest ghost-harem in the Underworld.
Murder every monk in the Immaculate Order (zajímavé, s tímhle by abbysal mohl vklidu a míru spolupracovat se solary celé roky a roky...)
Unite all the Criminal empires under one banner. Yours. (důvod, proč by tady mohl s nějakým solarem nastat spor je především ten, že tatáž motivace je i u solarů... nejhorší je, že ta dualita dává tak trochu smysl...)
Autorská citace #39
4.11.2009 22:12 - sirien
Dopis z Marseille píše:
EDIT: i kdyz tukane ty prej hrajes s fosgenem, co. hmm hmm.

Nope, Querer (ST) tu hru ukončila pro nedostatek času.

Sethi: Ve WoD nemáš katanu. Prostě nemáš. Můžeš mít cojávim... teleskopku. Ale katanu fakt ne.
V Exaltech má katanu kdekdo. Když zrovna nemá dvoumetrovou zbroušenou zlatou traverzu.
Popravdě... jedna katana... v Exaltech můžeš mít dvě katany. Dvě dlouhý katany. A můžou zlatě zářit. Nebo můžou zářit jinak. Rozhodně můžou bejt kouzelný. Měly by bejt.
A každá nějak jinak.
Hm... prokletá a požehnaná katana...
Autorská citace #40
4.11.2009 22:17 - Sethi
Píše:
Create the largest ghost-harem in the Underworld.

Ve skutečnosti, mám tu takové obrázky od jednoho z oficiálních ilustrátorů...
Autorská citace #41
4.11.2009 22:17 - sirien
Btw., Sethi: máš už nějak ten nástřel postavy co do systému?
Autorská citace #42
4.11.2009 22:18 - sirien
hm... a podělíš se? :)
Autorská citace #43
4.11.2009 22:18 - Sosáček
Jo, podel se.
Autorská citace #44
4.11.2009 22:19 - Sethi
Vždyť já nikdy nechtěla katanu ve WoD. Chci ji v Exalted. Jednu, dlouhou, jednoduchou. Žádné zdobení. Prostě dlouhý studený kus kovu, co zabíjí lidi.
Autorská citace #45
4.11.2009 22:23 - Sethi
NSFW.

Vlastně ani nevím, jak dlouho to na IS vydrží, než to někdo sestřelí.
Autorská citace #46
4.11.2009 22:30 - SEB
SToval jsem asi tucet sezení exalted první edice a hrát druhou edici mi přijde hodně šílený.

Buď musíte svět pekelně upravovat nebo hrát s anime maniakama... Varuju všechny kdo o Exalted nic neví (z pozice člověka co netuší jak to sirien pobere) že to může bejt hodně těžce stravitelná věc.

Kdyby ale bylo místo tak se rád zapojím!:-)
Autorská citace #47
4.11.2009 22:35 - sirien
...vzhledem k tomu jak se SEB vyhraňuje k čemukoliv co plně nesplňuje jeho představy ho radši neberte až tak za slovo, ta hra je vpohodě, ale SEB ji pojal trochu vážnějc než byla myšlená.
Autorská citace #48
4.11.2009 22:37 - Sosáček
Ten seb co rikal ze podstatou WoDu je sex upir s vlkodlakama? A ze magove jsou hiphoperi co jezdi v jeepu?

(magove jezdi v SUVech, abyste vedeli, zejo tukane :) )
Autorská citace #49
4.11.2009 23:08 - sirien
No, do džípu tu lopatu, krumpáč, pytle a další nekromantické potřeby narveš taky. Pravda že když tam přidáš tělo tak už se tam zbytek cabalu skládá blbě (bez prostorové magie)

Každopádně ano, ten.
A jen pro ostatní - jako obvykle říká Jakub pravdu a nic než pravdu, až na to, že natolik překroucenou a převrácenou, že to s tím co SEB říkal nemá už takřka nic kromě pár písmen společného.
Každopádně ten vtip s mágama v jeepech se mu na tý přednášce poved, o tom zase žádná...
Autorská citace #50
4.11.2009 23:30 - Max
UšIuŠiUšI™ píše:
Jednu, dlouhou, jednoduchou.

?
Autorská citace #51
4.11.2009 23:34 - SEB
jo jo, toho vypichování ojchylnejch příkladů se nezbavim... ale je vidět co sosáka zaujalo nejvíc, o podstatu sdělení mu nešlo. A to jsem se tenkrát tak snažil to na Onom Fóru uvést na pravou míru. Zbytečná snaha, zbývá prostě tiše polykat hořkou nakrknutost. Chjo.

no nic, zase zalézám.
Autorská citace #52
4.11.2009 23:43 - Pety
Postovni panacek píše:
A ze magove jsou hiphoperi co jezdi v jeepu?


A ja furt co je mi na nich tak sympatickeho
Autorská citace #53
5.11.2009 01:27 - sirien
Pety píše:
A ja furt co je mi na nich tak sympatickeho

Jestli si to fakt představuješ takhle tak to prosím se mnou nehraj... nic proti když Tě to baví, ale osobně bych svojí milovanou hru v téhle podobě asi neunesl...
Autorská citace #54
5.11.2009 08:09 - Pety
Siriene to byl humor,magy si takhle taky nepredstavuju,spis sem ti narazel na to co mi vadi v ostatnich hrach z Wod
Autorská citace #55
5.11.2009 08:29 - Sosáček
Tak magove jsou znami dredari, prece. Viva la revolucion! :D

Ve skutecnosti jezdi starou omlacenou hondou civic 1.6 VTEC a poslouchaji ska-punk.
Autorská citace #56
7.11.2009 11:36 - Geralt
První nástřel postavy

Wilfred pochází ze starého šlechtického rodu de Meulengracht , jenž byl v posledních desetiletích spíše urozený, než majetný. Přesto se díky svému dobré pověsti těšil slušnému vlivu ve vysokých kruzích, neboť Meulengrachtové byli známi svojí loajalitou a zásadovostí. Postupně však postavení rodu upadalo, jak se počal tenčit jeho majetek a vymírat budoucí nástupníci. V tomto ohledu měla současná generace de Meulengrachtové vysloveně smůlu. Obě dcery v dětství zemřely na černý kašel, Wilfredův starší bratr pro změnu tragicky zahynul při lovu, když v divoké jízdě nezvládl svého koně a při pádu si zlomil vaz. Nejmladší Wilfred tak zůstal posledním potomkem, neboť v dalšího už stárnoucí manželský pár nemohl doufat. Není tedy divu, že jej rodina začala hýčkat a opatrovat až s přehnanou starostlivostí.

