Tipy a triky

Alnag
20.5.2007 11:12
(12 klíčových tajemství přežití)

napsal Robin D. Laws; 2000
Autorská citace #1
20.5.2007 11:12 - alef0
Velmi pekny a velmi monumentalny clanok. Len specialne by som sa mozno chcel pristavit pri problematike toho, ked smrt postav sposobi nielen herne, ale aj metaherne problemy. Za davnych cias v nasej druzine nastala vrazedna kombinacia: boj medzi dvoma postavami (ktory vyplynul zo sporu) presiel temer do sporov medzi hracmi - a tri sessiony pretrvaval plac a skripanie zubami, co nebolo dobre ani pre osobne vztahy.
Autorská citace #2
20.5.2007 21:03 - thief
S tím článkem se dá pouze souhlasit. Bohužel, takový hráči jsou pouze fantasie. :-)
Autorská citace #3
20.5.2007 21:32 - Alnag
Thief: Trik spočívá v tom, dát jim to přečíst... nebo je pošli rovnou sem, tady se přiučí i další užitečné triky (např. jak přivést DMa k šílenství... ;-))
Autorská citace #4
21.5.2007 09:44 - Jerson
Tak nevím, jestli by si tohle přečetli všichni mí hráči, ale minimíálně dva (kteří jsou už mí oblíbení) ano - no, vytisknu si to, jen opravím pár chyb :-)
Tak mě napadá, že v některých momentech hry se chovám přesně opačně než je psáno v tom článku.
Autorská citace #5
21.5.2007 10:59 - Rytíř
Uf, tak jsem se k tomu konečně taky dostal.. (a opravil pár překlepů) :)
Vtipně napsané! Skoro se mi teda zdá, jako by to byla jen jedna velká zástěrka, jak donutit munchkiny hrát krásně na RP.. ale to už jsem asi paranoidní, že? :)
Autorská citace #6
21.5.2007 11:13 - Alnag
Rytíř: Ehm.... pšššt!!!
Autorská citace #7
21.5.2007 12:15 - andtom
Jestli bych měl volit osobní TOP 5 článků na tomto webu, tak tento článek tam bude určitě. Díky Alnagu.
Robin D. Laws je jednoduše génius, což je patrno nejen z tohoto článku. Používá srozumitelný jazyk. Píše vtipně, přitom nikoho neurazí. Čtenář je pro něj kamarádem, z nikoho nedělá blbce. Přes lehkost stylu jsou jeho řádky narvané informacema. No není k sežrání? :)
Autorská citace #8
21.5.2007 13:17 - Alnag
Andtom: Já jen čekám, kdy mne někdo obviní z propagace kultu Robina Lawse, ale ano... jeho články shledávám jako velmi inspirativní a zábavné zároveň. Je radost je číst (i překládat když na to přijde). :-)
A díky Andtome. Ještě mám jeden z podobného soudku v záloze...
Autorská citace #9
21.5.2007 18:24 - thief
Alnag: Klídek. My tady stejně víme, že máš doma ve sklepě tajnou svatyni Robina Lawse. I to že zde pravidelně konáš rituální lidské oběti. Ostatně, Dalkor ani wraiths se ještě nevyjádřili. Dalkore!! wraithsi!! Dalkore??? Wraithsi??? ... !!!!!!!
:-))
Autorská citace #10
21.5.2007 21:09 - sirien
Nech Dalcora bejt, Dalcor má dneska významný den, potřebuje sehnat třináct kacířů hrajících Forgotten realms aby je mohl objetovat na domácí oltář Weis&Hickman a jejich krev skapat na celoročně kreslenou mapu Krinnu na formátu A0, aby byla považována za posvěcenou a hry-hodnou...
Autorská citace #11
21.5.2007 21:42 - wraiths
thief : no a jak se prave schovavam pred Dalcorem abych neskoncil nekde na tom oltari. jinak je to docela zabavny cteni ale nejak jsem sel dal. asi je to tim ze podobne hraji... mozna tam sjou mensi niance( jako ze se spratelim s padouchem a znepratelim ci CPcko :)) )
Autorská citace #12
22.5.2007 08:47 - Alven
Skvělý článek:-)
Autorská citace #13
22.5.2007 09:54 - Corvus
skutocne pekny inspirativny clanok.
Autorská citace #14
22.5.2007 10:13 - Dalcor
První byl Sirien, napsla Krynn s měkkym I takže zde už bude vystupovat jako duch. Super článek. Osobně mám zkušensoti s řadou přístupů, které Laws zdůrazňuje a to z několika stran jako hráč i jako Vypravěč.
Osobně za nejhorší bod považuji zábavnost. Hrál sjem několik her, kde zábavnost byla přímo na škodu. Ono zábavnost se nerová legraci. Příliš mnoho zábavnosti ti hru s úpěchem zruinuje stejně rychle jako nuda.
A boje v družince - věřili by jste že jsem hrál v družince vlkodlaků, kde celá herní session byla o tom jak jsme mezi sebou bojovali? A oni se u toho ještě bavili, nechápu...
Autorská citace #15
22.5.2007 10:45 - wraiths
Dalcor : tak to je husty my mezi sebou mame jen jednoho vlkodlaka a je to nekdy peklo. nekdy to docela komplikuje hru(pro nas myslim) a DM se velice bavi jak si vzdy snazime poradit.
Autorská citace #16
22.5.2007 11:04 - Jerson
Což o to, není na škodu nechat postavy bojovat mezi sebou, zvláště když to hráče baví. Ale zaseknout hru proto, že postavy začnou v takových soubojích umírat je na škodu. I když zase ten článek byl psaný evidentně pro dlouhodobější hry.
Autorská citace #17
20.9.2007 08:57 -
opravdu vybornej clanek. Tisknu. kopiruju, rozesilam, rozdavam... treba si z toho nasi hraci neco vezmou. diky

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087579011917114 secREMOTE_IP: 44.197.251.102