sirien
2.11.2009 15:38
Ukázková hra Exaltů na vyžádání... takže... si to nějak projděte a rozmyslete si, co byste asi tak chtěli hrát. Až si nějak ujasníte postavy tak se dohodnem na nějakém příběhovém námětu.
Autorská citace #21
2.11.2009 23:49 - sirien
yep

EDIT: upřesnim jen že do fave dovedností musíš dát alespoň 10 s tím, že do fave nekastovních musí přijít alespoň 1 do každé, ale kastovní mohou zůstat na nule.
fluffově jsou kastovní dané především solaří esencí (tedy postava je může mít netrénované), ale nekastovní jsou dané spíše zájmy postavy, takže prostě musí mít aspoň tečku aby to dávalo smysl.
Autorská citace #22
3.11.2009 00:04 - Sethi
Jaký je z technického hlediska rozdíl mezi dovedností preferovanou (nikoli kastovní), do které investuji určitý počet bodů, a nepreferovanou, která má stejné hodnocení?
Autorská citace #23
3.11.2009 00:08 - sirien
co do použití vůbec žádný.
Při vylepšování za bonusové bodíky a za expy jsou preferované dovednosti levnější (vyplatí se tedy favenout i něco co máš nízké, ale máš s tím Plány. Naopak něco co máš vysoké, ale neplánuješ to zlepšovat nebo k tomu dokupovat moc dalších charmů se favenout nevyplatí, pokud nejsi Fakt-Drsný-Roleplayer-Co-Definitivně-Není-Poweplayer)
Při nákupu charmů jsou charmy z fave schopností lacinější.

Ty rozdíly nejsou na první pohled extrémní, takže to tak moc nebolí když si něco z ne-fave sem tam zlepšíš nebo si z toho koupíš charm nebo dva, nicméně když si toho pak pořizuješ a zlepšuješ víc, tak expík k expíku sedne...
Autorská citace #24
3.11.2009 00:09 - Fibriso
ok, taky to skusím
but im taking Midnight Sun (as earsearsears said)

... no to je Strašný, obzláště kdy když se to přečte rychle párkrát za sebou....
Autorská citace #25
3.11.2009 00:51 - sirien
mimochodem, jedna důležitá věc - ještě to nezahlazujte do čista, jde teď hlavně o nástřel a nějakou hrubou podobu. Začišťovat se pak bude bonus puntíkama a hlavně nejspíš budete chtít upravit pár věcí až dojde na charmy... tak se s tim zbytečně nemazlete stylem "radši dvě sem a tři sem, nebo naopak?" - někam flákněte dvě, do druhýho tři, doladí se to potom.
Autorská citace #26
3.11.2009 15:52 - Pety
Siriene chapu spravne ze pokud bude dostatek zajemcu tak by si udelal otevrenou hru v exalted?
Autorská citace #27
3.11.2009 16:18 - sirien
No, dělám hru pro Alnaga, Geralta, Maxe a Sethi (možná Sathel)
Kromě toho projevil zájem Adam a Naoki... kdyby bylo dost lidí tak jo. Otázka jestli dělat jednorázovku nebo tři, čtyři session... jednorázovky jsou dobrý na to ukázat systém, ale tu hru si tak moc neužiješ...
Autorská citace #28
3.11.2009 17:57 - Fibriso
každopádně pokud nějaká otevřená hra bude, tak bych se taky rád připojil a vyzkoušel

edit: kdyby měl někdo zájem Exalted core
Autorská citace #29
4.11.2009 18:19 - Jarik
Tohle je system, ktery jsem zkusit chtel, .. i kdyz jsem svetem (a systemem) Exalted neposkvrnen :)
Takze, az se budou hledat dobrovolnici, tak si mne dejte do Byciho oka :D
Autorská citace #30
4.11.2009 19:22 - Nachtrose
Sirien: trochu predbiham, ale co tak zaradit Exalted na pristi sraz jako OG? Ja bych si to taky rad zkusil, ale prahu mam trochu z ruky :-(
Autorská citace #31
4.11.2009 19:27 - sirien
To je fakt trochu předbíhání, ale nemyslím že bych s tím měl v budoucnu problém.
Autorská citace #32
4.11.2009 19:29 - Pety
a bude i nejaky OG v praze?