Dostalo se mu kvalitního a širokého vzdělání, které jej mělo připravit na budoucí dráhu diplomata. Bylo nepsaným pravidlem, že zdědí úřad zastávaný svým otcem. Tak, jako jej převzal jeho otec po svém otci, ten zase po svém otci – a tak dále už několik generací. Dlouholeté držení úřadu však bylo trnem v oku konkurenčním aristokratickým rodinám, které se sice nemohly honosit takovou urozeností nebo dobrou pověstí jako Meulengrachtové, ale o to více byli majetnější a ambicióznější. Několik z nich tak potají zosnovalo spletitou síť intrik, očerňování a machinací, kterými začali oslabovat vliv Meulengrachtů ve vyšších kruzích. Tu posloužily peníze, tu lživé obvinění, jinde příslib budoucího povýšení – a Meulengrachtové začali ztrácet půdu pod nohami. Dřívější spojenci se začali nenápadně odvracet zády a noví se nehrnuli. Vrcholem byl pečlivě vykonstruovaný falešný skandál, po němž musel starý de Meulengracht předčasně rezignovat ze svého úřadu. Zlomený starý muž se stáhl na rodové panství, aby se věnoval výchově svého nyní téměř dospělého syna, do něhož skládal budoucí naděje, že vrátí rodu čest a dobré jméno.

Pletichářským rodinám však nestačil úspěch, kterého dosáhly. Obávaly se, že dokud je na živu byť jen jediný Meulengracht, mohl by nějak získat své postavení zpátky. Proto zosnovaly konečný úder, když najatí žoldnéři za hluboké noci přepadli panství Meulengrachtů. Ti se bránili statečně, leč tváří v tvář přesile se bitva stávala beznadějnou. Starý Meulengracht se odhodlal k zoufalému kroku. V čele posledních věrných se vrhl vstříc nepříteli, aby nalezl čestnou smrt na bitevním poli a zároveň poskytl drahocenný čas k útěku svému synovi a manželce. Vévoda se bil se zuřivostí starého lva a mnoho útočníků padlo jeho zbraní, než byl nakonec doslova utlučen k smrti. Urozená paní de Meulengracht se odmítla zachránit útěkem. Takový ústup shledala nedůstojným svému věku i cti. A v tajné rodové stáji byl beztak jenom jeden kůň. Nešťastný a rozervaný Wilfred podlehl zoufalému naléhání matky, ať se zachrání alespoň on. Poté, co se rozjel do hořící noci, vzala si jeho matka život, aby unikla horšímu osudu z rukou útočníků.

Sotva co Wilfred zmizel matce z očí, vybuchl v něm koktejl vzteku, beznaděje, pocitu viny, nenávisti a touhou pomstít rodinu tady a teď. Hořké slzy mu stékaly po tvářích, na kterých mu sotva začaly růst vousy. Cítil zoufalou touhu obrátit koně a vrhnout se do ztracené bitvy, padnout po boku rodiny, jak si žádá čest šlechtice. Již se chystal, že otočí koně a v udatném, leč zbytečném gestu nalezne hrdinskou smrt. Pak jím ovšem prostoupila podivná síla, která mu otevřela oči. Uvědomil si, jak sobecké by to od něj bylo. Opět myslet jen na sebe. Pachatelé by dosáhli svého, unikli by nepotrestáni a oběť jeho rodiny by přišla vniveč. Naplněn neznámou energií vykřikl do noci strašlivou přísahu. Nebude mít klid, dokud neodhalí viníky a neočistí rodné jméno. Nezastaví se, dokud bude vládnout byť jediný tyran uzurpující si moc. Jako temný jezdec se prohnal nocí. Stráže ze zadního voje útočníků, skrz jejichž řady prolétl jako blesk, poté přísahaly, že viděly ujíždět démona.

Již je tomu několik let od oné tragické noci. Wilfred zvážněl, poněkud zahořkl, ale nezlomné odhodlání dostát svému slovu jej stále naplňuje. Zdá se, že nyní bez rodiny, domova a budoucnosti se odplata ve jménu spravedlnosti stala jeho jedinou náplní života.
Autorská citace #57
7.11.2009 12:30 - Alnag
Já mám už postavu naťupkovanou...
Autorská citace #58
7.11.2009 14:26 - Sethi
Max píše:
?


Tohle mi předtím uteklo. Ne, takhle dlouhou ne. Jen trochu moc dlouhou na drobné děvče.

Ťupky mám někde na papíře, jsem líná to dižitalizovat.
Autorská citace #59
7.11.2009 14:58 - PeCi
Čo je príliš dlhé to je subjektívny pohľad =D





skôr možno niečo takéto ako sa vyskytlo v galérii ľudí čo majú vlohy na fanart.
Autorská citace #60
7.11.2009 15:34 - Sosáček
Alnag: nechybi ti dva charmy?

(ale pokud myslis to "drakokrevny" vazne tak si je ani nezasluzis :P )
Autorská citace #61
8.11.2009 02:01 - Max
Zak vyrůstal na pobřeží říčky v rybářské vesničce.
Dva dny po oslavě svých desátých narozenin přišla ničivá bouře a sesun bahna zavalil polovinu vesnice bahnem. Ten den přišel o rodinu. Říkali mu že měl štěstí. Necítil to tak. Vesnice měla vlastních starostí dost a tak byl s několika dalšími dán do Edniina dětského útulku v nedalekém městečku. Slíbili, že se o ně postarají. Život v útulku byl těžký, ale obsahoval v sobě i šťastná místa a nové přátele. Se smrtí Edny přišel konec toho světa. Druhý den nato byli všechny děti prodány do otroctví.

Z lodi která je převážela se Zakovi spolu s šesti přáteli podařilo utéci. Samotného pobřeží ale dosáhli pouze tři. Rufus, Elena a Zak. Pobřeží bylo klidným místem s lesem všude okolo. Rozhodli se, že prozatím zůstanou zde.
Zak obstarával ryby, Rufus a Elen chodili na lov do lesa. Zimy byly mírné a jídla dostatek. Postavili si menší domek a Rufus později Zakovi vyrobil i menší loďku. Přestali se starat o okolní svět.