Ps:vzdycky kdyz vstoupim do nejake diskuze tak se mi v okne do ktereho pisu objevi tohlle? nevite cim to je?
uŠiUšIuŠi™ píše:
místo Zenitha si nabereme nějakého lunárka

No co k tomu říct .... celé Creation je zkažené.
Autorská citace #33
4.11.2009 19:38 - Max
Píše:
celé Creation je zkažené

Zřejmě to někdo psal jako nepřihlášenej a nějak se to zapsalo do konceptů ... což je záhada jak ... ale ať to už byl kdokoliv, má rozhodně pravdu a nelze s ním nesouhlasit ... i když vždy to nebylo takové ...
Autorská citace #34
4.11.2009 21:27 - Sethi
první nástřel píše:
Tamika se narodila do bohaté měšťanské rodiny. Jako jedna z mnoha dcer, které její otec zplodil, nemohla doufat v příliš barvitou budoucnost - její povinností bylo dobře se vdát a dále tak rozšířit bohatství a slávu rodu. Ve věku čtrnácti let - na místní poměry běžný věk - byla vyvdána za významného kupce, se kterým doufal její otec navázat výhodné obchodní vztahy.
V manželství byla cokoli, jen ne šťastná. Její pán byl hrubý, často ji bil. Pak tu byl ten neustálý tlak na to, aby porodila dědice. Ať to byla chyba její nebo jejího stárnoucího manžela, protrpěné noci dlouho nepřinášely žádný výsledek. Když však po více než roce konečně otěhotněla, manžela to jistě nepřimělo k jemnějšímu přístupu. O co méně navštěvoval její lože, o to častěji se vracel pozdě v noci domů opilý a téměř vždycky si dal tu práci, aby si vymyslel důvod, proč ji zbít. Tamika nátlak dlouho nevydržela a o dítě přišla.
Po potratu se situace ještě zhoršila - nejen manžel jí dělal z života peklo, ale ještě na ni naléhal otec, protože se obával hrozícího rozvodu - taková potupa by uškodila obchodu. Tamika málokde nacházela zastání.
Měla to být další z těch nocí - pán přišel domů pozdě, již značně podroušený. Vztek z prohry v kartách si chtěl jako obvykle vybít na Tamice. Do cesty se mu
ale připletla mladičká služka, v domě nová - chtěla opilého pána vyvést z Tamičina pokoje, podcenila ale situaci. Než stihla Tamika byť jen vykřiknout, její manžel, muž medvědí postavy, droboučkou dívku smetl na zem a několikrát ji v záchvatu vzteku udeřil stoličkou. Byla na místě mrtvá.
Tamika dokázala snášet příkoří, které se dělo jí samé - a dokázala by ho snášet o moc déle, ve snaze vyhovět otci a zachovat čest rodiny - kam jinam by také šla, v kraji, kde měl dobrý kůň vyšší cenu než žena? Ale v ten okamžik, když kvůli ní někdo trpěl, když kvůli ní někdo zemřel - v Tamice se něco zlomilo.
Ani nevěděl, co se přihodilo. Zabila ho jeho vlastním mečem, rychle, bez milosti. Stála pak nad jeho mrtvolou, ve spáncích jí bušila krev, tělem se jí rozlévala nová, dosud nepoznaná síla. Potrestá každého, káždého kdo by neprávem ubližoval slabším.
Tamika je drobná, štíhlá - nosí meč, který se zdá být příliš dlouhý pro styl boje, který preferuje, přesto jí nijak nebrání v tom být smrtící. Tančí tmou a stíny, dokáže se pohnout rychleji, než zaznamená oko. Je obouruká, ale levou paži má dominantní - překvapení jí umožnilo vyhrát mnohé souboje. Moc toho nenamluví, lidí se straní. Věří jen svému koni, který jí nosí od města k městu, v jejím věčném pátrání po těch, co páchají příkoří na slabších.
Autorská citace #35
4.11.2009 21:48 - Sosáček
No.

Jeste tukan pokud vidim spravne nezminil jednu dulezitou vec -- exalted je nekolik her v jedne. Exalted lunars a exalted sidereals jsou hodne jine hry (o infernalech nebo elfech) nemluve. Ale je to taky nekolik settingu dohromady.