Po jednom nepříliš vydařeném lovu se Zak vracel s prázdnou. Špatná nálada, ani nevnímal okolí. Vstoupil do domku. Uchopily ho ruce. Krom tloušíka si uvědomil i okolí. Vše rozházené, rozbité a na zemi i několik cákanců krve. Zareagoval. Tlouštík ho nechytl příliš pevně, vyškubl se mu. Vyrazil ze dveří a vrazil do druhého. Skočil mu na hlavu. Jeden prst se mu podařilo zarýt vetřelci do oka. Ten zavrávoral. Pak vyrazil tryskem do lesa.

Skryt ve stínech lesa je sledoval. Ten s okem to zřejmě přežil, nezmáčkl dost silně. Začali se o čemsi hádat a po chvíli se vydali chůzí do lesa. Sledoval je. Po hodině se usadili pod pískovcovým převisem. Hádka stupňovala. Tlouštík vytáhl dýku a vrhl se na jednookého. Po chvíli boje jednooký vstal a tlouštík zůstal ležet. Odplivl si na něj, sebral batoh a vyrazil dál.

S nástupem večera vyšli z lesa. Nedaleko proudila mohutná řeka a na skalnatém převisu nad ní se rozkládalo neveliké tábořiště. Zak se ukryl v lese a pozoroval ležení. Jednooký se mezitím dostal do tábořiště a zmizel z dohledu. S ubývajícím dnem se obloha začala zatahovat.

Padla tma. Zak se tedy vydal do tábora osvětleného pouze několika loučemi. Deset malých stanů a před jedním z nich sedí černoch. Jeho kůže je drsná a strupatá jak kůra stromu. Má skloněnou hlavu a klidně oddychuje. Zak nejprve prozkoumává nehlídané stany. V jednom naráží na spícího Jednookého. Ostatní stany jsou prázdné. Zbývá hlídaný stan. Černoch stále spokojeně oddechuje. Zak se pomaličku natahuje po závěsu, aby se podíval dovnitř. Pak se svět otočí a zůstane stát metr nad jeho hlavou. Zdola se na něj zubí Černochova tvář. "Chytil jsem krysu" hýká černoch a dál se zubí.

Vchod stanu se odhrne a ven tak pronikne mdlé světlo. Ze stanu vychází středně vysoký muž s dlouhými vlasy rudými stejně jako jeho plášť. Udělá sotva viditelný pokyn rukou a černoch pouští Zaka na zem."Škoda, taková škoda..." pronáší pomalu "...ale náklad už odjel". Chvíli upře zrak na Zaka, zkřiví tvář a otočí na černocha "mnoho starostí za málo peněz, zbav se ho" a stanový vchod se opět uzavře.

Kapky deště pomalu smývají krev ze stromu kam právě dopadlo Zakovo tělo. Mysl zastřená bolestí, ale nejvíc bolí ta najivita. Rufus a Elena skončí na nějakém tržišti kuli němu. Mohl je zachránit kdyby se líp připravil, kdyby tolik nespěchal, kdyby byl silnější, teď už ale ne. Skončí opět na nějaké lodi a tentokrát už neuniknou. Uvědomil si další náraz a také černochovo nespokojené odfrknutí. "Řvi, pobav mě taky trochu!" a jako hadrovou loutkou hodil Zaka na hromadu kamení. Na tváři cítil jak se směje. Nejprve myslel že i smích pochází od něj, ale patřil někomu dalšímu. Znal ho. "Ale ale, dneska mám určitě svátek" ozve se hlas Jednookého. "Kůro, jdi si hrát s jinou hračkou...o todle smetí se už postarám". Pleskající kroky se pomalu blíží k Zakovi. "Stejně s mím není sranda" pronese Kůra a hodí Zacka Jednookému k nohám. Ten ho chytí pod krkem zdvihne "Tak teď si budeme kvit".. slyší jeho slova. Pak Zackovi hlavou projede ostrá bolest. "Je to konec?" ozývá se v hlavě. Musí s tím udělat víc. Pokud teď zemře, nepomůže nikomu.

Jednooký odtahuje Zaka ke převysu. "No je čas to skončit ... a uklidit" praští Zakem na kraj a vytahuje dýku. "Tuhle mi před nedávnem věnoval jeden velmi dobrý přítel...".

V Zakovi se skrze bolest rozhořela nenávist. Nenávist k těm monstrům. Nenávist k otrokářům. "Pokud by tady nebyli, nic z toho by se nestalo. Dál bychom si žili s Elen, s Rufusem. Ale oni přicházejí, zas a znova. Tohle musí skončit. A začnu tímhle" a jakýsi cizí hlas v hlavě dodal "a pak už neskonči!"

"...a dokonce mu byla dražší nežli jeho život..." dál se svým monologem baví Jendooký. Pak mu na tvář dopadne první z laviny úderů. O chvíli později leží na zemi, obličej zalitý krví. To už přibíhá na pomoc černoch. Nejprve překvapeně uhýbá závalu úderů, pak ale vyráží do protiútoku a mohutným kopem posílá Zacka přes okraj převisu...
Autorská citace #62
8.11.2009 02:08 - Max
Jo a tady je Charmovátko
Autorská citace #63
8.11.2009 10:25 - Sethi
Erm...

....huftý oO'
Autorská citace #64
8.11.2009 22:56 - sirien
no to si... jako že brutál...
Autorská citace #65
12.11.2009 21:54 - captain66
No, jestli bude nejaka volna ukazkova hra, tak bych se rad pridal. Pokud teda nepisu pozde. (Ackoliv tohle forum uz par mesicu ctu tak pisu poprve)
Autorská citace #66
12.11.2009 23:15 - Alnag
Jinak teda, ne že bych do toho chtěl krafat, ale nešlo by nějak oddělit diskuzi o hraní Exalted pro již danou skupinu (post-Ravenloftí + Sathel) a event. další hry.
Autorská citace #67
13.11.2009 01:36 - sirien
určitě šlo...

každopádně čekám od Maxe a Geralta nějaký nástin postavy co do systému. A od Sethi tu konečnou verzi. Abysme se nějak hnuli.
Autorská citace #68
13.11.2009 08:48 - Alnag
Já mám taky tu vymunchkinovanou verzi... přepsal jsem trochu postavu, brzy pošlu...
Autorská citace #69
14.11.2009 00:23 - Max
Nástřel ťupek Zaka
Str: o Dex: ooooo Sta: oooooCha: oooo Man: o App: ooooPer: ooo Int: oo Wit: oo
Martial: ooooo Integrity: ooo Performance: oooo Presence: ooo Resistance: ooooo Survival: ooo Medicine: ooo Dodge: ooo Sail: o Essence: ooo Willpower: ooooo ooo Compassion: oooo (Red Rage) Conviction: o Temperance: oooo Valour: o
Man: oooo Seven leaping dragon stone Man: o Stone of healing Man: ooo Gem of grace
HEART-COMPELLING METHOD IRON KETTLE BODY OX-BODY TECHNIQUE (2) BODY-MENDING MEDITATION DURABILITY OF OAK MEDITATION IRON SKIN CONCENTRATION HARDSHIP-SURVIVING MENDICANT SPIRIT FISTS OF IRON TECHNIQUE FIRST EXCELLENCY—ESSENCE OVERWHELMING (Performance)
Autorská citace #70
14.11.2009 00:36 - Alnag
Možná jsem to nepochopil, ale není to náhodou tak, že musíš mít ten heartstone i umístěný do amuletu nebo nátepníku, aby fungoval?
Autorská citace #71
14.11.2009 00:42 - Max
nevim ... proto to posílám, abych byl vyveden z omylů
Autorská citace #72
14.11.2009 00:53 - Sethi
Což mi připomíná.

Můžu tedy mít ten šutr, co mění pohlaví? (29)

Abych to osvětlila ostatním - Tukan řekl, že když se zeptám stokrát, tak můžu. Takže ještě jednasedmdesátkrát...

A když už jsem si na to vzpomněla...

Můžu mít ten šutr, co mění pohlaví? (30)
Autorská citace #73
14.11.2009 01:21 - sirien
Hezoučkej minmax.
Jinak ano, hearthstone musí být umístěný do amuletu (dá se použít i jílec zbraně nebo plát zbroje nebo tak).

Sethi: Když si odcházela z Jehudy, měla si 27. A co se týče diskusí: jeden post je pouze za jednu otázku, ctrl c v umí každej. Takže máš 28.
Autorská citace #74
14.11.2009 01:36 - Sethi
Nevím, copypasta je pod mou úroveň, psala jsem to ručně, ale jak je ctěná libost. Bude to tedy 101.

edit *mumlymumlytadyjsemnemělažádnéjazykovénarážkymumly*
Autorská citace #75
14.11.2009 09:04 - Sosáček
Hezouckej moc ne. Vyrobil si exalted ekvivalent dnd3 klerika kterej ma wisdom 12, charismu 11 a dexteritu 18 kterou ovsem zabil platovkou :)

Tvoje utoky nikoho ani nezasahnou (nemas MA excellency) ani nikomu neublizi (sila 1), a ox-body a ti nijak nepomuze, protoze v exaltech jak te nekdo trefi tak prohravas fest. ISC je dobry, ale Iron Kettle Body neni moc pouzitelny, ostatne kdo by chtel byt konev? Hlavne tyhle charmy jsou nuda, porid si nejake co neco delaji, misto pasivnich.

Vyhodil bych kettle, oxbody a hardship (ktere nepridaji do hry zadnou zajimavou situaci nebo cool efekt) a koupil MA excellency, neco z Presence a jeste jeden performance charm, treba, a mozna nejakej stopovaci charm kdyz mas ten survival (pac ten k nicemu jinemu neni -- tukan urcite neni dost magor aby te nechal v exalted hazet na to jestli umres hlady v divocine, takze se survival na nic jinyho nez stopovani nehodi). Muzes si koupit aji medicinu, ale zrovna solarni medicina chce hodne charmu aby zacla neco delat.

To porad tvoje utoky nikomu neublizi, ale aspon se budes moct trefovat ;) Se silou 3 a staminou 3 by to bylo lepsi, ale takhle jsi zas defensicni mastah (ale jenom dokud aktivujes ISC, to je jedina situace kdy ti takhle velka stamina pomaha).

(tukane nevadi kdyz jim radim? :) )
Autorská citace #76
14.11.2009 12:47 - sirien
Dopis z Marseille píše:
(tukane nevadi kdyz jim radim? :) )

ne, šetříš mi práci :)
Autorská citace #77
14.11.2009 15:27 - Sethi
Autorská citace #78
14.11.2009 15:29 - sirien
hm, koukám že ste přímo soláří intelektuální kroužek :D
Autorská citace #79
14.11.2009 22:02 - Geralt
Nástřel, jak bych si představoval Wilfreda ve statistikách. V Exaltech jsem nováčkem, pokud něco divné (nebo něco důležitého zapomněl), dejte mi vědět.

Atributy
Strentgh 2 Charisma 5 Perception 3
Dexterity 3 Manipulation 4 Intelligence 3
Endurance 2 Appearance 3 Wits 3
Abilities
Caste (Eclipse) Favored Others
Bureaucracy 4 Investigation 2 Awareness 1
Linguistics 3 Lore 3 Doge 1
Ride 2 Melee 2 Integrity 2
Sail 0 Performance 3 Stealth 1
Socialize 5 Presence 3
Virtues
Compassion 1
Conviction 3
Temperance 4
Valor 1
Virtue Flaw: Contempt of Virtuous

Willpower 7
Essence 3

Backgrounds
Contacts 4
Influence 2
Resources 1
Autorská citace #80
15.11.2009 00:18 - sirien
konečně někdo aspoň trochu chytrej, už sem se bál že z vás bude intelektuální kroužek likvidační smrště...

Stejně jako ostatním Ti řeknu, že je zbytečné si dokupovat atributy za freebee... na krátkodobou hru se víc hoděj jinde, v dlouhodobý to teoreticky mít smysl může.
Nicméně mě asi stejně jako ostatní budeš ignorovat, nevim proč máte ty atributy všichni tak rádi :)

kolik Ti zbylo freebeeků?
pak se mrknu na charmy a zkusim Ti navrhnout nějaké rozumné kombinace.
Autorská citace #81
15.11.2009 08:42 - Sosáček
Frisbee pointy?
Autorská citace #82
15.11.2009 13:25 - sirien
hm... frisbee s pár charmama jako třeba cascade of cuting terror...
Autorská citace #83
15.11.2009 13:26 - Geralt
Bonusové body montálně nemám už žádné, utratil jsem je následovně:
+1 Manipulace
+2 Byrokraice
+2 Socializace
+1 Esence
Ale klidně vezmu bod z atributu zpátky, jak navrhuješ. Pak by mi zbyly 4 body.
Autorská citace #84
22.11.2009 20:18 - Sethi
Mí drazí, je nějaká ETA? Ne, že bych si potřebovala udělat nějaké plány nebo tak =)
Autorská citace #85
22.11.2009 20:32 - sirien
mňo, pravda... Si v úterý nebo středu projdu ještě jednou vaše postavy (zítra a pozítří mám nějaké hnusné písemky) a prakticky vzato pak můžeme kdykoliv začít
Autorská citace #86
22.11.2009 20:38 - Alnag
Píše:
Mí drazí, je nějaká ETA?