Meli byste se rozhodnout, jestli chcete arabsky styl (pouste, sklenene veze, princezny), styl piratu z karibiku, styl severskych chlapku, zasnezenych plani a barbarskych kmenu, styl bezneho fantasy (mirne pasmo, kralovstvi, kralove, chlapci na konich), dzungl nebo pseudojaponskocinsky styl mocne zkorumpovane rise kde vsichni intrikari jedna radost.

Vsechny tyhle mista na Stvoreni jsou a ta hra bude mit dost jiny nadech podle toho kam ji umistite. Ale je fakt ze treba to co popsala usatka se da nacpat kamkoli.

Zaroven jsou tu dalsi veci -- v Exalted muzete snadno jak jezdit na koni jak zminuje bloncka, tak treba litat na vzducholodi od mesta k mestu jako ve final fantasy, nebo pobihat kolem v mechu, podle toho jak si tu hru nastavite. Je to hodne rozmanity svet. A o tom, ze se muzete vydat do pekla (pres nekonecnou poust, ovsem), do nebe, do podsveti nebo do chasu mimo svet snad ani mluvit nebudu.

Safra, mam chut zahrat si Exalted :D

EDIT: i kdyz tukane ty prej hrajes s fosgenem, co. hmm hmm.
Autorská citace #36
4.11.2009 22:03 - Sethi
Tak to, že nám jde o světlušky, jsme si ujasnili hned na začátku. Já ji mám obecně nastavenou na nějaké to pseudojaponsko, ostatně i ten meč je tak jako spíš katana, tak jak si to představuju, jen jsem prostě nechtěla hned v úvodu znít moc weeaboo.

Na druhou stranu, tahle hra je o tom, aby si člověk vyfiltroval všechna tahle nutkání, takže...

Jo, je to katana. Ha! A máte to.
Autorská citace #37
4.11.2009 22:05 - Sosáček
Hej, tak Invincible Sword Princess je docela klasika :)

EDIT: ale vetsinou se hodi bejt Usvit kdyz jedinym tvym vstupem do hry je mec :)
Autorská citace #38
4.11.2009 22:07 - sirien
Procházim si exaltí wiki, ty motivace co píšou u solarů sou občas dost hodně lame... nicméně pár jich je vtipnejch:

Buy the Realm (in cash, of course).
Conquer Heaven.
Steal the prayers of Creation to give to the Unconquered Sun.
Create the largest harem in creation.
Forge a new more balanced Creation and leave the old one behind.
travel back in time to the first age to stop the the great curse. (jasně, co se srát s následkama, že jo...)

Abbysalí sou taky cool
Create the largest ghost-harem in the Underworld.
Murder every monk in the Immaculate Order (zajímavé, s tímhle by abbysal mohl vklidu a míru spolupracovat se solary celé roky a roky...)
Unite all the Criminal empires under one banner. Yours. (důvod, proč by tady mohl s nějakým solarem nastat spor je především ten, že tatáž motivace je i u solarů... nejhorší je, že ta dualita dává tak trochu smysl...)
Autorská citace #39
4.11.2009 22:12 - sirien
Dopis z Marseille píše:
EDIT: i kdyz tukane ty prej hrajes s fosgenem, co. hmm hmm.

Nope, Querer (ST) tu hru ukončila pro nedostatek času.

Sethi: Ve WoD nemáš katanu. Prostě nemáš. Můžeš mít cojávim... teleskopku. Ale katanu fakt ne.
V Exaltech má katanu kdekdo. Když zrovna nemá dvoumetrovou zbroušenou zlatou traverzu.
Popravdě... jedna katana... v Exaltech můžeš mít dvě katany. Dvě dlouhý katany. A můžou zlatě zářit. Nebo můžou zářit jinak. Rozhodně můžou bejt kouzelný. Měly by bejt.
A každá nějak jinak.
Hm... prokletá a požehnaná katana...
Autorská citace #40
4.11.2009 22:17 - Sethi
Píše:
Create the largest ghost-harem in the Underworld.

Ve skutečnosti, mám tu takové obrázky od jednoho z oficiálních ilustrátorů...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17315196990967 secREMOTE_IP: 3.236.107.249