Baskitští exalti jsou poslední dobou nějací neklidní, jak jsem slyšel... :)
Autorská citace #87
22.11.2009 20:50 - sirien
Mimochodem, ještě jsme nevyjasnili v jakém to chcete stylu. Osobně bych navrhl něco z tohodle:
  • pseudočína (takové orientální, společnost se striktními pravidly, které ale umožňují docela dost volnosti)
  • pseudojaponsko (hodně sešněrovaná společnost, vše má nějaký protokol a tak)
  • orient (mix trochy nábožensky-filosofického fanatismu s různými výklady v protikladu s kulturně osvícenými lidmi a zároveň dost osobní volnosti a tak)
K čínskému a orientálnímu rámci se dá dohodit trocha pokročilejší alchymie.

Samozřejmě pokud někoho napadá něco jiného tak se tomu nebráním.
Autorská citace #88
22.11.2009 23:25 - Sethi
Mně je to asi jedno. Tamika je v základu dělaná tak jako pseudojaponsky, ale dokáže se pohodlně adaptovat na jakoukoli jinou pseudolokaci.

Učili nás, že se alchymistům nemáme posmívat, pokusím se být shovívavá.
Autorská citace #89
23.11.2009 20:03 - Geralt
Nejvíc se mi pozdává pseudočína, ale v zásadě každé orientální prostředí je pro mojí postavu fajn, akorát změním jméno a je to.
Autorská citace #90
23.11.2009 23:27 - Alnag
Je mi jedno, kde budeme hrát. Solaři se vrátili a jediná pravidla budou určovat oni. O to už se postarám...
Autorská citace #91
23.11.2009 23:45 - sirien
Hm. Rakeťáci už jsou zpátky a zhatí všechny jejich plány, co?
Jen aby obratem neodletěli ze scény...
Autorská citace #92
23.11.2009 23:53 - Alnag
Ještě jsem neviděl armádu Dragonblooded, kterou bych nedokázal smýt z tváře Země... :)=
Autorská citace #93
24.11.2009 13:23 - sirien
mňo, aby ses nedivil, až jí uvidíš... ;)
Autorská citace #94
7.12.2009 09:57 - Sethi


Heeeee
Autorská citace #95
4.1.2010 23:07 - Geralt
Vím, že je to trochu blbá otázka takhle na kraji zkouškovýho, ale: jak to výhledově vypadá s exalty? Kdy myslíte, že bychom se do nich mohli pustit?

U mne není zkouškový zase tolik na překážku, pár odpolední-podvečerů bych i během něco na hraní určitě našel.
Autorská citace #96
5.1.2010 01:10 - sirien
paradoxně, právě o zkouškovém to vypadá líp než předtím. Nehodlám si vypálit mozek permanentním učením 24/7 a nejsem tak pitomej abych si tvrdil, že to dělat budu - radši si jasně určim že se v sobotu (whatever) bude hrát a o to klidnějc se budu učit v pátek...

Takže otázka je jak na tom jste vy ostatní.
Autorská citace #97
5.1.2010 10:55 - Alnag
Tak já už zkouškové nějakou dobu de facto nemám... takže jsem limitovaný jen svým zaměstnáním.
Autorská citace #98
6.1.2010 19:22 - Sethi
sirien píše:
a o to klidnějc se budu učit v pátek...

a o to klidněji budu v pátek sledovat seriál, abych se v neděli večer bil do hlavy nejbližším tupým předmětem...

Známe se, hm? =)

Anyway, anytime. Do diáře procpu lecco (především tedy co se pátků týče), pokud to mám alespoň s týdenním předstihem.

A jedna technická, anima musí vypadat jako zvířátko?
Autorská citace #99
6.1.2010 19:40 - sirien
anima nemusí vypadat jako zvířátko... většinou vypadá, ale nutné to není. Vyjadřuje aspekt Tebe i Tvé essence.
Když sem si volil animu já, tak jsem uvažoval asi takhle: Dawn bude mít jako animu nějakého mocného predátora, takže bych měl zvolit něco agresivního. Hraju postavu s poměrně klidnou povahou, takže by to měl být predátor, který působí majestátně, i když nezuří vzteky. A pocházím z rodu vodních DB, takže si dám vodního hada.

Nicméně anima by měla být něco, co může nějak interagovat s prostředím, hodí se to do stuntů a tak :)

Co třeba sobota 16?
6.1.2010 21:56 - Alnag
sirien píše:
Co třeba sobota 16?


U mně OK.
6.1.2010 22:00 - Sethi
Teoreticky možno.
7.1.2010 08:28 - Geralt
16/1 u mne zatím nejisté.
Vyzjistím během pár dnů, jak to se mnou bude vypadat.

Případně tu následující sobotu 23/1 můžu naprosto v pohodě, kdyby se vám to tak taky hodilo...
7.1.2010 12:25 - sirien
teoreticky možno i tu. Ale dej vědět pls co nejdřív, která to bude
7.1.2010 20:14 - Max
16 nebo 23 je u mě možno
8.1.2010 11:37 - Geralt
Takže 16/1 mám volno a exaltům nic nebrání.
8.1.2010 15:57 - sirien
U Alnaga?
8.1.2010 16:34 - Alnag
Píše:
U Alnaga?


To je momentálně ještě trochu s otazníkem, ale doufám, že do té doby už snad ano.
8.1.2010 17:14 - sirien
ale notak, nás se bát nemusíš. Stačí odházet vnitřnosti do jiné místnosti a vytřít krev, aby se tam dalo hrát, nemusíš mít po tom cos udělal uklizeno jakobys čekal FBI
13.1.2010 23:42 - Alnag
Je možné, že budeme hrát u siriena. Mám tu ještě nějaké problémy s vodou, které se možná v pátek podaří vyřešit (a možná taky ne). O všem vás budeme informovat.

A taky bychom měli vyřešit od kolika (a vzhledem ke Geraltovi asi i do kolika). Mně je to jedno, já jsem flexibilní.
14.1.2010 08:32 - Geralt
Vyhovuje mi se sejít a hrát kdykoliv v intervalu 10:30-19:00.
Vlaky už snad budou v sobotu jezdit líp, než teď.
14.1.2010 10:56 - Sethi
V tom případě navrhuju nějaký spíš brzký odlet. A asi udělám oběd, nebo tak něco.
15.1.2010 16:05 - Sethi
Je teda ten zítřek potvrzený, nebo tak něco?
15.1.2010 20:38 - Max
negativní ... termín nepotvrzen ... opakuji ... termín je nepotvrzen ... základno, jaké jsou další pokyny?
15.1.2010 20:44 - Alnag
No u mně je to stále nehratelné. Takže je otázka, jestli můžeme hrát u Tukana. Jinak je mi to jedno (časově jsem flexibilní). Ale taky bych potřeboval potvrzení ze základny... :)
15.1.2010 20:52 - Alnag
Ok. Takže zítra v 11 hodin u Siriena. Je to kousek od I.P. Pavlova - ulice Italská (číslo si tradičně nepamatuju). Navrhuju, že bych Geralta a Maxe vyzvednul na I.P.Pavlova za 5 min. 11 (nad jezdicími shody z metra).
15.1.2010 23:13 - Max
R
30.1.2010 21:51 - Max
Co jsem vyplodil před nebo po exaltim sezení

Postava jakou jsem původně zamejšlel, ale nová postava mi sedí líp.


Seznamování Nightky s Dawnem


A pokud armádě wildu vládne královna, tak by mohla vypadat takhle
31.1.2010 20:22 - sirien
ha, cool, co k tomu dodat :)
9.2.2010 11:16 - Sethi
Démoni jsou zřejmě stále ve stázi, nechcete si někdy o víkendu bo v pátek dát malé přepadové Exalty?
9.2.2010 11:38 - Alnag
Klidně.
9.2.2010 12:06 - sirien
pátek. O víkendu mám seminář mkt
9.2.2010 13:11 - Geralt
Jsem pro. Jaký je časový výhled? Nejpozdější vlak zpátky mi jede 23:30.
9.2.2010 18:00 - Alnag
Nejsem limitován (max. konzultačkami v 10-11 na katedře, ale tam asi nikdo nepřijde...)
9.2.2010 18:09 - sirien
Alnagu, mohl bys mi prosím v pátek poskytnou menší konzultaci ohledně jednoho odborného problému?
9.2.2010 18:49 - Max
pátek je u mě ok - jaká je počáteční hodina?
9.2.2010 18:58 - Sethi
Já nejsem časově omezená. Navrhuju pobyt u Tukana, mám to bl-... totiž, soudruh Geralt to má blíž na nádraží.

A potřebuju checknout ty údajně nabroušené nože.
11.2.2010 18:06 - Geralt
Startovní dobou nejsem limitovaný. Klidně bychom mohli začít už na Alnagově katedře a pak se přesunout. :D I když pokud je na tom Psychologie stejně jako naše katedra o patro níž, asi bychom se dovnitř všichni nevtěsnali. :)
12.2.2010 08:28 - Sethi
Tak já nevím, ve čtyři, v pět?
12.2.2010 08:41 - Geralt
Za mne třeba i dřív, ať je víc času.

Hlavně bych to potřeboval vědět s několikahodinovým předstihem, abych se dostal na nádraží a chytl nějaký kloudný spoj.
12.2.2010 08:52 - Sethi
Jako já tu teď nejsem pracující. Můj časový návrh vychází z předpokladu, že někteří možná ano.
12.2.2010 08:53 - Max
abych udal svoje minimum ... myslim, že bych to dneska mohl zabalit dřív a dostat se tam i dejme tomu na druhou hodinu
12.2.2010 11:10 - Sethi
Tak start tak odhadem ve dvě u Tukana. Na soudruha Geralta (vzhledem k tomu, že těch pár hodin předstihu už tak nějak asi uklouzlo) případně počkáme.

Pokud by měl soudruh Geralt pocit, že druhá odpolední je hodně mimo jeho dosah, nechť udá hodinu, na kterou dokáže dorazit a to bude startovací čas T.
12.2.2010 12:15 - Geralt
1400 je velmi na hraně. S trochou štěstí a běhu stihnu před druhou přijet na hlavní nádraží. Než vás najdu, počítejte radši s tak půl třetí.

Pokud by mi ujel vlak, jakože je to možné, takhle na rychlo, pošlu echo Alnagovi, na něhož mám kontakt.
12.2.2010 13:15 - Alnag
Geralt dorazí až po 15 hodině. Tím pádem taky nebudu spěchat.
19.2.2010 21:51 - Sethi


Heee...
20.2.2010 21:50 - sirien
OMFG.

Ne.
A všimni si, že to neni "NE" ani "ne" ani "ne ani žádná z čtyřech možných kombinací zmíněných. Je to prosté a hlavně definitivní "Ne." odpověď na Tvou další otázku je "protože jsem tak řekl" a odpověď na následné poznámky je "bez dalšího komentáře".
20.2.2010 21:54 - Sethi
Ani kdybych nabídla detailní popis erotické scény s nějakým obskurním objektem romantického zájmu?
20.2.2010 22:07 - sirien
už takhle je ta hra poměrně ujatá. Myslim, že to prozatim docela stačí... exalted hentai si můžeme dát kdyžtak na konci minikroniky, ok?
20.2.2010 22:19 - Alnag
sirien píše:
už takhle je ta hra poměrně ujatá.


Ujetá? Vždyť je to takové usedlé. Skoro jak DnDčko... :)
20.2.2010 22:53 - Sethi
Genderswapping Stone mi nedovolí. Flower of Delight mi nedovolí.

...meh...

Za chvilku mi zakáže přesekávat Dragonbloody v půli.
20.2.2010 23:11 - Alnag
Se ho neptej ne... přísloví praví - je snazší získat odpuštění než povolení.
23.3.2010 08:10 - Geralt
Ahoj, jak vidíte Exalty v příštím týdnu?
23.3.2010 09:12 - Alnag
Záleží na sirienovi, ale já jsem pro. Nemohu jen tento týden... ale zato až do neděle :(
23.3.2010 10:07 - Sethi
No mně by poměrně vyhovovala příští sobota. V pátek nemůžu, ale zase kdybychom v sobotu hráli, měla bych dobrou výmluvu pro včasné utnutí pátečních radovánek.
23.3.2010 11:09 - sirien
Bavíme se tady o víkendu 3 a 4, chápu správně?
23.3.2010 11:16 - Alnag
Ano.
26.3.2010 19:32 - Max
u mě je 3 i 4 ok
27.3.2010 11:38 - sirien
u mě by byla možná lepší neděle
28.3.2010 11:11 - Geralt
Sobota je fajn, v neděli bych mohl taky (i když ne tak déle).
28.3.2010 11:13 - Sethi
Mně je to asi jedno. Nějak se přizpůsobím.
31.3.2010 20:53 - Sethi
Takže počítáme s nedělí? Začneme v nějakou brzkou hodinu, když nám soudruh Geralt utíká?

Jinak, co chcete jíst? / Je někdo nějakého náboženského vyznání, které by mu na Velikonoce bránilo jíst maso, či co já vím?
31.3.2010 20:54 - Alnag
Já se hlásím k ateismu, což mi brání pozřít pokrm, který by se dal označit jako "boží". Jinak neděle Ok. Času se přizpůsobím, záleží na sirienovi, jak se mu chce vstávat...
31.3.2010 21:00 - Sethi
Alnag píše:
záleží na sirienovi, jak se mu chce vstávat..

No to teda ne. To bychom se nikam nedostali.
1.4.2010 00:40 - sirien
tak tak. Jenom jedna věc - trochu se mi v neděli nehodí hrát u mě... Alnagu?
1.4.2010 00:43 - Alnag
Jop. Je to možné.
1.4.2010 08:13 - Sethi
Alnag se postará, aby se ti to hodilo.
1.4.2010 12:32 - Geralt
Brzkou hodinu nechám na vás. Jen pro upřesnění budu muset odejít na devátou večer, jestli vám to pomůže s hledáním začátku...

S jídlem na mě netřeba brát ohled, stejně mám ve zvyku zapomínat se najíst. :)
3.4.2010 10:31 - Alnag
Takže hm... v jedenáct? A počítají s tím všichni? Maxi?
3.4.2010 10:45 - Geralt
OK, potvrzuji jedenáctou hodinu.
3.4.2010 14:04 - Max
budu tam nato tata
3.4.2010 14:16 - Sethi
Pokud mi někdo zavolá tak v devět. A pak znovu v půl desáté.
16.5.2010 23:35 - Max
Jinak do půlky června jsem seště obsazen, ale pak bychom zas mohli pokročit což? ... a jen pro připomenutí kde jsme skončili
16.5.2010 23:39 - Sethi
Ach, v prvním kole někdo dostane příšerně přes hubu.

A pokud si dobře vzpomínám, budu to já.
16.5.2010 23:48 - Alnag
Á ano, tu scénu jsem raději vytěsnil z paměti.
17.5.2010 00:29 - Max
Jj, toho násilí tam bude v prvních kolech hodně ...

jinak pokud jde o scény, vybavila se mi ještě ta Dawnova:

"Budeš můj otrok!"

"Tak jo, ale budu neposlušnej otrok!"

:)
17.5.2010 08:54 - Geralt
Výborně, už si pilně nacvičuji volání
"Chrání mě diplomatická imunita, chrání mě diplomatická imunitááá..."
Ale nevím, jestli to bude co platné.
17.5.2010 08:56 - Sethi
Jedině pokud to máš v combu se 7SE.
18.5.2010 21:51 - sirien
tahle presdrzkovka bude stat za to... uz sem i vymyslel, jak vam dat nejakou sanci na preziti, ale nebudu to prehanet - kazdemu co jeho jest, zeano :)

Geralt: To je moc dlouhy. Spis si nacvicuj na spravnou chvili rvani: SSE! SSE! SSE! (neco jako SOS, ale ucinejsi...)
18.5.2010 23:39 - Max
Geralt: otázka je jestli respektujou ženevskou konvenci

Konflikt typu D.: každý jiný ozbrojený konflikt na území smluvní strany.

- lidské zacházení s osobami, jež se přímo neúčastní nepřátelství (vč.
těch, co složily zbraně či nejsou schopni boje (zranění))
- za všech okolností je vůči těmto osobám zakázáno :
1) útoky na život a zdraví (vražda, zmrzačení, mučení, trýznění)
2) braní rukojmí
3) pokořující zacházení a nemravné jednání
4) uložit trest bez řádného soudu
- ranění a nemocní budou sebráni a ošetřeni
- MVČK popř. i jiná nestranná humanitární organizace může nabídnout
služby


Sirien: ... a neber to jako návod co s námi naopak provádět
19.5.2010 02:59 - sirien
Nejsem si teď úplně jistý, ale řekl bych, že smlouvy z počátků Prvního věku na které se odkazuje náš drahý Eclipsa nemají tak byrokraticky strukturované znění. Místo toho mají božskou garanci.

Pokud se nepletu, tak tam je něco na způsob: A každý, kdo by napadl nebo jinak ohrozil vyslance Neporaženého Slunce (=Eclipsu) či jeho náležitý doprovod, aniž by se tento sám dopustil nějaké provokace či přímého útoku, bude stižen Hněvem Nebes.

Hněv Nebes čti jako: (Eclipsova Essence krát) se mu ve velmi kritické situaci jeden hod změní v automatický botch třetí úrovně.
nějakou provokaci čti jako: přímou provokaci, zneuctění či urážku, ať již zamýšlenou či nezamýšlenou, vědomou či nevědomou. Jak jistě chápeš, není na škodu si k podpoření této imunity pořídit charm "mastery of small manners", bez nějž to v cizím prostředí a kultuře nemusí být úplně ono.

Zajímavá otázka je, jak to s těmito smlouvami je nebo není v okamžiku, kdy Eclipsův doprovod udělá nějakou chybku (např. limit breakne vůči královně elfů) a Eclipsa se v tu chvíli od svého doprovodu distancuje...
16.6.2010 19:26 - Sethi
Nechcete dát o víkendu ty Exalty? V pátek bo v sobotu, třeba.

Ne, že bych neměla v pondělí zkoušku, ale další víkend zřejmě nebudu a pak to se všemi těmi festivaly a cony nevypadá až někdy za půlku července.
16.6.2010 19:38 - Alnag
U mně je to negativní celý víkend.
16.6.2010 20:23 - Geralt
Tenhle pátek mám čas, jestli tím napomohu tvorbě plánu.
16.6.2010 21:56 - Alnag
Pátek je u mně stejně jako víkend. Prostě do 22/6 nic. Ale čistě teoreticky, pokud by v mizivém % Sethi nakonec nikam nejela, jak jste na tom 25, 26, 27/6? (tj. Pá, So, Ne)
17.6.2010 15:41 - Geralt
Pátek určitě mohu, neděli naopak ne, a sobota je předběžně tak půl na půl.
23.6.2010 23:54 - Sethi
Tak mám volno, tak sobota?
24.6.2010 02:01 - sirien
ok
24.6.2010 15:45 - Geralt
Jsem pro.
24.6.2010 21:16 - Alnag
Souhlasím. Napíšu SMSku Maxovi...
25.6.2010 00:52 - sirien
u mě?
25.6.2010 18:00 - Sethi
Jak to vypadá nebo nevypadá? Nějaké tau nebo tak něco?
25.6.2010 20:10 - Alnag
Max mi volal, že psal, že je až do konce měsíce ve Skandinávii. Osobně nevím, kam to psal, ale never mind. Tím to asi hasne.
25.6.2010 20:51 - sirien
damn

Hele a co takhle se stejně sejít a zahrát něco jinýho? Osobně sem si třeba chtěl vyzkoušet, co se stane, když se bude příběh Hunter the Vigil hrát podle pravidel Esoterorists. Příběh kdyžtak mám...
nebo cokoliv jinýho na co by případně byla nálada, známe toho všichni dost abysme dokázali jít a něco odehrát, ne?
25.6.2010 20:51 - sirien
du mimo net, kdyžtak mi někdo (Till?) napište SMS
25.6.2010 23:11 - Geralt
HtV neznám, takže určitě rád vyzkouším.

Nicméně bych z cestovatelských důvodů potřeboval vědět eventuální kdy&kde, ať se stihnu dopravit do Prahy.
26.6.2010 01:32 - Sethi
Mně je to jedno. V Praze jsem nakonec zůstávala hlavně kvůli hře, čiže ten zítřek vyhrazený mám a vyhrazený zůstane přibližně tak do jedenácti dopoledne, pak si dovolím naložit s ním podle svého.

Navzdory rozšířenému přesvědčení nejsem Tukaní sekretářka a nesleduju síť 24/7, takže se nestyďte mě o případném programu informovat jinou cestou.
26.6.2010 09:00 - Alnag
Taky jsem si dnešek bookoval primárně pro hraní, takže bych něco zahrál. Jelikož mi ale není jasné ani to, zda se u Tukana dá hrát nebo ne ani od kolika kdo může, tak si dovoluji navrhnout toto.

Sraz u mně. Geralt napíše, kdy tak asi může dorazit. Předběžně navrhuji jedenáctou hodinu. Tukan vezme propriety na HtV (ale co budeme hrát se rozhodneme na místě).
27.6.2010 11:52 - Alnag
Jinak už jsem pochopil ten Maxův vzkaz. On mi poslal MMSku, jenže můj historický phone si s ní neporadil a než to T-Mobile zpracuje jako SMSku ve které vám napíšou, kde si můžete tu MMSku vyzvednout trvá to pár dnů...

Takže tady je:
Max píše:
Bohužel až do konce měsíce bloudím po skandinávii.
27.4.2016 13:39 - Gurney
Čistě pro zajímavost, tohle mi teď přistálo v mailu (a popravdě, nemám nejmenší tušení, kde jsem se Onyx Path Publishing upsal, že od nich dostávám newsletter)

TLDR: 3. edice Exalted je venku!
Onyx Path mi píše:
This is the tale of a forgotten age before the seas were bent, when the world was flat and floated atop a sea of chaos. This is the tale of a decadent empire raised up on the bones of the fallen Golden Age, whose splendor it faintly echoed but could not match. This is a tale of primal frontiers, of the restless dead, of jeweled cities ruled openly by spirits in defiance of Heaven’s law. This is a tale of glorious heroes blessed by the gods, and of their passions and the wars they waged in the final era of legends.

This is your tale. This is Exalted. What legends will they tell of your deeds?

Exalted 3rd Edition depicts both a revitalized and expanded Creation, and the triumphant return of the Solar Exalted—but whether their rebirth will herald the salvation or destruction of the world, none can say. The system redesign takes the best parts of the previous editions and streamlines the mechanics for maximum playability.

Exalted 3rd Edition includes:
New Fiction - Read a new tale by original Exalted developer and author Geoff Grabowski.
New Artwork – See the Realm in a new light with stunning artwork by both new and classic Exalted artists working under the direction of Maria Cabardo.
Expanded Locales – Expand your campaigns with a detailed overview of the sprawling and decadent Second Age of Man. In addition to classic locales such as Chiaroscuro and Nexus, find many new locations not detailed in previous editions, from the treacherous intrigues of Port Calin to the proud warriors of the frigid plains and forests of Medo, held in check only by the iron hand of the Realm.
Intrigue and Mystery – Discover a revitalized Realm, still standing at the brink of civil war, but more dangerous than ever before; and the Lunar dominions which harry its borders, seeking redress for ancient crimes while pursuing modern ambitions.
Expanded Character Creation – Create and play Solar Exalted characters and compelling mortal heroes with more information and fleshed out details.
Combat System – Fight with a new cinematic combat engine, primed to deliver dynamic, exciting, and easily resolved battles between heroes, gods, and armies.
Charms – Explore a vibrant new Charm set encompassing both classic Solar powers from previous editions and all-new powers to shift the course of Creation.
...and much, much more!

Exalted 3rd Edition is available now in PDF and Hardcover editions at DriveThruRPG.com!
27.4.2016 17:12 - sirien
Heh.

Tenhle článek bych měl smazat, protože sem do něj omylem vepsal tunu spoilerů velkejch jak stádo vypasenejch krav, fakt.

Anyway, Exalted 3e - super; nelíbí se mi obálka, 2e byla hezčí.
27.4.2016 23:40 - Vojtěch
Neříkal jsi u Mouse Guardů nááááhodou, že 3E Exaltůů bys ignoroval? :P
28.4.2016 00:47 - sirien
Koupil sem si ho snad? :p

(jinak tenhle výrok se mi... nějak nezdá... upřímně si nic takového nepamatuju a jsem si skoro jistý, že bych nepoužil takovou formulaci, minimálně ne jen tak bez nějakého kontextu)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20541787147522 secREMOTE_IP: 107.22.56.225